Utylizacja Koni... :( czyli wszystko na ten temat

Ciekawe jak padnięte zwierzę za tą granicę przewieziesz.


Kto mówi o łamaniu przepisów?  🤔wirek:

Ktoś  👍

Mój koń nawet po śmierci będzie więcej dla mnie znaczył niż pół tony padliny.

Ale niestety większość myśli o swoim koniu dopóki im służy do wożenia dupy..
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 kwietnia 2011 08:40
tak, faza ja wiem że ty jesteś  świętym wzorem do naśladowania w każdej dziedzinie i przez wszystkich. chodzący ideał.

dla mnie jednak ,jako dla własciciela róznica jest ogromna

a dla mnie zupełnie nie.  O konia sie dba jak żyje a nie jak nie żyje.

Widze że powoli się to robi wątek pseudo kościelno-fundametalistyczny z moralitetami prawionymi przez forumowych świątków.
Elu dla urzedowego weta i naukowca to akurat najmniejszy problem 😎  a i ja jestem niewierzaca-moje konie tez😉 ale nie mam dzialki na tyle duzej by wszystkie zwierzaki zamieszkaly ze mna   tam po ich  smierci.Wiec musze sobie  radzic.
A co do problemow ze zwlokami za granica itp,przerabialam to juz nie raz. 😎<-poprawilam zeby  wiadomo o co go🙂
Drapek pojedzie jako  probka A a Pola B.
Dramka :kwiatek:
Ktoś wlasnie o ten zapis mi  chodzilo
ElaPe

Dla mnie Dramka to moje 3 dziecko..nie wiem po co mieszasz w to kościół i wiare, troche to żenujące z twojej strony.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 kwietnia 2011 08:50
Karla: zrobisz jak chcesz nawet z naciąganiem przepisów. Mnie nic do tego. tez mi nic do tego ile kasy na to wydasz - bo jak rozumiem nie jest to rozwiązanie tanie.

Natomiast w poważnym wydawałoby  się wątku wyjeżdżanie z komunałami jedynej słusznej racji - "tak kocham konika  że zasługuje na xyz"  - jest zupełnie nie na miejscu.


Dramka: z tobą niestety normalnie rozmawiać się nie da, tak że raczej dalej sobie prowadź ten interesujący dialog i wynurzenia uczuciowe beze mnie.
tak, faza ja wiem że ty jesteś  świętym wzorem do naśladowania w każdej dziedzinie i przez wszystkich. chodzący ideał.



dzięki za wspaniała ocenę  🤣
Ja sie tylko zapytałam czy jest taki cmentarz w polsce dla koni a ty że łamie przepisy.. 🤔

z kim się rozmawiac nie da normalnie  🙄

Ja ciebie nie pytałam co dla ciebie znaczą zwłoki twojej padliny.
Przepisow nie trzeba naciagac🙂 trzeba wiedziec gdzie uderzac i pod co wszystko podciagnac.
Od  kasy jest sponsor,ja tylko od realizacji projektow.Ale masz racje-tanie to nie jest dlatego ten program unijny lazi mi po lbie
I  wydaje mi sie, ze nikt nie ma prawa oceniac jak ktos  traktuje swojego zwierzaka-ani w 1 ani w druga strone. To nasze i nikogo innego zwierzeta i kazdyma prawo traktowac je jako dziecko, mieso,konisia rurzofego do  koffania ,srupa do jazdy czy ... no wlasnie-do wyboru do koloru.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 kwietnia 2011 08:58
Faza: bardzo proszę. Dodam jeszcze że jest to ideał wybitneie wkur... i działający na nerwy.

Karla: toć mówię. Mnie nic do tego - rób jak chcesz. Tylko po co od razu w to mieszać uczucia "bo ja tak kocham konisia że mu się to i to należy jak psu zupa".

Nie lepiej konkretnie napisać: Jest opcja skremowania konia połączona z wywozem padniętego konia transportem takim a takim. Koszt taki a taki. Do tego masa formalności do załatwienia (jakich).


"Nie lepiej konkretnie napisać: Jest opcja skremowania konia połączona z wywozem padniętego konia transportem takim a takim. Koszt taki a taki. Do tego masa formalności do załatwienia (jakich)."

Mnie tylko taka informacja własnie interesuje.
Ja sie tylko zapytałam czy jest taki cmentarz w polsce dla koni a ty że łamie przepisy.. 🤔

jest w zamku kliczków okolice bolesławca w woj. dolnośląskim, pochowano tam 17 koni, ale takie płyty nagrobne są tylko dwie. kiedyś składano tam zwłoki, ale teraz to chyba raczej taki symboliczny cmentarz.
Matrix wlasnie w tym problem-cmentarz nie  funkcjonuje,a groby koni sa bardzo stare.Takie symboliczne groby sa takze przy niektorych panstwowych stadninach

Jak zloze dokumenty  do projektu z kosztorysem podziele sie info o kosztach zabiegu kremacji
ja rozumiem koniecznosc oddania do utylizacji. psy tez oddam. najwieksze zwierzeta jakie zakopuje w ogrodzie to koty. jednak utylizacja to dla mnie SPAENIE. na to sie zgadzam, by zwloki mojego konia/psa poszly do spalenia. nie zgadzam sie na to, zeby staly sie karma dla lisow i zastanawiam sie jak temu zapobiec.
nawet zalazłam jakieś zdjęcia http://www.kliczkow.com.pl/kliczkow/28992.xml
niestety opisu historycznego nie ma , ciekawe w którym roku pochowano tam ostatnie konie, ale pewnie dawno.
Faza: bardzo proszę. Dodam jeszcze że jest to ideał wybitneie wkur... i działający na nerwy.


dodawać nie musiałas od lat działamy na siebie - tak samo. Jak? - wiadomo.
[..] Tylko po co od razu w to mieszać uczucia [..]


A po śmierci nie ma już uczuć do zwierzęcia? Że niby co, wygasają... (?)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 kwietnia 2011 09:58
a co ma niby do uczuć spopielenie czy oddanie do utylizacji.  Uczucia zostają w głowie i naprawdę świadomośc że cialo leży i sie rozkłada czy jest spopielone nie ma tu nic a nic do rzeczy. No chyba że tobie pomaga - ale to jest to twoja indywidulana sprawa i mnie nic do tego ani mnie to zupelnie nie interesuje.

I znów się zaczyna. Bobek jak nie masz nic konkretnego do dodania w stylu gdzie i za ile to nie ładuj się w tą niepotrzebnie zupełnie "pseudouczuciową" dyskusję. I daruj sobie jakies odpytywanki na tę okolicznośc
Karla🙂 Czekam na info  :kwiatek: I jestem przygotowana że kosztuje.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 kwietnia 2011 12:29
ElaPe, Szkoda, że nie ma przycisku 'Like it'. Bo bym na pewno kliknęła 😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 kwietnia 2011 22:53
Cmentarze dla zwierząt w Uwaga.
U nas w stajni jeżeli się nie mylę skremowano jedną kobyłę która padła, gdzieś w Wielkopolskim, ale nie przypomnę sobie teraz gdzie (jak się dowiem to obiecuję, że napiszę, ale to może trochę potrwać (nawet bardziej niż trochę)). Mi się wydaję, że to jest najlepsze rozwiązanie, bo koń nie zostanie karmą, więc każdy kto czułby się źle  tym, że oddał ciało zwierzaka na puszki, mógłby czuć się spokojny.
Byłabym wdzięczna  :kwiatek: Nie śpieszy nam się  😉
anetakajper   Dolata i spółka
29 kwietnia 2011 09:04
nawet zalazłam jakieś zdjęcia http://www.kliczkow.com.pl/kliczkow/28992.xml
niestety opisu historycznego nie ma , ciekawe w którym roku pochowano tam ostatnie konie, ale pewnie dawno.


Jak widać jeden pomnik jest nowy. Ostatni koń został pochowany 2008-2009
Koń własności zamku
"upamiętniający pomnik" chyba nie jest jednoznaczny z pochówkiem.
Dla mnie to jakies z innego świata jestescie. Koń po śmierci nic nie czuje i jest mu obojetne co sie z nim stanie. Po co bezsensownie wydawac pieniądze? Lepiej mu za kase wydaną na cmentarz teraz jakąś dobrą pasze kupcie, napewno bardziej to doceni. A zwłoki np na SGGW można oddac , studenci się będą na nich uczyć ,by w przyszłości pomagac naszym zwierzakom.
My też po smierci nic nie czujemy  😉 Mnie stać teraz na dobrą pasze i pamięć po smierci  😉

Konie można pochować jedynie po skremowaniu. koszt to 250 zł
edzia69   Kolorowe jest piękne!
21 lipca 2011 16:58
Niestety najczęściej jest tak,że się krzyczy nie oddam konika na utylizację NIGDY NIGDY NIGDY
A jak konik padnie i zaczyna cuchnąć w stajni to się szuka cichcem szybciutko telefonu do Stokłosy.
Kto Wam powiedział,że padłe zwierzęta idą na karmę dla lisów? Macie informacje z epoki kamienia łupanego.
Cała padlina idzie na przerób na "polepszacz" do gleby.
Na mączki i pasze dla zwierząt używane są tylko odpady poubojowe.

Na mączki i pasze dla zwierząt używane są tylko odpady poubojowe.


Na mączki i paszę dla zwierząt nie idą bo mączki pochodzenia zwierzęcego od zwierząt lądowych są zabronione w żywieniu zwierząt. Takie mączki idą jako nawóz do gleb.

na poważnie
czy jak koń padnie/umrze/zaśnie - nazwijcie to jak chcecie
czy można załatwić sobie by oddali SKÓRĘ? znaczy to zewnętrzne? kłak itd?
tak aby wyprawić i uszyć sobie coś?
co chesz sobie uszyc?  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się