Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dziewczyny foty dzieciaczków jak zwykle super.

A oto co tygryski lubią najbardziej

Laski, proszę o kciuki! Mojej siostrze odeszły wody- czekam na siostrzeńca! 😅
Laski, proszę o kciuki! Mojej siostrze odeszły wody- czekam na siostrzeńca! 😅


Kciuki mocno zacisnięte
Dziewczyny, bylam dzisiaj w Auchan i sa wielkie wyprzedaze ksiazek dla dzieci i o dzieciach - bardzo bardzo fajne za grosze 🙂 od 0,99zl za ksiazeczki z bajkami i naklejkami do 7,99 za ksiazki z Sensusa o wychowywaniu dzieci itd.
O, szkoda że nie mam Ąszołoma gdzieś po drodze.

No. Słodzio nakarmiony Enfamilem z łyżeczką kleiku kukurydzianego + cycem, uśpiony. akzzi, Chyba też tak zrobię z jednym smoczkiem i będę miała go tylko do mleka z kleikiem. Ciekawe czy dłużej pośpi niż ostatnimi czasy...  🙄
A uprzednio wykąpany w nowej wanience! 😀
Pytałam was ostatnio co wybrać i zdecydowałam się w końcu na taką wanienkę dwustronną: kliku
No i już mi się podoba, polecam. Bardzo bezpiecznie jest kąpielowicz usadzony, bo wypustka między nóżkami jest duża i nie ma jak się zsunąć, ani obrócić. A potem, jak się naumie siedzieć, to może zasiąść z drugiej strony. Fajny wynalazek. I odpływ i termometr... Ale to wszystko to jest nic.
Radość Gabrysia bezcenna jest! 😀 Mógł sobie nareszcie swobodnie nóżkami wyciągniętymi pochlapać.
Udało mi się to uwiecznić na zdjęciu & krótkim filmie:

Jakoś tak dziwnie i śmiesznie i fajnie się śmieje ten mój synek.  😜 No i uwielbia ostatnio trzymać w buzi coś + palec/palce. Nawet jak je z butli to próbuje tam oprócz smoczka palce wetknąć. Tu akurat w akcji gryzak pancerny (z takimi twardymi wypustkami) który dostaliśmy w prezencie od sąsiadki, bo jej dzieciowi nie przypasił. Chyba jakoś przeżyjemy, że różowy.
Panie Tato Gabrysia, przeżyjemy?



Synu się podoba. 😀
Dziewczyny, o ktorej chodza spac Wasze dzieci?
Alan to nocny marek, zwykle okolo 23. Rano spi do 8-9. W dzien jedna drzemka, bez ktorej niestety nie da sie funkcjonowac. Nie przestawiam go na razie, bo cenie sobie poranny sen (ja tez sowa jestem), ale ludzie sie za glowe lapia, jak slysza, o ktorej dziecko spac idzie 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lipca 2013 21:56
Natchiuza ja kładę młodą zazwyczaj ok. 20-21, ale jak gdzieś jedziemy czy coś się dzieje to idzie i później. Nie widzę problemu w tym, że dziecko idzie spać o 22-23 jeśli nie przeszkadza to rodzicom. Można je co najwyżej przestawiać na wcześniejsze godziny snu ok. 5-6 lat jak zacznie do szkoły chodzić 😉
Dziewczyny, bylam dzisiaj w Auchan i sa wielkie wyprzedaze ksiazek dla dzieci i o dzieciach - bardzo bardzo fajne za grosze 🙂 od 0,99zl za ksiazeczki z bajkami i naklejkami do 7,99 za ksiazki z Sensusa o wychowywaniu dzieci itd.


O proszę, a ja byłam wczoraj wieczorem, ale nie widziałam.
Obkupiłam za to noworodka koleżanki (Em też nie omieszkałam jedne sprawić) w różniaste body po 5zł za sztukę 😉

Ja już pisałam- moja Em ok.4 miesiące temu ok 23- 10,11 a teraz 20- 7,8, plus godzinka półtorej około południa.
I bardzo sobie cenię wieczory dla siebie 😉
Jak miał 2-4,5 miesiąca to 20.00-3, 4.00 i po nakarmieniu do 6, 7.00
A od 5 miesiąca mi się zepsuł i były ze 2-3 pobudki na karmienie w nocy i koniec spania był już około 5.00.
Po wczorajszym dodaniu łyżeczki kleiku do butli spał od 21.00 do 3.00. Potem do 6.00. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma, bo tak da się żyć. 😉
Akzzi no po pierwsze chcial wylazic juz w Boze Narodzenie, poza tym wlasnie nie rosl i dodatkowo luszczyl sie masakrycznie. Doktor sam to przyznal.

Junior idzie spac o 19:30-20😲0, budzi sie o 5😲0-6😲0. Ja tam sie ciesze, bo ja mu dam butle i potem spimy sobie jeszcze z godzinke dwie, ale od sierpnia bede pracowac 4h dziennie, wiec budzik bedzie dzwonil o 5:30. W tym momencie pasi mi pora wstawania jak ulal. 🙂


A ja postanowiłam zostać alkoholiczką 😎 Wykańcza mnie psychicznie usypianie Adasia!
Zasypia niestety tylko na rękach (noszenie go przez pierwsze półtora mies jego życia prawie non stop zrobiło swoje). Ale odłożony natychmiast się budzi. Jakaś paranoja.

Wieczorem od kilku dni też źle zasypia, do tej pory po kąpieli i jedzonku zasypiał ładnie (spowity). Teraz zasypia czasem po 21.
Ale od kilki dni wstaje na jedzonko w nocy koło 4, potem jeszcze śpimy (raz do 6 raz do 8). Nie jest źle.

I muszę powiedzieć że odkąd minęły kolki i dziecko przestało się drzeć całymi dniami to jest takie fajne...ciągle się śmieje, gada, piszczy.Jest słodziutki 😍
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
10 lipca 2013 09:59
Akzzi - pw dochodza? Potrzebuje pilnie odkupic ten fotelik, bo czeka nas kilka dluzszych tras.

Przyjechalismy na dzialke do rodzicow,jest masakra. Nie wiem czu to dalszy ciag ayrakcji poszczepiennych, ale dziec mi najpierw spal wlasciwie bez przerwy od rana do 16, a potem oczywoscie nie mogl zasnac wieczorem, marudzil, w nocy budzil sie z placzem srednio co godzine, teraz w dzien tez mu nie idzie i wyje non stop, pol godz temu zasnal w koncu, ale juz sie kreci i wybudza. Zwariuje... Potrzebuje drinka, albo trzy...
Myslicie, ze wybudzanie w nocy moglo byc spowodowane spaniem w lozeczku=duzo przestszeni, w domu spi w koszu, wiec ma jej znacznie mniej
Możliwe. Zwiń jakiś koc w rulon i zrób mu gniazdko w środku łóżeczka.
Mi Gabryś nie zaśnie na środku łóżeczka (bo już mamy w Mielnie) jak nie dotyka czegoś pleckami i/lub z przodu. Zasypia zawsze na boku, potem się ewentualnie przekręca na plecki.
Teraz w domu mam nadal kosz i mimo że mieści się w nim na długość na styk, to bardzo mu w nim przytulnie.

<edit> A to nowe łóżeczko i pościel? Połóż mu swoją (noszoną) bluzkę pod główkę, żeby czuł Twój zapach.

A ja mam nowe pomiary. Według nich wychodzi, że od szczepienia i ważenia w Mielnie trzy tygodnie temu nic nie przybrał, ale to chyba wina innej wagi. Skasowałam tamten pomiar i teraz mamy siatkę ważoną na jednej wadze, więc sądzę że właściwą.
Waga 8400, wzrost 68 - zmierzyłam dziś na przewijaku.





Cieszę się, że wykres wagi przestał iść w górę, a za to wzrostu zaczął.  💃
Monny   bez odbioru .
10 lipca 2013 10:45
No ja już się dzięki uświadomieniu przez szafirową, że Dada kosztują 35 gr/szt przerzuciłam się definitywnie. 😉
mamuśki, z kłopotem, po radę się zgłaszam.

malutka urodzeniowo 16.06 3350
ważona 1.07 -  3220
ważona 10.07 - 3710

mała czasem miewa kłopot z kupą. wczoraj się prężyła, kwękała, aż w koncu stworzyła lekko twardszą niż normalnie kupkę w 3 ratach.
dziś pediatra powiedziała, że mam albo co drugi posiłek albo na noc dawać kleik. żeby nie ulewała, bo ulewa koszmarnie! mam dawać 90 ml wody, 2 łyżki mleka i 1 łyżkę kleiku ryżowego, a normalnie 90 ml 3 łyzki mleka. nie jestem przekonana, czy to taki rewelacyjny pomysł szczerze mówiąc, dlatego potrzebuję rady. pisałam o kupach, bo słyszałam, że kleik może powodować zatwardzenia i kłopoty kupne. czy to jest dobry pomysł na ulewanie, czy pediatra debilka?
Isabelle ja nie wiem niestety. Ale możesz chyba spróbować, w końcu jakiemuś lekarzowi trzeba zaufać.

Julie na co? Na dady właśnie? Ja wczoraj z ciekawości kupiłam dady 3 bo wcześniej nie używałam. Znaczy dla Filipa kupowałam ale od 4 dopiero. Jakoś dużej różnicy nie widzę w stosunku do pampersów.
Isabelle, wychodzi 49g na dobe. Ona przybiera duzo powyzej sredniej wiec o wage nie masz sie co martwic, po prostu rosnie jak na drozdzach! Waga urodzeniowa nie ma tu znaczenia bo przyrosty liczy sie od najnizszej znanej wagi.

Dziewczyny wszystkie dzieciaczki super. Szafirowej Jasiek na brzuchu  😍

Muffinka, moze Adas to taki typ "synus mamusi"?. My tez nosilismy przez dwa miechy w kolko ale jak kolki przeszly to przez dlugi czas mielismy luzik, spala jak zabita sama. Dopiero pozniej sie zepsula  🙄
bobek,  najniższa waga to była 3190 jeśli dobrze pamiętam, w dniu wypisu ze szpitala po narodzinach. przeraziłam się poprzednim małym przyrostem i katuję dziecia mlekiem, nawet jak niezbyt chce się obudzić 😉

zeświruję z tym kleikiem! jak mam się czuć dobrze z lekarzem, jak mam wrażenie, że bzdury mówi? ale dobierać lekarza pod własny instynkt? też bzdura. cholera.
Julie na co? Na dady właśnie? Ja wczoraj z ciekawości kupiłam dady 3 bo wcześniej nie używałam. Znaczy dla Filipa kupowałam ale od 4 dopiero. Jakoś dużej różnicy nie widzę w stosunku do pampersów.


No właśnie 😀
Jak nie widać różnicy to po co przepłacać 😉
No dlatego pewnie przejdziemy na Dady o ile nocnej wpadki nie będzie - bo w nocy nie przwijam.

bobek może. On i tak super się zmienilł. I poleży na macie i w huśtawce i popatrzy na karuzelę. Niebo a ziemia z tym co było. Tylko to zasypianie...koszmar!
Dla mnie różnica była kolosalna. Pampersy mięciutkie, milutkie. Dady sztywne jak niemieccy żołnierze.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lipca 2013 12:28
mamuśki, z kłopotem, po radę się zgłaszam.

malutka urodzeniowo 16.06 3350
ważona 1.07 -  3220
ważona 10.07 - 3710

mała czasem miewa kłopot z kupą. wczoraj się prężyła, kwękała, aż w koncu stworzyła lekko twardszą niż normalnie kupkę w 3 ratach.
dziś pediatra powiedziała, że mam albo co drugi posiłek albo na noc dawać kleik. żeby nie ulewała, bo ulewa koszmarnie! mam dawać 90 ml wody, 2 łyżki mleka i 1 łyżkę kleiku ryżowego, a normalnie 90 ml 3 łyzki mleka. nie jestem przekonana, czy to taki rewelacyjny pomysł szczerze mówiąc, dlatego potrzebuję rady. pisałam o kupach, bo słyszałam, że kleik może powodować zatwardzenia i kłopoty kupne. czy to jest dobry pomysł na ulewanie, czy pediatra debilka?


Ja też się borykałam z podobnym problemem kupy i w dodatku jeszcze z kolkami.
Mamy kropelki z Niemiec i problem zniknął.
Dodatkowo jeszcze się przestawiłam na mleko Bebilon Comfort dla dzieci z zaparciami i kolkami.
Dopajam wodą lub herbatką rumiankową.

Kleiku bym takiemu maleństwu nie dawała.
Isabelle, co do twojego pediatry, to jak mu nie ufasz to konsultuj z innym. Ja sie nie znam ale mam wrazenie, ze dziweczyny tu pisaly, ze na uporczywy refluks mialy przepisane specjalne zageszczacze do mleka. MM jest tak skomponowane, ze nie chyba nie powinno sie do nich pchac dodatkowych weglowodanow. No i chyba jakas dignostyka jest potrzebna jezeli refluks jest powazny zdaniem lekarza. Mam nadzieje, ze sie tu zaraz odezwa specjalistki od refluksu i mnie poprawia jak cos.
Dziewczyny jakby któraś chciała to mam na sprzedaż kask jeździecki dla dziecka w roz 48-52 ubrany raz. Kupiony w decathlonie za ponad 100zł. Sprzedam za 50zł plus wysyłka. Stan idealny.
Dla mnie różnica była kolosalna. Pampersy mięciutkie, milutkie. Dady sztywne jak niemieccy żołnierze.


Aż poszłam pomacać - dady 3 i pampers active baby 3 - serio ja nie widzę w dotyku różnicy. Jeśli jest to jakaś minimalna, choć przyznam że ja nie czuję. Zobaczymy jak w użytkowaniu.
U nas Dady super się sprawdziły, teraz kupujemy tylko je. Z Julią kupowaliśmy tylko Pampers i ostatnio z mężem się zastanawialiśmy dlaczego wcześniej nie zaczęliśmy ich kupować.
Kami   kasztan z gwiazdką
10 lipca 2013 12:56
Muffinka ja Moni już od dawna w nocy nie przebieram, a śpi po 11 godzin i Dady mi nigdy nie przemokły  🙂

Dziewczyny mam zmartwienie - Monia od wczorajszego wieczora ma biegunkę (trzy płynne, żółte kupy ze śluzem) plus śmierdzące gazy. Wczoraj przez cały dzień zjadła tylko jogurt, troszkę ziemniaczka i fasolki (nic nowego). Zastanawiam się po czym to może być - popołudniu spędziła godzinę w baseniku z tatą i pewnie trochę wody popiła. Innych objawów brak, dziecko szaleje normalnie, nie widać żeby ją brzuszek bolał. Staram się ją dostawiać do piersi, bo wody pić nie chce, żeby się nie odwodniła. Mogę coś jeszcze zadziałać  👀
Możliwe jest, że apgrejdowały, bo ja je porównywałam daaaaaaaaawno.
A są dwa rodzaje, może to ma znaczene.
opolanka, sabsimplex? dostałysmy te niemieckie kropelki od Bobka (:kwiatek🙂 ale szczerze mówiąc jeszcze nie stosowałam, bo u takiego berbecia się trochę boję, myslałam, żeby zacząć podawać jak potencjalne kolki sie zaczną. możesz napisać dawkowanie? to napewno bezpieczne i mogę bez zamartwiania takiej kruszynce już dać?

mleka zmieniać bym nie chciała, bo mała nie ma AŻ takich kłopotów. kupa jest regularna co dwa dni, ostatnia tylko byla troszkę gorsza, ale wtedy była u dziadków więc nie wiem na ile to wina dnia gorszego i "cięższej" kupy a na ile dziadkowej opieki. wcześniejsze raczej wychodziły bezkłopotnie. i były w konsystencji i w kolorze musztardy. ta ostatnia była taka bardziej koloru musztardowego, ale konsystencji... takiego wyciskanego z butelki sosu, mniej płynna niż poprzednie.

chcę przepajać herbatkami koperkową i rumiankową na zmianę, tylko jak to najmądrzej zrobić? budzić co 1,5 godziny na przepojenie, między każdymi karmieniami? ne jest tragicznie z kupą, ale też wolałabym, żeby takie jak wczorajsze przeboje isę nie powtarzały.

własnie na zagęszczenie treści ma być ten kleik. cholera.

dla mnie najgorsze jest to ulewanie. ale ciągle nie wiem czy to moje urojenia czy faktycznie ulewa za dużo. w 9 dni przybrała prawie pół kilo wagi, (od kiedy dajemy 100ml), więc chyba aż tak dużo nie ucieka z brzucha, skoro tak przybiera?

nie wiem co robić 🙁

Kami Nika nawet jak jest spragniona, to wodą gardzi. widać, że szuka, smoka wypluwa, na butlę się rzuca, ale jak pozna, że to woda a nie mleko, to wypluwa zdegustowana. może herbatka rumiankowa bardziej podpasuje, żeby choć trochę ciamknęła wodnistego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się