ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

PZJ wydaje identyfikatory. OK - mogę mieć i dowód osobisty i identyfikator zawodnika. Co wydają WZJty? - nadal karty identyfikacyjne? czyli - dublują dokumenty "końskiej tożsamości", hmmm.
Jeszcze jedno hmmm... PZJ nadal wydaje paszporty? "sportowe"? Toż miał już być jeden paszport - a słowa o tym nie ma w regulaminie.
Wiem, wiem, nieważne - płacić i tak trzeba - ale wkurza mnie bałagan w instytucjach, którym rację bytu uzasadnia - pilnowanie porządku.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 grudnia 2009 22:34
Halo chyba masz trochę za duże wymagania jak na nasze związki jeździeckie 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 grudnia 2009 09:05
halo - IMO WZJ zostały zdegradowane do roli "sekretarek" PZJtu i  w zasadzie poza OOM nie maja wiele do powiedzenia...przykład centralizacji LL w WKKW jest wystarczający,w WKKW podziało to się już wprost 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
19 grudnia 2009 16:08
Ktos wyslalam Ci pw.
A ja zapytam, co trzeba mieć na zawody amatorskie ? 😉
jakie dokumenty? Bo rejestrować się chyba nie trzeba w WZJ? tylko pokazać szczepienie przeciw grypie(konie) w paszporcie? a jeźdźcy płacą tylko za start w zawodach?
Dobrze to zrozumiałam? 😉
Najczęściej organizator oczekuje jeszcze jakiegoś zaświadczenia lekarskiego i zgody rodziców dla niepełnoletnich - ale to zależy od organizatora. Sporo dyskusji na ten temat było na forum - jakie zaświadczenie etc. Ale jednoznacznej odpowiedzi nie ma - no bo chodzi o amatorskie - a tu wszystko jest możliwe (bardzo pojemne pojęcie).
nie wiem czy ktoś już poruszał ten temat, ale...

jestem wlaścicielką konia urodzonego 22.11.2006, kupilam go w państwowej SK jako konia z rocznika 2007 i było to dla mnie całkiem logiczne i zrozumiałe, że koń z listopada liczony jest na następny rocznik... ale...

ostatnio usłyszałam, że podobno te z końcówki rocznika np 2006 mają być jednak liczone jako rocznik "właściwy" (2006), a nie następny (2007), bo coś się pozmienialo w przepisach...

Pytam bo jest do dla mnie ważna kwestia np jeśli chodzi o przyszle starty owego konia...

czy ktoś coś wie na ten temat?
Nie jestem pewna, kiedy ma nastąpić ta zmiana - kilka razy termin był przesuwany, ale na razie np. w zasadach kwalifikacji ogierów do ZT stoi jak wół, że ogiery z 4 kwartału 2006 są zaliczane do rocznika 2007
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 grudnia 2009 06:34
Kornelia - cytat ze strony PZHK:
Decyzją Komisji Ksiąg Stadnych koni ras szlachetnych od dn. 01.01.2009 r. źrebięta urodzone w IV kwartale zaliczane będą do rocznika roku urodzenia.


edit: http://www.pzhk.pl/art.php?id=info_pzhk.htm
no tak... tylko jak mam to rozumieć? przecież retro lex non agit... czyli... czy zasada ta działa tylko odnośnie źrebiąt urodzonych po 01.01.2009?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 grudnia 2009 07:47
może i nie działa wstecz,ale było vacatio legis,skoro już łaciną operujemy i weszło w życie od 2009 roku dla źrebiąt szlachetnych...

było o tej decyzji dość głośno własnie wtedy,gdy ją podjęto...ja usłyszałam o niej przy stoisku PZHK na poznańskich targach własnie w 2006 roku,a potem czytałam o tym w prasie.

edit: zadzwoń do PZHK,na pewno Ci udzielą informacji w tej kwestii,tylko może po nowym roku  😉
hihi wiem wiem, teraz to pewnie wszyscy na urlopach 🙂, jeszcze raz dzięki 🙂
Mam takie pytanie mógłby ktos uswiadomic mnie do czego upowaznia licencja IIIb bo nigdzie nie moge tego znalezć a jest dosyć ważne🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 stycznia 2010 07:58
mcmarlenka upowaznia do skokow w konkursach do klasy N wlacznie. jest na stronie pzj w dokumentach ogolnych i pewnie w tym watku na pierwszej stronie 😉
a licencja IIIB jest równa jakiejs klasie sportowej. I czy powinnam na to miec odrebny papier bo mam tlyko wpis w karcie zawodnika. I czy licencje wydawane przez wzj są równoprawne licencjom pzj. Cyz musże pisać do nich odrebne pismo
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 stycznia 2010 19:27
mcmarlenko - przeczytaj proszę moje wypociny które są na pierwszej stronie tego wątku,a potem jeżeli czegoś nadal nie będziesz rozumiała postaraj się zadać jasne pytania,z prostymi komunikatami zrozumiałymi nie tylko dla Ciebie samej,ale tez dla innych  😎
Wypociny przeczytane. Uświadomiłam sobie to i owo. Jednak zastanawia mnie fakt iż wyczytalam w jednym z innyhc wątków że jako dokument potwierdzajacy licencje przychodzi kawałek plastiku. U nas jest bardzo ciezko z jakimi kolwiek papierami i o wszytsko naprawde trzeba dbac samemu. Ja w sumie dostałam tlyko wpis i nie wiem czy powinnam o cos wiecej sie ubiegac. Do pzj napewno napisze gdyz jestem zarejestrowana a nie ma mnie na liscie zawodnikow.  Chciałabym zauwazyc ze Warmińsko Mazurski Związek Jeździecki też troszkę nawala z tępem rozwiązywania wsystkich problemów. Pomimo to nie wiem czy taki plastik powinnam mieć czy nie dlatego prosze zawodnikow bardziej doswiadczonych o udzielenie informacji i przepraszam ze pytam o takie <dla niektorych> bzdety🙂🙂
mcmarlenka plastik powinnaś mieć. Jeżeli rejestrowałaś się w OZJ-cie, to PZJ, wyśle plastik do OZJ-tu i tam będzie do odbioru. Jeżeli rejestrujesz się w PZJ to plastik dostajesz od ręki.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 stycznia 2010 06:32
mcmarlenka:

- kawałek plastiku przychodzi,ale na adres WZJ skąd mozna go odbierać...bezpośrednio do rąk własnych/na swoj adres korespondencyjny dostaniesz,jak zarejestrujesz się bezpośrednio w PZJ z licencją ogólnopolską.

-w bazie prawdopodobnie nie znalazłaś się ,bo szukasz teraz,kiedy licencje zarówno regionalne jak i ogólnopolskie z dniem 31.12.2009 roku straciły ważność,a nie odnowiona została na rok 2010...to tylko moje przypuszczenie,bo losowo sprawdziłam siebie i kilku innych zawodników których nazwiska były w bazie,a w chwili obecnej ich nie ma  🤣

- III B - znaczy mniej więcej tyle,że przejechałaś konkurs licencyjny na max.3,5 pkt. i dostałas licencję dzięki której możesz zrobić III klasę sportową,a potem próbować robić II licencję w skokach.

- licencje wydawane w WZJ jak sama nazwa wskazuje mają zasięg regionalny ,czyli uprawniają Cię do startu na zawodach które są rozgrywane jako zawody regionalne, licencja ogólnopolska wydawana przez PZJ daje prawo startu na zawodach ogólnopolskich.
Otoż dzisiaj si,ę juz załamałam kompletnie mam w zesłżym roku takze nie było mnie na liscie zawodnikow rejestrowalam sie w wzj  pomimo to powinnam dostac plastik bo mi tak napisali z pzj a go nie dostalam dodam ze licencje zrobilam oczywiscie przejezdzajac L na mniej niż 3.5 pkt . Jak musze odrebnie zarejestrowac sie z pzj. Juz sama nie wiem co robić w takiej sytuacji. wysłano mi meila jakim cudem zrobiłam licencje IIIB skoro nie dostałam plastiku III licencji . Pomocy
Otoż dzisiaj si,ę juz załamałam kompletnie mam w zesłżym roku takze nie było mnie na liscie zawodnikow rejestrowalam sie w wzj  pomimo to powinnam dostac plastik bo mi tak napisali z pzj a go nie dostalam dodam ze licencje zrobilam oczywiscie przejezdzajac L na mniej niż 3.5 pkt . Jak musze odrebnie zarejestrowac sie z pzj. Juz sama nie wiem co robić w takiej sytuacji. wysłano mi meila jakim cudem zrobiłam licencje IIIB skoro nie dostałam plastiku III licencji . Pomocy
masz problem, sędzia dopuścił Cie do startu bez niezbędnej formalności- kazdy nawet z licencją W, musi mieć plastik!nie ma plastiku nie ma startu...a ewentualny start, to hak na sędziego i strata pieniędzy , czasu i emocji dla zawodnika.
jeżeli startowałaś w konkursie licencyjnym bez plastiku, ergo bez rejestracji ,ergo twój start jest niebyły- nie masz licencji IIIB, przykro mi.
ALE MAM WPISANE W KARTE ZWODNIKA Z PIECZARKA I ROKIEM WZJ WIEC ZA TO POWINIEN OBERWAC WZJ A NIE JA
Poza tym jak to nie ważne skoro sędzia wytłumacyzł mi ze moja licencje Bw ma kazdy kto ma brąż i płaci składki. Nie no jak jeszcze troche sie podenerwuje to zrobie z tmy wszystkim porządek
jeżeli powiedział Ci to ten sam sędzia, który dopuścił Cie do startu bez plastikowej karty zawodnika, to wybacz...masz problem.
ps. na twoim miejscu szybko bym właśnie z nim się tym problemem podzielił...sądzę ,ze będzie bardzo zainteresowany ,żeby Ci pomóc, bo jeżeli wyjdzie, że nie sprawdził twojej karty i dopuścił do startu...ma problem większy niż Ty.
ps. chyba,że cała nasza rozmowa jest bezprzedmiotowa, bo twoja karta zawodnika leży nieodebrana gdzieś w szufladzie OZJ, lub twojego klubu...
karte zawodnika mam przed sobą na biurku napisałam juz do pzj dostane odpowiedz i wysyłam im kserokopie karty zeby miec potwierdzenie bo neistety nie dam rade jechac az do warszawy do biura. A w sumie zarejestrowana jestem jako zawodnik od 2007 wiec dokumentacja powinna byc.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 stycznia 2010 19:12
Papierową kartę zawodnika  to sobie możesz nawet w ramki na ścianę oprawić  😎
od 2007 (a może nawet od 2006 na 90%) roku obowiązują karty zawodnika w postaci plastikowych kart potwierdzających licencje zawodnicze.
skoro twierdzisz że jesteś zarejestrowana od 2007 roku,to powinnaś mieć kartę plastikową z 2007,z 2008 roku i tę nieszczęsną z 2009.

masz gdzieś kartkę z podpisem sędziego stylu,na którym jest jego podpis pod Twoim egzaminem licencyjnym?
Heh to patrze ze wzj jest wogolke zacofany bo tu nie tylko ja jedna mam papierowa karte. A moja kartka jest u sedziego tego ktory nas rejestruje i mnie tak informowal

Ja juz teraz to nic nie rozumiem bo od kiedy jestem zarejestrowana to tylko podbijaja mi pieczatki na tej papierowej karcie i podpisuja
Czyli nawet jesli rejestruje się w pzj i mam coroczne licencje na starty powinny one przybierac inna forme niz posiadam??
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 stycznia 2010 19:19
muszę napisać,że bardzo dziwne, mam koleżankę która w 2006 i 2007 startowała z rejestracja w W-MZJ i miała plastik w tych latach.
no jak "ma to ten sędzia" to oznacza,że Ty nie masz, a mieć powinnaś, co z tego może wyniknąć,naprawdę trudno prognozować.
nam zabrali wszystkie papiery tzn ten sedzia przy wpisywaniu licencji karte zawodnika odzyskalam a reszty nie tylko wpis a oceniał p. Krzysztof Feresztein
Skoro jesteś zarejestrowana od 2007, to masz srebrna odznakę? Bo bez niej nie ma mowy o licencji III B.
Mam srebro no i oczywiście braz🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się