ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 stycznia 2010 09:39
co do licencji w WKKW na stronie PZJ można przecyztać,ze licencja regionalna:
"Prawo startu w zawodach krajowych konkursach do kl. P włącznie pod warunkiem posiadania odpowiednich kwalifikacji przez zawodnika i konia. "
licencja ogólnopolska:
"Prawo startu w zawodach krajowych we wszystkich klasach oraz w zawodach rangi MP, Finał OOM, Finał PP pod warunkiem posiadania odpowiednich kwalifikacji przez zawodnika i konia. "

a reszty można doczytać się w Regulaminie:
"W zawodach rozgrywanych w klasach P, L, LL , o ile nie są to zawody rangi
MP, Finał OOM, Finał PP, zawodników i konie obowiązuje rejestracja i
posiadanie licencji PZJ lub WZJ. Konie startujące w klasach P, L i LL - o ile
nie mają paszportu PZJ muszą posiadać paszport urzędowy, na podstawie
którego moŜna będzie dokonać identyfikacji konia i sprawdzić waŜność
szczepień.
W zawodach rangi MP, Finał OOM, Finał PP bez względu na klasę
obowiązują aktualne licencje PZJ zawodników oraz aktualne licencje PZJ i
paszporty sportowe koni."

więc halo nie siej paniki  😉
Jaka panika? Tylko doświadczenie życiowe  😀iabeł:
Ale fakt - z roku na rok idzie ku dobremu.

Jeszcze mam pytanie. Gdzie, w jakiej formie wpisuje się wyniki kwalifikujące? Jakoś mnie to nie interesowało, gdy dotyczyło poziomu od *  😡
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 stycznia 2010 10:00
generalnie niech mnie Asior albo crazy poprawią,ale z praktyki wiem,że wpisujesz swój wynik do zgłoszenia na kolejne zawody,tam jest tabelka w której wpisujesz rodzaj zawodów,miejsce,datę,wynik,pkt karne i wszystkie potrzebne dane...tabelki sa dwie,dla jeźdzca i dla konia...
dodatkowo w przypadku CICów Twoje zgłosznie musi byc zaakceptowane przez federację,i na CIC formalnie zgłasza federacja,więc ona sprawdza wczesniejsze wyniki i potwierdza te kwalifikacje w zgłoszeniu...cały zeszły sezon tak zgłaszałam na zawody i było ok.


Ponia - rozmawiałam wczoraj z pewnym dobrze znanym Ci sędzią...formalnie z II wolno CI jechać CSIO,ale formalnie tak jak w WKKW na CSIO deleguje federacja która ma okreslona liczbę miejsc w ekipie oficjalnej plus jakieś "dzikie karty" wedle uznania federacji.
Ponia   Szefowa forever.
13 stycznia 2010 13:36
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg438137#msg438137 date=1263376804]
Ponia - rozmawiałam wczoraj z pewnym dobrze znanym Ci sędzią...formalnie z II wolno CI jechać CSIO,ale formalnie tak jak w WKKW na CSIO deleguje federacja która ma okreslona liczbę miejsc w ekipie oficjalnej plus jakieś "dzikie karty" wedle uznania federacji.
[/quote]

Dziękuję Ci bardzo :kwiatek:

ps. czekam na 2 maila 😉

edit2:
Mam jeszcze jedno głupie pytanie.
Czy jesli w propozycjach  zawodów są 2 terminy zgłoszeń wstępne i ostateczne to musze wysłać i te i te czy wystarczy ostateczne?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 stycznia 2010 15:24
generalnie wystarczy ostateczne,tylko nie wiem jak to będzie jeżeli liczba boksów jest ograniczona 😉

p.s. wysłałam w poniedziałek rano,jutro puszczę z innego adresu.,
asior   -nothing but eventing-
17 stycznia 2010 21:51
Ktos, nie ma co poprawiac, tak to wyglada  😉 

Na miedzynarodowe, MP i ME trzeba miec RK jako para, wiadomo. A jak to wyglada w przypadku krajowych L, P i CNC*? Jesli moj kon (nie pode mna) szedl juz 2-3 razy L z czystym krosem, to moge jechac raz L w sezonie 2010 i pozniej juz P? Pytam, bo wiecznie jezdzilam na Glucie, a na Autorytecie robilam wszystko od nowa.
Asior,
Ja na Kansasie , ktory byl wkkw surowy, musialam robic wszystko jak w przepisach, 2x L, 1x P, i wtedy jezdzilam juz *. Ale w momencie kiedy probowala go obecna wlascicielka to jechala od razu P. Jest jednak pewne ale:P
asior   -nothing but eventing-
17 stycznia 2010 23:12
Takie przypadki to ja tez znam  😉  Ale nie chce, zeby pozniej np. uniewaznili mi jakis wynik w P.
Ponia   Szefowa forever.
18 stycznia 2010 19:04
Pytałam w k. skoków kiedyś o druki zgłoszeń na zawody. Dziewczyny mi podesłały za co duuży :kwiatek:.
Jednak okazało się,że brakuje tam jednej strony.

Dostałam pełne i tu są udostępnione jakby ktoś potrzebował 🙂

http://docs.google.com/View?id=ddgds6s2_5f84xqtfv
A powiedzcie mi jak to jest ze zmianą barw klubowych?
Co potrzebuje?
No i jeśli byłam zarejestrowana w 2008 w OZJ i PZJ a w 2009 tylko w OZJ, to jesli w 2010 chcialabym sie rejestrowac (juz w barwach innego klubu) w PZJ to wiąże się to z jakimiś 'utrudnieniami' (większe koszty?)?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 stycznia 2010 11:02
tak.
płacisz za zmianę barw klubowych na podstawie dostepnej tabelki,która linkowałam strone lub dwie wczesniej 😉
zaleznie od długości przynalezności do klubu i zdobytej w jego barwach klasie (!) nie licencji.
Dobra teraz ja wymiękłam  🤔 gdzie mogę znaleźć kartę rejestracyjną konia do wydrukowania(ale dzj-tową, nie formularz zgłoszenia konia do rejestracji bo to mam chodzi mi tylko o tą karte gdzie jest opis, szczepienia i tabelka do wbijania licencji)??? czy w niej jest opis konia? muszę zarejestrować w dzj 4-latka i mam jakiś mega problem 🙁
escada Pewnie masz problem bo kon powinien już "chodzić" na paszporcie "hodowlanym". Jaka tabelka do wbijania licencji?  🤔 u konia?
amazonka* Już tradycyjnie pozwolę sobie zgodzić się z Ktoś i nie zgodzić nowocześnie  🙂. Bo tabelka jeszcze niedawno pokazywała, że po roku "pobytu" w OZJ nie płaci się "haraczu" w PZJ. Jeśli coś się od późnej jesieni zmieniło, to sory.
http://www.wmzj.waw.pl/docs/form/krk.pdf chodzi o coś takiego czyli o kartę rejestracyjną konia a nie o wniosek i nie wiem skąd to wziąć ale dla dzj-tu bo u nas wygląda ona nieco inaczej.... wrrr jade do dzj i wszystko sobie wyjaśnię 😉
Bo ta warszawska jest stara jak świat  😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 stycznia 2010 12:14
halo - będę się w ciągu najbliższych tygodni odnawiac licencję w PZJ gdzie była zarejestrowana klubowo (tam miałam III),potem rok pauzowałam całkowicie,poprzedni sezon bezklubowo tylko w OZJ (tu II), i teraz chcę klubowo w PZJ -aż sama jestem ciekawa ile zapłacę  😁 👀- bo tabelka od kiedy pamiętam zmieniała się kilkukrotnie 🙂
Daj znać koniecznie. Z kasą to nigdy nie można być niczego pewnym  🙁 (oprócz płacenia ZUS i do US). Ale gdyby coś ode mnie chcieli w takiej sytuacji - kłóciłabym się na całego  🏇
asior   -nothing but eventing-
25 stycznia 2010 22:54
Ktos, jednak klubowo?  😎
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 stycznia 2010 18:45
no baa...i to w jakim
Ponia   Szefowa forever.
29 stycznia 2010 20:45
Dobry napis mają z tyłu tegoroczne licencje :  Jeżdzę konno - jadę na olimpiadę 🏇
tez sie zastanawiam, kto z pzj wymyslil taki populistyczny slogan. a co bedzie, jesli polowa w to uwierzy?  😂
Ponia   Szefowa forever.
29 stycznia 2010 21:20
tez sie zastanawiam, kto z pzj wymyslil taki populistyczny slogan. a co bedzie, jesli polowa w to uwierzy?  😂


Reprezentacje na IO bedziemy mieli liczną 🏇 😂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 stycznia 2010 10:38
Dobry napis mają z tyłu tegoroczne licencje :  Jeżdzę konno - jadę na olimpiadę 🏇

jakie to symptomatyczne...coś tam dzwoni,ale nie wiedzą gdzie...przecież olimpiada,to okres pomiędzy Igrzyskami Olimpijskimi...my potocznie możemy sobie mówić:olimpiada,ale taki byk,w takim oficjalnym sloganie? 🤣
na dobrą sprawę,to każdy z nas jeździ podczas olimpiady 😎

swoją drogą,parafrazując "Misia" Olimpiada to bardzo ładne imię dla klaczki  😁
szukałam w szukajce, ale nie wypluło

jakie są zasady doszkalania z poziomu instruktora rekreacji ruchowej na instruktora wyszkolenia podstawowego PZJ?
a ja już wiem co oznacza ten boski napis z licencji PZJ - otóż wśród wszystkich zarejestrowanych zostaną rozlosowane 2 (liczby dokładnie nie pamiętam) bilety na Olimpiadę w Londynie 😉
asior   -nothing but eventing-
03 lutego 2010 17:03
Yyy... Czyli przez najblizsze 3 sezony (2010, 2011 i 2012) bedzie taki sam napis, tak? Bo troche do Igrzysk jeszcze zostalo  😁
asior a tego to ja już nie wiem 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 lutego 2010 10:59
dla wszystkich zainteresowanych opłata za zmianę barw klubowych - przykład z zycia na gorąco:

w od 06.2007 do 31.12.2008 (łącznie 1,5 roku) reprezentowałam barwy klubu X na poziomie PZJ robiąc III klasę sportową.
w sezonie 2009 jezdziłam jako zawodnik bez przynależności klubowej na poziomie WZJ robiąc II klasę sportową.
w sezonie 2010 będę jeździć w barwach klubu Y na poziomie PZJ

płacę w 2010 roku:
- 200 zł za zmianę barw klubowych - (III klasa sportowa i 1,5 roku reprezentowania wg tabelki)
- 100 zł licencji za 2010 rok
- 66 zł ubezpieczenia.
czy ktos rejestrowal inny kolor fraka <narzucony przez sponsora> niz w przepisach? jak wyglada zmiana imienia konia na sponsorskie? ktos sie w to bawil?
jak to w praktyce i w "portfelu" wyglada?
czy sa problemy w powrocie do imienia wyjsciowego konia?
asior   -nothing but eventing-
16 lutego 2010 18:57
Zmiana imienia konia - 1000zl  🙄

Jaki kolor fraka chcesz miec? Bo duzo jest dopuszczonych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się