Wybory 2015 i to co po wyborach.

Wszyscy uwierzyli w nową twarz PIS-u bi na czas kampanii wyborczej wszyscy starzy się usunęli , za to po wygranych wyborach odsunęli dzieciarnie i sami objęli rządy.
Czyli dokładnie taki scenariusz przewidziałem tu na tym forum , tylko wtedy  wszyscy mnie wyśmiewali. Gdzie teraz ci orędownicy PIS-u ??? . Nóż się w kieszeni otwiera.  😤
Nie pusz się tsk, nie tylko Ty to przewidziałeś  😕
😉
Nie pusz się tsk, nie tylko Ty to przewidziałeś  😕
😉


No nie jest to powód do puszenia się ani do dumy , raczej do załamania się  😵 Jeżeli taki prosty szarak jak ja był w stanie to przewidzieć i nawet żeby dawali mi kasę lub przypalali gorącym żelazem to bym na nich nie oddał głosu , to martwi mnie w jakim społeczeństwie przyszło mi żyć . 😤 😕
Smok10, hmm, myślę, że wielu to przewidziało. Tylko nie byliśmy w stanie zmienić tego, że tak wielu uwierzyło w PiSowską bajkę.
W 2006 PIS był tak pewny swego że doprowadził do powtórnych wyborów po to żeby samodzielnie rządzić i zrobić to co robią teraz . Tylko nie przewidział pospolitego ruszenia a przede wszystkim tamtych wspaniałych młodych ludzi którzy im pokazali środkowego palca.  😁 To były piękne czasy . 😁
Głosujący na PIS to jedno (w końcu aż tyle ich nie było 😉), ale byli jeszcze "młodzi zbuntowani" (głosujący na kogokolwiek, kto obieca rozpierduchę) i bierna masa (a to leniwa, a to "niegłosująca na złość komuś tam"😉.
Maszyna losująca PiS znowu w akcji. Urzędnik szefem stadniny, rolnik w radzie nadzorczej radia.
Partia spełnia Twoje marzenia! Zapisz się! Odkryj swoje nowe hobby!

klik
Tytuł artykułu to akurat spore nadużycie. Rada nadzorcza w żadnym razie nie kieruje radiem. I zasiadają w niej ludzie niekoniecznie z radiem związani. W Radiu Szczecin prezes na razie się nie zmienił.
Tak napisałam. Tylko co z kompetencjami?
Pechowy ten Ojciec Mateusz, tydzień temu film Bolek, teraz Taśmy z Magdalenki. Czyżby za tydzień pokazali dokument "Kaczyński - bohater, który obalił komunizm"?  😎
Tak napisałam.


Wiem. Tytuł, który dała Gazeta,  jest nadużycie. Rolnik nie pokieruje radiem. Rada nadzorcza niczym nie kieruje.
m.indira   508... kucyków
25 lutego 2016 19:39
branka  🙇 Nie ma jak dobre podsumowanie, ale ostatni tytuł obawiam sie ze przed końcem roku może trafić do kin ...
No i juz w studiu mieliśmy hymn pochwalny na czesc Kaczyńskiego. Jezu co za propaganda, wnioski w studio na podstawie pól godz zakulisowych ujęć...  😵
Ciekawi mnie jak można walczyć o niepodległość wyprowadzając kota na spacer  🙄

Pani Witek o koniach  😵 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/witek-mam-nadzieje-ze-koniom-nie-stanie-sie-nic-zlego,622322.html

Teraz to będzie lista gończa .  🤣 Wiadomo już skąd będzie kasa na 500 dla dziecka

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/lista-najbogatszych-polakow-2016,622356.html
Pani Witek o koniach  😵 
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/witek-mam-nadzieje-ze-koniom-nie-stanie-sie-nic-zlego,622322.html



Pani Witek nie wie o czym mówi albo kłamie.  Zarządy spółek nie muszą być i nie są jednoosobowe.
Pani Witek nie wie o czym mówi albo kłamie.  Zarządy spółek nie muszą być i nie są jednoosobowe.


Pani Witek ,mówi tak samo prawdę jak Szydło przekazywała prawdziwe informacje o swoich obietnicach. 😁 Oni w ogóle nie mają zielonego pojęcia o czym mówią . 😵 Przyjdzie nowy pan Menago i wyhoduje ci Araba  😂 Przecież koniom nic złego się nie stanie bo tam jest obsługa.  😁

Halo- Odezwij się chociaż ty , jakie masz odczucia jak patrzysz na tą paranoję . Jako chyba jedyna na tym forum  masz cywilną odwagę . Po prostu jestem autentycznie ciekaw twojego zdania i bardzo szanuję cie za konsekwencje w swoich poglądach , choć jak wiesz , nie podzielam ich całkowicie.  :kwiatek:
Ale co ci trzeba przyznać że jako wróg klasowy przynajmniej masz klasę . :kwiatek:

Fajny wywiad http://www.tvn24.pl/zmiany-w-stadninach-dyskusja-w-tak-jest,622515,s.html

Cytat :

Olbrychski: niewiedza i niekompetencja Wyjaśnienia Żalka oburzyły Olbrychskiego, który zarzucił swojemu rozmówcy brak wiedzy na temat hodowli, niekompetencję i "mówienie bzdur". Aktor przekonywał, że wiedzy na temat hodowli nie mają także nowi dyrektorzy. - Trzeba się znać na tym, co się robi - mówił Olbrychski. - Najlepiej odwołać dyrektora filharmonii, a zastąpić go szewcem, bo należy do PiS-u - ironizował. (http://www.tvn24.pl)

  🙄 Tyle że nie ironizował ,tylko mówił prawdę
Dla porządku, bo chyba linku nie było: [url=http://polska.newsweek.pl/szefowie-stadnin-koni-arabskich-odpowiadaja-agencji-nieruchomosci-rolnych,artykuly,380514,1.html#fp=nw]odpowiedź zwolnionych.[/url]
Smok10, wiesz, naprawdę to jestem zwolenniczką światłej, dziedzicznej monarchii katolickiej 😀, żadnej demokracji. Nawet w pewnych kręgach padła taka propozycja: dynastia Kukizów, król Paweł I.

Cóż, wg mnie PiS to tacy sami słudzy, jak wszyscy inni. Tylko komu innemu służą. Ta akurat służba wymaga mocnej lojalności , rygorów (niemal rytuałów) i wręcz noszenia liberii. I ma paskudny zwyczaj grabić/wysysać dużo, a dawać jedynie obietnice. Jednak wolałam tę opcję, niż konkurencyjną siłę. Bo konkurencyjna jest Znacznie ambitniejsza, a cel jej zabiegów nie podoba mi się Zupełnie, nic a nic, choć powolny proces gotowania żaby milszy dla żaby. I uważam memy typu "nie o te araby chodziło" za fajnie śmieszne, ale zupełnie nietrafne. Bo chyba właśnie chodzi o Arabów (nie o biedaków). Takie tam prestiżowe zagrywki. Że kosztem Polski, to nic nowego w historii 🙁. Niestety, powinnam byłam przewidzieć "atak" na araby. Reszta mnie nie dziwi. Stety? Wiele niestety, ale nie dziwi.
Co Arabowie robią kosztem Polski ???  🙄 Mam prośbę , czy mogła byś pisać bardzie wprost  :kwiatek: Ja prosty człek jestem ,a to jak księga Nostradamusa.
naprawdę to jestem zwolenniczką światłej, dziedzicznej monarchii katolickiej 😀
Monarchia się robi. Na światłość nie ma na razie szans, monarchów będziemy mieli niestety też (ze zrozumiałych względów) na razie elekcyjnych a katolicyzm najzupełniej fasadowy, jak zawsze.

żadnej demokracji.
To już się zrobiło.

Nawet w pewnych kręgach padła taka propozycja: dynastia Kukizów, król Paweł I
To na razie jeszcze nie, ale kto wie...  Tylko na starcie znów będziemy mieć jakieś 'Artykuły henrykowskie" ze stosownymi zmianami.

Cóż, wg mnie PiS to tacy sami słudzy, jak wszyscy inni. Tylko komu innemu służą.
Służą tylko własnym interesom, to taka nowoszlachta XXI wieku a folwarki nazywają się administracja i spółki. Elita, która tylko siebie uważa za naród, reszta to gorszy sort, coś jak chłop pańszczyźniany. Nie Polak. Folwarki będą dziedziczne. Na długo i z takimi konsekwencjami jak przed wiekami.


Ta akurat służba wymaga mocnej lojalności , rygorów (niemal rytuałów) i wręcz noszenia liberii. I ma paskudny zwyczaj grabić/wysysać dużo, a dawać jedynie obietnice.
Tak właśnie  mamy, zgadza się. Czekam tylko, kiedy się wprowadzi kontusze.

Jednak wolałam tę opcję, niż konkurencyjną siłę. Bo konkurencyjna jest Znacznie ambitniejsza, a cel jej zabiegów nie podoba mi się Zupełnie, nic a nic, choć powolny proces gotowania żaby milszy dla żaby.
Nie do końca rozgryzłem tę tajemnicę, ale geopolitycznie, po tym co się stało w 12 lutego widać wyraźnie - albo się przykleimy do Niemców i ich sposobu na Europę, ze wszelkimi konsekwencjami, albo trafimy na satelicką orbitę Rosji również nie bez konsekwencji. Wszystkich, którym się marzą jakieś Grupy Wyszehradzkie, międzymorza i amerykańska kawaleria należałoby zamknąć w domu wariatów. Niestety nie ma tak dużego domu.

Że kosztem Polski, to nic nowego w historii 🙁

Za "kosztem Polski" można winić tylko i wyłącznie Polaków. Rzeczywistość bezlitośnie rozprawia się  z iluzjami. Teraz też tak będzie.
Smok10, mniej więcej o to, że ktoś ma apetyt większy niż jeden czy drugi koń arabski. Mieć legendarną stadninę... to jest coś.
m.indira   508... kucyków
26 lutego 2016 11:18
Jeszcze 3 lata i 8 miechów z kawałkiem czasu na to by naród przejrzał na oczy... Niestety obawiam sie ze rozsypane glosy elektoratu przeciw doprowadza do powtórki z rozrywki, co prawda może trzeba bedzie poszukać sojuszy ale wygrana obecnej władzy jest calkiem możliwa... Za prawie 4 lata mało kto bedzie pamiętał o tym co się teraz wyrabia, wszystko bowiem bedzie juz tak obsadzone swoimi ludźmi że nikt sie nie wychyli, a co zostanie z Polski, tego nie wie nikt...
s.heykowski, odwieczna opozycja Niemcy/Rosja jest mocno nieaktualna w XXI wieku. Mamy czasy globalizacji.
Smok10, kosztem Polski Arabowie nic nie robią. Chodzi "tylko" o to jaka ta PL, Europa, świat MA być. "Czyja".
Kosztem Polski zawsze jest mała i większa prywata, niezależnie od opcji.
s.heykowski, odwieczna opozycja Niemcy/Rosja jest mocno nieaktualna w XXI wieku. Mamy czasy globalizacji


W naszym przypadku zawsze będzie aktualna. Jakąś opcję trzeba wybrać, na cos się trzeba zdecydować, z bólem ale tak. Niekoniecznie Niemcy/Rosja, prędzej Zachód/Wschód. Zegarek tyka a my wolimy tego nie widzieć i zamiast tego narkotyzować się jakimiś absurdalnymi oparami politycznej schizofrenii.
s.heykowski, coś trzeba wybrać, ale myślenie Wschód/Zachód nie odpowiada aktualnemu rozkładowi sił na świecie.
Dość popatrzeć na ustalenia ostatniego Monachium.
Zresztą, dość popatrzeć na PL. Dzisiejsza PL jest zupełnie inna niż ta z maja, zupełnie inny rozkład wpływów sił zewnętrznych. Przecież dotyczy to Każdego państwa na świecie. Zależy kto tam rządzi, ma autentyczną przewagę - optuje za konkretnymi układami. Globalnymi. Dziś nie ma żadnego w pełni autonomicznego państwa na świecie. To jest właśnie globalizacja. Jesteśmy małym pionkiem na światowej szachownicy. Zmiana jakiegoś układu na Dalekim Wschodzie - i już wszystko się zmienia.
Już się szykują na następną kadencję  😤 Oni powiedzieli już , że dzień po wyborach zaczyna się nowa kampania wyborcza  😤
http://www.tvn24.pl/jaroslaw-kaczynski-dla-financial-times,622783,s.html

Dalej o koniach

http://www.tvn24.pl/material-faktow-tvn-prezesi-stadnin-odwolani,622896,s.html
s.heykowski, coś trzeba wybrać, ale myślenie Wschód/Zachód nie odpowiada aktualnemu rozkładowi sił na świecie.
Dość popatrzeć na ustalenia ostatniego Monachium.

No tak, ale globalne rozkłady w świecie nie na wiele się nam mogą zdać, jesteśmy krajem który bardzo łatwo można wyizolować i to akurat pomiędzy dwoma państwami, które w tym rozkładzie znaczą na razie jeszcze dość dużo i które ten kierunek kulturowo-polityczny wyznaczają.

Dziś nie ma żadnego w pełni autonomicznego państwa na świecie. To jest właśnie globalizacja. Jesteśmy małym pionkiem na światowej szachownicy. Zmiana jakiegoś układu na Dalekim Wschodzie - i już wszystko się zmienia.

Te zmiany dotyczą wszystkich, nie ma takich globalnych zmian, które akurat tylko dla nas byłyby szczególnie niekorzystne, albo przeciwnie. Natomiast zmiany lokalne dotykają nas raczej  mocno.

Zresztą, dość popatrzeć na PL. Dzisiejsza PL jest zupełnie inna niż ta z maja, zupełnie inny rozkład wpływów sił zewnętrznych. Przecież dotyczy to Każdego państwa na świecie.
Dzisiejsza PL to dla mnie jest Wielkimniewiadomoczym. Wystraszonym społeczeństwem, które zewsząd widzi wrogów, a jak nie widzi to sobie wymyśla, z najmniejszym w Europie poziomem zaufania społecznego - do siebie nawzajem a do instytucji tym bardziej, mocno przekonanym że wszyscy chcą nas i oszukać wykorzystać. Amputowanym od Wschodu z  gangreną "dorwać się i nachapać" przeszczepem , który się nie chce przyjąć do Zachodu, choć ma niby wszelkie potrzebne do tego urządzenia ale nie ma tego najważniejszego.  Jesteśmy podzieleni tak głęboko jak w 1792, 1863, 1945 i 1981, linia podziału jest coraz dotkliwsza i coraz mocniejsza i niczego dobrego nie wróży i nie wydaje mi się, żeby to wszystko miało coś dobrego na nas sprowadzić. A steruje nami gościu, który chce nas przeprowadzić przez "ryczące czterdziestki" na podstawie mapy z Tolkiena i chyba nie bardzo panuje nad załogą.

Chodzi "tylko" o to jaka ta PL, Europa, świat MA być. "Czyja".
Na razie chyba tych, którzy dają kredyty, co się jednak zaczyna ludziom coraz mniej podobać. 
A steruje nami gościu, który chce nas przeprowadzić przez "ryczące czterdziestki" na podstawie mapy z Tolkiena i chyba nie bardzo panuje nad załogą.


Dobre  😂 Aleś pojechał  😁 Dodaj jeszcze że załoga pijana , kapitan na haju a oficerowie błądzą jak dzieci we mgle   😵 😂

Komisja Wenecka nie zostawiła suchej nitki na tych cudownych nocnych ustawach PIS  😵

http://www.tvn24.pl/opinia-komisji-weneckiej-o-zmianach-w-trybunale-konstytucyjnym,623006,s.html

ale to jest najlepsze. w sprawie stadnin

http://www.tvn24.pl/prywatyzacja-hodowli-koni-arabskich,622978,s.html



























































































































Ja juz chyba nawet nie moge sie posmiac z tego co sie dzieje w PL 🤔 Smutne to po prostu.
Zastanawiam sie tylko, czy oprocz zniszczen dotyczacych indywidualnych firm (np stadnin), ingerencji w media itp to bedzie mialo miazdzacy wplyw na ogolna gospodarke polska w dluzszej perspektywie . Do tej pory Polska byla najszybciej rozwijajaca sie gospodarka Europy, bezrobocie od dawna nie bylo tak niskie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się