Aborcja - dyskusja

ovca   Per aspera donikąd
08 października 2012 20:42
Przeglądam wątek...i w sumie chciałam siedzieć cicho, bo poglądy aborcyjne mam bardzo dokładnie sprecyzowane i niekoniecznie chcę o nich dyskutować- ale wszystkim chcącym mocniej zgłębić temat dostępności aborcji w PL polecam wyguglować holenderską fundację woman on web (nigdy w życiu bym nie powiedziała, że o jej istnieniu dowiem się na...lekcjach wdż w liceum).

a ja dla odmiany przytocze taka opinie:
[quote=http://www.medplaneta.pl/bez-tabu/sterylizacja-w-polsce-nie-jest-zabroniona]De facto w polskim prawie nie ma regulacji, która wprost odnosi się do zabiegów sterylizacji antykoncepcyjnej. Wymieniona jest ona jedynie w kodeksie karnym i przepis ten odnosi się do sytuacji, w której poszkodowana osoba stała się ofiarą przemocy.  Ten przepis błędnie przywołuje się w sytuacji, kiedy pacjent chce dobrowolnie poddać się tej metodzie antykoncepcyjnej.

Tymczasem, zgodnie z prawami człowieka, świadoma i dobrowolna rezygnacja z własnej płodności jest podstawowym prawem człowieka.[/quote]
to jak to faktycznie z tym jest?
jest w polsce klinika (a chyba nawet nie jedna), przprowadzajaca wazektomie. http://www.wazektomia.pl/ obwarowane jest to wiekiem i posiadaniem dwojki dzieci. jednak robia to. to jak w koncu, mozna czy nie mozna?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 października 2012 21:34
Akurat szkoda, że nie chce się przeprowadzać wazektomii(czemu mi to podkreśla? 🤔 ) normalnie w szpitalach. Moja siostra miała podwójną szyjkę macicy, macicę dwurożną, ciężką anemię i 3 dzieci, a i tak nie chciano jej podwiązać jajników "bo przecież może dalej rodzić". A każda kolejna ciąża była coraz większym zagrożeniem życia. Dopiero w Irlandii jej podwiązano a lekarz i tak złapał się za głowę, że przy pierwszym dziecku tego nie zrobiono.
i jeszcze takie:
http://www.wazektomia.com/prawo-a-wazektomia
to co? nasieniowody mozna, a jajowodow nie mozna? dlaczego? 🤔
Naboo, niech żyje średniowiecze  :emot4:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 października 2012 18:00
Bardzo podoba mi się wypowiedź Lily Allen na temat dyskusji o aborcji w USA: "Czy ograniczeni umysłowo idioci mogliby wreszcie przestać mówić kobietom, czy mają prawo do aborcji? Wystarczy... Jeżeli liczba samotnych ojców zrówna się liczbie samotnych matek, wtedy zacznę słuchać ich poglądów".

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
11 października 2012 12:19
Tak to jest jak chłop w moherowym berecie chce rządzić ciałem kobiety. Debile.
Moon   #kulistyzajebisty
11 października 2012 12:29
Szlag mnie wczoraj trafił, jak przez przypadek akurat weszłam do pokoju na fakty tvn. Co za zamoherzony ciemnogród!  😤
Chory kraj, chory...


Lanka_Cathar, amen!
"Gdyby to mężczyźni mieli rodzić, aborcja byłaby sakramentem"
szemrana, święte słowa.
Zaczyna mnie mdlić po prostu jak patrzę na tych nawiedzonych ludzi. Komu to służy?

http://annadryjanska.natemat.pl/34887,obywatelki-drugiej-kategorii
Służy temu, kto odnosi duże korzyści z całego zamieszania.
Czym, oprócz żarliwych modlitw za płody napoczęte, zajmuje się nasz szanowny Sejm?
okradaniem obywateli. i pilnowaniem, zeby przypadkiem nie bylo w tym kraju demokracji.
Ja już wcale na działania polityków w sprawie aborcji nie patrzę.Ani tych za ani przeciwników.
Bo wyciągają ten temat kiedy im pasuje i odkładają na bok tak samo.
I znów sobie o roli mężczyzn rozmyślam. No to, za wyjątkiem Adama i bociana, każdy pan ma swój udział w taki dość prosty sposób.
I o tym powinno się więcej mówić. O panach, co muszą wtedy i już , co nie lubią ubierać tego i owego , co nie umieją się powściągnąć.
Namawiają, szantażują , przymilają się, zmuszają. A sami, że tak powiem nie panują nad własnym ciałem. Tu im kapnie, tu się rozerwie, tu wybuchnie nagle.Nie pytają czy można dziś od A do Z. A jak już się coś stanie to nagle znikają.  😵
Nie znikają... Nie... Nie wytrzymują psychicznie, przerasta ich to, jest ponad ich siły i tym podobne banialuki...
Nie znikają... Nie... Nie wytrzymują psychicznie, przerasta ich to, jest ponad ich siły i tym podobne banialuki...

Albo mówią: nie moje. Licho wie, z kim tam sypiałaś.
W durnych serialach zawsze jest taka scena.
Tak to jest jak chłop w moherowym berecie chce rządzić ciałem kobiety. Debile.
na tak rzeczowy i poważany argument pozostaje tylko jedna odpowiedź:
"Sfiksowałyście boście chłopa dawno nie miały. Chłopa wam trzeba ...!"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12643095,Poslowie_za_zaostrzeniem_przepisow_dotyczacych_aborcji_.html
🤔


😵 który my mamy wiek? I dobrze wiedzieć, że żyjemy w państwie kościelnym  😵

wrotki
a Ty może sobie daruj, hę? Jesteś przeciwny rozumiemy ale nie musisz obrażać innym.  MAsz dwoje dzieci, super, gratulacje. Ale są ludzie, ktorzy myślą inaczej, chcą, chcieliby inaczej. Kultura nakazuje szanować argumenty drugiej strony.
no właśnie...który mamy wiek? 😂
a kultura nakazuje komunikować się w sposób zrozumiały dla odbiorcy, zatem w kontekście "debili" i "moherów", to co jest obraźliwe w cytacie z Seksmisji? 🤔wirek:
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
12 października 2012 10:07
Odpierwiastkuj się wrotki, ode mnie,co? Masz ochotę to plodz sobie i tuzin dzieci. Ja ich chować nie bedę. Twoje poglądy szanuje więc uszanuj też moje. Nie musimy się zgadzać. Ale wybacz by jakiś podstarzaly poseł decydował o moim ciele. To tak jakby kobiety w sejmie przeglosowaly ucinanie jajek facetom, bo mają takie kaprycho. Dla mnie są debilami w moherowych czapkach. A jak tak bardzo chcą się dowiedzieć jak się rodzi to proponuję dupe zakleic i zaszyc, i lyknac opakowabie leków przeczyszczajacych.
Swoją drogą "Seksmisja" to fajny przykład.
O ile pamiętam to była wielka przenośnia?
Jakoś tak dosłownie nigdy na ten film nie patrzyłam.
Raczej to drwina z PRL była.
Twoje poglądy szanuje więc uszanuj też moje. Nie musimy się zgadzać. Ale wybacz by jakiś podstarzaly poseł decydował o moim ciele. To tak jakby kobiety w sejmie przeglosowaly ucinanie jajek facetom, bo mają takie kaprycho.
naprawdę jakiś dziadyga zmusza cię do kopulacji i zapłodnienia?  😲
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
12 października 2012 10:43
A dajze spokój. Wiesz dobrze, że nie o tym pisałam. Pół biedy gdyby posłanki ta propozycję wystosowały. Ale zauwaz, że to mężczyźni są większością by zaostrzyć przepisy. Gdybym była teraz w ciąży i wiedziała, że urodze chore dziecko to na bank bym poddała się aborcji. Macierzyństwo dla mnie to radość a nie udręka. I jak mam urodzić to tylko zdrowe dziecko. Okrutne? Egoistycznie? A pewnie. Nie każdy jest zbawca świata - jq w każdym razie dawno przestalam nim być.
Pół biedy gdyby posłanki ta propozycję wystosowały. Ale zauwaz, że to mężczyźni są większością by zaostrzyć przepisy.
zauważam tylko tyle, że w poglądach determinuje cię skrajny seksizm...
zapomniałaś tylko dodać, że te posłanki powinny byc w wieku rozrodczym, lub z co najmniej jednym urodzonym, kalekim dzieckiem na koncie. 🤔wirek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 października 2012 11:00
ojej...gdzie ci liberalni wspaniali PO-wcy? ci nowoczesni, wybrani przez mlodych zeby kaczorowi moherowi dowalic  😁  🤣 no i jest demokracja. sami wybraliscie PO  🥂
Ja tam jestem w stanie zrozumieć, że dla kogoś liberalizacja ustawy o aborcji jest nie do pomyślenia, bo trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny i wybory. Rozumiem nie dla aborcji jako "środka antykoncepcyjnego", jestem w stanie zrozumieć nie dla aborcji z przyczyn materialnych. Tak, może i mam inne przekonania, ale rozumiem taką postawę.
Ale żeby nakazywać kobietom w imię ochrony życia: rodzić dzieci upośledzone, donosić ciążę pomimo tego, że zagraża ona życiu matki, czy donosić i urodzić dziecko z gwałtu ❓ ❗
Ale o co chodzi ❓ ❗
Jak nie wiadomo o co chodzi, tzn. że jest to temat zastępczy ❓ ❗
Fajnie, po prostu świetnie. Jesteśmy tematem zastępczym. My kobiety i płody. Rzeczywiście druga kategoria ludzi. :allcoholic: :bum:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 października 2012 11:13
no wg wielu z was plody sa druga kategoria, baaaa dla niektorych sa niczym
Gienia to skoro niektóre kobiety nie uważają płodu za godny miana człowieka, to fajnie, że im dowalili i zrobili z nich drugą kategorię ludzi? Dowalili nam, no ale nam dowalili.
Tylko ta ustawa uderza w każdą kobietę. Każdą.
No w Ciebie akurat nie, bo kraj w którym żyjesz jest normalny.


Lekarz do pacjentki:
- Mam kilka wiadomości 2 dobre i 2 złe. Dobra, to że jest Pani w Ciąży, zła - płód ma ciężkie wady genetyczne, ale kolejna dobra jest taka, że nie ma szans na donoszenie tej ciąży, bo ma Pani tętniaka i po prostu tej ciąży Pani nie przeżyje - to ta druga zła wiadomość.
Ja tam jestem w stanie zrozumieć, że dla kogoś liberalizacja ustawy o aborcji jest nie do pomyślenia, bo trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny i wybory. Rozumiem nie dla aborcji jako "środka antykoncepcyjnego", jestem w stanie zrozumieć nie dla aborcji z przyczyn materialnych. Tak, może i mam inne przekonania, ale rozumiem taką postawę

Dziękuję za taką postawę.
rodzić dzieci upośledzone, donosić ciążę pomimo tego, że zagraża ona życiu matki, czy donosić i urodzić dziecko z gwałtu ❓ ❗

ale też proszę o ścisłość, temat jest zbyt poważny by pozwalać sobie na takie nieścisłości.
Przegłosowana poprawka dotyczy jedynie wykreślenia z art. 4a w punkcie 1 ustępu 2. Pozostałe ustępy tego punktu pozostają bez zmian. Odsyłam do [url=http://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=1+Ustawa+z+dnia+7+stycznia+1993+r.+o+planowaniu+rodziny%2C+ochronie+p%C5%82odu+ludzkiego+i+warunkach+dopuszczalno%C5%9Bci+przerywania+ci%C4%85%C5%BCy.&oq=1+Ustawa+z+dnia+7+stycznia+1993+r.+o+planowaniu+rodziny%2C+ochronie+p%C5%82odu+ludzkiego+i+warunkach+dopuszczalno%C5%9Bci+przerywania+ci%C4%85%C5%BCy.&gs_l=hp.3...478.478.0.1413.1.1.0.0.0.0.0.0..0.0...0.1...1c.1.hJxos2xlrj8&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=ebd099e5a892fc10&bpcl=35277026&biw=960&bih=603]ustawy w obecnym brzmieniu[/url].

A więc głosowanie dotyczyło tylko tzw. aborcji eugenicznej, terminu stosowanego zresztą dziś otwarcie w medycynie.
[url=https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:jOVZNj3toXsJ:[[a]]www.hospicjum.waw.pl/biblioteka/etyka?download%3D111[[a]]:wady-letalne-u-plodow-i-noworodkow-opieka-paliatywna-jako-alternatywa-wobec-eugenicznej-aborcji-eugenicznego-dzieciobojstwa-i-uporczywej-terapii+wady+letalne+p%C5%82odu+aborcja&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEEShLlP6YufLsrVHrkTdNUovRJHWOyR3HZ7aLGGOpwrcL9wUiwIcbvtFoe7N5fuMY8fS_1CKIN2C2P3oDJU2bHHTNk48408KPUzeAn6DRTdB9YsDQIIVKzgqfitVdiSKjQ8LQFKCk&sig=AHIEtbRQV8-6YDv6Z5wOx-_UbyW7uqXBrQ] Tutaj [/url] jest dokument w którym można poznać statystyki i sposoby postępowania oprócz aborcji eugenicznej.

Ja rozumiem decyzję posłów jako głos sprzeciwu wobec ryzyka zawartego w ocenie stanu dziecka przed urodzeniem. Margines wyznaczony ustawą można powiększać, a spis chorób uznawanych za "wystarczające" do aborcji można rozszerzać i jest to bardzo kuszące dla niektórych - wliczając w to niestety także tzw. przemysł aborcyjny (przypominam przy tej okazji, że niejaka Wanda Nowicka proces jednak przegrała).
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
12 października 2012 11:39
To Twoja opinia wrotki,. Nic nie poradzę, że nie znajdujemy porozumienia w tej sprawie i że nie próbujesz sam mnie zrozumieć. Wolisz stwierdzić, że powoduje mną seksizm.
A co do kalek. A co ja jestem Matka Teresa żeby poświęcać się? Ją chce mieć możliwość wyboru - legalnego wyboru i dlatego tak się wkurzam. Więc nie jest to żaden seksizm tylko walka o wolność wyboru przez kobiety.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się