Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
24 czerwca 2013 12:28
sznurka, no moi teściowie to są... specyficzni  😉 Wczoraj wyjechali zachwyceni, że byłam taką gospodynią  😁 , że msza była, że tort, świeczki, przyjęcie  😎
Aha. No mnie tam nie przeszkadzało, że się Em kręciła, przewracała na początku, dwa razy poślizgła się, to trzeci już złapała równowagę.
I potem już swobodnie chodziła po wannie, kładła się, brykała.
A wcześniej kąpałam w wanience ikei- super jest, ani dzieć się w niej nie ślizga (nawet jak w niej się przekręca z brzucha na plecy i odwrotnie, czy wstaje), ani ona sama a wielkość i kształt taki, że teraz z powodzeniem na prane służy.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 czerwca 2013 12:32
Isabelle, ile Nika juz je na karmienie? Pewnie pod 100ml bedzie- podawanie tego strzykawka moze byc upierdliwe i takie raz dren-raz butla, to zawracanie gitary tylko. Jak butla to butla i nie kombinowac, skoro Ty niestety nie mozesz tego robic i kontrolowac.
Ps. obwiam sie, ze cos robia zle- nie moge sobie wyobrazic opcji ze dren dziecku nie pasuje, bo dziec generalnie nie czai, ze ma ten dren, po prostu ssie palec.

Wspolczuje przebojow z tesciowa, szczegolnie, ze poza wkurzaniem sie nic nie mozesz teraz zrobic, no bo jak? Z drugiej strony, coz, lepiej ze jest niz mialoby nie byc w zaistnialej sytuacji, niestety - choc domyslam sie, ze doprowadza Cie do szalu, troszke wdziecznosci jednak jej sie nalezy. Ja bym w Twojej sytuacji nie miala co zrobic z dzieckiem- autentycznie! Moj Tomek z czesci robot moglby zrezygnowac, ale z czesci ni dy ry dy - a mama moja w pracy pon-pt.


In.   tęczowy kucyk <3
24 czerwca 2013 12:49
Julie, ja mam to http://m.boots.com/mt/www.boots.com/en/Safety-1st-Swivel-Bath-Seat-Pastel-Blue_860714/ i jest mega. Nie odsysa sie, ale latwo oderwac, bo ma takie dzyndzle co pomagaja odessac. Liam sie nie slizga w srodku, a rzuca sie niezle jak sie bawi. Moze sie tez obracac 360 bedac w krzeselku, tylko nie wiem, po co ta funkcja :p
Ratujcie bom zwariuje!

Jak to jest teraz z tym macierzynskim?? nigdy nie ogarniałam papierologi, to dla mnie kosmos 😡

Muszę wypełnić wniosek o dodatkowy urlop macierzyński, ale urodziłam przed 17 czerwca, więc jak to liczyć? Ktoś wie, mógłby pomóc?  🙇 Ja za tępa jestem...
przypomnę, urodziłam 11 lutego. Dziś mija 18 tygodni...
akzzi ja też zgłupiałam z tym macierzyńskim, muszę napisać wniosek i też nie wiem jak...

Julie pamiętaj że krzesełko to niestety dopiero jak młody usiądzie. Poszukaj większej foczki, choc kurcze, nie wiem czy one nie są tylko w jednym rozmiarze.
No ja właśnie baaardzo zgłupiałam  😤
A firma mnie goni, że to ma być na już dostarczone  🙄
klapcio89   Walczący z cieniem...
24 czerwca 2013 13:29
Do dziewczyn używających materacyka w łóżeczku gryka-pianka-kokos 🙂
Na której stronie kładziecie maluszka?? 🙂
Witam serdecznie!  💃 Skoro zostałam już "wezwana do tablicy" przez Isabelle , to nie ma co dłużej pasożytować, tylko w końcu się odezwać i pochwalić swoim Cudem😉 😍 Moj syneczek-Oleczek zrobił mamie psikusa i zamiast przyjść na swiat 5 stycznia 2013, urodził sie 31 grudnia 2012 o 20:37 i takim oto sposobem mamunia nie będzie miała rocznego urlopu macierzyńskiego;( -zastanawialiśmy sie nad drugim imieniem i  zgadnijcie jak ma? no kto zgadnie? ...Sylwester! 😁  Wspomniany "macierzyński" skończył nam sie 16 czerwca i teraz się urlopujemy i niedługo powrót do pracy...

Jak mam wstawić suwaczek?  :kwiatek:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 czerwca 2013 13:46
Olesniczanka, witamy w watku! Faktycznie dowcipne to Twoje dziecie, ale maluszki na zegarkach i kalendarzach sie nie znaja 😉

I pochwal sie synkiem 🙂
Muffinka, & akzzi, Dzwoniłam do ZUSu i po odczekaniu 15 minut i 40 połączeń przede mną... bardzo miła pani poprosiła mnie o pesel, zobaczyła kiedy mi się kończy i podyktowała mi dokładnie co mam napisać:
Proszę o przedłużenie urlopu rodzicielskiego o część uzupełniającą w wymiarze 2 tygodni,
oraz o przedłużenie urlopu rodzicielskiego w wymiarze 26 tygodni.

Ale nie wiem czy to dokładnie tak samo dla każdego ma brzmieć, w sensie ilości tych tygodni. Dzwońcie do ZUSu jak macie wątpliwości.

Oooo Julie super! czyli dokładnych dat nie muszę pisać? Wystarczy że poproszę o te "zaległe" urlopy?
Olesniczanka, witamy w watku! Faktycznie dowcipne to Twoje dziecie, ale maluszki na zegarkach i kalendarzach sie nie znaja 😉

I pochwal sie synkiem 🙂


Witam..no to sie chwale, troszke starawe, ale niebawem cos nowszego..
Jeżeli coś  za duże-żle, prośże informować, postaram sie zreformować i naumieć😉
Muffinka, Nie, pytałam 2 razy czy aby na pewno nie muszę pisać dat i miła pani powiedziała, że na pewno nie.

In., O! Fajne. A ciekawe czy u nas w kraju ojczystym też takie jest do nabycia.

Ja nie wiem jak to możliwe, ale Gabudyń mi z tej foczki wyjeżdża! 😵 O paczcie:



Tu jeszcze ma tą wypustkę pod jedną pachą, a pod drugą już nie. A wypustkę którą powinien mieć między nóżkami ma pod dupką.  😵 I po jeszcze chwili wymachiwania kończynami zjeżdża z niej całkowicie. Może on się bardzej/mocniej rusza czy cuś?
Gdyby te wypustki były większe, to by załatwiło sprawę.
W ogóle to zauważyłam, że on tak na zmianę rośnie raz wzdłuż, raz w szerz.  😁 Teraz się zdecydowanie wydłużył.

Jeszcze taki wesołek pseudosiedzący:



I tu pytanie: Może tak czasem chwilę posiedzieć? Nie praktykuję tego, to było tylko na chwilę, bez oparcia kanapy z boku by się obalił, ale generalnie wystarcza mu podparcie z jednej strony i siedzi. On bardzo chce i nie wiem czy się zgadzać na takie jego pomysły.  🤔

A gdyby komuś brakowało pomysłu na zajęcie czymś przez pół godziny kilkumiesięcznego, chwytającego, ale jeszcze nie siedzącego dziecka, to może przyda się taka podpowiedź:



Durszlak jest przyczepiony sznureczkiem do pałąka od bujaczka, bo inaczej musiałabym go co minutę podnosić. A tak miałam spokój na dobre pół godziny.  😁
A tak w ogóle to Słodzio jest tak rozkoszny, że go chyba zjem, albo zacałuję na śmierć!  😁 Jak go biorę na ręce to mnie chwyta za bluzkę, albo za szyję jak taka małpka się wczepia i się cieszy i przytula.  💘


Olesniczanka, Łojeny jaki piękny Ol! 😀
Witaj! A skąd się wzięłaś? Nie kojarzę Cię z r-v. 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 czerwca 2013 14:57
Julie ja bym jednak jeszcze nie sadzała, nawet jeśli chce. Niech najpierw sam pokombinuje i sam spróbuje usiąść, wtedy ewentualnie możesz raz dziennie na te parę sekund go sadzać z podparciem. Ja zaczęłam małą sadzać z podparciem gdy sama mi w bujaczku usiadła, właśnie na te parę sekund dziennie, aż stopniowo się przyzwyczajała i w końcu sama usiadła.
U nas ten okres chęci siedzenia trwał chyba ze 2-3 miesiące, potem dołączyła chęć i niemoc ruchu, do tego doszło ryczenie na każde moje wstanie czy odejście... ciarki mnie przechodzą jak sobie ten okres przypomnę. Minimum 3 razy w tygodniu wyłam z wściekłości i bezsilności... :/

Olesniczanka, Łojeny jaki piękny Ol! 😀
Witaj! A skąd się wzięłaś? Nie kojarzę Cię z r-v. 🙂
[/quote]

Dziękuje! 😡

🚫

A skąd ja..przywędrowałam do Oleśnicy za mężem- w sumie z niedaleka😉 na r-v nie było wcześniej czasu( no i tez jakos później odkryłam, że cos takiego istnieje)..ale ogólnie niewiele się udzielałam, ewentualnie z zapytaniem-gdzie jezdzic w pobliżu Olesnicy😉ot, cała moja aktywnosc . W ciazy( lezałam cały3 mc, a potem od 6 na fenoterolu znowu leżenie plackiem, to czasu było i tak znalazłam WAS, za co jestem przeogromnie wdzięczna ! Musze przyznac z ręką na sercu, że na sporo spraw zwróciłyście moją uwagę, wiele sie nauczyłam..

To, co przyjmujecie do społeczności?

Julie  Gabudynio jak zawsze prześliczny..śledziłam Was można rzec od WASZEGO początku tj urodzenia -przypomina mi mojego Olutka, zawsze buźka uśmiechnięta i te figlarne oczęta!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 czerwca 2013 15:04
Olesniczanka no oczywiście, że przyjmujemy! 😀 Witamy w wątku! 😅 Fajny ten Twój maluszek 😀

edit: A jak bawicie się z dzieciakami? Takimi w wieku 10-13 miesięcy? Chodzi mi o takie wspólne zabawy, macie jakieś ulubione? Bo mi trochę pomysłów brakuje... 😉 Rajce ostatnio bardzo spodobało się wspólne turlanie 😀

W ogóle moje dziecko mogłoby być chore cały czas. Jest wtedy tak uśmiechnięta i radosna, że szok 😵
In.   tęczowy kucyk <3
24 czerwca 2013 17:40
Julie, w razie "w" gdybys nic innego nie znalazla co by Ci pasowalo, a chcialabys, to ja bede jakos miedzy lipcem a sierpniem wysylac paczke do Pl i na pewno bede miala miejsce, wiec moge Ci kupic i wyslac, moze daloby sie nawet zalatwic odbior osobisty w Gdansku, bo moj tata tam czesto bywa. Ewentualnie ja powinnam byc jakos we wrzesniu, tylko to troche pozno 😉
In., O! Dzięki. Odezwę się jak nic nie znajdę. 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 czerwca 2013 18:00
Julie śmignęło mi, że pytałaś o nosidło, ale na razie jeszcze nie planujemy sprzedaży 😉 Póki co przydaje się na wyjazdach. Ale niezmiennie polecam Mei Tai od Pathi- powinno Ci pasować i zmieścisz się spokojnie w 200zł jak dobrze poszukasz  :kwiatek:
edit: np. tu masz gotowe za 190zł http://pathi.pl/pl/kup-gotowe-nosidlo.html , a możesz zawsze własne zaprojektować. MT to super sprawa, bo układa się nieomal tak jak chusta, ale jest o niebo łatwiejsze w założeniu 😀 <a również nosidła ergonomiczne, ale tu już duża cena- 280zł.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
24 czerwca 2013 18:48
Julie, ja zdaje się że w tym okresie, kiedy Wojtuś wyrósł z wanienki i już wyskakiwał z siodełka, zaczęłam praktykować wspólne kąpiele. Trochę było gimnastyki, jak byłam sama, ale też się dało- rozebrać Wojtka, rozebrać siebie (trzymając jedną ręką Wojtka leżącego na pralce) i wskoczyć do wanny  😁 Trwało to dopóki Wojtuś nie zaczął stabilnie siedzieć. I byłam wtedy zdecydowanie najczyściejszą mamą w okolicy  😉
Kami   kasztan z gwiazdką
24 czerwca 2013 18:52
My też mamy ostatnio dylemat co do wanienek i krzesełek do kąpieli. Monia póki co siedzi sama w wanience, ale powoli już się nie mieści. No i tu pojawia się problem co dalej, bo mamy niestety płytki prysznic - ktoś jakoś rozwiązał taką sytuację  👀
My też mamy ostatnio dylemat co do wanienek i krzesełek do kąpieli. Monia póki co siedzi sama w wanience, ale powoli już się nie mieści. No i tu pojawia się problem co dalej, bo mamy niestety płytki prysznic - ktoś jakoś rozwiązał taką sytuację  👀

Rozwiazał😀
Ja miałam dmuchany basenik taki malutki okrągły
wstawiałam pod prysznic i była mega frajda
Kami   kasztan z gwiazdką
24 czerwca 2013 19:34
Hmmm, to już chyba bym wolała jakąś dużą miednicę - łatwiej umyć i wysuszyć. Ale pomysł fajny, weźmiemy pod rozwagę  🤣
Kami, jak Lew przestał mi sie do tummy tub miescic mylam go w wiadrze takim wielkim silikonowym
Hmmm, to już chyba bym wolała jakąś dużą miednicę - łatwiej umyć i wysuszyć. Ale pomysł fajny, weźmiemy pod rozwagę  🤣


Też brałam miednicę pod uwagę ale najzwyczajniej w świecie nie miałabym gdzie jej trzymać 😀
A taki dmuchany maly basenik świetnie zdał egzamin w wersji
Balkon spa 😀

Moim zdaniem to krzeslko do kapieli jest zbednym gadzetem. No bo jak wyrosla Nela z wiaderka (6 mies.) to poszla do wanienki z ikei (faktycznie bardzo fajna, polecam), a od jakiegos miesiaca sie buja po calej wannie z mata antyposlizgowa, ktora nie wiem czy nie jest zbedna. Po co dziecko usadzac w kapieli?? Przeciez z wanny nie wylezie :-)
A w takiej sytuacji jak Julie to i tak sadzac nie powinno sie.

Moje starsze dziecko wkracza na jakies wyzsze poziomy abstrakcji. Rozmowa sprzed chwili:
Kazio dlaczego masz dwie inne skarpetki i w dodatku pietami do przodu?
Bo jestem spinjitsu. Daja moc!
A co masz na twarzy? (wysmarowany czyms bardzo tlustym)
Olejek z eukaliptusa
A skad go wziales?
Polecialem do Australii jak spaliscie!

Spoko. Ostatnio tez mial przyjaciela kostke betonowa imieniem Franek, Franek mial tez rodzicow - dwie cegly klinkierowe. Polozyl ich na trampolinie i czytal im bajke. Powaznie zaczelam sie wtedy martwic o jego zdrowie psychiczne..
gwash, ja muszę go unieruchamiać na razie bo mam wystający kran proszący by rozwalic sobie łeb
jak mi Lew wyrósł z wiadra nie chciałam kupowac wanienki bo gdzie to trzymać;]
Kami   kasztan z gwiazdką
24 czerwca 2013 20:03
Sznurka wiadro silikonowe  👀 tylko obawiam się, że przy jej ruchliwości w wiadrze będzie jej ciasno - musiałam szybko skończyć kąpanie w tummy tub, bo nie mogła nogami machać i się wściekała  😁

Aszhar ale nie spuszczałabym co dzień powietrza z baseniku, więc i tak muszę mieć miejsce na przechowywanie  🙂

A jak sobie radzicie z przewijaniem wiercącego się dziecka? My mamy komodę kąpielową w łazience. Monia ma pupę mytą wodą, więc w pokoju nie za bardzo mam jak ją przebierać. Widziałam, że CzarownicaSa ma miejsce na podłodze, ale jakoś mi się nie widzi w łazience czegoś takiego urządzać. A zaczyna się już skubana podnosić z przewijaka i boję się, że za którymś razem spadnie...
Tylko ja tak mam czy Wy też byłyście takie zmordowane? jeszcze 9 tygodni, a ja szczerze ledwo żyję, aż się popłakałam dziś z bezsilności. Zawsze byłam "na chodzie" wszystko mogłam przy sobie zrobić, a teraz jak mam wstać, schylić się, poskładać ciuchy czy inne domowe pierdoły to męczę się strasznie. Nawet wizyta u konia nie pomogła. Jakaś depresja przedporodowa...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się