ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2010 07:05
mcmarlenko - albo Ty nam o czymś nie mówisz,albo to jest jakiś precedens  🤔

swoją drogą,daj nam znać jeżeli możesz,jak sprawę pzj rozstrzygnął 🍴
Eh moje ogarniecie w dokumentaach i formalnosciach jest mniejsze niz 0... Dlatego b.prosze o zlitowanie sie😉 i wyszczegolnienie jakie dokumenty sa potrzebne dla koniura, zeby mogl startowac w zawodach regionalnych. Czy obowiazkowy jest paszport hodowlany? Dodam ze mam paszport PZJ. I czy na odznake tez trzeba mniec jakies papiery czy niekoniecznie?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2010 08:57
Julita - jeżeli masz paszport pzj,to w zasadzie konikowi musisz tylko opłacic licencję w PZJ/WZJ i już...

co do odznak,sprawdzę to jeszcze,ale wydaje mi się że aktualne szczepienie dla konia wystarczy.
Mówię jak jest a denerwuje się bo chce przerejestrowac sie do nowego klubu a z tamtymi papierami mam prpblemy. Do pzj powysyłałam kserokopie mojej  karty i zobaczymy jak narazie odpowiedzi nie dostałam
Z tego co wiem na odznake potrzebne sa dane zawodnika i zgoda od rodziców🙂 w przypakdu ososby niepełnoletniej.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 stycznia 2010 08:50
Dlatego b.prosze o zlitowanie sie😉 i wyszczegolnienie jakie dokumenty sa potrzebne dla koniura, zeby mogl startowac w zawodach regionalnych.


i


i zgoda od rodziców🙂


może być cieżko...a co jeżeli już nie żyją?albo nie wiadomo gdzie są  👀
Hihi z tego co wiem to ojciec gdzies we Wloszech, a matka nie wiadomo gdzie😉 A jak juz ich znajde to zgoda w postaci odbitego kopyta?:P
Co to zgody dla mnie... od moich rodzicow... to juz na to za stara jestem😉
Dzieki Dziewczyny za odp🙂
No i po cześci sprawa z pzj załatwiona. Napisano mi ze wg papierow wszytsko sie zgadza i przy rejestracji na ten rok jesli wmzj wysle pzj  wniosek o licencje regionalna bedzie oki🙂
asior   -nothing but eventing-
09 stycznia 2010 21:56
Zeby startowac w OOM trzeba byc zarejestrowanym w PZJ? Za moich czasow trzeba bylo, ale nie wiem jak jest teraz. Regulaminu OOM na 2010 nie ma jeszcze, ten na 2009 nie chce sie otworzyc, w regulaminie i przepisach nic nie znalazlam. Help  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 stycznia 2010 22:34
asior, w poprzednich latach w eliminacjach junior młodszy nie musiał,ale w finale juz niestety i koń i jeździec musieli mieć licencję pzj (tak jest także w regulaminie OOM z 2009),pewnie w 2010 będzie tak samo...ale przecież wasz junior pewnie pojedzie finał,więc nie ma co się zastanawiać,tylko od razu mu licencję ogólnopolską wykupić  😉



________________________

widzieliście nową pozycję w cenniku na 2010 - opłata dla klubu niezrzeszonego w pzj? 👀
asior   -nothing but eventing-
10 stycznia 2010 01:18
Ktos, tez mysle, ze pojedzie final  😁 A jak nie spieprzy nic, to moze i pudlo bedzie!

Dla niezrzeszonego wychodzi rocznej rejestracyjnej plus licencja? Lacznie 1650?  🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2010 10:10
asior - innej opcji nie ma  😉

co do klubu niezrzeszonego w pzj,jest to wyjaśnione w regulaminie licencjonowania na 2010 rok - chodzi o przypadek klubu,który jednorazowo w danym roku chce startować na zawodach szczebla ogólnopolskiego,a wcześniej nie należał do pzj...tzn. jego zawodnicy chcą startować na ogólnopolskich,a klub nie nalezał i w przyszłości nie chce należeć do pzj....
czym się różni instruktor sportu od instruktora dyscypliny sportu?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2010 16:34
czym się różni instruktor sportu od instruktora dyscypliny sportu?


mogę się mylić,ale z tego co mi wiadomo:
instruktor sportu - kurs robiony bezpośrednio pod skrzydłami PZJ

instruktor dyscypliny sportu - kurs robiony w innej instytucji,a uprawnienia potem nostryfikowane przez PZJ.
Ponia   Szefowa forever.
10 stycznia 2010 19:09
Żeby odnowić licencje ogólnopolską ( moja i koni) to od PZJ'tu musze wysłać:
-oświadczenie z klubu
- aktualne badania
- potwierdzenie wpłaty.

Coś jeszcze(?) bo nie moge nic znaleźć na ten temat.

Help! :kwiatek:
Ponia Twoje! oświadczenie (podbite przez klub). Klub musi mieć opłacona składkę  🙁. No i ubezpieczenie NW (albo PZJtowskie, albo inne). My np. przedstawialiśmy kopię aktualnej polisy LZS.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2010 19:18
ubezpieczenie.

p.s. sprawdź ważność paszportów koni - bo mi 2 lata temu kazali płacić drugi raz,mimo,że rok wczesniej płaciłam za wznowienie paszportu.

p.s. 2. jutro puszczę maila z pracy.
Ponia   Szefowa forever.
10 stycznia 2010 19:25
Ano ubezpieczenie wykupuje PZJ'towskie, Paszporty robiłam w zeszłym roku pierwszy raz, więc jeszcze ważne 😉

Halo pisząc oświadczenie z klubu miałam na myśli moje oświadczenie 😉

Dzięki dziewczyny! :kwiatek:

Edit:
przeglądam dalej str pzj i trafiłam na dokument o tyt.: "Warunki i tryb uzyskiwania uprawnień sportowych w 2010 r.
Skoki  ( http://www.pzj.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=283 )

I przy uprawnieniach II stopnia jest taki oto zapis :
"Spełnienie jednego z poniższych warunków:
1. Posiadanie w karierze II klasy sportowej w skokach
Uprawnienia:
1. Prawo startu w zawodach do CSI 2* włącznie i rozgrywanych w Polsce CSIO oraz CSI 3*
"


Czyli idąc tym tropem mając II klase moge jechać CSIO?

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2010 20:38
chyba tak,chociaż wydaje mi się,że CSIO też ma swoje zapisy - jest ograniczona liczba zawodników z rankingu plus dzikie karty? 🤔 jutro poczytam dokładnie,bo dziś już padam na pysk  😵
Ponia   Szefowa forever.
10 stycznia 2010 20:45
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg435207#msg435207 date=1263155903]
chyba tak,chociaż wydaje mi się,że CSIO też ma swoje zapisy - jest ograniczona liczba zawodników z rankingu plus dzikie karty? 🤔 jutro poczytam dokładnie,bo dziś już padam na pysk  😵
[/quote]

No własnie tak tez myśle, że napewno są dodatkowe 'ale'.
Zresztą jak się pytałam sędziów  w zeszłym roku to z II można było jeździć do CSI włącznie, więc ten zapis chyba jest nowy.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2010 21:01
Ponia - jak się nie doczytam na stronie PZJ,to zadzwonię jutro do mojego ulubionego sędziego  😁
darolga   L'amore è cieco
10 stycznia 2010 23:35
To ja mam takie głupie pytanie.
Proszę jak krowie na rowie.

😁 szczebel centralny a regionalny to czym się różni? Centralny to ogólnopolskie?  😡 

Jeżeli mam brązową odznakę, nie opłacałam licencji przed 2007 r., muszę zarejestrować się w PZJ i te wszystkie podpunkty, bla bla. Jestem osobą pełnoletnią, będę startować jako zawodnik zrzeszony. Konia również nie mam zarejestrowanego.

Czyli jeśli chodzi o opłaty, czeka mnie:
100 zł opłaty rejestracyjnej mojej + 100 zł za licencję roczną moją + 100 zł opłaty rejestracyjnej konia + 100 zł za licencję roczną konia + 15 zł na krajowy program badań antydopingowych, tak? Czy 100 zł za paszport sportowy też muszę?

I jak to to wszystko wpłacić?
darolga
Szczebel centralny - to zawody ogólnopolskie, regionalny to zawody regionalne.
Jeżeli chcesz się rejestrować w PZJ to zapłacisz 200zł za siebie (rejestracja 100 i licencja 100), 300zł za konia (rejestracja, licencja + paszport). No i jeszcze ubezpieczenie dla siebie. Te 15 zł płaci się na zawodach.

Możesz wpłacić na konto PZJ-tu, możesz osobiście.
darolga   L'amore è cieco
11 stycznia 2010 00:55
ewuś - ślicznie dziękuję!  :kwiatek: Dobrze kombinowałam z tym centralnym  😁

To jeszcze mam następną serię głupich pytań.

Czyli paszport też jest potrzebny. Myślałam, że ten zwykły (hodowlany?) wystarczy. Jak taki sportowy wygląda? Czym się różni?
Ubezpieczenie mam.
I jest gdzieś wniosek do rejestracji konia? Bo nie mogę znaleźć...

A jeśli będę wpłacać na konto PZJ-tu, to wszystko razem (czyli 500 zł) czy mam podzielić wpłaty i w tytułach wyodrębnić co i za co?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 stycznia 2010 07:20
druk zgłoszenia konia: KLIK

4.1. Rejestracja konia.

W celu dokonania rejestracji konia należy złożyć w PZJ:

 

druk zgłoszenia konia z podaniem dokładnych danych - pobierz druk zgłoszenia konia
paszport urzędowy z potwierdzoną przez OZHK adnotacją o aktualnym posiadaczu konia,
potwierdzenie wpłaty za rejestrację (opłata rejestracyjna nie zawiera opłaty za licencję roczną).
 

W przypadku koni posiadających paszporty narodowe zaakceptowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), PZJ dokonuje w nich stosownych adnotacji.

W przypadku paszportów narodowych nieakceptowanych przez FEI, koniowi wystawiany jest paszport sportowy PZJ.

 

4.2. Licencja roczna konia.

 

W celu uzyskania licencji rocznej dla konia zarejestrowanego w PZJ i posiadającego paszport sportowy z aktualnym terminem ważności, należy złożyć:

 

potwierdzenie wpłaty za licencję roczną  z podaniem imienia konia i numeru jego paszportu sportowego
 




no i wystarczy jedne przelew,ewentualnie możesz dodać dodatkową kartkę ze spisem za co zapłaciłaś...ja zawsze dzwonię po wysłaniu,żeby potwierdzić że dotarło....raz mielismy taki pożar,że miła pani pomogła i odesłała nam komplet dokumentów kurierem na nasz koszt  🤣


swoją drogą:
Biuro PZJ zobowiązuje się do załatwienie wszelkich formalności związanych z rejestracją i licencjonowaniem w ciągu 14 dni od daty otrzymania kompletu prawidłowo wypełnionych dokumentów.

Przypominamy, że sprawy rejestracyjno-licencyjne można załatwić drogą pocztową, uprzednio wpłacając na konto PZJ odpowiednią należność oraz przesyłając do biura Związku właściwie wypełnioną, pełną dokumentację.


WSZYSTKIE DRUKI REJESTRACYJNO- LICENCYJNE NA STRONIE INTERNETOWEJ PZJ SĄ ZAMIESZCZONE W FORMIE AKTYWNEJ, ZACHĘCAMY WIĘC PAŃSTWA DO PRZESYŁANIA KOMPLETU DOKUMENTÓW E- MAILEM.


Nasz adres:

POLSKI ZWIĄZEK JEŹDZIECKI
ul. Lektykarska 29
01-687 Warszawa

Tel. 022/639-32-40
Fax. 022/833-61-58

pzj@pzj.pl

KONTO BANKOWE PZJ:

Bank Millennium S.A.
Nr: 37 11602202 0000 0000 40788638



 



Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 stycznia 2010 07:58
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg435207#msg435207 date=1263155903]
chyba tak,chociaż wydaje mi się,że CSIO też ma swoje zapisy - jest ograniczona liczba zawodników z rankingu plus dzikie karty? 🤔 jutro poczytam dokładnie,bo dziś już padam na pysk  😵


No własnie tak tez myśle, że napewno są dodatkowe 'ale'.
Zresztą jak się pytałam sędziów  w zeszłym roku to z II można było jeździć do CSI włącznie, więc ten zapis chyba jest nowy.
[/quote]

w propozycjach zesżłorocznego CSIO był taki zapis:


a ja zabieram się za lekturę:
Przepisy FEI skoki na 2010

edit: znalazłam coś ciekawego chyba:
2. All Athletes invited or nominated for an International Event can only be
entered by their NF. It is the NF’s responsibility to ensure that Athletes are of
39
the required age for the Event in which they are entered. All foreign Athletes
selected by their NF, in accordance with the Jumping Rules and as specified in
the schedule, must be accepted by the OC. OCs may not accept any other
entries other than those received from NFs.


czytam dalej  😁 dzięki Ponia,tak musiałabym pracować  🤣
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg434683#msg434683 date=1263141275]
czym się różni instruktor sportu od instruktora dyscypliny sportu?


mogę się mylić,ale z tego co mi wiadomo:
instruktor sportu - kurs robiony bezpośrednio pod skrzydłami PZJ

instruktor dyscypliny sportu - kurs robiony w innej instytucji,a uprawnienia potem nostryfikowane przez PZJ.
[/quote]

Mylisz się  :kwiatek:
Jeden i drugi kurs robiony pod skrzydłami PZJ tylko zmieniła się nomenklatura i Ci którzy robili uprawnienia wcześniej  instruktor sportu a Ci później I. dyscypliny sportu. Nie pamiętam od którego roku ta zmiana  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 stycznia 2010 08:56
od 2007  🤣 własnie doczytałam  😉 :kwiatek:
darolga Z tym paszportem, to jest tak, że jeśli masz ten nowy paszport hodowlano-sportowy, to tego sportowego nie musisz wyrabiać. Jeśli masz stary paszport hodowlany, to niestety trzeba sportowy.
darolga   L'amore è cieco
11 stycznia 2010 18:04
Ktoś - dzięki Ci dobra kobieto!  :kwiatek:
ewuś -  :kwiatek: uff, mam nowy 😉
mam pytanie
od tego roku chcę być niezrzeszona (problemy z szefem poprzedniej stajni)
no wiec muszę zapłacić tak jak za przerejestrowanie + licencja roczna? czyli będzie razem 400zł...?? (niestety juniorem nie jestem, szczebel regionalny, wzj)
czy możne ktoś się orientuje ? będę jechała osobiście ale wole się przygotować na sumę xD


edit: mam nadzieje ze nie będę musiała posiadać zgody wystąpienia z klubu od właściciela klubu, w którym startowałam....,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się