Maści i odmiany

Bo to każdy opisuje konie jak chce, niestety🙁
U mnie w pracy opisujący upierał się, że koń ma inne palenia, niż ma naprawdę.

A wstaw zdjęcie klaczy.
Witam drodzy forumowicze 🙂
Przychodze z drobnym pytaniem, może akurat ktoś będzie wiedział. Trzy tygodnie temu kupiłam kobyłe, czteroletnią. W paszporcie ma wpisane "kara", matka podobno jest "siwotarantowata" lub "siwa" a ojciec to Colombo V i jest cały kary. Kobyłka ma jednak śmieszne obrysy wokół oczu i pyska, tak jakby miała coś po tarancie. Na grzywie pojawiło jej się kilka siwych włosów, a sam ogon jest krótszy niż u normalnego konia (tragicznie nie jest, ale wygląda jakby go sobie wycierała). Grzywa natomiast dość gęsta, nie ma z nią problemów. Przez chwile zastanawiałam się, czy możliwe jest, żeby mi wysiwiała w takim wieku, czy zwyczajnie ona podchodzi pod taranta. Wysyłam zdjęcia bo pewności nie mam i pozdrawiam 🙂




karola997 kobyłka może wysiwieć, ale raczej za kilka lat, jeśli jest ukrytym tarantem to może to stopniowo się pokazywać  😉
a zdjęcia się nie wyświetlają, więc stwierdzam tylko z opisu
edzia69   Kolorowe jest piękne!
19 lipca 2015 13:10
Nasza tarantka w wieku 6 lat nagle pokazała maść. U 4 latki wszystko tym bardziej możliwe.
Pysk i oko zdecydowanie sugeruje taranta. Jakie ma kopyta?
Spotkałam bardzo podobną klacz, tarantkę, która nie zmieniła się w ciągu kilku lat ani trochę (do wieku 10 lub 11 lat), a także wałacha, który stopniowo dorabiał się kolejnych siwych włosów rozrzuconych mniej więcej równomiernie po całym ciele.

(I naprawdę nie ma potrzeby pisania tego samego w dwóch wątkach równolegle.)
Przepraszam, ale nie bardzo wiedziałam do którego wątku to pasuje 🙂

trzy kopyta ma ciemniejsze (w sumie są jak zebra - na przemian biało-czarne), jedno tylnie w miejscu gdzie ma koronke jest całe białe.
Same w sobie kopyta ma mocne, nie kruszą się choć i tak smaruje olejem
Chodziło właśnie o kolor. Prążkowane kopyta też wskazują na taranta.
kejti- wstawialam w rozne watki. W ten tez. Dzis nie da rady bo mam do dyspozycji jedynie telefon.
karola997 Pysk i oprawa oczu zdecydowanie tarancie. Popatrz też na wymię czy przypadkiem nie jest nakrapiane. Krótki ogon może sugerować że może go straciła, jak większość tarantów, w wieku dwóch lat i poprostu odrasta. Włos z grzywy czy ogona wychodzi jednak najczęściej wtedy, kiedy jest na siwej sierści. Umaszczenie taranta zmienia się niestety przez całe życie, dlatego nawet dopiero za kilka lat możesz dostrzec pierwsze kępki siwych włosów na grzbiecie czy zadzie, a mogą takie zmiany wcale nie wystąpić 🙂
Dziękuje ślicznie 🙂 Wymię również jest nakrapiane, nawet bardziej intensywne niż pysk także przypuszczam, że kobyłka rzeczywiście poszła bardziej na taranta 🙂 Mam jednak nadzieję, że ogon odrośnie i zwyczajnie go sobie wyciera, bo nie chciałabym żyć z nadzieją, że prawdopodobnie nigdy nie będzie miała takiego długiego, gęstego ogona do którego dążymy :C
ok, włączyli mi prąd łaskawie
Przegladajac dzisiaj ogloszenia natknelam sie na ciekawa masc. Ogier arabski opisany jako Max White Sabino.
A to nie jest jakiś pintabian z Ameryki?
No wlasnie ten jest ponoc czystej krwi arabskiej.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lipca 2015 14:10
marysia550, no gniada jak 150. Pręga to cecha rasy w typ wypadku....
marysia550, no gniada jak 150. Pręga to cecha rasy w typ wypadku....


ha ha 150 to ma wzrostu prawie :P a w paszporcie bułano-myszata. Ale mam to gdzieś 🙂 Dopytam przy okazji znawców tematu.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lipca 2015 19:45
marysia550, bułano-myszata, ahahaha, ja pitole, co to za pomysł?! Wesoła twórczość w nazewnictwie, bo o rozpoznawaniu to już wole nie zaczynać :P
edzia69   Kolorowe jest piękne!
20 lipca 2015 19:57
Powinna mieć opis  maść gniadobułana skoro ma pręgę, tyle, że prymitywy jak są małe to mają dziwne maści.  Znajomego klacz bułana z siwą głową miała opis myszata.
Majorowa, jest, jest 😉 swego czasu miałam "fazę" na kolorowe araby i śledziłam ogiery. Ten ma w rodowodzie Khemosabiego, który dał kilka mniej lub bardziej kolorowych czystych oo, między innymi dość znanego Khartoon Khlassic, z którego później wychodziło bardziej efektowne umaszczeniem potomstwo.
jak była mała to była gniada, względnie bułana ...http://www.bazakoni.pl/panama-pac-pandoratabun
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
24 lipca 2015 07:16
z naszych ogłoszeń mix fiorda z tarantem, cudny: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/25308
Kilka ciekawych osobników z sieci:




Podpowiedzcie czy taki młodzieniec docelowo będzie siwy?
AnetaW, będzie, będzie 🙂
Spotkałam ostatnio konia, telefon mi niestety zdechł i nie miałam jak zrobić zdjęcia. Może ktoś będzie w stanie z opisu odpowiedzieć mi co to za maść/ modyfikacja. Koń ciemno gniady/skarogniady. Jednak nogi im bliżej kopyt miał jaśniejsze . Po samych stawach pęcinowych powiedziałabym, że to palomino. Koń nie miał żadnych odmian. Ktoś coś wie może w tym temacie ? :kwiatek:
(Tutaj wybaczcie angielskie nazwy, nie mam pojęcia jak to nazywa się po polsku, grałam w tyle realistycznych gier sim + Horse Isle, gdzie jest masa maści, ale no po angielsku 😉)

Może to "Mealy" albo "pangare"? Najlepiej by pasowało  🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
24 sierpnia 2015 08:52
Volarpia, a grzywa i ogon?
Może to "Mealy" albo "pangare"? Najlepiej by pasowało  🙂


Pangare ma rozjaśnianie w pachwinach, przy chrapach, wokół oczu i może mieć na brzuchu. Więc to nie to.
Volarpia, a grzywa i ogon?

Czarne, koń wygląda jakby nogi mu wyblakły i to stopniowo, im niżej tym jaśniejsze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się