Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ucięło mi posta…
U nas była ta pani z wagą itp. I od razu z miejsca pierwsze co to uciąć siano do 1,5% mc, zero trawy itp. A koń dopiero wracał do pracy po przerwie i dla mnie logicznym jest, że się go obserwuje jak reaguje na zwiększony wysiłek, a nie tnie siano..
Koleżanka chciała dla konia paszę, żeby przybrał trochę, ale koń z cushingiem (tylko chudy). To Hippovet też zalecił ograniczenie siana i paszy..
Fokusowa, u nas byli parę miesiecy temu, super dobrana dieta, idealnie zadziałała, nic o ograniczaniu siana nie było mowy, oczywiscie dostęp najlepiej ograniczony w siatce 😉
xxagaxx, ja mam wrażenie, że do tej pani niespecjalnie coś docierało z tego co się mówiło. Konie na wolnym wybiegu, paśniki metalowe z siatkami. No na tyle na ile można spowolnić jedzenie siana to mają to spowolnione. Ale ona dalej z uporem maniaka kazała wszystkim ograniczać siano.
Może miała gorszy dzień czy coś..
Dietę oprócz tego ułożyła na zasadzie „no jest ok tak jak jest”.
A ja prosiłam o konkretne odpowiedzi, konkretne suplementy i nie dostałam tych odpowiedzi.. 😕
Fokusowa, Może jakaś nowa pracownica....?
Bo to brzmi jakoś kosmicznie. Dla konia który ma PRZYBRAĆ? o_O no chyba, że to miał być jakiś wyjątkowo pokrętny chwyt "kupcie 40 worków miesięcznie", ale, no, bez sensu.
Czy to było jakoś wytłumaczone, umotywowane...?
Moon   #kulistyzajebisty
14 marca 2024 08:59
Dziwne whuk 😲
Jak miałam do czynienia z paniami z Hippovetu, to zawsze odpowiadały merytorycznie i sensownie, ba, nawet na siłę nie wciskały produktów Hippovetu. A nawet jak raz napisałam do nich, nie karmiąc już X czasu Hippolytem, też dostałam wyczerpującą odpowiedź.

Także tym bardziej dziwne O.o Może faktycznie była to jakaś nowa osoba w teamie...?
Sankaritarina, generalnie koń z cushingiem, więc jak ona to usłyszała to już potem nic nie trafiało. Tylko chudszy, brakowało mu masy, mięśni. Ale no ma Cushinga, więc trzeba ciąć siano. Ale paszę już zaproponowała z ponad 25% skrobii i cukru, chociaż była wyraźna prośba o paszę o niskiej ich zawartości. Gdzie logika? Nie wiem.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 marca 2024 09:23
Fokusowa, może pomyliła konie czy coś?? bo to aż niemożliwe :O
albo był to niekoniecznie "trafiony" pracownik
Coś dzwoniło, ale nie w tym kościele.... no bo faktycznie, cukier, węglowodany - to nie jest dobra opcja dla cushingowcow. Niektórzy zalecają moczone siano, bo robi się wtedy "mniej bogate".... ale no obcinanie siana + zalecenie nietrafionej paszy, to tak, no, słabo.
Fokusowa, u nas cushingowiec dostał zalecenie ich suplementu Gluco coś tam i pasze Brandon XS ze względy na to ze to granulat a cushingowiec chudawy i stary. O sianie nie było żadnej rozmowy ( w sensie ze stały dostęp jak najbardziej)
Czy ktoś karmił Red millsem define and shine?
Potrzebuje wyprowadzic konia z kondycji bardzo pastwiskowej w treningowa, lepiej iść w red millsa czy np saracena condition improver?
faith, Ja karmie red millsem. Akurat Oat Balncer i Grockerem. Chwale sobie. W sumie nikt nie narzeka ze znajomych na RM raczej problemem jest cena.
Mam pytanie - czy dosmaczał ktoś z was pasze aromatem bananowym ? Mój koń ma fajnie rozpisaną dietę pod jego dolegliwości, ale od pewnego momentu nie chce jeść jej - uwielbia banany , jak dostaje mebio build up który ma aromat bananowy to dałby się pokroić więc wpadłam na pomysł dodania do paszy aromatu bananowego - co powiecie na to ? ;] Może ktoś już testował ?
pszczolka90, ciekawe, też ostatnio o tym pomyślałam, bo moja też uwielbia bananowe zapaszki 🙂
Sprawdzałam skład smaczków, pasz i meszów - wszędzie występuje aromat bananowy, albo mieszanka aromatów - najważniejsze to byłoby znaleźć coś dobrego co da smak bananowy i zapach bananowy. Może ktoś nam odpowie 🙂
pszczolka90 - mozna kupic w lidlu/biedrze musy bananowe w dużych saszetkach, moj tez bananożerny ale na antybiotyk z musem sie namowic nie dal 😉
tak to wyglada:
https://krukam.pl/product-pol-523159-Przecier-mus-owocowy-100-bananowy-350g-Purena.html
Kuniaa, jakie dawki Oat balancera i owsa podajesz?
Churros, mam 2 z hakiem letniego poniaka ( ogierek 150cm) dostaje dwa posiłki 300g balancera + ok 500-600g całego owsa + sieczkę. Jak karmiłam swoją pracująca rosnącą kobyłę 162cm ( fenomenalnie wykorzystuje pasze 😉) to dostawała 3 razy dzienie po 330g + ok 400g czarnego gniecionego owsa mikrogenizowanego raczej grubsza niż chudsza i wyniki praktycznie zawsze idealne, Teraz gwiazda jest lada dzień na wyźrebieniu i już jest od 6 miesięcy na grockerze + czarny owies + equilac.
Remson, odpada, muszę mieć coś co naszykuje na kilka dni i się nie zepsuje 🙁
A banany suszone? mozna pokruszyc
Remson, odpada, muszę mieć coś co naszykuje na kilka dni i się nie zepsuje 🙁
kup spożywczy aromat bananowy.
Jedna kropla do pudelka i daje (zapach) idealnie.
Poratuje ktoś jakimś linkiem do Allegro do sensownej pompki do Chevinala?
Sivrite, ale oryginalna ci nie działa czy jak?
Mam 2,5 litra, one nie mają. A gwint mają taki, że zaleję pół paszarni, próbując to lać ręcznie...
Sivrite, a jaki to gwint? Ja kupiłam na allegro pompkę i np. idealnie pasował do oleju lnianego 5l. Ale mam już preparat z Hippovetu na stawy w tych ichnich baniakach i nie pasuje, otwór za duży.
4cm szerokości gwint.
Sivrite, ja mam taką:

https://allegro.pl/oferta/pompka-30ml-dozowik-5l-butelka-kanister-viton-as4-9092380699

Średnica korka Prochem 5 Ltr: 42mm
Na te 2,5l to średnica wchodzi chyba oryginalna pompka.
Poproś w sklepie gdzie kupowałaś o taką pompkę.Zazwyczaj sklepy moga zamówić zapas tych pompek.
Ta oryginalna jest o tyle fajna, że odmierza idealnie 30ml za jednym naciśnięciem, dla tej gęstości cieczy.
Kupione od producenta, więc może rzeczywiście poratują. Liczyłam, szczerze mówiąc, na mniejszy ten gwint. 😆
Jak nie poratują, to kupię tę z linku Agi, dzięki wielkie.
Sivrite, w Polsce producent nie sprzedaje bezpośrednio😉
Kotbury, no to oficjalny dystrybutor, legitymujący się ich nazwą. W wątku z promocjami link do Allegro został wstawiony jako "oficjalny sklep Forana", a użytkownik nazwa się "sklep-foran", więc nawet jeśli nie jest to producent, tylko ich oficjalny dystrybutor, to dla mnie to pracownik Forana.

I dostałam odpowiedź, że nie, nie sprzedadzą mi pompki. 🙂 Miło. Jednak skomplikowane rzeczy takie pompki. 😆 Mimo tych wszystkich pochwał, problem z taką rzeczą...

Uprzedzę pytania - zapytałam, czy mogę kupić, nie czy mogę dostać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się