Siodła z niższej półki, co polecacie?

Nie wiem czy ktoś już się pytał, ale czy miał ktoś doczynienia z tym siodłem http://allegro.pl/super-siodlo-kompl-czaprak-oglowie-skora-naturaln-i3075231277.html  ?? Pomagam bratanicy w poszukiwaniu pierwszego siodła, dla osoby średniozaawansowanej przeważnie na wycieczki do lasu, na konia wykłębionego.  Niestety tymczasowo nie może pozwolić sobie na zakup lepszego siodła, kasa na to przeznaczona zamyka się w granicy 600-700zł, a na allegro siodła w tej cenie nie spełniały wymogów co do dopasowania do konia  😵
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
17 marca 2013 19:51
kaszunia nie lepiej kupić używane lepszej firmy? Kiffera można dostać za 400zł a wiesz co kupujesz....
Czy ktoś może polecic jakies dobre siodlo wszechstronne ale nie winteci ? Przegladałam trochę wątek ale głównie widzę tu opinie na temat własnie tych siodel😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
18 marca 2013 13:19
Dziewczyny, kojarzy któraś siodło sorrano grand georges? Mam okazję wymienić się nim z mojego Winteca Pro Dressage... Coś mi się wydaje że nie warto, kojarzycie coś?
lizzy, Siodła sprzedaje jakiś sklep w Ameryce (okolice Chicago), ale gdzie one są produkowane, to nie widzę. Oprócz tego, że ponoć są to siodła zbyt drogie jak na swoją jakość, ale nie są złe, choć dobre też nie. Tak czy siak, Wintec też nie jest "górną półką", więc ja bym może i zamieniła, ale pod warunkiem, że to siodło serio wygląda tak jak na zdjęciu 😉 więc musiałabyś je zobaczyć na żywo. I przypasować do konia, bo o ile winteca jeszcze jakoś pozmieniasz (jeśli ma wymienne łęki i możliwość dołożenia podkładek) tak tu możliwości jest mniej.
Poszperaj w necie, może znajdziesz więcej informacji.
Może mi doradzicie. Potrzebuję na gwałt nowego siodła skokowego, bo moje odkąd koń się trochę rozbudował nie nadaje się do niczego. Po delikatnej bolesności pleców już więcej go nie użyłam, więc pozostaje nam tylko lonża. Interesuje mnie siodło nowe, na wymiar i mocno zastanawiam się nad siodłem od Pana Andersza. Możliwości finansowe mam niewielkie, mogę wybierać między Anderszem, a Daw-Magiem. Z tym, że Daw-Maga na wymiar dokładny chyba nie dostanę? Chodzi mi o mierzenie konia (przez doświadczoną osobę, ja się boję tego podjąć po moich przygodach z siodłami) i mierzenie mnie (długość łydki, waga itp.). Macie jakieś doświadczenia? Może polecicie mi kogoś jeszcze innego? Zależy mi na tym, żeby siodło było na wymiar w przedziale cenowym do 3000zł.  O Anderszu słyszałam, że bardzo szybko się ubijają  🤔
abrakadabraś jak dla mnie to tylko Bogdan z HB Contact , tylko musisz sprawdzić jak u nich obecnie z cenami bo ta firma coraz bardziej staje się doceniana na rynku, ale może warto trochę jednak dołożyć i mieć super siodło.

edit: ups dopiero zauważyłam, że piszę w wątku "siodła z niższej półki", otóż wyjaśniam od razu, że siodła HB Contact są z wyższej półki tylko za cenę niższą  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
19 marca 2013 12:48
misia997 a zauważyłaś może, że jest podana cena do 3000? Siodła HB są jakby trochę droższe.  🙄
Co wybrać? Pro light jest lekkie,ale nie ma zaczepu na podogonie.Perugia pewnie i cięższa,ale ma zaczep.Perugia czy Pro light-oto jest pytanie....
http://www.galloper.pl/pl/p/Siodlo-Perugia-API/1564
vs.

http://www.galloper.pl/pl/p/Siodlo-Rimini-Pro-Light/1563
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 marca 2013 08:40
Dziewczyny, mam pytanie tylko nie wiem czy do tego wątku... Ma ktoś zdjęcie winteca pro dressage lub jakiegoś innego z założonymi dużymi klockami?
Gillian   four letter word
28 marca 2013 08:50
misia997 a zauważyłaś może, że jest podana cena do 3000? Siodła HB są jakby trochę droższe.  🙄


i na pewno nie od ręki.
[b][i][i][i]Kameleonik[/i][/i][/i][/b] moja sasiadka je kupila ale bylysmy osobiscie po to siodlo.  siodł▲a sa firmy (chyba)  DIANA. mojej sasiadce nie bardzo sie w nim jezdzilo mi natomiast podpasowalo super. Na poczatku trzeba je dobrze nasmarowac bo jest twarde ale jak juz z miesiac bedzie mialo to naprawde wygodnie w tylek.
Gniadata   my own true love
28 marca 2013 11:24
iskierkowa, jeśli to tylko kwestia zaczepu do pogodonia: http://pasi-konik.pl/pl/p/BUSSE-Jezyczek-do-podogonia/2566 zawsze możesz dokupić takie o :P
iskierkowa, jeśli to tylko kwestia zaczepu do pogodonia: http://pasi-konik.pl/pl/p/BUSSE-Jezyczek-do-podogonia/2566 zawsze możesz dokupić takie o :P


Tak,wiem ale słyszałam o tym różne opinie-m.in. to,że taki języczek "rozwala" siodło,ale ile w tym prawdy?
Gniadata   my own true love
28 marca 2013 11:38
szczerze mówiąc, nie wiem  😡 kiedyś natrafiłam na takie coś szukając jakiś bzdetów, i teraz mi się po Twoim kątem o tym przypomniało - zawsze była jakaś szansa, że jeszcze o tym nie słyszałaś 🙂
Co lepsze, wygodniejsze? Daslo skórzane czy pleszew Konrad? Proszę o radę!🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 marca 2013 18:19
EL90 ja bym brała konrada
Rzeczywiscie jest wygodny itd? Słyszałam od paru osób, że nie do końca jest ok.. Sama teraz nie wiem
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 marca 2013 22:02
Siedziałam w nim raz, dosyć długo,  siedziało mi się naprawdę ok jak na tą cenę 🙂 Do Daslo jakaś taka zrażona jestem.. Ale to tylko moja opinia, najlepiej jakbyś mogła w nie wsiąść i w jedno i w drugie lub wziąć do przymiarki 🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
29 marca 2013 15:43
Ja osobiście pleszewskiego konrada używałam od 2007 roku, w dodatku kupiłam je używane i mam je do dziś 🙂 Jeździło mi się w nim fantastycznie 🙂 Wygodne, głębokie, fajnie trzyma i usadza. Teraz zakupiłam Daw Maga Huberta i powiem szczerze, że jeździ mi się w nim lepiej. Ale w Konradzie nie jeździ mi się źle (nadal je mam na drugiego konia 😉 )
Także jeśli o mnie chodzi, wybrałabym na pewno Pleszewskiego Konrada 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 kwietnia 2013 22:48
Kochani, czy oprócz Daslo Rimini i całej gamy Winteców, jest jakieś siodełko wszechstronne z wymiennymi łękami w przystępnej cenie? I jak wymienia się łęk w Wintecu 250?
abrakadabraś , moja kolezanka robiła Daw Maga Grand Prix na wymiar pod siebie  i pod konia w Poznaniu. Zmieściła się w twoim przedziale cenowym w wersji standard. Powem szczerze, że tak jak daw magi nie pasują ani mi, ani mojemu koniowi, tak w tym jednym jeździło mi się rewelacyjnie  😅
Cariotka   płomienna pasja
05 kwietnia 2013 08:33
emptyline nie wymienia się. A jeżeli chodzi o inne siodła to np Throwgood.
emptyline   Big Milk Straciatella
05 kwietnia 2013 08:45
Cariotka, w każdym opisie widnieje informacja o możliwości wymiany tego łęku, więc da się to zrobić. Pytanie tylko gdzie. 🙂
Cariotka   płomienna pasja
05 kwietnia 2013 08:47
może tam gdzie się odnawia ten cały system Cair. Warto zapytać się u przedstawicieli Winteca lub w sklepie🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
05 kwietnia 2013 08:48
Właśnie taki mam zamiar. 🙂 Dzięki.
ash   Sukces jest koloru blond....
05 kwietnia 2013 08:48
emptyline, 250 stery model nie ma systemu wymiennych łęków!
nowe już mają!
emptyline   Big Milk Straciatella
05 kwietnia 2013 09:02
ash, o czyli stąd różnice. Ale w niektórych opisach jest informacja, że są "nieprzystosowane do samodzielnej wymiany". 🙂

edit: już wiem już wiem, można samemu wymieniać!  🏇
Pomimo,że Wintec nie jest w Polsce z 'niższej' półki ,to mam pytanie co do Winteca Isabell Werth New Cair,a Contourblock.
Czy w Contourblock,też czujesz się tak 'wysoko' jak w nowej Isabell ? Miał ktoś z nimi styczność ?
Nie znalazłam zbyt wiele opinii na temat tego siodła w wyszukiwarce.Cena niska a siodło wygląda na porządne.Polecacie?
http://www.gnl.pl/siodlo-norton-close-contact-rexine-p-1804.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się