rozbudowa mięśni- cwiczenia, itd

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 października 2009 19:05
No i jeszcze jedno - GOGUE!!! jesli Twoj kon nie chce zejsc w dol...bo cos mu przeszkadza, to na pewno gogue mu w tym pomoze!


och zgadzam sie w 100%. Wczesniej "czambonowałam" moją mendkę (nota bene opis black mamby pasuje jak ulał do mojej Lilki... tyle ze u nas RTG nie wykazalo zadnego urazu). Niby pracowala (na czambonie), ale tak jakos srednio i duzo sie przy tym wsciekala. Poza tym jakos tak "na sile" to bylo. Niepilnowana zaraz przestawala się przykładać. Kiedys z ciekawosci sprobowalysmy na gogue i.... o niebo lepiej!!! Luzna, okrągła itp.
Mięśniakiem to ona raczej nie jest - przynajmniej ja nie widzę, żeby była, ale kilka osob ostatnio mi powiedzialo, ze sie rozbudowala, wiec moze cos w tym jest 😉
In.   tęczowy kucyk <3
03 października 2009 13:50
taggi to tak jak wszystko zależy od konia, moja na gumach świetnie pracuje ; )

A u nas już coraz lepiej grzbiecik ! 😀 Tylko brzucho dalej nie chce spaść... : P
Skopiuję posta z poprzedniej strony, bo chyba został niezauważony:

black_mamba1926, ile dziennie dawałas tych płatków i przy jakiej pracy? Bo nie wiem ile trzeba dawac żeby były efekty i żeby nie skończyły sie jakoś dramatycznie szybko  🙂
I co dokładnie derbymed'a kupowałaś? Bo on ma dużo produktów.

A co sądzicie o Pavo muscle builder i innych tego typu preparatach?  😉
I właśnie chciałam się jeszcze spytac ile daje się dziennie tego oleju ryżowego?
Ada   harder. better. faster. stronger.
05 października 2009 22:24
Alice, do 90 ml dziennie, trzeba pamiętać o tym iż konie nie mają woreczka żółciowego przez co oleje są ciężko strawne. Sądzę iż najlepsza dawka to tak po 30ml x2 dziennie jako wspomagacz przy rozbudowie mięśni a profilaktycznie to 30ml dziennie wystarczy.
Oj oj! Kilka dni tu nie zagladalam a tu juz kolejka pytan... 🤣

Co do Max E-glo..to rezultaty widac po jakis 3 tygodniach..oczywiscie zalezy to od konia..Nam wet zalecil jesc je przez conajmniej kilak miesiecy i na pewno bede sie stosowac do zalecen.:P
Max E-glo daje sie od 0,25-0,5kg  na dzien..w zaleznosci od masy ciala konia( moja wazy jakies 700kg i ma jakies 170cm w klebie..po tatusiu slazaku) i ja daje pol miarki dziennie..czyli okolo 0,4kg( worek ma 20kg wiec latwo policzyc, ze starcza to na dosc dlugo).
Czy kon sie po tym pasie? Powiedzialabym, ze tak, ale tylko tam, gdzie brakowalo miesnia.
Jesli chodzi o konie nadpobudliwe, to Max E-glo uspakaja konia, wiec najlepiej je dodawac do kolacji..dlaczego uspokaja? - wytlumaczenie weta bylo takie, ze te platki w pewnym sensie sa pasza objetosciowa, w takim sensie, ze daja konisiowi duze poczucie sytosci🙂

Co do ilosci pracy: 6, czasami 5 razy w tygodniu po minimum 1h a max 2h..z czego minimum 20 minut stepa na poczatku - z roznymi cwiczeniami( wolty, ciasniejsze wolty, cwiczenie na rozluzienie szyji, szybszy step zebrany, zaraz potem zucie z reki)..powiedzmy tak, zeby sie spocic w stepie..).
Trening interwalowy, tzn. rozgrzanie, zebranie, rozluznienie, zebranie, wydluzenie kroku, skrocenie itd..Ostatnio wlasnie stepujemy nawet do pol godziny na poczatku i powiem Wam, ze po takich cwiczeniach kobyl idzie jak maszyna - dokracza, a nawet czasem przekracza, zaokraglony grzbiet, zwrotna..
(a wczesniej o tym wszystkim moglam tylko pomarzyc)..Malo galopu..solidna praca i caly czas jakies cwiczenia Labirynty z dragow w stepie, serpentyny w klusie,, dragi w klusie, najazdy na szereg z dragow w galopie i co jakis czas skoki gimnastyczne..a raczej mini skoczki..🙂

Co do ilosci podawanego oleju ryzowego : to zalezy tez od masy konia..na nasze 700kg 30ml to raczej malo..

taggi - zdjecia RTG nie wykazuja takich zmian - trzeba zrobic USG

Oczywiscie nie zawsze przyczyna malego umiesnienia konia, albo jego chodzenia z zbyt wysoko unuiesiona glowa musza byc plecy - moga to byc np. wilcze kly albo zbyt dlugie zeby, ktore trzeba starnikowac..przez co kon nie do konca akceptuje wedzidlo..bo go to boli..Moze to byc rowniez przyczyna braku niektorych mikro elementow we krwi..albo..kwestia zlego sposobu jazdy..Ile razy zdarzylo Wam sie widziec pieknie zganaszowanego konia , kroy nie ma zbyt wiele mioesni a nogi uciekaja mu w tyl???( nawet na zawodach ujezdzeniowych)..Zganaszowany nie oznacza zebrany i na pewno nie oznacza pracujacy plecami i tylkiem..no ale tak to jest kiedy sie konia zaczyna zbierac od pyska..a dupa zyje swoim zyciem..🙂
..Dziewczyny..jak cos pilnego, to piszcie na GG 9729303 🙂 Mam go otwartego do 16-tej..od pon. do piatku..(siedze w pracy)..i moge posluzyc pomoca 🙂
Dzięki wielkie za odpowiedź!  :kwiatek:
W takim razie zainwestuję w Max-e-glo i ten olej😉 Mój koń nie wygląda jakos źle, ale bardzo schudł mięśniowo w szyjce i boję się, ze po zimie, kiedy mniej pracuje, będzie wyglądał jeszcze gorzej.
Mam nadzieję, że to nie zamula konia, bo mój raczej pobudzenia potrzebuje..
Zamulac to raczej nie zamula.. 😀
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
12 października 2009 11:24
Dzięki wielkie za odpowiedź!  :kwiatek:
W takim razie zainwestuję w Max-e-glo i ten olej😉 Mój koń nie wygląda jakos źle, ale bardzo schudł mięśniowo w szyjce i boję się, ze po zimie, kiedy mniej pracuje, będzie wyglądał jeszcze gorzej.
Mam nadzieję, że to nie zamula konia, bo mój raczej pobudzenia potrzebuje..


oj Kochana, nie zamula 😉 powoduje za to że koń jest całą jazdę świeży 😉 przynajmniej na mojego tak działa.
Fani Max E-glo! laczmy sie!  😍 🏇
poczytałam o tym mexie i też zamówiłam 🙂
Mój teraz schudł, w okresie linienia i zejścia z pastwisk, energię ma, więc to będzie dobry zakup dla niego.
Ja już mam w domku swój worek😉
Jeszcze tylko chciałam dopytac sie o dwakowanie. Po ile dawaliście? Ja tam jest, że rekreacja/lekki sport 400g, ale w sumie koń chodzi tylko pode mna kilka razy w tygodniu i to wcale nie tak intensywnie😉 także moze troche przesadziłam. Ale chyba lepiej dac więcej skoro ma sie odbudować?
ja daje po pol miarki a kon chodzi tez tylko pode mna ..wiec mysle ze to taka optymalna dawka  🤣
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 października 2009 07:42
czy olej ryżowy daje ten sam efekt co otręby ryżowe?
LoveHorses, z tego ryżu przy rozbudowywaniu konika chodzi głównie o gamma oryzanol - przeciwutleniacz. On jest rozpuszczalny w tłuszczach, a główne źródło pozyskiwania gamma oryzanolu to właśnie olej ryżowy. W ziarnach masz w również gamma oryzanol mniej skoncentrowany (bo są tam też białka, włókno itd), a w oleju tylko tłuszcze, aminokwasy i witaminy (zresztą niektóre witaminy są rozpuszczalne tylko w tłuszczach) - białek czy włókien brak.
W każdej postaci to działa (testowane i fakt potwierdzam z autopsji).
czyli i otręby, i olej, jeśli z mięśniami konia nie jest bardzo źle, ale mogłby być lepiej, to już y była przesada?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 października 2009 14:01
Ja zrobiłam miesięczną przerwę z otrębami i chyba już widzę różnicę, niestety na gorzej więc znowu wróciłam do podawania ich.  Muszę tylko jeszcze ten olej kupić. Czy może być taki spożywczy (tylko gdzie go kupić)?
do mnie też doszedł nowy worek, jak tylko konisko wróci do pracy to będę podawać. Myślicie, że jak stoi (nie pracuje, nie wychodzi na padok- chora) to podawać jej trochętego? jakieś 200g? owiesm a obcięty i trochę mi schudła.. a tyle się starałyśmy zeby nabrałą boczków  😤
Ja zrobiłam miesięczną przerwę z otrębami i chyba już widzę różnicę, niestety na gorzej więc znowu wróciłam do podawania ich.  Muszę tylko jeszcze ten olej kupić. Czy może być taki spożywczy (tylko gdzie go kupić)?


w sklepie 😉 poważnie, ja daje spożywczy, kupuje w osiedlowym markecie za...nie pamiętam dokładnie, ale bodaj 18 zł/750 ml. Są tańsze, ale jakościowo wypadają nie-za-bardzo, także czytaj etykietki.

Edit: Dawałam też koński z officinalisa, różnica była taka, że koń się bardziej świecił, bo to olej witaminizowany, na dodatek nie całkiem ryżowy....to mieszanka kilku różnych olejów. Dawał efekty, ale nie lepsze niż ten sklepowy 😉
Nic dodac nic ujac...ja caly czas daje i olej i otreby ryzowe..efekty widac..miesnie sie buduja, kon ma sie dobrze i do tego sie swieci...oj..i to jak  😀
Dopisuję sie do fanklubu Max-E-Glo! W prawdzie mój koń dostaje to dopiero od tygodnia, ale ja już widze efekty... no chyba, ze sobie wmówiłam :P
Ale na pewno ma więcej życia (dzisiaj była super jazda 😉 ) i tak mi się wydaje, że zrobil sie bardziej "nabity", chociaz z daleka wizulanie jeszcze nie widać zmiany 😉
Tak czytam i czytam te pochlebne opinie o Max E-glo i mysle ze moze i siwemu zafunduje? Bo chłopakowi jeszcze ciągle by się przydało tu i ówdzie przybrać.
Jaki jest koszt worka 20 kg?
tam jest chyba 18kg za ok 120zł
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 października 2009 12:42
jakie ćwiczenia na rozbudowę górnych partii szyi?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
30 października 2009 12:54
Tak czytam i czytam te pochlebne opinie o Max E-glo i mysle ze moze i siwemu zafunduje? Bo chłopakowi jeszcze ciągle by się przydało tu i ówdzie przybrać.
Jaki jest koszt worka 20 kg?


ja też polecam - ja za 18 kg płaciłam 119 zł
ale teraz jest promocja 🙂 https://www.mksklep.pl/nutraceamaxeglo18kgproszek-p-3053.html

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 października 2009 13:15
[quote author=amazonka* link=topic=1042.msg365534#msg365534 date=1256746870]
Tak czytam i czytam te pochlebne opinie o Max E-glo i mysle ze moze i siwemu zafunduje? Bo chłopakowi jeszcze ciągle by się przydało tu i ówdzie przybrać.
Jaki jest koszt worka 20 kg?


ja też polecam - ja za 18 kg płaciłam 119 zł
ale teraz jest promocja 🙂 https://www.mksklep.pl/nutraceamaxeglo18kgproszek-p-3053.html


[/quote]

a czy to mi pomoże w rozbudowaniu mięśni szyi i zadka (zaznaczone na czerwono)?

chciałabym aby szyja wypełniła się dlatego pytam o odpowiednie ćwiczenia + ewentualnie otręby ryżowe.
No to ja równiez dołączam do fanów (a raczej przyszłych fanów) Max E Glo... Przyszłych bo jutro spodziewam się paczki^^ Mam nadzieję, że moje Łosiowate też chociaż trochę przybierze... bo póki co to takie chuchro z niego. Też zamawiałam z mksklep.pl już w promocyjnej cenie 110 zł.

Jak zauważę jakikolwiek efekt to napiszę.
Ja jestem coraz większa fanką... mój zwykle anemiczny kon zasuwa jak motorynka na jeździe o_O
lovehorses
jak będziesz odpowiednio pracować z koniem to nabierze mięśni nawet bez dodatków, ale trzeba odpowiedni pracować

pracujesz z koniem na lonży? na jakim wypięciu?
LoveHorses, a po co Ci w tym momencie konkretnie te mięśnie...? Ja myślałam, że takiemu koniowi na początek potrzebne są mięśnie grzbietu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się