Wybory 2015 i to co po wyborach.

tunrida, a co mówili w wiadomościach? Nie mam tv a szczerze mówiąc już wczoraj wieczorem się zastanawiałam, co tvp wymyśli

Ja jeszcze nie oglądałam. Nagrałam te wczorajsze, ale jeszcze nie jestem gotowa do odtworzenia 🙂

Ascaia - Za komuny ludzie też nie wiedzieli ( media mówiły co innego ) a kierowali się intuicją . Intuicja podpowiada że dzieje się źle dlatego wychodzą .  😉
Ascaia, mnie właśnie się rzuciło w oczy WYDRUKOWANE "przywróć posła" trzymane w rękach przez posłów na mównicy... i serio, bardzo to dziwne. Jakby ta akcja to był taki spontan to by było nabazgrane długopisem w pośpiechu :/
Nie podoba mi się to wszystko.

Smoku widzisz, tylko za komuny nie było mediów takich jak dziś. Była manipulacja, owszem, ale w tv mówili, że mamy dobrobyt, a w sklepach były puste półki. Dziś w tv mówią, że mamy blokowane media i informacja ta jest we wszystkich mediach😉 Dla mnie to sprzeczność.
Poza tym jak widać media nie są bezstronne, każda stacja ma swój "kierunek", w którym kształtuje przekazywane informacje...

Mnie naprawdę przeraża ogrom manipulacji - tak jak wspomniany przez Ascaię chłopak widoczny na nagraniu w tv, który położył się na ziemi symulując bycie zaatakowanym przez Policję. Po co to? Kto mu kazał? Jest przeciwko Rządowi i chciał być "dowodem" na ataki policji czy wręcz przeciwnie - był podkładką do udowodnienia, że opozycja robi wrogą propagandę? A może chciał sobie zrobić po prostu taki dowcip? Masakra...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 grudnia 2016 10:35
Smok10, podobno co raz więcej posłów PiS zaczyna wyrażać swoje niezadowolenie, a większość w sejmie mają niewielką, więc jest szansa, że tak jak piszesz, wykończą się sami.
Ascaia, ja myślę, że po prostu przelała się czara goryczy. Wystarczyl maly impuls, żeby kolejni ludzie powiedzieli "dość". Podobnie jak w przypadku protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 grudnia 2016 10:39
Anaa, z tym kładzącym się to mam podejrzenia, ze to może być prowokacja ... PiSu, jak i z niektórymi krzykaczami już było
Wydrukowane kartki - przecież w sejmie mają drukarki 😉


Też mam mętlik, ale nie wierzę ani jednym ani drugim i serio nie miałam i nie mam na kogo głosować  👿
safie, no ale właśnie ja nie wiem, bo to może być WSZYSTKO i nikt nigdy nie będzie wiedział. A takich akcji na bank jest więcej... Ja aktualnie nie wierzę nikomu i tak jak piszesz - też nie mam na kogo głosować.

No tak, ale tam nikt nie leciał do drukarek chyba między wywaleniem Szczerby z mównicy a pojawieniem się stada ludzi na niej? Chyba, że mają w sali obrad, ale to nadal dla mnie trąci czymś "sztucznie" przygotowanym...
branka, hah, to pewnie ci, do których mówię tylko cześć i nie rozmawiam dalej 😉. A tak na serio to bardziej chodzi mi o pokazanie, że nasz odbiór rzeczywistości jest mocno uzależniony od tego, w którym miejscu obecnie "siedzimy".  Nie oszukujmy się - ludzie, którymi się otaczamy to zazwyczaj ludzie o poglądach zbliżonych naszym - więc trudno oczekiwać wśród nich "odbicia" faktycznego przekroju społecznego. Ja owszem mam trochę znajomych zwolenników PIS, niemniej jednak ani nie są specjalnie fanatyczni ani też akurat z nimi nie poruszam zazwyczaj tematów politycznych. Przecież nie z każdym znajomym łączą nas te same tematy. A w stajni to ja mam tendencję do rozmowy o koniu, problemach w treningu, trwałości sprzętu itp a nie polityce haha 😉. Kiedyś trzeba mieć czas na relaks.

A tak w temacie "przygotowania afery" dostałam coś takiego:
https://www.facebook.com/groups/KomitetObronyDemokracji/permalink/604286079766623/
No właśnie..manipulacje. Z OBU STRON.
Chłopak kładący się na ulicy- żałosne.
A z drugiej strony w wiadomościach na tvp1 mówili o tym, jak na korytarzu podczas przepychanek poseł PO zaatakował i przewrócił jakiegoś posła PIS. I obrazek przewróconego, motającego się, pzestraszonego posła. A na tvn dłuższy fragment pokazany i widać, jak poseł PIS się podnosi i śmiejąc się tłumaczy koledze " o rękę zawadziłem, hahaha" i nijak po wstaniu z ziemi nie wygląda na oburzonego swoim upadkiem.
Prowokacje i manipulacje z obu stron.
A gdzie prawda? Jak zwykle pośrodku. Z tym, że ja ten środek widzę bardziej przesunięty w stronę słuszności postępowań opozycji. I szczerze mówiąc akcja z pewnością w dużej mierze została przygotowana. Ktoś nazamawiał tysiąc kanapek, kartki przygotowane wcześniej. Z tym, że nie wiadomo w którym momencie zakończyła się akcja przygotowana a w której wyszedł spontan. A że zwykli ludzie się burzą coraz bardziej? No..burzą się, bo nie podoba im się coraz bardziej kierunek w jakim idzie rząd.

A co do mediów. Pis tłumaczy, że chcieli tylko uporządkować zasady obecności mediów w sejmie. Taaa...jaaasne. Ja im nie wierzę. Oni metodą małych kroczków coraz bardziej zmieniają demokrację na dyktaturę.
Czyli kolejna teoria spiskowa, że to jednak PiS przygotował prowokację.
A akurat przytoczone przeze mnie i Anaę wątpliwości mogłby świadczyć, że autorem prowokacji jest opozycja.
I bądź tu człowieku mądry siedząc w swoim domu, a nie chodząc korytarzami na Wiejskiej.

Anaa, akurat z drukowanym napisem to chyba jest opcja zrobić to na szybko - wysyłasz SMSa do asystenta, odbierasz pod drzwiami i masz w ręku po 7 minutach. To jestem w stanie sobie wyobrazić.

Ale wiele, wiele rzeczy mi się nie zgadza z obu... ze wszystkim stron. A przecież jestem wykształconą i inteligentną jednostką. Naprawdę wypadałoby zasiąść do dzienników ustaw, do przepisów prawnych, zdobyć więcej wiedzy bankowo-księgowej. I móc mieć naprawdę WŁASNE zdanie na każdy temat. Tylko jak to zrobić by stać się specjalistą od wszystkiego... od lasów, rolnictwa, medycyny... itp, itd. Kompletna paranoja.

Jest jeszcze jeden aspekt tego co się dzieje... Przepraszam, ale... już to pisałam - społeczeństwo idiocieje. Tak naprawdę. Ogrom ludzi, im młodszych - tym to bardziej znaczne, ma duże problemy z myśleniem logicznym, z myśleniem przyczynowo-skutkowym. Jakiś spadek inteligencji, a wzrost lenistwa umysłowego. Nie ma myślenia przyszłościowego. Nie ma również zaangażowania. W nic.
W tym niestety z moich obserwacji przodują panowie - w stosunku do pracy jako-tacy, w stosunku do rodziny jako-tacy, w stosunku do otoczenia jako-tacy, konkretnych pasji - brak... A że człowiek z natury potrzebuje jednak czasem aktywności fizycznej i umysłowej to albo przerzucają się hatem w interecie, albo idą powrzeszczeć i przewrócić kilka koszy ze śmieciami - nie istotne w jakiej sprawie.
Naprawdę mam wrażenie, że wiele osób manifestując wcale nie próbuje się zagłębić w merytorykę protestu...
Ascaia, bo mamy społeczeństwo czytające nagłówki onetu😉 a wiecie jakie są nagłówki onetu - "sieć mc donalds zamyka wszystkie lokale ze względu na sytuację polityczną". Klikasz w artykuł i wychodzi na to, że owszem, ale w Bangladeszu...

I w ogóle ja np bardzo cenię dyskusję na poziomie, niezależnie od poglądów. Dla mnie rzucanie tekstem, że ktoś to lewak, a ktoś to pisuar, jest wysokim poziomem żenua... A jako, że na fb większość moich znajomych prezentuje poglądy bardziej pro po/nowoczesna to co chwilę widzę statusy z tekstami dotyczącymi "pisuarów", deklaracjami kogo należy odstrzelić/zrzucić z mostu czy też info, że trzeba wyhodować brzozę, żeby z kimś skończyć...
I tak jak lubię moich znajomych, tak robi mi się słabo, szczególnie, że to podobno ta "tolerancyjna" część społeczeństwa. A w ludziach pojawia się tyle nienawiści, że żal na to patrzeć...
Jesli to byla przygotowana akcja przez opozycje to marszalek kuchcinski wpisal sie idealnie w scenariusz stosujac srodek nieproporcjonalny do posla szczerby. Media relacjonuja ze potem sie zorientowal ze byl to blad i odwolac ta decyzje ale prezes zdecydowal ze nie ma odwrotu zaostrzajac sytuacje.

Jesli ta ustawa medialna juz bylaby wcielona w zycie,  to nikt by nie widzial co sie dzialo w sejmie bo marszalek kuchcinski zarzadzil wylaczenie kamer sejmowych a zadne inne kamery nie bylyby dozwolone. Wiec tylko dzieki tvn ludzie mogli zobaczyc co sie wydarzylo. A co sie wydarzylo na sali kolumnowej tylko pis wie i na ich przekazie musimy polegac.

Co do lezacych na ulicy, to jest to forma pokojowego stawiania oporu, stosowana przez demonstrujacych. Oczywiscie jak policja szarpie takich lezacych to to wyglada fatalnie. Prezio mogl poczekac az ludziom sie odechce lub wyjsc i cos powiedziec. A nie napierac samochodem.
ekwan, jest taki zapis w nowej ustawie o nakazie wyłączenia kamer dziennikarskich? Nie wiem, pytam. Bo część społeczeństwa twierdzi, że ta ustawa miała tylko uporządkować miejsce przebywania i ilość dziennikarzy z danej redakcji. Nie wiem...
Co do tych kładących się na ulicach, to wiemy, że taka była forma protestu by politycy PiS nie opuszczali parlamentu. Ale my mówi o konkretnym filmie, który został opublikowany w sieci - odosobniony mężczyzna kładący się na podłożu. 
i jeszcze jedno siedzi w pamięci. Uśmiech Kaczyńskiego w samochodzie. Naród się burzy, w sejmie armageddon i samowolka a ten się cieszy. Toż to głównie na nim ciąży cała odpowiedzialność. Mi się kręciły łzy pod czami jak oglądałam relacje, a ten z uśmieszkiem odjeżdża. To nie jest normalne zachowani, tak uważam
A ktos z Was czytał ustawe emerytalną? Musze zagłębić się dokładnie, ale:
Emerytura bedzie wyplacana po przepracowaniu 25 lat składkowych (wszelkie urlopy wychowawcze, macierzynskie, zwolnienia lekarskie nie wchodzą w staż pracy) wszyscy Ci, ktorzy przepracowali mniej, otrzymają jednorazowy zwrot swoich składek emerytalnych bez odsetek.
Czyli powiedzmy jednorazowo otrzymają 100.000 i muszą to sobie podzielić sami na przewidywany czas do przeżycia 😀
Jesli matka urodziła i wychowała 5 dzieci, to pozniej te dzieci bedą musiały ją utrzymać bo na emeryture nie ma co liczyć
Mają zniknąć erytury przejmowane za małżonków, czyli zaraz przestanie się opłacać wychowywanie dzieci, bo kazda matka bedzie wolała iść do pracy niż stracić świadczenie emerytalne 😉

Jak uda sie przepracowac te 25 lat, to państwo gwarantuje minimalną emeryture na poziomie 1.000,00 😉
To troche wygląda tak, jakby obecny rząd nawoływał do rodzenia ale jak juz bedziesz stary, to zwijaj sie z tego swiata albo przynajmniej zejdz z garnuszka państwa.
Dopóki Jarek będzie dyktował, co i jak, to cieżko im się będzie skłócić wewnętrznie. On trzyma wszystkie sznurki, pilnuje porządku i się nie ugina. Gdyby poszedł na jakiekolwiek ustępstwo byłoby po nich. On o tym wie.

Megane- ten system emerytalny jest w sumie logiczny. Skoro matka urodziła i piątkę, to państwo jej już pomogło, bo wypłacało 500+ i skoro ma tych dzieci aż pięcioro to niech ja utrzymują, łatwiej o to, niz gdyby miała jedno 🙂 Mnie się podoba  😎
Megane, ale to jest akurat to o co chodzi od dawna - człowiek przestający pracować jest zbędnym balastem dla społeczeństwa - jeśli się "zawinie" to super, nie trzeba będzie płacić. Dlatego emerytów nie "opłaca" się leczyć, dlatego im nie przysługują z racji wieku niektóre nowoczesne leki. Masz się urodzić i pracować a potem umrzeć. Że nikt tego głośno nie mówi? U nas nie...W Japonii ten nacisk społeczny jest bardzo silny - starzy ludzie mają usunąć się i już. Dość dosłownie nawet - wyprowadzić z zatłoczonych miast, nie jeździć metrem w godzinach szczytu itp. Zresztą i u nas potrafimy narzekać na "babcie" w godzinach szczytu w komunikacji - że dokąd one jadą 😉.
ekwan, jest taki zapis w nowej ustawie o nakazie wyłączenia kamer dziennikarskich? Nie wiem, pytam. Bo część społeczeństwa twierdzi, że ta ustawa miała tylko uporządkować miejsce przebywania i ilość dziennikarzy z danej redakcji. Nie wiem...
Co do tych kładących się na ulicach, to wiemy, że taka była forma protestu by politycy PiS nie opuszczali parlamentu. Ale my mówi o konkretnym filmie, który został opublikowany w sieci - odosobniony mężczyzna kładący się na podłożu. 


Czesc spoleczenstwa? Chyba tvp tak twierdzi. I broszurka sejmowa wydana przez marszalka. Nie bedzie mozliwosci rejestracji dzwieku i obrazu.

Czy wiecie co sie dzialo w sejmie w ten weekend? Nie, bo zaden dziennikarz i kamera nie zostala wpuszczona bo kuchcinski prowadzil zakaz. A tam dalsze przepychanki podobno.

Wszyscy sie nie kladli, jasne ze tylko najwieksi hardcorowcy.

Tvp relacjonuje te wydarzenia jako probe puczu w celu zatrzymania ustawy dezubekizacyjnej!
To sie nazywa prawda ekanu..
ekwan, ja z tej broszurki zrozumiałam, że normalnie jest możliwość nagrywania przez stacje telewizyjne... no ale może się mylę, jest to dość mętnie napisane.

btw - to chyba nie jest żadna ustawa dot. mediów - tylko właśnie ta broszurka dot. "organizacji pracy"?

Edit - a tak a propos "dobrej zmiany" ogólnie - to np mi się podoba: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premie-dla-wicemarszalkow-nagrody-dla,85,0,2220373.html
Inicjatywa dot. likwidacji premii dla posłów - ponoć - tak znienawidzonego Jarosława...

Jasne ze broszurka nie mowi zakaz nagrywania. Tacy glupi nie sa. Owineli to w bibulke uporzadkowania. Broszurka mowi ze relacje live moga byc tylko z jednej wyznaczonej strefy - jest to galeria nad sala plenarna. Dziennikarze z obu stron twierdza ze nowe przepisy de facto ogranicza do minimum mozliwosc relacji tylko do sesji plenarnej, z zadnej innej czesci sejmu nie mozna nagrywac, wlaczajac w to komisje gdzie procedowane sa projekty lub sledztwa.

Poprostu poslowie pis maja dosyc odpowiadania na niewygodne pytania z zaskoczenia i ze ich durne wypowiedzi jak np. Caryca moga byc nagrywane i rozpowszechniane. A ze maja wiekszosc, to nic ich nie powstrzymuje. Nawet konstytucja. I teraz w zwiazku z tym ze trybunal konstytucyjny jest de fact jest sparalizowany, nie moze zawyrokowa o zgodnosci tych zasad z konstytucja. I tu wracamy, do pytania po co nam trybunal i czy jest lub nie jest wazny z punktu widzenia szarego czlowieka?
ekwan, tzn że galeria jest na 1 piętrze? nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, poniżej cytat:

Dziennikarze (korespondenci parlamentarni) TVP Info, Polsat News, TVN24, TV Republika i Superstacja, czyli kanałów, których
reporterzy „na żywo” relacjonują prace parlamentarne kilka – kilkanaście razy dziennie, pozostają na I piętrze. Jednocześnie to
miejsce będzie wyłączną strefą relacji live z budynku Sejmu – nie będzie możliwe nagrywanie poza tą strefą. Z kolei na parterze
powstanie studio telewizyjne przeznaczone do nagrywania rozmów z politykami na siedząco. Będzie ulokowane po prawej
stronie od wejścia głównego, nieopodal szatni. Studio będzie nowoczesne, umożliwi łączenie na żywo z gościem lub nagranie
wywiadu do późniejszej emisji.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 grudnia 2016 13:03
Anaa, prawda jest taka, że "inicjatywa" miała miejsce po ujawnieniu tych premii. dla mnie to takie trochę naciągane, bo gdyby nie wyciek informacji ....


Dopełnia się więc swoista tradycja, bo w poprzedniej kadencji nagrody przyznawane przez ówczesnego marszałka koalicji PO-PSL również przekazywane były na cele charytatywne. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że politycy mają nadzieję, że może wreszcie kiedyś dziennikarze nie dogrzebią się do tej informacji i uda się pieniądze wydać "na życie".
Anaa- o ile poseł łaskawie zechce wejść do tego studia, żeby odpowiedzieć na niewygodne pytanie opozycyjnej stacji!!!
Inna infografika klik

BTW nie mam nic przeciwko umożliwieniu parlamentarzystom dostępu do toalet, ale ogólnie to fajnie móc słyszeć ich wypowiedzi "od siebie", a nie przygotowane expose, jak już zechcą pójść do dziennikarzy. Zwłaszcza że mogą nie zechcieć, bo po co im to.

A, to, że zupełnie nie wiadomo, co się działo w Sali Kolumnowej lub dzieje w innych miejscach Sejmu, nie jest do końca prawdą - bo z braku mediów to politycy przejmują ich funkcje... Są nagrania komórkowe (na FB, Twitterze) choćby Liroya, Nitrasa, Grabca itd.
safie, tak, czytałam całość - bardziej chodziło mi o postanowienia na przyszłość. Uważam, że to dobra inicjatywa, niezależnie od tego co spowodowało podjęcie takich kroków 🙂

Teodora, podlinkujesz te nagrania? to ciekawe...
Nie wiem, czy będę umiała je powyciągać z FB, ale spróbuję wieczorem.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 grudnia 2016 13:35
safie, dzięki
Niewpuszczanie posłów opozycji: twitt. Postaram się znaleźć (chociaż uciekł gdzieś daleko na dół walla, a nie pamiętam, kto podrzucał) film z problemu opozycji z wchodzeniem głównymi drzwiami.

Przy okazji zobaczcie, które redakcje protestują przeciwko zmianom: list Press Clubu do Marszałka Sejmu... Ułatwię, jeśli komuś się nie chce kliknąć: Do Rzeczy, DGP, Fakt, Forum Polska Agencja Fotografów, Gazeta Polska, Gazeta Wyborcza, Grupa WP, Najwyższy Czas! Newsweek, Nova TV, Polityka, Polsat News, Polska Press, Press Club Polska, Program I Polskiego RAdia, Puls Biznesu, Radio Eska, Radio Zet, RMF FM, Rzeczpospolita, Super Express, Superstacja, Telewizja Republika, TOK FM, TVN, Tygodnik Powszechny, Wprost.
W olbrzymiej większości piszą tu ludzie bardzo młodzi którzy o komunie i latach 70/80 nie mają żadnego pojęcia a nawet o rządach PIS-u w 2006/7 r też niewielkie. Nie na damo porównują ich z komuną i nie bez powodu wylecieli jak z procy gdy byli pewni wygranej w 2007r . I co najśmieszniejsze wylecieli na kopach przez młodych ludzi. Pogląd na działania można sobie wyrobić na podstawie tego co było a obecnie powróciło w zdwojonej formie i nabiera eskalacji. To ewidentna powtórka z rozgrywki.

Gdyby wybory z 2016 r odbyły się dajmy na to w 2009 .10 to nie ma takiej możliwości żeby PIS wygrał. Czekali aż jedni zapomną a przyjdą drudzy którzy nie pamiętają .  🙄
Zajęło im to aż 10 lat  🤣 Za 3 lata jeśli przegrają to wiedzą że następna szansa znowu za lat 10 czyli teraz gra jest o wszystko.  😎


Anaa, i co z tego cytatu wynika wg ciebie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się