Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

A ja bym nie szalała tak bardzo z ostrością. Z tym, że to opinia czysto laicka, raczej na podstawie gustu.
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 września 2010 20:05
Facella, raczej przeostrzenie - pierwsza klasa. Spójrz jakie schodki się zrobiły na granicy jasnych i ciemnych stref.


dla mnie pierwsza klasa, bo jak ja ostrzę obrabiając, to nawet jeśli robię to delikatnie, wychodzi coś makabrycznego i dającego po oczach.
Dworcika dziękuję bardzo za laika /= nie uważam żeby moje zdjęcia były aż laickie /= może i nie są najpiękniejsze, ale gorsze rzeczy się widziało. i wydaje mi się, że coś niecoś wiem na temat fotografii ...
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 września 2010 20:10
Facella,  😵 naucz się czytać.

Abrem to na pewno shadows/highlights. Albo krzywe, ale jednak stawiam na cienie.

wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 września 2010 20:11
ups, sorki. ze zrozumieniem dzisiaj u mnie ciężko (:

przepraszam Dworcika, nie czytaj moich bredni!
wątek zamknięty
Luz 😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 września 2010 22:46
Nie lubię bw, ale trzeba by się kiedyś nauczyć je robić:
wątek zamknięty
Strzyga, kadr pikny, może nieco z lewej oddechu ciut więcej by się przydało 😉
Ale u mnie wygląda na ciut przostrzone - na oku głównie
wątek zamknięty
Czy ktoś mógłby coś powiedzieć? :kwiatek: Chociaż jedno zdanko.
Strzyga piękne zdjęcie jak i koń.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 września 2010 23:00
Anaa, da się zrobić, bo mam z lewej jeszcze trochę miejsca. Czy przeostrzone nie wiem, nie ostrzyłam jakoś specjalnie, tylko do zmniejszania, tym samym algorytmem, co wszystkie foty. Ale oko wyciągałam trochę z cieni.

fly- nie chwytają za oko, obróbka leży i kwiczy, kadry nie powalają, ucinasz kończyny, nie planujesz... nic ciekawego...
wątek zamknięty
xxflygirlxx, strasznie duże kontrasty - w takich warunkach można zrobić świetne zdjęcia ale można też sprawę mocno spieprzyć 😉
popracuj nad kadrowaniem - ciasne kadry i poucinane fragmenty ludzkie/końskie w nieprzemyślany sposób mogą łatwo popsuć nawet bardzo dobre zdjęcie.
http://www.samowyzwalacz.pl/index.php/2010/03/03/zasady-kompozycji-przekatne-spirala-fibonacciego-i-inne/
taki krótki link 😉

Strzyga możliwe - anyway - klasa fota 😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 września 2010 23:04
Anaa, powiem Ci szczerze, że na moim wybitnie nie graficznym monitorze w dodatku nie skalibrowanym wiele nie widać, w dodatku mam spsuty fotel prezesa i siedzę trochę do bani i  nie jestem w stanie stwierdzić czy przeostrzyłam =) Wiec nie przyznaję racji, ale też nie mówię, że się mylisz  :kwiatek:
wątek zamknięty
Anaa dzięki.😉 Co do kadru może to źle, ale wolę ciasne kadry, jakoś takie bardziej mi się podobają; co do ucinania  tak jest juz o wiele lepiej niż było, zaczęłam bardziej myśleć, chociaż jeszcze dużo (nawet bardzo) brakuje do jakiegoś znośnego poziomu, zdjęcia robiłam o godzinie 14, słońce było strasznie wysoko.
wątek zamknięty
Strzyga, luz Lala 😀

xxflygirlxx, tylko widzisz - w fotografii nie chodzi o to (a przynajmniej nie tylko) co się autorowi podoba tylko na ile autor jest uzdolniony graficznie/plastycznie/artystycznie/kompozycyjnie aby przekazać swoją wizję 🙂 Ciasne kadry zawsze będą... ciasne 😉 Każda osoba zajmująca się zdjęciami częściej niż na urodzinach Cioci i imieninach Wujka przyczepi się do braku oddechu w zdjęciu. Co śmieszne - jedna ciaśniejsza fotka może być odebrana zupełnie inaczej niż druga ze względu na kompozycję, obiekt, światło itd. Ale jak masz konia w ruchu, w dodatku pod kątem i ciasny kadr to masz wrażenie, że coś Ci zaraz z tego zdjęcia wyskoczy 😉
Anyway - ćwicz - kiedyś wrócisz do starszych zdjęć i zobaczysz różnicę 🙂
wątek zamknięty
Anaa popracuję nad luźniejszym kadrem, a co do starszych zdjęć nie ma po co do nich wracać, bo to istna porażka. 😁
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 września 2010 23:18
A ja bardzo lubię przeglądać stare zdjęcia, obrabiać na nowo, właściwie to ja strasznie nie lubię obrabiać zdjęć na świeżo. Muszę się do nich przyzwyczaić, przemyśleć, spojrzeć bez emocji, które miałam w chwili zrzucenia. Ekwador siedział w poczekalni tylko 3 miesiące, więc jest jeszcze całkiem świeży, ale też wybrałam go trochę przez przypadek i dobrze, bo coraz bardziej mi się podoba.
Ale zwykle po pół roku-roku zaczynam przysiadać do zdjęć i mam chęć i wenę.
wątek zamknięty
W życiu każdego właściciela zwierzaka przychodzi taki moment, że zaczyna swojego czworonoga fotografować. Nie udało mi się wyjść z tego schematu 😉



wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
25 września 2010 17:24
A co się biedakowi stało ?


Abre - tak używałam światło/cień.
wątek zamknięty
ninevet, jajka stracił 😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 września 2010 17:30
abre, drugie b. dobre, w pierwszym brakuje 3-4 cm GO, żeby pyska objąć.
wątek zamknięty
abre, drugie jest genialne!
wątek zamknięty
Strzyga, musiałabym wtedy trafić z punktem ostrości gdzieś w 1/3 długości kufy. Nie wiem czy mi się to uda bo model, wbrew pozorom, dość ruchliwy ale spróbuję 🙂
wątek zamknięty
abre, wow ale ma oczyska niesamowite! 😀

to i moja jedna sucz wakacyjnie 🙂 taki tam kompaktowy pstryk wakacyjny 🙂
wątek zamknięty
abre drugie boskie
wątek zamknięty
Anaa, szkoda, że kompaktowe bo sytuacja ciekawa.

Mam jeszcze jedno.
"Jak trudno jest obserwować świat"

wątek zamknięty
Anaa gdzie to zdjęcie było robione?  😀
wątek zamknięty
Anaa - bardzo fajne 🙂.

Ja mam takie jedno z dzisiaj...

wątek zamknięty
Abre
Oba zdjęcia mi się podobają, na pierwszym faktycznie brakuje może trochę go, ale w B&W wyglądają super. Tak btw to masz bardzo ładnego modela.

Ja też wzięłam się za niekopytnych modeli



wątek zamknięty
Dzisiejsze zabawy na manualu 🙂
wątek zamknięty
abre, ciekawa i z kontekstem bo Niunia właziła na każdy pomost, dolatywała do końca i wracała 😉 A przedmiotem jej zainteresowania wcale nie był widoczny na zdjęciu windsurfingowiec a mewy 😉 A kompaktowe bo nie chciało mi się ciągnąć aparatu dużego - jakoś te wakacje były pod znakiem leniuchowania totalnego 😉
karolinag4, w Juracie, nad zatoką 🙂
Gagulec, dzięki 🙂

a zdjęcie mimo kompaktowości bardzo lubię 🙂
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
26 września 2010 01:47


się dziecku w domu nudziło. Coś mi z ręką nie wyszło ale generalnie jak na pierwszy raz chyba ok.
Nie podoba mi się tutaj jakość i nie wiem dlaczego jest takie kiepskie i nieostre, wrzucałam na bloga i jest lepsza mimo tego, że zdjęcie jest tylko 71 pikseli większe  🤔 Wisi mi to niby, bo o zabawę i naukę chodziło ale ...  🤔wirek:
http://3.bp.blogspot.com/_DbU5yOLb5aA/TJ6WQE9xjbI/AAAAAAAABbs/SwGF6Y4dKGs/s1600/Bez+nazwy+1.jpg
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.