kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Nie słyszałam jeszcze o tym. Próbowałaś?
Próbowałam na plecach i pomagało na ból a plecy były przyjemnie rozgrzane. Wiem, że z Back on Track produkują czapki i rekawiczki - nie wiem ile są warte i czy by dały radę, ale jeżeli pobudzają krążenie to powinny trochę pomóc. Niby zawsze się zastanawiam na ile to rzeczywiście działa a na ile to placebo, ale mi pomagało serio. A jak zakładałam sobie ten pas magnetyczny na krzyż w czasie jazdy konnej to już w ogóle je cudownie rozgrzewało, a krzyż było mi dużo łatwiej rozluźnić 🙂
17 lat, 168 cm wzrostu, niecale 48 kg - niedowaga?
Raczej nie. "Ja w Twoim wieku" 😉 ważyłam 52kg przy wzroście 174cm, po prostu taki typ budowy.
To jest mało. Według BMI też. 17.0 wskaźnik BMI, przy czym poniżej 18.5 to niedowaga.
Wg wskaźników to jest niedowaga, ale ja mam prawie zawszę niedowagę choćby nie wiem ile jadła- zwłaszcza, ze ja człowiek aktywny i z szybką przemianą materii 😉
A mam 53 kg i ok. 173 wzrostu 😉


I pytanie ode mnie: Czy wy też tak macie, że w zimie na powietrzu, nie możecie obejść się bez chusteczek? Mam tak niemalże od lat, nie mam zatkanych zatok, mogę oddychać , ale co parę minut muszę sięgnąć po chusteczki, bo mi cieknie. Dzieje się to tylko w zimnej temperaturze, gdy wchodzę do ciepłego pomieszczenia problem znika.
Jak człowiek ma niedowagę mimo jedzenia z sensem, to albo jest OK, albo nie  - bo np. można tak mieć od celiakii, albo innych nietolerancji, albo innych zaburzeń wchłaniania.
Alaska - ja tak mam, ale właśnie jak wejdę z zimnego do ciepłego 🙂
To tylko się trzeba cieszyć. I broń Boże nie zwalczać.
"Spłukiwanie" błon śluzowych to ważny mechanizm obronny.
Wskazniki o kant d* mozna rozbic 😉 wiecznie mialam niedowage, wazylam 47kg przy wzroscie 165cm, teraz przytylo mi sie do 52 i czuje sie fatalnie, a wskazniki sa nagle w normie. Ja dziekuje za taka wage przy takich wskaznikach 😉
Ja się może dowiem szczegółowo jak to jest, jak dotrwam i mnie wcześniej ze studiów nie wyrzucą  😁
Uważasz, że waga 52 kg przy wzroście 165 jest za duża ?  🤔wirek:
ja np. przy wzroscie 166cm zle się czułam z 55kg a niby waga w sam raz. Teraz ważę 49kg i jest ok, chociaż wolałabym przytyć jakieś 3 -4kg bo wszystkie ubrania na mnie wiszą i nie mogę.
wyniki mam ok, prócz tych co podałam parę postów wyżej.
pol zycia wazylam 49-50kg przy 165, czulam sie dobrze🙂 teraz waze 54, czuje sie jeszcze lepiej 😀
Moon   #kulistyzajebisty
07 grudnia 2012 13:38
Pfff, te wszystkie BMI to pic na wodę wg mnie - 'całe życie' mając ~170cm ważę 49-50kg, wskaźnik wskazywał niby niedowagę, lekarze w szkołach zawsze mnie pytali czy ja coś w ogóle jadam  🤔 A wyniki dobre, czuję się też dobrze.
Tym bardziej, że
... ze ja człowiek aktywny i z szybką przemianą materii
więc ile bym w siebie nie pchała i tak nie przytyję do tabelkowych norm i już.

Alaska i to jest jeden z powodów dla których szczerze nienawidzę zimy - w zimowe miesiące mój nos wygląda jakbym wiecznie katar miała  👿
Alaska, mnie od środy dzisiaj już siódma obca osoba pytała co się stało i czemu płakałam. a tego, że mój nos tak zimą wygląda to już nie zmienię 😁
macie jakies sposoby na spuchniete rano oczy i worki pod oczami? mam dosc komentarzy w pracy ze wygladam jakbym z lozka dopiero co wstala, bo taka spuchnieta rano jestem..
ash   Sukces jest koloru blond....
07 grudnia 2012 15:10
ekwan, są takie żelowe opaski na oczy. Można je trzymać w lodówce i rano założyć. Opuchlizna schodzi.
Może żel ze świetlikiem?
Nie pamiętam już jaki to był, chyba ten
według mnie super sobie radził

edit: tak, na pewno to ten.
i korektor pod oczy  😉
dzieki dziewczyny. opaske kupie. kremow pod oczy uzywam roznych, ale nic nie pomaga. mozw zaczne je trzymac w lodowce zeby dodatkowo chlodzily.
rano czesto czuje sie taka spuchnieta ogolnie, wiec moze musze glebiej zbadac temat, tylko jakie badania? chyba ze to juz taka moja uroda, tyle ze to sie poglebia z wiekiem niestety i rano nie lubie patrzec w lustro.
ekwan, może to alergiczne?
prawie sie nie maluje, wiec moglby byc korektor tylko na wieksze wyjscia.

alergie mam na roztocza, ale objawia sie raczej katarem, sypialnie mam urzadzona tak zeby ich bylo jak najmniej i nos sie poprawil bardzo. nie biore zadnych lekow bo kortyzol to straszny syf niestety.
to jest żel 🙂
ze świetlikiem. Mój brat go kupił, bo pracuje w nocy w klubie muzycznym, a barman słabo jak ma podbite oczy 😀
Wcześniej miał też kilka kremów, ale to dużo lepiej się sprawdza.

Ale może rzeczywiście to jest na jakimś innym tle.


Miał ktoś może problem z częstymi krwotokami z nosa?
Robi się na to jakieś badania, czym spowodowane itp?
ok, wyprobuje.

co do krwawien z nosa, to sie zdarza w wieku dorastania i potem przechodzi.
moze tez ogolne oslabienie?
ja mialam krwawienia jak uzywalam spray antyalergiczny z kortyzolem.

dobra jest rutyna na wzmocnienie naczynek, ale trzeba miec mocny zoladek zeby brac przez dluzszy czas i zeby to mialo jakis wplyw.
Mistral, nie. Nie jest równoznaczne. Natomiast zapewne wymaga szybkiej kontynuacji terapii i pilnego monitorowania czy coś się nie pojawia paskudnego. Nic miłego, ale jeszcze nie tragedia.
a może ta alergia od roztoczy jednak wyszła w innej postaci? Mojej alergicznej kuzynce też puchły oczy po nocy, na szczęście wyrosła z tego szybko.

No właśnie chyba nie osłabienie, bo zbyt długo mnie to trzyma, i niczego innego też nie łapię.
Rutynę w rutinoscorbinie jem, i pomaga. Ale ile można jeść tego 😵
Może rzeczywiście też mi się z tego wyrośnie, ale coś mi się zdaje, że jednak mam trochę problemy z krwią.
Wystarczyły by zwykłe badania krwi żeby to sprawdzić? W sumie i tak muszę iść na jakieś żeby w końcu poznać grupę krwi :/
której szanownie mi nie wpisali w szpitalu.
ekwan, skoro jesteś alergikiem, to może spróbuj zmienić poduszkę? Kołdrę?
Na zatrzymywanie wody można pomóc trochę piciem pokrzywy, ale to półśrodek - bo bez określenia przyczyny.
Teodora, wszystko mam zmienione (chociaz syntetyczna posciel nie umywa sie do puchowej) i mam pokrowce antyalergiczne na posciel i materac, zadnych dywanow, zadnych bibelotow.
dotad wlasnie sie to objawialo katarem i czerwonymi szczypiacymi oczami. odkad dostosowalam pokoj jest duzo, duzo lepiej.

sprobuje tez pokrzywe, smak ma taki sobie bardzo.
ekwan - ale testy miałaś robione te alergiczne?

Ja miałam podobny objaw właśnie przy alergiach jak byłam mała, z czasem większośc alergii mi minęła. Niektóre były na przedziwne rzeczy i czasem miałam dziwne objawy.
A teraz mam nową alergię i nie wiem na co, musze iść sie przebadać, ale to trochę kosztuje więc chce to zrobić po świętach. obecna alergia objawia sie tym, że nagle wyskakują mi duże, swędzące banie na głowie i twarzy - takie średnicy kilka cm, po wzięciu pierwszego lepszego leku antyhistaminowego  ładnie schodzą. Pierwszy raz takie coś mam, jak zazwyczaj jak łapałam alegie to obsypywało mi całe ciało, albo zaczynałam się dusić, dostawałam kataru itp. A takich baniek nigdy nie miałam  🤔 Co dziwniejsze potrafią czasem sie pojawiać co kilka dni, a czasem potrafi ich nie być 2-3 miesiące i potem nagle znowu...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się