KOWALE

Poszukuje kowala werkującego naturalnie lub znającego się na werkowaniu kopyta poochwatowego z okolic Łodzi Możecie kogoś polecić ? kogoś sprawdzonego  😀
Szukam kowala, który ma doświadczenie w struganiu i korekcji kopyt sztorcowych w okolicach północnej Warszawy.  Możecie kogoś polecić?
hszonszcz   wredny hszonszcz.
31 marca 2013 17:49
A ja szukam dobrego kowala, który potrafi "naprawić" koniowi kopyta, gdyż ma problemy z przednimi i szpata w tylnej.
Poszukajcie tutaj: https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=112539244252269733028.00049556ded5ec696d248

Bernardeta ze sprawdzonych to poleciłabym forumową piglet.
Raziel, ja też polecam forumową Piglet.
Mi Jan Ciolek swietnie stopnoiwo wyprowadzil sztorc. Polecam go bardzo do problemowych kopyt!
Polecam Wojciecha Gryś (podaję nr tel gdyż ten w spisie jest nieaktualny 697538250)
do sztorców obydwu Ciołków i Okła🙂
do poprawek po skatowaniu mędzykostnego takim a nie innym działaniem niektórych także polecam Okłę🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 kwietnia 2013 17:34
Mi konia zaczął robić Jarek Kotfasiński i jestem zachwycona - Grom po prostu fruwać zaczął 🙂 To już kolejny koń z takim efektem jakiego znam 🙂
Polecam Wojtka Orlika 🙂 Super podejście do konia. Mój koń nareszcie nie kuleje po rozczyszczaniu 🙂
Poszukuję kowala z okolic Siedlec/ Mińska Mazowieckiego ( poza Krzysztofem Koseckim i Łukaszem Zdunkiem ). Zna ktoś kogoś dobrego ? :kwiatek:
Witam polecam wam kowala Pana Tomasza Patynę , koń który kulał po rozczyszczeniu i podkuciu chodzi bardzo dobrze chodź klaczka sprawiała nam mnóstwo problemów to Pan Tomek poradził sobie znakomicie , również wywerkował mi kopytka narwanej arabce , bardzo dobre podejście , zero stresu i super cena i bardzo miły człowiek polecam
Strona internetowa : http://www.podkuwacz-koni.pl/kontakt.htm
Jeszcze raz polecam 🙂
.
Koniczka a z ciekawości - co było powodem zmiany z piglet jednak na "klasycznego" kowala? może być na pw 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 kwietnia 2013 19:27
Zalecenie podkucia ortopedycznego.
koniczka- z ciekawości- co się stało, że musiałaś okuć ortopedycznie ❓ Widziałam jakiś czas temu  filmiki- fajnie śmigał Twój ogon boso...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 kwietnia 2013 20:54
Chrząstka w przodach skostniała na maxa - przy masażach wychodziły napięcia wskazujące na dyskomfort w palcu + widać ten dyskomfort było na twardym. Zdecydowałam się prześwietlić i wyszło szydło z worka - 4 lata temu jak rozkuwałam to chrząstka była skostniała do połowy max, teraz po stronie zewnętrznej w obu przodach jest skostniała na całej wysokości, po stronie wewnętrznej trochę mniej. Podkucie ma na celu zwiększenie komfortu ze strony kopyt i wydaje się sprawdzać doskonale, bo zaraz po podkuciu zaczął chodzić jakby mu skrzydeł dodać.
Polecam Wojtka Orlika 🙂 Super podejście do konia. Mój koń nareszcie nie kuleje po rozczyszczaniu 🙂


Również polecam. Robi wszystkie konie w naszej stajni. Najlepszą opinię wystawił mu nasz stajenny emeryt, który zaczął chodzić, a po innych kowalach kuśtykał. Do tego ma świetne podejście do koni.
hszonszcz   wredny hszonszcz.
06 kwietnia 2013 22:25
Słyszał ktoś z Was może o takich kowalach z łódzkiego jak:
Robert Snycerz
Piotr Wieczorek
Karol Strychalski
Piotr Borzęcki
Jacek Krogulski

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś napisał mi, który weterynarz u niego werkował i czy pomógłby mojemu koniuchowi z przednimi nogami. Dodam, że nosił on podkowy, kopyta stały się płaskie i podatne na jakiekolwiek kamyszki i inne pierdoły...

Ewentualnie, gdyby ktoś mógłby mi polecić jakiegoś super fachowca, który pokazałby ewentualnie co i jak. Mieszkam w łódzkim, więc z możliwością dojechania do mnie 😉 Z góry dziękuję  :kwiatek:
koniczka- możesz wrzucić w wolnej chwili zdjęcia jak wygląda kucie w przypadku skostnienia chrząstek :kwiatek: Od 1,5roku mam pod opieką konia z taką samą diagnozą (skostnienie widoczne jest gołym okiem pod postacią asymetrii piętek) w jego wypadku kucie doprowadziło do mocnej kulawizny a nietrafione leczenie (ostrzykanie sterydami) do ochwatu na 4nogi. Po okuciu ściana zaczęła pracować "w górę" i powodowała "wpychanie" skostniałej chrząstki w staw, co powodowało ból. Dodatkowym problemem były przerośnięte ściany wsporowe....
Pytam, bo ostatnio dyskutowałam ten przypadek z naszym nowym wetem, który okazał się być kiedyś kowalem 🤣 Zasugerował okucie z jednoczesnym mocnym wycięciem kawałka ściany przedkątnej, by odciążyć rejon skostnienia (koń jest czysty od roku). W ramach kompromisu uzgodniliśmy, że koń będzie strugany max co 2tyg w taki sposób, by oparcie było na kątach wsporowych i callusie, przedkątne odciążone (mocne łuczki). Koń był właśnie w ten sposób prowadzony lecz nie tak "agresywnie" jak po konsultacji 😉
Ciekawa jestem jak Twój kowal podszedł do tego problemu :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 kwietnia 2013 08:07
W moim przypadku weterynarz chciał w ogóle okuć na okrągłe, żeby zablokować jak najbardziej ruch puszki kopytowej, przy którym następuje dyskomfort bo skostniała chrząstka uraża. Kowal stwierdził, że okrągłe to ostateczność i wolałby tego uniknąć i po konsultacji z wetem okuł na asymetryczne - rozszerzone ramię podkowy po stronie, gdzie jest mocniejsze skostnienie + do tego wkładki amortyzujące.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 kwietnia 2013 10:03
hszonszcz, w łódzkie jeździ Antczak-myślę, że warto.
hszonszcz   wredny hszonszcz.
07 kwietnia 2013 10:38
Wojenka, czyli dojedzie do nas? 😉 A masz jakieś namiary?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 kwietnia 2013 16:31
Trzeba zapytać  🙂
Antczak Józef- 504 019 631
hszonszcz   wredny hszonszcz.
07 kwietnia 2013 18:10
Dziękuję  :kwiatek:
aneta   foto by Tynka
07 kwietnia 2013 18:30
Pan Antczak( starszy) ma czasem problemy z pamięcią- umawia się i na tym koniec 😤
hszonszcz   wredny hszonszcz.
07 kwietnia 2013 18:38
aneta, naprawdę?  😤 Jak ma mi tak zrobić, to podziękuję :/
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 kwietnia 2013 19:37
W pewnym wieku można wybaczyć  😉. Zwłaszcza, że jest świetnym fachowcem.
W łodzkie jeździ również jego zdolny uczeń.
Polecam Wojtka Orlika 🙂


Również polecam Wojtka. Naprawdę świetny fachowiec i nauczyciel. Często razem jeździmy, naprawdę jeśli chodzi o kowali, to mało który ma takie spokojne podejście do koni. Ten człowiek to czarodziej. Z czystym sumieniem polecam!!!
hszonszcz   wredny hszonszcz.
07 kwietnia 2013 20:54
A skąd on jest?  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się