Jakie pasze dajecie swoim koniom?

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 kwietnia 2024 13:07
keirashara, Lepiej by było do worka dołożyć pasującą miarkę, czy coś w ten deseń jak dla mnie.
zembria, - hm, no niby tak, ale jak idealnie zmieszać różne pasze z sieczką? Jak zrobić, żeby suple nie spadły na dół worka itd?
Ja w pełni rozumiem takie momenty w życiu, gdzie nie da się być w stajni i samemu zamieszać, gdzie obsługa średnio ogarnia itd. Sama też wolę czasem kupić coś minimalnie droższego, ale wygodniejszego w obsłudze 😅
keirashara, ja wciąż nie widzę jak to ma rozwiązać takie problemy. Ja sobie suple mieszam w mini pojemnikach, obsługa dorzuca pojemnik do pojemnika z odmieżona dawka paszy. Tutaj przecież ci nikt supli w płynie nie doda, bo jak ? Tylko zioła czy proszki czy granulki. Jesli masz wrazliwego konia to też słabo mu mieszać paszę tylko na zawody czy cokolwiek innną niż w domu, bo przecież w domu nikt tym karmić nie będzie jak masz opcję ponad 700 zł za miesiac za GOTOWĄ diete. Indywidualna na bank wyjdzie drożej.

Znajoma jak wysłała konia na parę dni do kliniki to kupiła worki do mrożonek, wymieszała wszystko na 2 tyg i spakowała w duży worek. Wyszło na pewno taniej niż to, i koń dalej jadł to co do tej pory.
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 kwietnia 2024 13:56
pawelszabla, ale my tu bydła nie hodujemy 😂 reklama nieudana, konto wcale nie założone 15 min temu
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 kwietnia 2024 12:27
Ile sieczki dajecie przed jazdą?
I czy jest jakaś bezpieczna maksymalna ilość, czy w sumie można traktować to jak siano i niech koń je bez ograniczeń?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 kwietnia 2024 12:32
Pati2012, Zależy jaka sieczka. Jak taka z siana tylko, to w zasadzie nie masz górnej granicy. Jak ma jakieś granulaty, melasę czy inne dodatki to już bym nie dawała do woli.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 kwietnia 2024 12:47
zembria, totalnie zwykła - prealpin aspero, mój koń lubi prosto z opakowania żreć i zastanawiałam się czy go ograniczać 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 kwietnia 2024 12:48
Pati2012, Sama tą sieczką podkarmiam. Moim zdaniem może sobie żreć. To zwykłe siano, tyle że dobrej jakości i odpylone.
BUCK   buttermilk buckskin
04 kwietnia 2024 12:51
Pati2012 jeśli nie ogranicza Cię ''kieszeń'' 😉

ASPERO: meadow grasses and herbs, oil mixture cold-pressed (linseed oil, camelina oil)
Mam też tą sieczkęi żadnych ziół tam nie widać tak szczerze.
Dla tych co szukaja sieczki bez lucerny, polski zlob wprowadzil nowosc bez lucerny, sklad:
życica trwała 20%, życica wielokwiatowa 20%, życica mieszańcowa 20%, kostrzewa czerwona 20%, wytłok jabłkowy 10%, drożdże piwne 4%, premiks LNB koń hodowlany 7923 3%, olej sojowy 2%, makuch lniany 1%

Zainteresowala mnie bo ma duzo mniej kcal niz zwykle sieczki, ale jeszcze nie testowalam.
Remson, o wow! ze składu to jest b.fajny produkt.
BUCK   buttermilk buckskin
05 kwietnia 2024 08:53
Remson 9,44 MJ to nie jest dużo mniej 😉 Dengie ma sporo 8,5 ; 8,0 ; 7;5 a jedną nawet 5,0
Moj kon gardzi Dengie 🙁 akurat nam wchodzi ostatnio Polski Zlob wlasnie.
wczesniej jadl Prealpin aspero ktore ma 6,5 MJ ale po swoim epizodzie chorobowym gdzie dostawal praktycznie tylko sieczke się wypiął na nią ostatecznie.

On musi miec takie mieciutkie, dlugie wlókna a dengie (które widzialam i które próbowal, oczywiscie niemelasowane) sa raczej krótkie i ostre.

Poza tym sklad tej 5mj:
Słoma owsiana, susz z traw, włókno z łusek grochu, olej rzepakowy, olej lniany, cynamon, tymianek, postbiotyki

To dla mnie nie sieczka 🤷
ash   Sukces jest koloru blond....
06 kwietnia 2024 10:48
Ostatnio z każdej strony wyskakują mi reklamy Unipasz.
Stosuje ktoś z Was ich pasze?
Cenowo wyglądają bardzo miło, ale czy warto?
Saracen, Dengie przy 5 koniach wychodzi mi już średnio miło :/
Miałam lucernokulki i koń niejadek zjadał
Unipasz jak dla mnie ma fatalny sklad, same zapychacze i skrobia.

Juz wolalbym chyba karmic sukcesem niskoskrobiowym albo Agrovitalem,

Tansze od saracena jest tez Mebio, moze w strone hippolyta pojsc?
Ash, ja raczej nic nie kupię już u nich przy tej ruletce ze składem... Jeden w ogłoszeniu, inny na worku. Ich otręby ryżowe na przykład przyszły do mnie z otrębami ryżowymi na czwartym miejscu w składzie... Dowiadywałam się wtedy o to i sporo osób narzekało na to, że te składy się zmieniają co worek. Nie podoba mi się coś takiego... Oczywiście kupujesz te same pasze z tą samą nazwą, tylko skład inny.
Tamte "otręby" odsprzedałam w swojej stajni po prostu.
Sivrite, ja swojego poprzedniego konia karmiłam spillersem. Potem przy obecnym różnymi paszami ale od jakiegoś czasu znowu spillersem i jestem mega zadowolona. Te pasze są wydajne, konie dobrze wyglądają i da się je kupić że smartem na allegro. Przy karmieniu bez owsa mój koń 700kg zjada 3.5-4 worki spillersa staminy (plus worek sieczki) ok wygląda bardzo dobrze. Poprzedniego konia karmiłam ulica power i też byłam zadowolona.
Epk, ale ja o Unipaszu. :P
Sivrite, jesssu miałam do ash napisać żeby pomyślała nad spillersem bo on zazwyczaj ekonomiczniej wychodzi niż inne a kliknelam ciebie, sorry😁
ash   Sukces jest koloru blond....
06 kwietnia 2024 20:38
Dzięki dziewczyny! Będę kombinować z mebio albo spillersem
Cześć! Potrzebuje paszy dla konia z RAO. Podawałam NUBA allergic musli, ale może jest coś lepszego?
Słyszałam o Krauter od hippolyt albo Eggersman lecz sporo osób twierdzi, że melasa którą mają w składzie nie wpływa dobrze na konie. Chętnie usłyszę wasze opinie i rekomendacje🙂
Witam , ktoś karmi jar- paszem ? https://jarpasz.pl/pl/p/BARLEYCORN-Musli-200kg/766
Co sądzicie o zmianie składu , chodzi o dodanie soi
Ania26, - specjalne pasze dla konia z rao to dla mnie ściema. Na rao dobrze robią odpowiednie warunki, jak najwięcej na dworze, nie pyląca ściółka, moczone siano, inhalacje, a nie śladowe ilości ziółek w paszy.
Przy paszy skupiłabym się na potrzebach konia w sensie energii, kaloryczności jeśli potrzeba, bo raowce lubią spadać z wagi, a nie na tym, czy pasza pachnie ziołowo.
Nie panikowałabym też z tą melasą. Jasne, wrzoda, otyłego czy z problemamy metabolicznymi lepiej nie karmić paszą na melasie, ale przy "normalnym" koniu to bez dramy.

Mój jadł krautera, jak dla mnie on nie pomaga w przybieraniu. Raowiec mojej mamy jest na mebio build-up, bo potrafi schudnąć jak go choroba przyciśnie, a poza tym jest od zawsze wybredny, a to je.

PS. Ziółka można dodać samemu, takie bez konika na opakowaniu wychodzą dużo taniej 😉
keirashara, dokladnie ziolka bez konika na opakowaniu potrafia byc DUZO tansze. Polecam bar ziolowy, w ilosciach ile kon da rade zjesc a nie po garsci. Ziola naprawde robia duza roznice przy wszelakich schorzeniach
Dzięki dziewczyny keirashara, Olimpia190, !
Jakiś czas temu rzeczywiście mocno mi koń spadł z wagi to podawałam mu Mebio BuildUp. Teraz ze względu na pogorszenie stanu (z RAO) chciałam mu pomóc w jakiś sposób np. paszą więc spróbowałam z Nubą.
Macie do polecenia jakąś dobrą stronę z ziołami do polecenia? Jakieś konkretne mieszanki które pomagają? U mojego wszystko siedzi mu w płucach i nie może wykrztusić, zero gluta jedynie suchy kaszel
Ania26, zeby sie „doszkolic” to polecam zlotykon, tam sa opisy ziol, sa nawet pogrupowane na co pomagaja. Na co dzien zwierzecy pasnik, lub allegro no. Lubelskizielnik itp. (Warto szukac konkretnych ziol na allegro). Jezeli zaczynasz z ziolami i barem to warto kupic kilka roznych w nieduzych ilosciach i zobaczyc co kon bedzie ladl i dopiero dokupic. Kon tez w zaleznosci od samopoczucia czy pory roku bedzie zmienial upodobania i warto mu proponowac nawet te ziola ktorych nie wczesniej nie chcial. Jak nie bedzie potrzebowal to nie zje. To tyle na poczatek
Olimpia190, dzięki!!🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się