Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

Pursat   Абсолют чистой крови
07 grudnia 2008 13:55
Dziękuję Abre :kwiatek:

Lepiej? :


Niestety pasków od kantara nie jestem w stanie usunąć tak, żeby to naturalnie wyglądało 😉
wątek zamknięty
najlepiej to się uczyć na własnych błędach, nie przejmowac się porażkami, i iść dalej. rzeczywiście abre, dobrze powiedziała, wzrok powinien kierowac się tam, gdzie chciałaś skupić uwage widza.  w tym wypadku oko.  🙂

abre, my czekamy na Twoją siwą 😀
wątek zamknięty
Cały czas nieostro. Poniżej moja sugestia.


A tu wspomniana wcześniej w innym wątku siwa Euscera (Emigrant - Elcantara / Pamir) hodowli SK Michałów.

[img width=640 height=427][/img]
wątek zamknięty
ale piekna klacz 👍 naprawe, bardzo ładnie się prezentuje. jesli chodzi o techniczne podejście, to ręka. ale co tam. wazne, że konisko jest do pozazdroszczenia. 😀
wątek zamknięty
Ręki za mało, to wiem. Nie chciałam mazać bo gest fajny... Ale moje zdjęcia z Janowa to w ogóle śmieszne są 😉
wątek zamknięty
ale ważne, że masz pamiątkę.  😀
wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
07 grudnia 2008 17:12
wzrok powinien kierowac się tam, gdzie chciałaś skupić uwage widza.  w tym wypadku oko.  🙂
I tam docelowo miało być ostro. Ale nie wyszło 😎

Abre - tło to niebo? 😀
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
07 grudnia 2008 17:12
ok , teraz prosba o radę , jedzie sobie człek na koniu , z przodu inni , ciemny las , i tylko przebłyski słońca i aż się chce focić , czasu nie ma na ustawienia , bo zaraz tego juz nie bedzie i wychodzi tak ...

trudnośc polega na ustawieniach , gdy ich brak , auto nie pomoże , półautomatyka , zapomnieć , pozostaje strzał na mniej wiecej ustawionym manualu i odpowiednim iso ...
a czy się udało ? oceńcie sami
wątek zamknięty
nie znam się, ale mi ta zieleń nie gra, nie wiem czemu 🙂 wstaw gdzies na jakiejś stronie artystycznej, ktoś Ci doradzi.
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
07 grudnia 2008 17:20
to wiosna Janku , a wtedy ta zieleń taka jest ....
wątek zamknięty
no wiem, wiem 😀 w każdym razie, jak cos w tej fotce Ci się nie podoba, moze digart, chociaz tam to bardziej mozna liczyc na zjechanie, niz pomoc.
wątek zamknięty
Jest dobry punkt wyjściowy ale bez konkretnej obróbki z takiego kadru niewiele wyciśniesz.
Może podeślesz mi oryginał, sama bym spróbowała się zabawić.

Pursat, to niebo. Miałam w Janowie niesamowite szczęście. Niedługo przed aukcją przez wschodnią Polskę przetoczyła się fala burz. Pamiętając zdjęcia przedstawiające złożoną przez wiatr budkę sędziowską trochę się wystraszyłam, gdy nad Janów Podlaski nadciągnęła burzowa chmura. Ale zamiast do samochodu rzuciłam się w kierunku rozprężalni chcąc zrobić choć kilka zdjęć na tym efektownym tle. Na szczęście burza przeszła bokiem a zdjęcia pozostały 🙂


Emesa ur. 2000 (Laheeb (IL) - Etopka / Eukaliptus) hodowli SK Michałów
[img width=640 height=427][/img]
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
07 grudnia 2008 20:05
[img width=640 height=480][/img]
podobna aura do Abrowej , tylko stara wysłużona Minolta ...
wątek zamknięty
Euscera, jedna z moich ulubionych, ślicznotka 🙂
W tym leśnym to ciemne grube drzewo wychodzące z konia po lewej mi trochę przeszkadza, nie ma równowagi. I wolałabym gdyby zdjęcie było ciemniejsze, ale ja ogólnie ostatnio mam nastrój na zdjęcia ciemne, z małą ilością światła.
Ot, takie czepianie się kompletnego nie-fachowca.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
07 grudnia 2008 20:21
swietne kolory 🙂

deidre, gdzie twoj avatar? :>
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
07 grudnia 2008 20:49
Deidre , no hehe ja na koniu siedziałam i z konia robiłam , w stepie też 😀 , mówie to strzał , 100% mojego kadru , zero obciecia ...  drzewo po prostu tam sobie wyrosło 😀
dzieki ...
wątek zamknięty
Abre, bardzo ładna fotka. Kon został zaprezentowany świetnie. Twoje Magda tez jest świetne. Dynamika, ruch, dobre światło.  😀
wątek zamknięty
Z zielenią i czerwienią jest na zdjęciach spory problem..
Nie pytajcie dlaczego bo ............ samej nie do końca chce mi się to zrozumieć  😀

Przy dużej ilości zieleni w kadrze należy wykonać pomiar światła kierując aparat na zieleń. Następnie należy wprowadzić korektę  -2/3.
To działa - zostają zachowane szczegóły a  zieleń jest przyjemniejsza dla oka.

Abre - ten siwusek z prezenterem na tle nieba to jest miód i malina 🙂
Kadr, jakość ale przede wszystkim światło - to ono "robi" to zdjęcie
wątek zamknięty
(Abre) Kolory i światło super, ale koń nie ma ucha i tło jest paskudne 🙁
wątek zamknięty
wątek zamknięty
deidre to zdjęcie z koniem bez uszu jest Pursata, Abre je tylko przerabiała.

Ok, pomyłka, już wiem, o które zdjęcie tak naprawdę chodziło 😎
wątek zamknięty
skoro o arabach mowa...

Ma-albigowa (m.Mu-Deneb / o. Ganges )




I Magnateria po Mu -Deneb / Furiat


wątek zamknięty
magda, BARDZO mi się podoba ❗

Leciutko przeszkadza asymetria w bielach na wysokości karku. Cała reszta jak dla mnie cacy, z kosmykiem włosów na plecach włącznie.
wątek zamknięty
Ma-albigowa - aaaaaaa kuhailankowe śliczności!
wątek zamknięty
jak oo to oo
[img width=640 height=426][/img]

i jeszcze prawie hucuł 😉
wątek zamknięty
Fajnie i orientalnie 🙂

Czy wam też się kojarzy z Alexis z Dynastii? 😉

[img width=640 height=427][/img]
wątek zamknięty
abre też  👍

To ja z początków zabawy z moja nową lustrzanką


na zdjęciu znów Ma-albigowa(Mu-debenb/Ganges)
niestety żałuje że nie złapałam ogona i reszty nóg ale kitówka to kitówka :P



wątek zamknięty
Tak mi tęskno za październikowym słońcem...


wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
10 grudnia 2008 17:58
Presja jak ci sie nie udalo czegos uchwycic tak jak chcialas to przekadruj. te amputacje nie dodaja uroku zdjeciu. a kitowy abiektyw akurat ci chyba tutaj przeszkod nie czynił ;]
wątek zamknięty
Presja bardzo ładny początek. Nie pasuje mi kadr, poucinane, moim zdaniem lepiej by wyglądał cały koń. Ciekawe kolory, i grzywa.

Ogurek z tych 3 najbardziej podoba mi się 1 fotka. Ładnie koń się komponuje z tłem, różowe niebo działa na korzyść.

Abre heh, koń jakby układał się do zdjęcia. Zdjęcie dla mnie spoko.

Pozdro Wszystkim  😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.