Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 października 2012 19:44
Rul możesz też poszukać na Allegro, tam jest masa filiżanek.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
03 października 2012 20:54
Julie, bo przyszla moda i 'bum' na to imie. Ja mam na codzien duzo kontaktu z dzieciakami 7-15, wsrod mlodszych dzieciakow w kazdej grupie po 2 Julki przynajmniej i 1 Zuzia. Mialam takie dni, gdzie na lonzach na zmiane tylko Zuzie i Julki...

A sama kiedys marzylam, ze dziewczynce tak dam na imie. No to juz nie dam...
Na małą, śliczną dziewczynkę o imieniu Krystyna mówi się w zdrobnieniu Krysia. A jakaś nielubiana baba to Kryśka.
Mała, śliczna Zofia, to w zdrobnieniu Zosia. Nielubiana baba - Zośka.
Mała, śliczna Maria, to w zdrobnieniu Marysia. Nielubiana baba - Maryśka.
Prawda?

nieprawda. jak ktos do mnie mowi kasiu, to az sie jeze(tzn jeszcze zalezy kto, bo wiem, ze niektore osoby nie robia tego specjalnie, chca byc mile). zwlaszcza, ze przedstawiam sie pelnym imieniem- katarzyna. co ma sugerowac, ze tak nalezy sie do mnie zwracac. nigdy, przenigdy nie przedstawiam sie "kasia" bleh! nie jestem kasia. jak ktos mnie lubi to jestem katarzyna, kaska, kacha czy katija.
ale moze to dlatego, ze nie jestem mala i sliczna 😉
jednak ja tez do wiekszosci ludzi nie mowie zdrobnieniami. chyba, ze do kogos wyjatkowo pasuje.
Ktoś wie co to za język i alfabet?:
Առաջին համաշխարհային պատերազմ
Zafascynowała mnie forma graficzna.

edit: już wiem  💃 (niezawodna re-volta - dzięki  :kwiatek🙂. To język ormiański.
Zabawne - gdy "wpadł mi w oko" ten alfabet, intensywnie myślałam o znajomym który właśnie z pochodzenia jest Ormianinem  🤔
halo, według wujka google jest to ormiański.

O, no właśnie 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 października 2012 13:27
Nie wstydzę się zapytać ale nie wiem gdzie: dlaczego wątek o aborcji został zablokowany i to bez podania przyczyny w owym wątku?  🤔
O, o to samo chciałam pytać 🙂

Plus: ktoś mi powiedział, że kubek pomalowany farbkami należy włożyć do piekarnika żeby się farba nie rozmazywałam - na jak długo i w jakiej temperaturze?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
04 października 2012 18:06
Potrzebna jest mi szybka i rzeczowa odpowiedz 🙇 Czy po założeniu konta na pobieraczek.pl po zalogowaniu 👿 i 10dniach próbnych, w czasie których nie korzystało się z serwisu jest jakaś możliwość usunięcia konta bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów? Chyba się z lekka wkopałam  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 października 2012 18:09
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
04 października 2012 18:14
Dziękuje Jara  :kwiatek:
Dzionka, to zależy od farb jakimi został pomalowany. Są wysokotemperaturowe, nisko, są też takie "na zimno". Oczywiście mowa o farbkach do ceramiki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 października 2012 18:35
a ceramiczny kubek po prostu nie pęknie w wysokiej temperaturze? chociaż to chyba zależy też od jego początkowej, zimą nam w stajni wszystkie ceramiczne pękały po wlaniu do nich ciepłej herbaty...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 października 2012 21:21
Facella, pękały nie od gorącej wody tylko od dużej różnicy temperatur, jak były zmrożone i nalałaś wrzątku to nic dziwnego że pękły. Wrzuć sobie kostkę lodu do ciepłego napoju, nie musi być bardzo gorący- kostka popęka 😉
Ceramika od ciepła nie popęka, w końcu naczynia na np. zapiekanki są z ceramiki 😀
Na małą, śliczną dziewczynkę o imieniu Krystyna mówi się w zdrobnieniu Krysia. A jakaś nielubiana baba to Kryśka.
Mała, śliczna Zofia, to w zdrobnieniu Zosia. Nielubiana baba - Zośka.
Mała, śliczna Maria, to w zdrobnieniu Marysia. Nielubiana baba - Maryśka.
Prawda?


Sama jestem Marysią i NIENAWIDZĘ, jak ktoś do mnie mówi Maryśka. No strzela mnie. Ludzie tak mówią, bo tak, chyba wydaje im się, że to naturalne, tak jak na Aleksandrę zazwyczaj mówi się Ola, tak im się wydaje, że Maria-> Maryśka.Dla mnie brzmi to właśnie jak Krycha, Ulka, Marycha, Bacha itp. I zwyczajnie jest mi troszeczkę przykro jak ktoś tak mówi, ma to taki negatywny oddźwięk. Jestem Marysia i koniec. Już nawet niech mówią Maria, byle nie Maryśka. 🚫
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 października 2012 06:42
Ja lubię i przywykłam go mówieni do mnie Agniecha. A najbardziej czego nie cierpię to Agniesia. Dżizas! I tak samo tylko do pojedynczych "sztuk" mówię np Kasia czy Ania. Zwykle Aśka, Anka, Kaśka, nawet do bratanicy mówię Zuśka (błąd celowy).
Ja nie cierpię swojego imienia w pełnej wersji, ale za to lubię zdrobnienie Pati albo Patka, tyle że głupio to brzmi jak się tak przedstawiam, więc muszę całym, a potem nie wszyscy zdrabniają, a mnie coś strzela jak ktoś do mnie Patrycja mówi. 😤
trzynastka   In love with the ordinary
05 października 2012 08:07
Ja lubię i przywykłam go mówieni do mnie Agniecha. A najbardziej czego nie cierpię to Agniesia. Dżizas! I tak samo tylko do pojedynczych "sztuk" mówię np Kasia czy Ania. Zwykle Aśka, Anka, Kaśka, nawet do bratanicy mówię Zuśka (błąd celowy).


Dużo zależy od człowieka, ja jak słyszę "Anka" to od razu interpretowałabym to jako fakt, ze jesteś na mnie zła.
Tak samo przy każdym "Aniu" już jestem gotowa pytać "czego chcesz!?", bo z automatu brzmi to jak jakaś sprawa czy prośba do mnie. 😉
W sumie do mnie to najlepiej się nie odzywać  😂
ash   Sukces jest koloru blond....
05 października 2012 08:09
ja nie lubię jak mój mąż czy mama mówi na mnie AŚKA, mimo że sama się tak przedstawiam innym 🤔wirek: 🤔wirek:
Ja nie cierpię swojego imienia w pełnej wersji, ale za to lubię zdrobnienie Pati albo Patka, tyle że głupio to brzmi jak się tak przedstawiam, więc muszę całym, a potem nie wszyscy zdrabniają, a mnie coś strzela jak ktoś do mnie Patrycja mówi. 😤

widzisz
dlatego na poczżątku mwiłam do Ciebie Paula
hihi
już mi przeszło na szczęscie ;-)
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 października 2012 08:21
O matko, jak ja nienawidze jak ktos do mnie mowi Dominisia! Jak do niemowlaka... Wole Doma/ Domi, ewentualnie Dominika chociaz nie lubie tego imienia. I wkurza mnie jeszcze jak mowia Domino. Moze jeszcze pizza dominium mnie beda nazywac? :/
Do mnie się wszyscy zwracali bezosobowo dopóki nie zaczęłam przedstawiać się Pola.
Ninevet - mamy tak samo chyba :P  Anka - nie lubię, zwłaszcza jak mówi tak do mnie mój facet (oduczyłam go :P ). Ania jest w porządku, ale niektórzy mówią do mnie Anna :O. Kilka osób mówi Anulka i w sumie lubię jak akurat te konkretnego osoby tak mówią 🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
05 października 2012 09:38
Pytanko o gg.

Chciałabym przenieść archiwum z jednego kompa na drugiego.
Kopiuję plik z tej lokalizacji - C:\Documents and Settings\nazwa uzytkownika\Dane aplikacji\GG\Profiles\coś tam numer gg\Archive.encsqlite do takiej samej na drugim kompie.
Niby wszystko jest skopiowane, ale archiwum nie widzę. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu gg dany plik zamienia się ponownie na pierwotny.
Ktoś wie o co chodzi? Coś jeszcze powinnam skopiować?
ash   Sukces jest koloru blond....
05 października 2012 14:24
Czy można ubezpieczyć sprzęt jeździecki ❓ ❓ 😡
jeśli tak to gdzie i jak to wygląda?
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
05 października 2012 15:24
O matko, jak ja nienawidze jak ktos do mnie mowi Dominisia! Jak do niemowlaka... Wole Doma/ Domi, ewentualnie Dominika chociaz nie lubie tego imienia. I wkurza mnie jeszcze jak mowia Domino. Moze jeszcze pizza dominium mnie beda nazywac? :/


Misskiedis, żółwik!  :emota200609316: Mam dokładnie tak samo tylko jeszcze Doma, mnie denerwuje.

Mam strasznie głupie pytanie. Mieszkam teraz w 10 piętrowym bloku i mamy tutaj zsyp. Nigdy w życiu z takim wynalazkiem nie miałam nic wspólnego (dziewczyna ze wsi  😁 ), a nadchodzi pora wyrzucić śmieci i coś z tym fantem muszę zrobić. Mam do tego zsypu po prostu wrzucić worek i już? Czy później gdzieś go znaleźć i wyrzucić dalej? Czy windą/schodami na dół i do kontenera? 👀

Wyrzucanie odpadków, niby taka prosta czynność.  😁
famka   hrabia Monte Kopytko
05 października 2012 15:37
ash, jakiś czas temu szukałam ubezpieczenia przedewszystkim dla konia ale w Gamie ubezpieczają też sprzęt
jeszcze nie korzystałam z tych ubezpieczeń ale od nowego roku napewno będę , jestem w trakcie rozmów

http://www.mgzgama.pl/konie1

abre, przeszukałem pocztę żeby znaleźć mail z twoim adresem a tam ....Marcin  🤣
No nie jest to moje imię 😀 Ale że z mężem prawie jednością jesteśmy... 😀
dobra, może tu mi ktoś podpowie a mam mało czasu 🙂
Musze kupić puśliska a nie wiem jaką długość. Są od 140cm do 155cm.  Tak sobie myślę, że jeśli będą dłuższe to nic, ale czy np jeśli były by w sklepie te 140zm czy nie będą za krótkie? Raczej nie jest to osoba długo nożna (dla osoby o wzroście ok 165cm) ale ja sie kompletnie na tym nie znam  😡
agnesix, 140 cm ze spokojem ci wystarczą. 155 cm przy twoim wzroście to byś musiała dziury dorabiać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się