KOTY

My się przypomnimy 😉



Hej! Jakby ktos z was chciał sie pozbyć żwirku diagnostycznego to chętnie odkupię  :kwiatek:
Wchodze do łazienki i zastaje.. 🤔
Dramko, ale masz piekna lazienke, a raczej "pokoj kapielowy"  😍 💘 😍  a tak btw, co te koty maja z tym asystowaniem podczas kapieli  🤣 i nie tylko  😡 🤔 lol
dziekuje  :kwiatek: mój kot nie opuszcza ani jednej kąpieli  🤔
koty to mali podgladacze  👀 🤣 moj maly, futrzany facet tez zawsze siedzi na brzegu wanny  😎 ale to i tak wersja lajtowa, eksowi siadywal namietnie na ramieniu, kolanach - tez podczas 'sesji" w lazience  😂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 stycznia 2012 23:47
meldujemy się z moją kocią rodzinką po długiej nieobecności 🙂

w międzyczasie udało mi się wygrać "wojnę" i moja mała kicia załatwia się tylko do kuwety od ponad miesiąca,
zaliczyłyśmy też złamanie ogonka i zmianę karmy z Acany na Applaws, która odpowiada zarówno kotom jak i mnie.

moje dziewczyny 💘


Piękne 😍

Moja kicia siada na brzegu wanny i merda łapką w wodzie 🙂
Kot Demon...
lusia722, mloda nadal taka malutka? a jak z jedzeniem u niej? karme wcina ladnie? i czemu zmienilas karme?

moje dwa z trzech jakies takie ni to kaslajace ni to prychajace. zastanawiam sie czy nie robale, ale raz ze odrobaczane nie az tak dawno a dwa ze niewychodzace. (wiem ze i tak robale moga byc)
Czy u Was tez tak bywa, ze kocie chrupeczki RC leza w misce a kot wam przez ramie do talerza zaglada i ziemniaki probuje krasc ?  😵 Chociaz, jak ostatnio przylapalam Niteczke z glowa w garze wyjadajaca zupe warzywna to nie powinnam sie chyba dziwic, ze teraz koniecznie tych ziemniakow sie jej zachciewa..  🙄
dea   primum non nocere
15 stycznia 2012 20:49
magda - nasze też niewychodzące, odrobaczane były X razy i kaszelek robaczkowy. Już wątpić zaczęłam, to mi Lemurkowaty wysrał piękną glistę :-S Teraz mamy plan odrobaczyć fenbenatem, siostrzyczka znalazła przepis odrobaczenia tymże i się obczytała w temacie. Skonsultujemy ino z wetem gotowy plan - jak przy koniach - bo tak samo jak przy koniach, sami weci coś ni cholery nie potrafią skutecznie odrobaczyć...
ja nie wiem czy to kaszel robakowy ale strzelam ze tak, bo przeziebic sie nei mialy gdzie raczej a to wyglada jak takie pokaslywanie jak przez wymiotami, a najczesciej sie zdarza przy jedzeniu (przynajmniej u malego..)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 stycznia 2012 21:53
magda w sumie z karmą jakoś tak nie wiem postanowiłam spróbować czegoś innego...no i strzał w 10 obu smakuje znacznie lepiej.
Tak Tenshi już przebolała fakt, że mama to nie stołówka i trzeba samemu jeść.

Nie jest już taka mała

teraz jest prawie wzrostu Qlki


i taka sobie mama Qlka
Piękne te wasze kociaki. Wzięłabym kota ze schroniska na stancję, ale niestety nie mieszkam sama. A jeden współlokator raczej nie jest wielbicielem kotów i innych futrzaków.
ale ladna urosla mloda! fajowe ma te wicherki ciemniejsze na czole  🤣
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
16 stycznia 2012 09:57
Horciakowa jak dla mnie to znaczenie sobie wlascicieli. Zdecydowanie behawioralny problem.
mogłabyś trochę rozwinąć? Dlaczego tak uważasz? I dlaczego znaczą tylko na nie przykrytą/schowaną pościel?
Dodam jeszcze, że pościel jest z pierza. Jednak pościel syna również, a na nią nie sikają  🤔

Póki co się uspokoiło, mamy mega dołek finansowy, wetka przy szczepieniu nie zauważyła nic niepokojącego, więc chwilowo odpuszczamy dodatkowe badania.

Jedyne co to mamy odchudzić Walentynę. Zastanawiam się która metoda będzie lepsza  👀
1. Obecnie są na karmie Sanabelle - dawać zmniejszoną zalecaną dawkę dzienną - problemem jest wyjadanie z innych misek, bo w sumie od początku mają do nich stały dostęp
2. Kupić karmę, która im nie smakowała (Cat Chow) - jedną porcję męczyły przez 2-3dni
3. Kupić jakąś karmę light - tylko jaką?

Jeszcze pytanko - jak to jest z tymi kastratami - potrzebują tych karm "urinary" czy to pic na wodę i mogą dostawać normalne  🤔

No i jakby było mało to się okazało, że Bury ma tasiemca :/  Czy i jeśli tak to w jaki sposób kotki mogą się od niego zarazić?
Czy nam i synkowi coś z tego powodu grozi? Wetka, do której mam zaufanie mówiła, że nie, ale znalazłam kilka odmiennych opinii w necie no i zgłupiałam  👀
To i my się pokażemy (to nasz debiut w tym wątku  😡 )
krawaciarz Karmel

i jego towarzyszka Holly
Mysle ze to jeden kot, a znaczy posciel bo to najwieksze skupisko zapachow i najbardziej "intymne" i stale miesce swoich wlascicieli. Kot zazwyczaj ma silniejsza wiez z jedna osoba i przez sikanie na posciel chce zaznaczyc ze ta osoba "nalezy" do niej. To jest tez dla kota najbardziej wymowny wg niego sposob na pokazanie ze cos mu bardzo nie pasuje i ze czuje sie zagrozony - nic nie wywoluje takich reakcji wlascicieli jak nasikanie na najbardziej osobiste rzeczy (to juz jest wniosek ludzki, kot zapewne chce zwrocic uwage na siebie swoim zapachem  kryjac zapach ludzi).

Moja kotka tez sikala na nie przykryta koldre, na poczatku kiedy byla jedynym kotem dlatego ze bala sie zostawac sama na caly dzien. Przestala kiedy nie doprowadzalismy juz do takich sytuacji i mogla czuc sie bezpiecznie. Zaczela znowu po pojawieniu sie nowego kota, ktoremu poswiecalismy uwage i ktory "wtracal sie w jej zabawki". To moze byc smieszne, ale potrafila isc nasikac po tym, jak zobaczyla ze wzielam na rece mala, bardzo ja tulilam i obrzucalam czulymi slowami.
Koniec koncow sprawa sie rozwiazala w dosc nietypowy sposob i nie sadze zeby byl dobry i dzialal na wszystkie koty 🙂

Co do odchudzania jednego kota ze stada to troche sprawa patowa, bo masz wybor izolowania kota na czas posilkow, izolowania kotow w ogole od stalej miski albo i "skazywania" wszystkich kotow na karme ktorej nie lubia czyli glod. W takiej sytuacji chyba najlepiej bedzie zaopatrzyc sie w "lajtowa" wersje suchej karmy, jest na rynku troche karm dla kotow niewychodzacych z obnizonym zapotrzebowaniem na energie. Co ja musialam zrobic, jako ze starsza tez jest strasznym zarlokiem i do tego cwaniura bo wyzera z miski malej kiedy ona skonczy, swoja zostawiajac pelna na pozniej 🙂 Teraz musze "pilnowac" jak jedza - kiedy mala skonczy zabieram miske i zostawiam ja w miejscu gdzie tylko ona moze wchodzic. W ten sposob dojada sobie kiedy ma ochote, a starsza nie ma do miski dostepu. 
Wiem jednak ze to po prostu wynika z ich zachowania ktore postanowilam wykorzystac a nie kazdy ma taka sytuacje.

jeszcze sprawdze czy moja ksiazkowa guru ma na ten temat cos do powiedzenia 😀

Co do karm dla kastratow, ja uwazam ze maja sens i warto je podawac przynajmniej "sezonowo". Jako ze kastracja jest inwazja w fizjologie kota i wiadomo ze kot kastrowany ma tendencje do kamieni nerkowych, oprocz przegotowanej wody, a najlepiej filtrowanej, warto im zycie ulatwiac i stosowac jakas profilaktyke. Tak samo jak z hairballami.

A co do tasiemcow, jesli kot wydala jajeczka to jak dla mnie kazdy moze sie zarazic - i inne koty i wy. Koty przez lizanie siersci i kuwete a wy przez sline czy dotykanie siersci jestescie narazeni na kontakt z jajami.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Aaaa i jeszcze jedno! Marzena, powiedz cos o Twojej syberyskiej kici - jaka jest itd. Moja tesciowa znalazla oferte (nota bene zaraz do tego dojde) i sie zastanawia - ma Shitzu i chce dobrego towarzysza dla niej.

A oferta wyglada nastepujaco http://tablica.pl/oferta/kocieta-syberyjskie-neva-masqerade-IDBbq9.html

oczywiscie, zgodnie z nowa ustawa, kotkow bez rodowodow sprzedawac nie wolno. Wiec pani sobie w ogloszeniu napisala ze kotki sa za darmo, a faktycznie chce je sprzedac za 450 zl. Inna sprawa to napisanie i sprzedanie kotow za pokrycie kosztow, ale jak dla mnie tutaj to oszustwo i nielegalny handel zwierzetami. Jak myslicie, warto to gdzies zglosic? Jakos sie szarpac z owa pania? Co byscie zrobili?

To jeszcze wrzucę mojego wielbiciela serków wiejskich  😂

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 stycznia 2012 11:25
Horciakowa, Jak sama nazwa wskazuje 'urinary' to karma dla wzmocnienia układu moczowego. Jeśli kot jest zdrowy, nic mu nie dolega to po co dawać? Mój rudzielec jest wysterylizowany i jada zwykłe. Ma się bardzo dobrze 😉
karesowa   Rude jest piękne!
16 stycznia 2012 13:05
Mnie wetka na ostatniej wizycie powiedziała że kastrat powinien jeść karmę dla kastratów i że to dość istotne, ale karmy dla kastratów to nie karmy "urinary" -te są już wyspecjalizowane dla kotów z problemami i stosuje się jeśli są definitywne problemy układu moczowego.  My odwiedziliśmy weta właśnie przez kłopot z pęcherzem, zmienił nam karmę na royala dla kastratów i dodał że jeżeli problem będzie się nawracała to wówczas stosuje się karmy typu "urinary", jeśli będzie ok to wystarczy karma dla kastratów.
Przedstawiam Wam Marcela- władcę wszystkich pudełek 😉
Bischa   TAFC Polska :)
17 stycznia 2012 00:38
i jego towarzyszka Holly
58618


Matko, przecież to moja Luna!
To już jej czwarty chyba sobowtór w tym wątku 😀
skoro mowa o sobowtórach .... przedstawiam naszą stajenną Zośkę 🙂
Stajenna Pyrka:
stajenna Zuzka 🤣
cieciorka   kocioł bałkański
17 stycznia 2012 09:47
czeggra1, ale świetnie się oparł 🤣

Aaa i jeszcze jedno! Marzena, powiedz cos o Twojej syberyskiej kici - jaka jest itd. Moja tesciowa znalazla oferte (nota bene zaraz do tego dojde) i sie zastanawia - ma Shitzu i chce dobrego towarzysza dla niej.


To do mnie? 🙂 Moj syberyjczyk (wlasciwie to Neva, ale roznicy wielkiej nie ma) jest 2,5 letnim kastratem. Charakter opisałabym jako bardzo dobry.

Minusy:
- sierść. Trzeba szczotkowac, duzo gubi, chociaz na szczescie sie nie filcuje jak persów. No i wszystko jest tą sierscia obklejone.
- hałaśliwosc. Oj, pogadac lubi. Gęba mu sie nie zamyka, w nocy tez potrafi, informuje o wszystkim, jest pod tym wzgledem troche psi - biegnie do mnie wydajac z siebie serie miaukniec i warkniec.
- strachliwośc. Moj w tym rządzi, ale z tego co wiem to nie jest cecha rasy, moj tak ma. Nie lubi obcych ludzi, ukrywa sie na dzwiek domofonu, jak ludzie przychodza to widza tylko koncówke ogona znikajaca w wersalce. Odkurzacz to wróg najgorszy, fajerwerki- zawal serca, cos stuknie, puknie, upadnie - Ami sie zrywa i biegnie w bezpieczne miejsce. Zawsze tak mial, nic nie potrafie na to poradzic.

Plusy:
- idealny, bezkonfliktowy charakter. Do psa, do drugiego kota - bez agresji, unika walki, dokocenie trwalo u nas 2 dni
- lubi raczej zimno nic cieplo, calymi dniami potrafi siedziec na balkonie, spi na parapecie, rasa ogolnie nie jest wrazliwa.
- swoich ludzi kocha bardzo, pcha sie na kolanka, wszystko pozwala zrobic - i w zeby zajrzec, i tylek wytrzec jak sie zdarzy jakis problem.
- nie pcha sie na wysokosci, owszem pobawic sie, poskakac lubi ale bez demolowania polowy mieszkania (w odroznieniu od mojej drugiej kotki) Najwiekszym grzechem jest wpelzanie do zlewu zeby wode z kranu swieza pic 🙂 Ogólem nie strach go samego w domu zostawic.

nie wiem czy plus czy minus:
-melancholik. Ma niesamowita game min, czesto snuje sie jak smrod po gaciach bo cos mu sie chce😉 wszedzie potrafi mnie zaprowadzic i wytlumaczyc: daj przysmaka, wymien wode, wypusc na balkon.
Jest maruda ale nikt inny nie potrafi takiego krolika zrobic jak on (rozlozyc sie na plecach, podciagnac przednie lapki i robic slodkie oczka)

ja mojego kupilam za 1000 zl z rodowodem, wiec w sumie nie najdrozej, zsocjalizowany byl super i w ogole. Kocham go strasznie, nie wymienilabym i nie oddalabym go za nic. Idealnie rownowazy moją drugą cholere, ktora dla odmiany psa atakuje. Amiń się z psem przyjaznią nawet.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
17 stycznia 2012 12:12
nerechta, dzięki za wyczerpujący opis. Niestety w naszym wypadku sikają obie kotki. Biała została przyłapana w trakcie, a co do szarej to mamy pewność na 90% - było świeżo nasikane, a biała raczej nie mogła tego wtedy akurat zrobić.

Z odchudzaniem w takim razie spróbuję z podawaniem tylko o określonych porach i dodatkowo kupię jakąś karmę light, bo obecna się akurat kończy.

Odnośnie tasiemca to widziałam tylko, że wydala człony tasiemca - takie białe ruszające się robale :/

Notarialna, tylko Ty masz kotkę, prawda? A ja właśnie spotkałam się z opinią, że problemy pojawiają się raczej u kastrowanych kocurów. Moje kotki też dostają normalna karmę. Poprzedni kot, właśnie kastrowany kocur dostawał karmę Cat Chow Urinary. Zastanawiam się nad karmą dla kocurka rodziców  👀

karesowa, możesz podać jeszcze jakieś karmy oprócz royala?

czeggra1, faktycznie wygląda na tym zdjęciu jak pan i władca 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się