Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

wymodelowana Więcej już nie było 😁

baffinka Wiesz jak to jest "im więcej sprzętu tym mniej talentu". Gdy ma się dobrą inwencją to niewiele trzeba nakładów finansowych, żeby zrobić parkur DIY, wystarczy chcieć. Ja w zeszłym roku ubłagałam znajomego i wydziergał mi do stajni do pracy 4 stojaki, drągami są stemple budowlane, kupiłam farbę i w wolnej chwili bawiłam się w malowanie, efekt końcowy chyba nie najgorszy 🙂

Hermes Trzymam kciuki za pomyślność losu 🙂

kujka Mam, ale niewiele na nich widać, nadrobię następnym razem 🤣
Ramires dzięki dzięki  :kwiatek: czekam teraz na Wasze foty z treningu. Niech Tulipan Ci coś tam strzeli  😀
Wymodelowana mam nadzieję, że zima już nie przyjdzie i będziemy jeździć regularnie  😀 spoko, ja też nie lubie drągów na kole  😁
lusia722 miała tu całkiem dobry humor  😎 😎
Quanta gniady piękny  😍 a kasztan jakie ma nogi dłuuuugie. wrzucaj zdjęcie karego i chwal się co to za cuda. ile lat?
Hermes fajny gniadoszek. chwal się zdjęciami z jazdy jak już będziesz miała  😀
Tuch o te drągi to tam najmniej się rozchodzi, tylko o te metry  😀 ja w tej chwili mam na placu jedną przeszkodę ze wskazówką na 6 m, szereg z kłusa wskok-wyskok, fula. dwa drągi na galop na małym kole i po prostej 3 drągi na kłus. no i nie mam gdzie zrobić sobie takiej ładnej przekątnej, żeby ćwiczyć lotne  😁 stajnia przydomowa, więc placyk maleńki  😉
baffinka Rozumiem. Nie ma możliwości ogrodzenia dodatkowo jakiegoś kawałka łąki, żeby powiększyć metraż?

Ja miałam dokładnie to samo u siebie w pracy. Placyk przy stajni wysypany piachem o wymiarach ok 15-30m w lato nie nadawał się do jazdy bo było zbyt kopnie, jesienią bo było zbyt grząsko, zimą zamarzał a wiosną stała woda. W zasadzie rzadko kiedy nadawał się do jazdy. Ogrodziłam łąkę (fakt, faktem zabierając kawałek koniom) o wymiarach 30x60m i teraz mam gdzie galopować 🙂
Hermes, smaczny przystojniak i tatuś nie byle jaki! Życzę dobrej współpracy, dużo radości 🙂
milusia  :kwiatek: trzymam kciuki żeby się jednak te wyjazdy poudawały 🙂
baffinka, Ty jak taka czarna dama na tym koniu ale super wyglądacie i dobrze Was znowu widzieć. A z tymi ustawianymi zadaniami na placu to on nas co rusz jest jakieś przemeblowanie. Nie da się ustawić wszystkiego więc ustawia się raz takie zadania a raz takie, nie wszystko naraz. A na hali to już w ogóle. Co wejdę to generalne przetasowanie słupków i drągów. I nie, nie ma ludzi do noszenia tego wszystkiego 🙂

A ja dostałam zdjęcia mojej małej, którą chyba z powodu wiosny dość trudno jest złapać obiektywem, tzn. nadążyć obiektywem za nią. No wariatka jedna wielka heh


A drąg do przekłusowania jest nudny, lepiej go poskakać


A na koniec może spojrzy łaskawie na człeka 🙂
Tuch no właśnie nie mam gdzie- z jednej strony droga przejazdowa i obora sąsiada, z drugiej dom, krzaki i drzewa, z trzeciej drzewa, krzaki i ulica, a z czwartej pole, którego nie dostane dla jednego konia, bo tak mi się chce  😂  Cieszę się, że mam konia do jazdy, mam dobre podłoże, a po prostu czasami sobie pomarudzę, że nie ma gdzie rozłożyć linii, żeby pojeździć na 5,6,7 fuli między drągami albo jakiegoś fajnego, długaśnego szeregu gimnastycznego 😁
Max to u mnie 3 stacjonaty na 1 fulę z kłusa, albo 4 na wskok-wyskok. Wszystko z bardzo krótkiego najazdu i fule po przeszkodzie już musze skręcać, żeby nie wlecieć w taśmy  🤣
Cejloniara dzięki :kwiatek: w tym sezonie planuje nas w róż ubrać   😎  Tylko jak w stajni jest ileś osób to wiadomo, że każdy sobie coś tam przestawi pod siebie, więc co chwilę się coś zmienia. Ja jestem sama i jesienią i zimą to nie mam czasu na przestawianie. Ewentualnie w soboty. W tygodniu to wlatuje po pracy, szybko konia ogarniam, żeby zdążyć pojeździć zanim się ciemno zrobi. Jak trener jest to jeszcze poustawia na początku jazdy, ale póki co się nie zanosi na nikogo z dołu 🙁 Ale dobra, dobra. Koniec marudzenia. Wiosna za rogiem, niedługo zegarki przestawiamy to i czasu będzie więcej i będę sobie nawet co drugi dzień przestawiać i gnębić babę  😍
Fajna ta Twoja babeczka. Moja też długo, długo skakała przez drągi. Skończyła dopiero w wieku 9 lat  😁  I dopiero teraz mogę bezpiecznie jej ustawiać jakieś kombinacje na galop  😎
kujka   new better life mode: on
23 lutego 2015 10:15
baffinka, elegantka, zadne mi tu roze! kasku sie w koncu dorob a nie w toczku starozytnym popylasz 🤬
A jesli chodzi o linie dluzsze, to moze sprobuj wzdluz przekatnej placu ulozyc? Zawsze to ciut dluzsze niz sciany?
Kujka  ale ja kce róshoooofffyyyy  😎 http://re-volta.pl/galeria/img/57528 
i od mojego kaskotoczku won  😀iabeł: on wcale nie jest taki starożytny! żaden sędzia na żadnych zawodach się nigdy nie doczepił, a na wielu byłam, nawet ZR przy ZO. Jedyne co mu można zarzucić to to, że wypłowiał od słońca  😂 
poprzedni miałam taki sam i wiele upadków na łeb w nim przeżyłam  😜 
a tak serio to od roku się zabieram za kupno, ale niestety w jedynym sklepie w którym mogę przymierzyć mają same takie na które mnie nie stać  🤣 a mój łeb jest taki nieforemny, że nawet czapki nie kupię przez internet.
( robimy zrzutę na kask?  😁 )
kujka   new better life mode: on
23 lutego 2015 11:08
baffinka, polecam casco bo sa regulowane i mozna w ciemno brac (sama tak kupilam z reszta) 😉
Gil juz ma jedno roshofe wdzianko i poki co starczy. Aktualnie na tapecie mam szpitalny 😂
baffinka foteczki to może za miesiąc, jak ogarnę swe cielsko. Chyba że w stój 😁 Uvexy też są regulowane, polecam

Też polecam Casco, niezły kask w normalnej cenie.
Mamy z resztą z kujką takie same.

Tyle, że mój zapewne był tańszy 😀iabeł:
bo jest młodzieżowy, mam nieforemną głowę 54cm 😁
kujka   new better life mode: on
23 lutego 2015 11:24
tuch, spadówa  🍴  😀

Ramires, nie kryguj sie tylko dawaj jakies foty! Jestem bardzo ciekawa Dukiego w pingwinowej wersji 🙂 tulipan na pewno zgodzi sie cyknac pare zdjec 😉
Kujka, Ramires nie chodzi o rozmiar akurat. W większości wyglądam brzydko i wiem, że jak kupie taki w którym źle będę wyglądać to i tak nie będę w nim jeździć. Nawet za tą moją stodołą  😎  To samo mam z okularami... Taka morda. Co zrobić...  😁
Ramires nie przesadzaj  😀  na zdjęciach zawsze można uchwycić dobry moment. coś o tym wiem  😎  także do boju
Averis   Czarny charakter
23 lutego 2015 11:47
baffinka, a ja polecam KED, bo też ma regulację, dobrą wentylacjrę i  jest tani.
asds   Life goes on...
23 lutego 2015 11:57
Troxel!

Mam dwa i sa super! Co prawda najnowszy nabytek jeszcze nie debiutował, ale to juz niedługo 🙂.

baffinka, ja też polecam KED 🙂
kujka tulipan może cyknąć, a nawet ściągnąć dla Ramires fotografa  😎
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 lutego 2015 15:48
baffinka ja mam ten sam problem z kaskiem, ale ja nie jeżdżę poza Czarną D**ę, więc kupiłam byle jaki 😁.
Mam nadzieję, że w tym maratonie między-zawodowym znajdę trochę czasu dla mojego lumpa. Chociaż lepiej jakby pan Trener go pojeździł, ale jak on wraca to ja wyjeżdżam 👿 albo jedziemy na tą samą imprezę 😵. Jakiś koszmar.
Ojesus, mamy fanów!  😁

Dobrze zatem, postaram się o jakieś zdjęcia, ale chyba musimy faktycznie wykorzystać tulipan, bo ramires dysponuje jedynie kiepskim smartfonem.
kujka   new better life mode: on
23 lutego 2015 16:38
Okeeej czyli po foty Ramires trzeba uderzac do tulipan. Zapisane 😁

Jak juz tak sie upominam o zdjecia to jeszcze wywolam:
Sierre, Anee, Burze, Amnestrie, Strucelke i Raven !!!
Burza wróć  :kwiatek:

Baffinka, ja mam jakiś takiś śmieszny kask fair play elf z promocji (za mniej niż 170 zł) i ostatnio jak sobie fantazyjnie zafundowałam lot na bandę, to fakt, że walnęłam głową wiedziałam tylko po śladach na kasku. A tak nawet nie czułam  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lutego 2015 16:49
Na promocji w Bergo można zanabyć kask fair play za 109 zł...
http://sklep.bergo.pl/p/7/7648/fair-play-victor-kask-24h-kaski-jezdziec.html
baffinka, ad. kasków jeszcze bardzo tanie są te z fouganzy (ok.100zł) co są w rożnych kolorach, z herbami po bokach etc. Jak wygrzałam na banie z prędkością światła to super się zachował 🙂
I glowa sie nie gotuje w takich kaskach? ja to musze miec na maksa wywietrznikow inaczej umieram 🙂 mam Keda i go wielbie i czcze - chce mi sie zakladac na kazda absolutnie jazde 😉

Btw - kucu dzis bombka 🙂😉)) Mam intensywny plan na ten tydzien - skoki + teren + jak dobrze pojdzie do trenejro 😀
Nirv No ja już kota dostaję z tego jego kłakami, szczególnie kiedy zaczynają wypadać
wymodelowana O kurczę jesteś chyba pierwszą osobą która uważała go za wielkoluda po zdjęciach 💘 mógłby mieć te parę centymetrów więcej
Dżastin Popieram w 100% ! Posiadam i przy bliskim spotkaniu mojej głowy z drzewem zachował się fantastycznie  😉
quantanamera, gniadek urzekający 💘
Hermes, owocnej współpracy :kwiatek:
Cejloniara, śliczny ma łepek.
dairoxroxi, mam ten sam problem, też chciałabym, żeby Kuc miał 170cm 😁

Dostałam zdjęcia z jazdy, to się podzielę 🙂 Powykrzywiana jestem jak nie wiem, ale widząc te wszystkie nasze błędy, dostałam jeszcze większego kopa do roboty!





I kucykowa mordka:

maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 lutego 2015 18:56
Jak juz tak sie upominam o zdjecia to jeszcze wywolam:
Sierre, Anee, Burze, Amnestrie, Strucelke i Raven !!!


O właśnie, strucelka gdzieś się zapodziała! Bo Raven to już chyba kilka lat na forum nie urzęduje...?
baffinka, rozumiem Cię doskonale z narzekaniem na plac do jazdy - ja obecnie na co dzień nie dysponuje żadnym 😁 mam wielką nieogrodzoną łąkę, ale na niej moje konie szaleją 😁 albo mogę pojeździć na padoku, ale tam jest mało miejsca, krzywo i generalnie średnio. Ratują mnie póki co wyjazdy.

quantanamera, długonogi pająk 😍 przepiękny!

tuch, gdzie Wy teraz z Małym jesteście? Bo na zdjęciach chyba nie Zającowo? :czy2: cały czas nie mogę wyjść z podziwu, że z tego karego wieszaka który przyjechał do Ciebie zrobiło się taaaaakie konisko!

Cejloniara, fajna wariatka 😀

dairoxroxi, rozumiem Cię doskonale - kobyle już trochę zeszło z nóg i głowy, ale kłaki mam wszędzie, współczuję - ty masz kłaki z całego konia, ja tylko głowa/nogi 😁

wymodelowana, bardzo mile wyglądająca kucykowa mordeczka 🙂 ja też walczę ze swoim powykrzywianiem obecnie 😁

Kobyła dalej pracuje w Koniku, jutro w końcu wracamy do naszej stajni. Wczoraj pokrzyczał na mnie ktoś z ziemi, wsiadł na chwilę na kobyłę i wiem co mam poprawić, jeździło mi się super, skakało też bardzo bardzo dobrze, zupełnie mnie na kobyle wysokości nie przerażają, jak zsiadłam postępować w ręku to się tylko zastanawiać zaczęłam, że chyba więcej stało niż to co mi się wydawało 😁


Filmik:


I screen:
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10991301_856390161084668_1335339506569823013_n.jpg?oh=811676cc5def491343a8d55394dd1d83&oe=5591DB6C&__gda__=1434347696_fe98d49f5f29059e998e77e571f63767[/img]
Nirv,  super 😉 Haha oglądając Twój filmik włączył mi się kolejny -
. Czy to też Twoja Symphonie? 😀😀
Nirv. Jesteśmy cały czas w Zającowie, zdjęcie zostało zrobione w bramie wjazdowej, ze stajnią ogierów w tle po drugiej stronie ulicy.

Jak Siwa się sprawuje? Będziesz na niej startować? Czy poszukujesz jeszcze innego rumaka? 🙂
Ulalala, dzięki 😁

tuch, ja tam raz byłam w sumie, więc niewiele widziałam 😁 może dlatego obco mi to wyglądało 😉 Sinfonie zostaje pod moim tyłkiem, dobrze mi się na niej jeździ, planujemy starty, już +/- mam plany na ten sezon główne, więc szlifujemy - najbliższe zawody to Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza Amatorów (za 1,5 tygodnia). Ogólnie plan na sezon jest następujący: chcę pojeździć na zawody do Warki i generalnie wszelkie regionalki w pasujących mi terminach/miejscach, zdać L licencyjne, w między czasie zdać srebro (ale to gdzieś na pożyczonym koniu, bo moje szalone koniki raczej nie lubią się z czworobokami 😁 ). I jakieś P przyatakować w tym sezonie jak się uda 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się