Czytelnia

madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2014 16:46
ja znów z Nesbo 😍

podziwiam dziewczyny za czytanie do końca! ja rzucam jak mnie nudzi 😉
To chyba takie przyzwyczajenie ze szkoły. Bo lektury trzeba było czytać od deski do deski. Chociaż w liceum miałam bunt i nie przeczytałam prawie żadnej 😁

Dużo zależy też od tego co mam na głowie i jaki mam humor. Teraz mam zawirowania emocjonalno- osobiste 😉 więc czytam coś lekkiego nad czym nie muszę się zbytnio skupiać i co łatwo wchodzi, że się tak wyrażę 😉 Aktualnie jest to "Polowanie na Wilka z Wall Street".
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 października 2014 20:27
Ja lektury zaczęłam czytać... w 2 technikum 🤣 Serio. Nie pamiętam, żebym w podstawówce czy gimnazjum choć jedną całą przeczytałam. Albo słuchałam na lekcji o czym jest albo przeglądałam streszczenie. W ogóle mnie to wtedy nie interesowało. Czytałam wszystko oprócz tego.
Za to nadrobiłam potem 😉 "Ten obcy" przeczytałam mając... 17 lat 😁 "Dzieci z Bullerbyn" podobnie i kocham tę książkę! 😜
Za to przez "Pana Tadeusza" nigdy nie przebrnęłam. Nie umiałam, po prostu nie 😵
Oj, skłamałam- "Krzyżaków" przeczytałam w gimnazjum. Fajni byli.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2014 21:39
ja wychodzę z założenia, że czytanie przede wszystkim powinno być przyjemne, więc dlatego nudne książki lecą w kąt.
lektur nigdy nie czytałam, na studiach zaczęłam. 😉
.
.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2014 23:31
Vanilka, szacun za te antologie poezji 😉
.
podziwiam dziewczyny za czytanie do końca! ja rzucam jak mnie nudzi 😉

nie wiem, czy jest za co podziwiać  😁 ja też tak mam. Tylko czasem przez to potrafię utknąć na jakiejś książce na parę miesięcy, bo nie daję rady. A nie zacznę drugiej dopóki nie skończę.
Ostatnio przeczytałam Kolskiego "Dwanaście słów" - nie wiem co mam o tym myśleć.
W związku z tym wzięłam kompletne romansidło pani, której nie lubię (ale była tania w Biedronce  😁 ) de Blasi "Tamtego lata na Sycylii" - ale to jest akurat zgrabne czytadło.
Wreszcie wzięłam się za dłuuuugo odkładaną "Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku". Pierwsze wrażenie bardzo na plus, wciągająca, ciężko było się oderwać.

I wlazłam na moment na stronę Matrasa. Po jedną książkę, wyszłam z pięcioma 😍
- Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga
- Czesałam ciepłe króliki. Rozmowa z Alicją Gawlikowską - Świerczyńską
- Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie
- Mitologia skandynawska w epoce wikingów
- Ja inkwizytor. Bicz Boży

W sumie wybrałam 3, od 90zł jest darmowa wysyłka, więc mąż dorzucił 4... i 5, którą pewnie i ja przeczytam 🙂
Teraz wszystko w Matrasie przecenione. Swoją drogą - podobno ta księgarnia już jest sprzedana i jako "Matras" ma zniknąć? Ponoć Empik ich wykupił? Prawda to to? Smutno by było...
Ej nieee! Tylko nie Matras! Gdzie będę polować na książki za 9 lub 12 zł? 🙁

Też wlazłam na stronę Matrasa i wczoraj odebrałam "Zostań przy mnie" ukochanego Cobena 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 października 2014 09:10
Dworcika a czytalas inne czesci Mordimera? Czy Bicz Bozy bedzie pierwszy? 👀 Ja te serie kooooocham 😍

A ja kolejny raz czytam Achaje 🤣 Potem robie drugie podejscie do Pomnika Cesarzowej, bo pierwsza czesc mnie troche znudzila, ale druga jest ponoc lepsza.
A ja w końcu się wzięłam za Cobena i już bardzo mi się podoba. Konkurencja dla Nesbo. 😀
flygirl, od czego zaczęłaś? Serię z Myronem kocham miłością przeogromną 😍
Od 'Nie mów nikomu'. Mam ograniczone możliwości, bo jestem zależna od tego, co jest aktualnie w bibliotece. Były trzy, mam jeszcze 'Na gorącym uczynku' i 'Mistyfikacja'.
czytałyście Malowanego Ptaka J. Kosickiego? Chyba nie trafiłam na bardziej brutalną i okrutną książkę. Znacie może coś w tym klimacie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 października 2014 18:45
[quote author=madmaddie link=topic=50.msg2204047#msg2204047 date=1413647211]
podziwiam dziewczyny za czytanie do końca! ja rzucam jak mnie nudzi 😉

nie wiem, czy jest za co podziwiać  😁 ja też tak mam. Tylko czasem przez to potrafię utknąć na jakiejś książce na parę miesięcy, bo nie daję rady. A nie zacznę drugiej dopóki nie skończę.
Ostatnio przeczytałam Kolskiego "Dwanaście słów" - nie wiem co mam o tym myśleć.
W związku z tym wzięłam kompletne romansidło pani, której nie lubię (ale była tania w Biedronce  😁 ) de Blasi "Tamtego lata na Sycylii" - ale to jest akurat zgrabne czytadło.
[/quote]
czemu nie wiesz co o Kolskim myśleć?

ja po prostu wychodzę z założenia, że czytanie powinno przede wszystkim sprawiać przyjemność. jeśli nie muszę, nie czytam książki, która mnie nudzi lub męczy.
CzarownicaSa a książki opowiadające o XII/XIII/XIV wieku jak przyswajasz? "Katedra w Barcelonie", "Władca Barcelony"? bo w tym typie jest bardzo dużo ciekawych pozycji.

Aktualnie czytam "Krew niewinnych" Julii Navarro- polecam!

i równocześnie chcąc wrócić do klasyki sięgnęłam po "Nieznośną lekkość bytu"- dość nieznośne... chwilowo książka leżakuje...
czytałyście Malowanego Ptaka J. Kosickiego? Chyba nie trafiłam na bardziej brutalną i okrutną książkę.

Mam nadzieję, że to zwykła literówka w nazwisku.
Dlaczego brutalna i okrutna? Takie było życie wtedy.

czemu nie wiesz co o Kolskim myśleć?

Widzisz, mnie ta książka męczyła i to chyba nawet bardzo, ale znam twórczość Kolskiego na tyle jedną i drugą, że brałam po prostu poprawkę. No ale nie wiem co mam o niej mysleć, no co "autor miał na myśli"  😁
.
Na dokładkę jestem taką osobą, która uważa, że pomimo tego, że coś mi się nie podoba - vide Fellini, to go nie skreślam jako beznadziei. Pewne rzeczy trzeba przeczytać/obejrzeć, żeby mieć pojęcie o pojęciu
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
24 października 2014 17:47
Ponoć Empik ich wykupił? Prawda to to? Smutno by było...

Z pewnością pracownikom nie będzie żal...
Mając do czynienia z ich polityką wobec ludzi wcale nie dziwię się, że sieć jako taka przestanie istnieć.
No i z tego co kojarzę, Matras ma spore problemy już od dłuższego czasu.

Ja właśnie zbliżam się do końca Serca zakonu i powiem wam, że naprawdę fajne czytadło, poleciłabym wszystkim, których kręci temat średniowiecza, ale nie ubarwiony fantastyką. No i rzecz dzieje się na zamku w Malborku 😍
[quote author=Dworcika link=topic=50.msg2207455#msg2207455 date=1414047832]
Ponoć Empik ich wykupił? Prawda to to? Smutno by było...

Z pewnością pracownikom nie będzie żal...[/quote]

Jak pracownikow tez przejmie Empik to wierz mi, ale wcale a wcale lepiej miec nie beda.... 🙁
kujka   new better life mode: on
25 października 2014 10:56
hanexxx, nie zrozumiem chyba nigdy po co napisany zostal malowany ptak, serio. O roznych makabrach slyszalam/czytalam, ale ta ksiazka nie wzbudzila u mnie nic, poza mdlosciami. W tym morzu okropienstw nie znalazlam nic wiecej... 🙁
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
25 października 2014 12:30
mery
Wierzę, byłam kiedyś na rozmowie w Empiku i wrażenia nie były pozytywne.
Poza tym znajoma, która tam pracuje opowiadała takie rzeczy, że na zakupy tam jakoś nie mam ochoty.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 października 2014 15:08
To o czym jest ten Malowany Ptak? 😲
Dworcika a czytalas inne czesci Mordimera? Czy Bicz Bozy bedzie pierwszy? 👀 Ja te serie kooooocham 😍


Jedną czytałam,  ale wstyd przyznać - nie pamietam tytułu.  Mi też się to świetnie czyta, więc pewnie łyknę niedługo.  Mam takie zaległości,  że na całą zimę wystarczy...
Ja na razie nadrobiłam zaległości w lekturach szkolnych i mogę wreszcie zacząć czytać przygotowaną stertkę książek. M.in. K. Bondę "Pochłaniacz".
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 października 2014 20:51
a czytał już ktoś Księgi Jakubowe?  😜
stan konta mi nie pozwala, ale koleżanka ma i jestem w kolejce do pożyczenia 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
29 października 2014 08:08
Infekcja-masterton
Pokolenia-polskiej autorki
pozostał gniew-bodaj Rutkowski
strach-opowiadania kresowe
czas kukułczych gniazd-kontynuacja syberiady polskiej
ile kroków do domu-bodaj również Rutkowski
uprowadzone, dziecko ulicy, zemsta, oślepienie cooka...
I sporo tego, ale na chwilę obecna pamiętam tyle z ostatnich dwóch tygodni 😀
wszystkie polecam
Ej nieee! Tylko nie Matras! Gdzie będę polować na książki za 9 lub 12 zł? 🙁1


ebooki są dość często w promocjach
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2014 08:36
hanexxx, nie zrozumiem chyba nigdy po co napisany zostal malowany ptak, serio. O roznych makabrach slyszalam/czytalam, ale ta ksiazka nie wzbudzila u mnie nic, poza mdlosciami. W tym morzu okropienstw nie znalazlam nic wiecej... 🙁


Jest metaforą nieakceptowanej jednostki w nietolerancyjnym społeczeństwie.


To o czym jest ten Malowany Ptak? 😲


O chłopcu, którego na początku II Wojny Światowej rodzice wysyłają do zabitej dechami wiochy żeby tam przeżył wojnę i udało mu się przeżyć. Tuła się tak z wieloma przygodami. Warto przeczytać!


czytałyście Malowanego Ptaka J. Kosickiego? Chyba nie trafiłam na bardziej brutalną i okrutną książkę. Znacie może coś w tym klimacie?


Uwielbiam "Malowanego ptaka". Niestety mój eks pożyczył ode mnie książkę, rozwalił i nie mam jej. 🙁 Ale już namierzyłam nówkę sztukę w księgarni i zakupię po wypłacie.


Moja mama odkłada pieniądze. Ja cały hajs przepuszczam. I właśnie ostatnie 20zł wydałam na książkę Bukowskiego "Listonosz"  😵 więc do 10tego zęby w tynk!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się