Kącik sportowca amatora

E tam, ostatnie miejsca też są dla ludzi  🤣

Zimą bronowałam czworoboki na ujeżdżeniówkach, żeby pokazać mojemu dzielnemu xx, że tam koni nie mordują i można przejść czworobok nie wściekająć się, nie kwicząc i poruszając się przodem, a nie tyłem. Ostatnie na pewno też się trafiło 😉 Ale warto było, bo w tym sezonie ukończyłam wszystkie czworoboki na wkkw i żaden nie był gorszy od tych "zimowych".
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

29 września 2009 08:27
No to tylko pogratulować, rozwoju!
Oj tak, rozwój jest. Poruszamy się po czworoboku przodem, a nie tyłem, nie kwiczymy i nie skaczemy jak żaba 😉 Tegoroczny rekord z czworoboku to 66,9% i to jak na razie był przejazd życia 🙂 Mojego ulubionego programu *A zresztą 😉

Teraz pozostaje tylko nauczyć się trzymać poziom, a to niestety łatwe nie jest, ale wierzę, że dojrzeliśmy oboje psychicznie w tym sezonie i wykorzystamy to w następnym jeśli zdrowie pozwoli.
Teli- nikt poza mną i Tobą nie musi ich przecież oglądać 😉
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

29 września 2009 11:40
Noooo dobra 😀  Ale ja też chciałabym Was tam znaleźć, bo wiem że będzie Was więcej... 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 października 2009 09:00
Oj tak, rozwój jest. Poruszamy się po czworoboku przodem, a nie tyłem, nie kwiczymy i nie skaczemy jak żaba 😉 Tegoroczny rekord z czworoboku to 66,9% i to jak na razie był przejazd życia 🙂 Mojego ulubionego programu *A zresztą 😉

Teraz pozostaje tylko nauczyć się trzymać poziom, a to niestety łatwe nie jest, ale wierzę, że dojrzeliśmy oboje psychicznie w tym sezonie i wykorzystamy to w następnym jeśli zdrowie pozwoli.


ja bardzo trzymam za was kciuki  🙂 i na halówkach też chcę Cię widzieć  😁


co tam amatory?bo mi się znów zachciało na konia wsiadać,choć powoli chyba czas już do hali się przenosić  🤔
Zdecydowanie. Sezon halowy za pasem  🏇

Teraz mam jakieś 2 tygodnie lekkiej hibernacji. Trener wyjeżdża, więc się popingwinię. Właśnie wydrukowałam program *B i jest co szlifować na przyszły sezon. Do skoków wrócimy pewnie w drugiej połowie października, akurat na pierwsze halówki. Wyjaśniła się sprawa moich licencji, więc jak będzie dobrze szło w Lkach pewnie niedługo rzucimy się na jakieś P.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 października 2009 09:56
pewnie niedługo rzucimy się na jakieś P.
to się pewnie pościgamy  😎

mój służbowy komputer nadal nie żyje i chyba muszą kupić mi nowy 🤣
ja tu na pewno będę zaglądać i kibicować wszystkim większym i mniejszym 'amatorom'
sportowiec ze mnie słaby na razie(?), ale dwa starty w tym sezonie mam zaliczone hehe
obecnie pauzuję po glebie ze swojego konia  🤦
co się stało?
Kpiku- składaj się i bez przesadnej skromności 😉 Może i narazie dorobek starowy mały, ale pod takim okiem trenerskim szybko awansujesz do profi :kwiatek:
troche na własne życzenie wywołałam bonanzę i ostatecznie katapultowałam się. Niby człowiek wie jak spadać, ale na hali to inna bajka 
a teraz najśmieszniejsze: złamałam sobie 2 wyrostki w odcinku lędźwiowym, w sumie gorzej niz mały palec u nogi bo ani tego w gips ani w usztywnienie
nie wiem czy przed czymś takim mogłaby uchronić jakakolwiek kamizelka?

mam nadzieję na awansik- szczególnie ze teraz mam obiecującego konia 🙂
uuuu.

To i tak dobrze, że to nic poważniejszego. Bo jeśli chodzi o kręgosłup to zawsze strach.
Więc składaj się szybko i wklejaj foty skarego 😅
jeszcze parę tygodni- już się doczekać nie mogę 🙂
a wtedy wolę nie myśleć o tych zakwasach mnie czekających :P
kpik a dalej masz tego pieknego kasztana? Niemca bodajze?
nie, kasztan profesor sprzedany i mam już od jakiegoś czasu 4latka
chcąc się rozwijać trzeba szukać tego właściwego- mam nadzieje, że wreszcie trafiłam
Tego Ci życzymy. Może pochwal się nim jakoś bliżej?
Z tego co pamietam Kpik ma teraz skarogniadego hanowera po Lauries Crusador jeśli się nie mylę. W ogóle Kpik super stajenka. Szalenie mi się podoba 😜
No no, super. Na pewno niedługo zawojuje czworoboki.

My się będziemy obijać w tym miesiącu. Wczoraj zabrałam ze stajni krosowe akcesoria do domu na zimę. Smutno jakoś  🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 października 2009 09:51
Lena,trzeba w totka wygrać i stawkę koni rozszerzyć..wtedy masz cały rok sezon wkkw i jeździsz po 300 krosów rocznie  😜


a ja się łamię,czy złamać obietnicę wypowiedzianą w afekcie do konia  😁
No właśnie tym razem się nie udało z tym totkiem,  a moja kobyła marzeń się starzeje  🏇
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 października 2009 09:58
sponsora trzeba znaleźc,to bardziej niestety prawdopodobne od 6 😉


Cholipka, mężatką jestem  😂
A ja za Szóstkę chciałam zbudować pod Poznaniem ośrodek ujeżdżeniowy z prawdziwego zdarzenia. Bo na sport to już chyba za stara jestem 😉
Chyba żartujesz  ❗ Popatrz na nas, w większości nie jesteśmy już pierwszej młodości 😉 Mnie biorą za juniorkę dopóki nie przeczytają daty urodzenia na licencji  😁
[quote author=Ktoś link=topic=9535.msg346600#msg346600 date=1254473911]
sponsora trzeba znaleźc,to bardziej niestety prawdopodobne od 6 😉



[/quote]


ostatnio 8 osób trafiło  🏇
Lena- biorac pod uwagę, że przez najbliższe pewnie 3-4 lata do sportu nie wrócę (ciąża i dziecko), a potem zanim sobie uzbieram na konia i trenera miną kolejne lata, a w ujeżdżeniu jak się iluś "dupogodzin" nie zaliczy to niewiele można zdziałać to marnie widzę swoje szanse na sport.

Niedługo mi trzydzieści lat stuknie. Zanim dziecko podrośnie na tyle abym mogła więcej czasu na konie poświęcić to bedę na półmetku do czterdziestki.

Ja tylko tak młodo na zdjęciu wyglądam 😉
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

03 października 2009 13:49
My już po! Zgidnyj spisał się superaście, był grzeczny, robił czego się od niego wymagało, tylko amazonkę dostał du..owatą. Poza tym, dopiero przed konkursem sobie z kumpelą pomyślałyśmy, że trzeba nam było jechać L4, bo można było w siodle, a L1 na oklep. Wynikiem się w ogóle nie przejmuję- teraz już wiem jak jest na zawodach!
Teli gratulacje! Zgidzior stara wyga na niejednych zawodach już był, także pewnie niewiele na nim teraz może wrazenie zrobic 😉 W takim razie trzymam kciuki za następne starty! 🙂
Mam głupie pytanie, ale to chyba dobry wątek żeby je zadać 🙂 Czy koń startujący co 2-3 tyg. w skokach w klasie LL potrzebuje jakiegoś "roztrenowania" zimą czy normalnie mogę przejść płynnie w sezon halowy i zacząć jeździć coś wyżej? Bo teraz codzi 5-6 razy w tygodniu, w tym 1-2 skoki i nie wiem czy powinnam mu jakoś odpuścić?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się