Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Livia   ...z innego świata
29 września 2012 16:01
szepcik, Heval, dziękuję  :kwiatek: Czeka mnie latanie zagraniczne, więc będę musiała załatwić sobie od razu dwa zaświadczenia 🙂
Dlaczego na kierunku technologia chemiczna mam przedmioty takie jak sztuka czasów starożytnych i renesansu oraz ochrona własności intelektualnej?
flygirl ja np. na dietetyce mam elektyw humanistyczny: filizofia przyrody albo do wyboru historia sztuki 😉
Ale po co to dlaczego i w jakim celu ciężko mi powiedzieć 😉
flygirl, bo w każdym programie studiów musi być X godzin "ogólno-kulturowych" i społecznych. Oba przedmioty mogą być przydatne dla chemików. Konserwacja dzieł sztuki opiera się na chemii. Chemicy nawet dość często zastrzegają własność intelektualną.
Rozumiem. Dziękuję. 🙂
Jak się zdrobnia imię Konstancja?
Kostka 😉

A ja mam pytanie do komputerowców. Kombinuję małą niespodziankę, i w związku z tym chciałabym wiedzieć, czy na komputerze zostaje jakiś ślad po czynności takiej jak włożenie płytki i przeglądnięcie nagranych na niej zdjęć?
Kostka? Kostusia? Konia?
A już miałam nadzieję, że są ładniejsze zdrobnienia  😎
Dzięki.  :kwiatek:
Dlaczego jak jesteśmy chorzy to więcej sikamy?
Kocia 🙂
szepcik, po wyłączeniu kompa nie powinno być śladów, przynajmniej łatwo dostępnych. Chyba, że przeglądarka ma pamięć "ostatnio przeglądanych".
O! warto wyczyścić: "ostatnio używane dokumenty" "moje bieżące dokumenty"czy jak to się gdzie nazywa.
Ok, dzięki
Dlaczego na kierunku technologia chemiczna mam przedmioty takie jak sztuka czasów starożytnych i renesansu oraz ochrona własności intelektualnej?

Każdy kierunek niezwiązany z humanistyką musi mieć w swoim programie przedmiot humanistyczny, np. ja na Medycynie Weterynaryjnej miała do wyboru Psychologię i Filozofię.
A Ochrona własności intelektualnej jest przedmiotem obowiązkowym chyba na każdym kierunku na którym piszę się jakiekolwiek prace. Chodzi o tom że student ma wiedzieć czy i kiedy łamie prawa autorskie i jakie są tego konsekwencje.
Również miałam u siebie taki przedmiot 😉
Czy można wykonać zdjęcie pantomograficzne z założonym już aparatem ortodontycznym?
z tego co wiem to nie można i zdjęcie się robi zawsze przy wymianie/zdejmowaniu aparatu, w celu zobaczenia efektów leczenia  :kwiatek:

edit.
dowiadywałam się dokładnie w zeszły poniedziałek kiedy to okazało się, że trzeba jeszcze mieć skierowanie bo przepisy się zmieniły  😵
Czy ktoś z was kojarzy może miejsce w sieci, skąd można sobie ściągnąć samouczek/kurs excela? 👀
Gdzie mam wypakować wtyczkę do gimpa: http://www.logarithmic.net/pfh/resynthesizer/removal  Resynthesizer. Pakuje do folderu scripts, a ona i tak się nie wyświetla w liście wtyczek.
W niektóre (każdą?) niedziele na TVP KULTURA leci seria programów muzycznych o legendach rocka i ich najlepszych albumach. Ostatnio trafiłam na Metallice - Black Album, przed chwilą lecieli Pink Floydzi i  The Dark Side Of The Moon.
Tu moje pytanie - czy gdzieś w internecie są dostępne inne odcinki tego programu? :kwiatek: [s]Albo czy leci on co tydzień?   😀[/s]

Czy w kauflandzie dostanę rajstopy? Pilnie potrzebuję takie zwykłe, cieniutkie. 😡
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 września 2012 13:33
Florcik, jak ja szukalam, to owszem  byly, ale tylko jeden sluszny kolor- 'pomaranczowa noga' 😉
Nie bardzo wiem, gdzie zadać to pytanie... Najwyżej przeniosę się do wątku medycznego
Co zrobić z brakiem apetytu?
Mam takie momenty, że jem normalnie, a potem nadchodzą takie, kiedy przez przykładowo tydzień jem niewiele. Ostatnio: czwartek (7-21)- 4 suche bułki (nic nie poradzę na to, że pieczywo lubię bez "wkładki"😉, kanapka z twarożkiem, piątek (6-23) - 3 bułki, pół butelki Mountain Dew, 3 mini 7Daysy, sobota (8-24) - 2 bułki, kawałeczek ciasta ze śliwkami, dzisiaj nie jest lepiej...
Właściwie nie wiem, na czym polega problem. Z jednej strony trochę się martwię tym niejedzeniem, a z drugiej strony jestem dumna, że potrafię panować nad poczuciem głodu  😡 Są jakieś suplementy diety, czy coś co poprawiłoby ten stan?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 września 2012 14:32
cavaletti, moze na poczatek przestan wpierniczac buly? I zagryzac 7 daysami? Bo zapychasz sie szitem, masz puste kalorie, masz co trawic. Przemiana materii prawdopodobnie siadla juz nieco. Sprobuj ja troszke obudzic- jakis jogurt, owoc, salatka dobra. Jak sie oczysci to zacznie i kalorii sie domagac.
cavaletti mam to samo :/ wczoraj zjadłam ledwo jedną bułkę.
Najgorsze jak burczy w brzuchu, pusto z żołądku, ale brak apetytu, i nie możesz patrzeć na jedzenie  🤔
chyba czas zacząć zmienić tryb życia  🙄 
Trochę głupie pytanie pewnie, ale w sumie od tego jest ten wątek  😁.

Chciałam kupić parkę na zimę, ale spojrzałam na metkę i okazało się, że okrycie wierzchnie to 60-70% bawełny i 30% czegoś sztucznego. Podszewka z futerka, 100% polamid. I teraz pytanie: czy ona będzie przeciekać? Np. jeżeli napada na nią śnieg?  😡
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 września 2012 17:04
Mia, chyba zalezy od tego, czy jest impregnowana czy nie. Chociaz- welniane plaszcze zimowe tez nie sa chyba impregnowane, wierzchnia warstwa potrafi troszeczke podlapac wilgoci przy mokrym sniegu, ale generalnie daja rade, wiec mozna zalozyc, ze parka zimowa da rade w zime 😉
Dlaczego jak jesteśmy chorzy to więcej sikamy?
możliwe, że dlatego, że gdy jest się chorym cały dzień się leży przez co nerki są dobrze ukrwione i lepiej pracują 🙂
szafirowa, niby tak, ale wełniane płaszcze są jednak grubsze niż bawełna ... . Sama nie wiem  🤔
In.   tęczowy kucyk <3
30 września 2012 18:27
Czy zna ktoś odpowiednik Białego Jelenia do kupienia w UK?
Dzięki Rul :-) od kilku dni leże z gilem i tak mnie to jakoś zafascynowało :-)
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 października 2012 22:04
Ile kosztuje wysłanie paczki z UK do Polski? Przesyłka o wadze ok. 5,5 kg. Taniej będzie pocztą czy kurierem?
Jak zmienić format filmu z mpg4 do avi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się