Runnersi- czyli biegaj z nami :)

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
08 lipca 2013 15:02
mi sie podobaja te niebieskie i chyba kupie je na siłownie🙂
fajne też ceny spodenek i koszulek, juz jeden komplet z Lidla mam, jestem bardzo zadowolona i chyba kupie jeszcze jedne, na zmianę / siłownię.

czy ktoś był / będzie na bezpłatnych treningach biegowych w Temat Rzeka? ja się dziś wybieram🙂

Temat Rzeka : OTWARTE TRENINGI BIEGOWE NEW BALANCE
https://www.facebook.com/events/147779588750261/
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 lipca 2013 08:18
Ruszyły zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego  😅
http://wosir.waw.pl/bieg-powstania-warszawskiego/

Warto się śpieszyć, bo już o 6.00 rano było mnóstwo zajętych miejsc  😉
Edytka ja pewnie będę z moim chłopakiem. 🙂
Po rocznej przerwie wczoraj poszłam pobiegać i kolejny raz odezwała się kontuzja sprzed wielu wielu lat...
Mianowicie miała w dzieciństwie "coś" z kolanem po nartach. Niby nic poważne, nie byłam u lekarza więc nawet nie wiem...
I od tamtej pory po większym przeciążeniu czuję ból... Rok temu biegałam dość intensywnie, po asfalcie i po kilku tygodniach musiałam zrezygnowac... Wczoraj zaczęło boleć po od razu po jakiś 25min lekkiego truchtu...
Myślicie, że opaska stabilizująca będzie dobrym pomysłam, żeby nie rezygnować z biagania?
Może jakieś lepsze buty?
rybka   Różowe okulary..
11 lipca 2013 08:12
uff.. kupiłam te buty z Lidla, po stoczeniu heroicznej walki z "bokserkami w wieku 70+", ależ te panie mają siłę w przeciskaniu się i obstawianiu koszy!! Mam nadzieje, że buty okażą się warte tego zachodu 😉
Dzień dobry! Można?

Od niedawna zaczęłam biegać. Na razie na dość krótkie dystanse...
I mam do Was pytanie. Mianowicie - Jak biegacie to słuchacie muzyki? Macie jakiś specjalny repertuar? (szybki?)  ❓
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 lipca 2013 09:27
rybka a jak rozmiarówka - noszę 38 - powinnam kupić 39?
jak wyglądają na żywo?
Olaa1002, ja słucham prawie zawsze. Zazwyczaj takiej, która "daje mi kopa" 😀 mam swój repertuar biegowy, zespół, którego kiedyś słuchałam a teraz został mi w odtwarzaczu tylko na bieganie 🤣
Właśnie czegoś takiego szukam. Energiczne przede wszystkim  🏇
Podziel się czego słuchasz - może być na pw 🙂
rybka   Różowe okulary..
11 lipca 2013 11:18
[quote author=Diakon'ka link=topic=26269.msg1824133#msg1824133 date=1373531275]
rybka a jak rozmiarówka - noszę 38 - powinnam kupić 39?
jak wyglądają na żywo?
[/quote]
Ja nosze 39(25,5 dł stopy) i kupiłam 39, więc jak nosisz 38 to nie kupuj większych, mierzyłam 40 i absolutnie były za durze dla mnie.
Na żywo podobały mi się czarne i te morskie, ale przyglądaj im się bo moim zdanie nie różnią sie tylko kolorem ale tez materiałem, z którego są wykonane. Zdecydowałam się na czarno różowe, wydaje mi się, że te gumowe elementy najlepiej przywierały do materiału. Nie mam doświadczenia z tego typu butami, ale chyba to nie są wysokiej jakości buty... powiem raczej średniej, ale poprawnej  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2013 12:27
ja też kupiłam, mając za konkurencję osiedlowy monitoring (tak, babcie). wzięłam turkusowe. z tego co czytałam, to stosunek jakości do ceny jest dobry. zobaczymy  👀
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 lipca 2013 12:32
ohh kurcze - Tata już mi kupił 39, wysłałam go zatem właśnie po 38. jedne oddam.

madmaddie jaki rozmiar nosisz i jaki kupiłaś?

rybka a masz jakiś luz? bo w butach biegowych powinien być luz. czy masz na styk?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2013 12:38
ja mam 39 i kupiłam 39. ale to moje pierwsze buty kupowane do biegania, więc zobaczymy. 😉
rybka   Różowe okulary..
11 lipca 2013 13:34
Diakon'ka na długość mam na styk w skarpecie frote, na szerokoś jednak mam trochę luzu, ale ja mam wąskie stopy i niskie podbicie i z tym zawsze jest problem, nawet jak buty są wiązane... masz 7 dni na zwrot, więc, któreś będą ok 🙂
madmaddie to kupiłaś drugie z moich faworytów 🙂
Odnośnie tych butów z Lidla... Otóż przymierzam się do tego, żeby zacząć regularniej biegać (tzn. częściej niż raz w miesiącu 😉) i szukam butów (a nie chcę wydawać na nie nie wiadomo ile, bo to jednak nie jest moja główna aktywność fizyczna, no i też koń i dojazdy do niego mi aktualnie pożerają trochę za dużo kasy). Do tej pory miałam sneakery (takie taneczne) i... no to nie są buty do biegania, choć z braku laku mogły być. 😉 Myślicie, że do takiego rekreacyjnego biegania te z Lidla dadzą radę? Planowałam biegać 1-2 w tygodniu po parę kilometrów (ciekawe, co z tego wyjdzie...). Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem, na co powinnam zwrócić uwagę... Czy może celować w coś innego?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2013 20:04
sumire, myślę że na początek będą całkowicie ok. są niedrogie. stosunek jakości do ceny (poszukaj opinii na temat crivit) jest dobry.
ale nie znam się 😉
ja mam pierwszy bieg za sobą i boli. podejrzewam, że to dlatego, że mam wady budowy, więc w takich butach stopa inaczej się układa. mam nadzieję, że minie.
a w tym momentach, gdy nie boli, biegnie się dobrze
Nie mam pojecia co robie zle, ze tak bardzo rosna mi lydki. Od jakiegos miesiaca biegam co 2 dzien 5-6 km, zajmuje mi to ok.35 minut. W kazdej lydce od tamtego czasu mam +3cm... Laduje na srodstopie i szybko odbijam sie na palce, probowalam na piete(gdzies wyczytalam, ze tak jest poprawnie) ale czulam wtedy lydki jeszcze bardziej, wiec przestalam. Uwielbiam biegac, ale to mnie niezle denotywuje, co moge robic zle? 🙁 :kwiatek:
Przepraszam za brak polskich znakow.
Ja bym postawiła na dłuższe bieganie, po 50min. Wtedy nie powinnaś pakować w łydkach. Ja biegam 4-5 razy w tygodniu po 45 - 50 minut właśnie i nic mi nigdzie nie przybyło, wręcz odwrotnie.
A ja niestety biegam/biegałam dużo i daleko... i mam bardzo umięśnione łydki. Biegam ze środstopia - wymaga to (stety/niestety) mocnych łydek, bardziej niż bieganie "z pięty". Pogodziłam się z łydkami, oh well, to przecież nie tłuszcz.
falabana, czyli mówisz, żeby spróbować przestawić się na śródstopie. 😉?
tulipan, tak zrobię. :kwiatek:
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 lipca 2013 11:09
ja marze o "większych" , umięśnionych nogach 😍

buty z Lidla dostarczone do mnie, okazalo się, że te o nr większe są ok, podczas biegania noga musi mieć luz. podobają mi się , cieszę się z zakupu i biorę je na weekend na Mazury, mam nadzieję je rozdziewiczyć 🙂
florcik - piszę, że jeśli masz tak jak ja (i biegasz tak jak ja, z tego co piszesz) to niestety, może być tak, że łydki będziesz miała bardziej umięśnione. Bieganie ze środstopia jest dobre - wielu ludzi próbuje się na to przestawić a nie potrafi, bo np. mają za słabe właśnie mięśnie łydek, albo mocno utrwalony ruch z pięty. Mi to aż tak nie przeszkadza, na pewno nie na tyle bym przstawiła się na bieganie z pięty. Co ciekawe, jak w liceum biegałam regularnie + zawody przełajowe to biegałam właśnie z pięty. Nie wiem dokładnie kiedy się sama podświadomie przestawiłam.



falabana technika mówisz, pewnie ma to duże znaczenie. Ja biegam z pięty i na siłę się nie przestawiam. Z tym, że znam paru biegaczy, takich konkretnych, którzy biegają ze śródstopia. Grama tłuszczu na nich nie ma, łydki umięśnione, ale szczupłe. Może to też kwestia budowy ? Jak ktoś ma łydki z natury mocniejsze to ciężko na to zaradzić. Albo ogólny % tłuszczu w organizmie.
Podzielę się zdjęciem, bym nie była gołosłowna. Nie jestem bardzo umięśniona ale nie jestem też drobnej budowy. Za to łydki mam dużo bardziej umięśnione od pozostałych części ciała. Moja mam twierdzi, że w gimnazjum nie miałam i zrobiły się takie dopiero jak zaczęłam biegać i jeździć konno. Przyznałabym jej rację, ale teraz nie jeżdżę konno (ciążą) już od dobrych 5 miesięcy a łydki ...no, może trochę drobniejsze. Za co cały czas biegałam. Mój tata ma mocno umięśnione łydki, ale od jest takiej krępej budowy a teraz dodatkowo ma nadwagę. Nie wydaje mi się, bym była "krępej" budowy. Na pewno jak jeździłam więcej rowerem, to miałam większe mięśnie ud.

Oto proszę, zdjęcie tydzień przed terminem porodu (tylko mam dodatkowo stopo/kosto/łydki spuchnięte od ciąży, więc trzeba tutaj uwzględnić małą poprawkę 😉 ).




Szczupła jesteś, a na łydce masz sam mięsień. Czyli to indywidualna kwestia  🙂
tulipan - No tak, ale jest to lekko upierdliwe (np. dobieranie dopasowanych jeansów). Jak miałam złamaną nogę i nie mogłam zbytnio chodzić to nie miałam dużych łydek  😂 (a przynajmniej w tej złamanej nodze). 
no bo zeszłaś z mięśni 😉 mam znajomą, która jest raczej drobnej budowy, ale ma umięśnione łydki (od tańca - wszyscy w szkole tanecznej tak mamy po jakimś czasie, tańcząc non stop na palcach nie da się nie rozbudować tego mięśnia...). jakiś czas temu złamała śródstopie, gips na 6 tyg. do kolana. po zdjęciu gipsu różnica obwodu między jedną a drugą łydką... no, może nie była ogromna, ale na pewno rzucała się w oczy. ta różnica między jedną a drugą łydką przestała być widoczna, jak tylko dziewczyna wróciła do treningów (a że jest tytanem pracy, to bardzo szybko jej się odbudował ten mięsień). więc to całkiem normalne, że jak nie chodziłaś, to łydka wyszczuplała, bo mięsień nie pracował. 😉 a moim zdaniem wcale nie masz jakoś nadmiernie umięśnionych łydek, tylko takie właśnie ładnie zarysowane (a to, że jedną nogą stoisz na palcach, tylko daje takie wrażenie, że ten mięsień jest nie wiadomo jak duży).
Mam kilka pytań  :kwiatek:
Zaczęłam biegać w ramach treningu aerobowego. No może biegać to przesada, na razie lecę świńskim truchtem. Przy czym mam straszny problem z oddychaniem :/ Za drugim razem jak poszłam biegać, przetruchtałam 30 min, natomiast już za trzecim i czwartym razem to coraz gorzej, coraz więcej przerw i w ogóle jakoś bez sensu. Głównie przez problem z uspokojeniem oddechu. Kupiłam sobie pulsometr i będę testować, bo obstawiam, że zaczynam biegać i puls skacze do maximum 😀 Ćwiczę w domu z Chodakowską, jeżdże konno, natomiast bieganie jakoś mój organizm przerasta. Jednak brak kondycji i dać sobie czas? Nie powiem, strasznie to demotywujące.

I jeszcze zastanawiam się, nie chciałabym rozbudować sobie nóg, teraz wyglądają bardzo dobrze. No mooże mogłyby się jeszcze wyszczuplić. Czy jak biegam teraz z dużą ilością krótkich przerw na wyrównanie oddechu, jest to trening rozbudowujący mięśnie? Często się porównuje wygląd sprinterów i maratończyków, ale ja ani jeden ani drugi jak na razie  😉

I jak to jest w końcu z bieganiem ze śródstopia o którym piszecie parę postów wyżej? Ja własnie tak biegam i skoro to wymaga większej siły łydek to pewnie je mocniej rozbudowuje i powinnam się przestawić na pięty?  :kwiatek:

Oczywiście dłuższe bieganie jest w planach, na razie słabo to wygląda, ale staram się zaczynać i kończyć marszem, aby było min 40 minut.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 lipca 2013 18:13
Łosiowa początki biegania (prawie) zawsze są straszne! zaczynaj spokojnie od marszobiegów, popatrz na plany treningowe dla początkujacych (np [url=https://www.treningbiegacza.pl/trening/plany-treningowe/item/881-od-zera-do-10-kilometrów-biegu-plan-treningowy]klik[/url]). 

Jeśli biegasz ze śródstopia to dobrze! Nie przestawiaj się na bieganie z pięty.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
15 lipca 2013 21:23
Dziewczyny, szybka akcja 🙂 Mam do sprzedania jeden pakiet startowy na Świder Trail Maraton - w tą sobotę, za 50 zł. Jeżeli byłby ktoś chętny to proszę o pilny kontakt.

Ja wystartuję, ale moje Słońce jest kontuzjowane, więc musi poczekać ze swoim maratońskim debiutem... Tak się skończyło jego ostatnie dłuższe wybieganie z kumplem...  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się