"Nie ogarniam jak..."

busch ale zaczyna się od pozwalania na małe sprawy - chamski komentarz, seksistowski dowcip, klepnięcie w tyłek. A kończy się na przyzwalaniu na coraz więcej, aż do ostatecznych granic.
Jedno wynika płynnie z drugiego.
Ludzie testują granice. Jeśli mogę A, to może mogę też B, C, D itp.
A w konsekwencji - jeśli nie możesz się obronić przed A, bo "oj tam, przesadzasz, a poza tym mogłaś nie <dowolne wstawić>", to nie możesz się obronić przed B, C, D z tych samych powodów.
Tylko pytanie, co ma na celu zakładanie przez dziewczynę kiecek, że pół tyłka widać, albo bluzek z wyzywającym dekoltem?
Przecież nie zakłada takich ciuchów bo musi, robi to świadomie i oczekuje pewnych reakcji (nie mówię tu o przyzwoleniu na jakiekolwiek naruszenie jej cielesności!)
To samo z rozebranymi dziewczynami na selfie/zdjęciach (i nie mówię teraz o aktach i sztuce jaki takiej, bardziej o zdjęciach pokazanych przez pokemon).






Milla NIE MA na celu wywołania obleśnych komentarzy, macania, gwałtu ani niczego w tym rodzaju.
I to jest wystarczająca odpowiedź.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 12:53
Murat ale ma na celu zwrócenie uwagi, czyż nie?  😉
smarcik zapewne ma. I co z tego, w kontekście molestowania, seksistowskich tekstów i gwałtów?
Jakby nie chciała zwracać na siebie uwagi, to by ją nic takiego nie spotkało?
Czyli sama jest sobie winna?
Niech założy na siebie worek po ziemniakach i zamknie się w piwnicy?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 października 2017 12:56
Nie wiem co wy się z tymi gwałtami uczepiłyście, innych argumentów nie macie? 😁


Milla, ma na celu zwrócenie uwagi, wywołania poruszenia, ale należy jej się szacunek, bez względu jak gołą dupę i cycki wrzuca w internet. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2017 12:58
Milla, moze chce, zeby inne kobiety jej zazdrościły, a nie chce męskich obleśnych komentarzy?
Generalnie każdemu człowiekowi należy się szacunek...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 13:01
Nie wiem co wy się z tymi gwałtami uczepiłyście, innych argumentów nie macie? 😁


No właśnie też mnie to zastanawia, bo nie widzę powiązania.

Jak idę w krótkiej kiecce i pijaczek na przystanku mówi "ohoho ale panienka" to chce mnie zgwałcić? Bo ja się uśmiecham, dziękuję i życzę miłego dnia, może powinnam dzwonić po policję od razu  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 października 2017 13:02
Ktoś kto wrzuca takie zdjęcia chce atencji i komplementów na temat swojego wyglądu od facetów. I skoro ktoś wrzuca wylgarne zdjęcia to ma wulgarne komentarze. Oczekuje zazdrosnych komentarzy kobiet? Serio?
Mi sie zawsze wydawało, że ładna kobieta to taka, która pod ubraniem potrafi się dobrze pokazać i o takiem mogę powiedzieć "wow, świetna sztuka, zazdro".  Na wywalone cycki i dupę nie patrzę z zazdrością, raczej działa to zupełnie odwrotnie.
JARA, wrzucanie gołej dupy i cycków w internet czy zakładanie wyzywających ubrań i ocena tego to jest zupełnie inna sprawa niż męskie chamstwo, buractwo, prostactwo, prymitywizm itd. pozwalające traktować kobiety jak przedmioty, z którymi można robić, co się chce. To się nie wiąże.
A zresztą, skoro kobieta wywalająca cycki i dupę na wierzch nie zasługuje na szacunek - to można bezkarnie molestować prostytutkę? Czy może jednak nie?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 13:06
JARA mam wrażenie, że to chyba jest związane z niskim poczuciem własnej wartości, przynajmniej w sferze fizyczności, te teksty o kobiecej zazdrości. I w 100% zgadzam się z tym co piszesz.


I jeszcze tak się zastanawiam.. Facella jak zareagowała osoba będąca na zdjęciu na komentarze, o których napisałaś? Bo to jest w sumie interesujące.


ashtray no właśnie, każdemu należy się szacunek  🙂  "Chamom i prostakom" z internetu w sumie też..
Smarcik owszem. Każdy ma prawo do godności. Cham i prostak też. I laska z gołą dupą.
Niestety, ale jedna dziewczyna będzie się cieszyć na komentarze o "fajnych zderzakach", druga będzie czuła się obrażona.
Każda z nich ma inne intencje i powody do ubierania się w takie ciuchy czy wrzucania takich zdjęć.
Kwestia w jakim towarzystwie ona obcuje albo gdzie takowe zdjęcie trafi.
Sposób okazywania szacunku mimo wszystko różni się w różnych kręgach.
Sebix komplementujący Karynę zrobi to na swój sposób, taka mentalność.
Przykre jest to, że to jednak dziewczyna musi zareagować i wyznaczyć granicę takowych komentarzy.
Jeśli autorce pierwszego selfie takie komentarze odpowiadają/nie reaguje, to najwidoczniej oczekiwała takich reakcji.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2017 13:09
JARA, Twoja przyjaciółka katija tez często wrzuca zdjecia z cyckami. I co, uważasz, ze jest tępą dzidą, ktora chce wulgarnych komentarzy?
Ale czego oczekuje kobieta wypinająca dupę w internecie?
Ja wiem, że nie oczekuje gwałtu.
I nie chce być traktowana jak przedmiot.
Ale sama siebie traktuje jak przedmiot. Jak dupę i cycki. I nic więcej.
O ten rozdźwięk chyba chodzi.

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 13:13
Smarcik owszem. Każdy ma prawo do godności. Cham i prostak też. I laska z gołą dupą.


No właśnie! A tu już widzimy - buractwo, prostactwo, prymitywizm.. Nazywanie tak kogoś troszkę zalatuję brakiem szacunku do jego osoby, prawda? Fajnie by było, jakby takie rzeczy po prostu działały w dwie strony. Oczekujemy czegoś od kogoś - od siebie dawajmy to samo i wszyscy będą zadowoleni.


I właśnie to o czym pisze Milla - każdy ma inne sposoby okazywania szacunku i komplementowania. Jak wykształcona jaśnie pani z dobrą pracą trafi na Sebixa to uzna, że cham i prostak, a on po prostu reaguje w inny sposób.

I dalej nie ma to nic wspólnego z gwałtem.
Smarcik ja nie użyłam żadnego z takich wyrażeń. Staram się okazywać szacunek każdemu. Uważam, że to świadczy o dobrym wychowaniu i kulturze. Stosuję w życiu i w internecie. Polecam wszystkim.
O wypraszam sobie. Buractwo, prostactwo, prymitywizm to nazwanie reakcji i zachowań, nie ludzi.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
20 października 2017 13:20
Abstrahujac od wrzucania zdjec na internet, to seksownie ubiera sie TYLKO dla uwagi od innych? 😲
Czyli Wy wszystkie tutaj ubieracie sie fajnie, zakladacie obcasy, malujecie sie, robicie sobie dobre fryzury tylko dla innych ludzi?

A moze dziewczyna robi to dla SIEBIE? Dla SWOJEGO samopoczucia?

Bo jesli nie, to ja chyba dziwna jestem. Robie sobie ladny makijaz czy zakladam obcisle ciuchy DLA SIEBIE. Bo lubie popatrzec w lustro czy odbicie w szybie i pomyslec sobie "kurcze, fajnie dzisiaj wygladam". Bo sie wtedy dobrze CZUJE. I nie ma to NIC wspolnego z uwaga innych, kobiet czy facetow, nie chodzi mi o ich pochwaly.

Mysle, ze czesc z Was nie rozumie w czym jest problem, bo nigdy nie dostalyscie takiej oblesnej, nieproszonej uwagi od napalonych facetow.
Taka anegdotka ode mnie: od kiedy zaczelam pracowac w mojej obecnej, duzej druzynie interweniowki policji, z duza przewaga facetow, musialam natychmiast pousuwac moje wszystkie pokazujace cokolwiek zdjecia/filmiki rury, mojego ukochanego hobby. To tak jak by ktoras z Was musiala usunac z sieci wszystkie zdjecia z jazdy konnej i nigdy wiecej nie mogla ich pokazac. Nie moge wstawiac zadnych filmikow, pokazywac sie na ukladach w studio, itd. Ktorys z kolegow sie przyznal, ze na poczatku wszyscy chetnie zapraszali mnie do znajomych na fb, bo chcieli znalezc moje zdjecia z rury, szukano mnie na IG, itd. Ostatnio jeden z przelozonych chcial, zebym mu jakies pokazala. Jak grzecznie, z usmiechem, obracajac to w zart odmowilam, mowiac ze to chyba byloby nie na miejscu, tak zrobil sie na mnie dosc ciety i zaczal traktowac nie fair z pozycji przelozonego.

To naprawde ma dzialanie lawinowe. Dawanie przyzwolenia na napalone komentarze pod zdjeciem na fb, tlumaczac to sobis "no coz, tacy sa faceci", pozwala na nastepny, i nastepny, i nastepny krok naduzyc.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2017 13:22
smarcik, jeśli ktoś sprawia czy to komentarzem czy czynem, ze naruszone są Twoje granice, jeśli chodzi o seksualność, to to jest zle. Ocierający sie o Ciebie facet a autobusie, NIE POWINIEN tego robić. Kolega w pracy komentujący Twoj wygląd, facet wpadający w rechot i mrugający do Ciebie porozumiewawczo jak Ci pójdzie oczko w rajstopie, ksiądz na lekcji religii... wlasnie. Jak 12 latka ma krótką spódniczkę i otrzyma taki komentarz, to raczej zle, prawda? To kiedy przestaje byc złem? Jaki wiek? Fakt pierwszej miesiączki? Pełnoletniość? Gdzie jest ta granica traktowania jak przedmiot?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 października 2017 13:26
JARA, Twoja przyjaciółka katija tez często wrzuca zdjecia z cyckami. I co, uważasz, ze jest tępą dzidą, ktora chce wulgarnych komentarzy?


Moja przyjaciółka Katija wrzuca na fejsia zdjęcia z cyckami. Ba, na instagrama wrzuci takie z wywalonym cyckami oklejonymi piaskiem.  😎
Tylko moja przyjaciółka Katija doskonale wie co robi umieszczając takie zdjęcia na swoim fejsie. Gorzej. Robi to specjalnie, z premedytacja wiedząc co te zdjęcia wywołają. Falę komentarzy, pochlebstw, lajków i propozycji. I ma to w dupie.

Tępą dzidą by była jakby wrzuciła takie zdjęcie, a później płakała, że nikt nie skomentował piękna izrealskich plaż czy lazurowego Morza Śródziemnego.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 13:26
Strzyga chyba troszkę odbiegłaś od tematu, bo mowa była o wrzucaniu własnych nagich zdjęć do internetu - nie widzę sensu w porównywaniu tego z 12-latką czy księdzem na religii. Zaraz się okaże, że każdy przejaw zainteresowania kobietą przez mężczyznę jest patologią. Skąd ten pomysł na wrzucanie wszystkiego do jednego worka?


edit: JARA  :winko:  Ja mam taką jedną znajomą. Wrzuca zdjęcia w stringach, z gołym sztucznym cycem a potem płacz, bo przecież chodziło o piękny widok za nią. Ba, na mnie się obraziła bo zapytałam u kogo robiła piersi bo mi się spodobały  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2017 13:29
smarcik, nie. Chodzi o komentarze. Ja jak mam mini i ktos mi skomentuje, to moja wina. A 12 latka? 15 latka? 18 latka? Której to juz jest wina, a której jeszcze nie?
Strzyga, masz tendencje do popadania w skrajności.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2017 13:35
Cricetidae, No proszę o odpowiedz na pytanie. W jakim wieku powinno sie przestać chodzi w krótkich sukienkach/szortach/bluzeczkach na ramiączkach/strojach kąpielowych/prześwitujących bluzkach. W jakim wieku juz nie można robić mocnego makijażu? W jakim wieku nie można juz robić selfie?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 13:36
Cricetidae  :kwiatek:


Strzyga no właśnie. Ja staram się rozmawiać o zachowaniach zwykłych dorosłych ludzi, Ty mówisz o gwałtach, dzieciach, patologiach. To są inne tematy a ciężko dogadać się rozmawiając o dwóch różnych rzeczach.
Strzyga, w tej prośbie o odpowiedź jesteś strasznie nachalna a wręcz agresywna, może po prostu inni ludzie mają odmienne zdanie od Twojego i nie muszą się z tego tłumaczyć?
smarcik cały dramat polega na tym, że to nie są dwie różne rzeczy.

Czytałam niedawno bardzo dający do myślenia artykuł o relacjach chłopców z dziewczynkami. Takich 5, 6, 7, 8 lat. O tym, że chłopcy ciągną za włosy, biją, szarpią, wyśmiewają, a płaczącym i bojącym się chłopców dziewczynkom mówi się "oj tam, to tylko chłopiec, oni tak mają". Dzieci dostają czytelny komunikat - dziewczynka, że chłopcy tacy są i nic nie można na to poradzić, muszą się więc na to godzić, chłopiec zaś, że ma prawo tak traktować dziewczynkę, bo jest chłopcem.
Ale dziewczynka wyrośnie na kobietę, a chłopiec na mężczyznę. Kobieta będzie przekonana, że przemoc ze strony mężczyzn jest normalna, mężczyzna, że wolno mu tę przemoc stosować.
I dlatego to jest jedna i ta sama sprawa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 października 2017 13:39
Tępą dzidą by była jakby wrzuciła takie zdjęcie, a później płakała, że nikt nie skomentował piękna izrealskich plaż czy lazurowego Morza Śródziemnego.

Zacytuję samą siebie. Powiedziałabym nawet, że moja przyjaciółka Katarzyna byłaby wkur$#@@ jakby nikt nie skomentował jej cycków  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się