Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

nie jest to jakaś imponująca fala, takie raczej 2A. moje, jak porządnie wyszczotkuję są prawie proste, a po stylizacji pojawia się fajne falowanie
foto:
początki CG (nieszczotkowane, ugniecione)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14be53a13a31346c.html
później
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8bc19ece838781df.html
jak widać skręt się bardzo poprawił
linki nie działaja🙁 wrzuc moze na fotosika bo chetnie zobbacze poprawe zwłaszcza ze od jutra zaczynam😀
Scottie   Cicha obserwatorka
22 czerwca 2012 20:09
Mnie też nie działają, chociaż jestem zalogowana na wizażu.

Przede mną 37 dzień picia drożdży (a raczej 30 kubek, bo miałam kilka wtop- kaca, zapomniałam rozmrozić kostkę, czy wypić dzień wcześniej), przyrostu imponującego brak. Chociaż bardzo zmieniłam pielęgnację, to po miesiącu tylko 1 cm przyrostu... Ale w przyszłym tygodniu ograniczam leki i włączam tran i cynk, planuję też zakupić CP, więc może będzie lepiej 🙂
Co myślicie o olejowaniu oliwka dla dzieci? Wczoraj nie wiedzieć czemu dolałam krople na rękę do odżywki i dzisiaj włosy miękkie i niespuszone. Można? Nie można?
zmieniłam linki, powinny już działać 🙂
szalonakobyła, a jaka to oliwka? sprawdź, czy w składzie nie ma parafiny
Pisałam wcześniej odnośnie moich włosów że z nimi to taka dziwna sprawa jest.
Jeśli są wilgotne i cały czas będę je prostować (żeby schły na prosto)
czyli cały czas bede je czesać aż wyschną to bedą prościutkie jak na zdjęciu,
jednak normalnie od spodu sa falowane, czasami pojawiają się pojedyncze loczki  😉

Ok, bardzo dziękuję. Będę szukać jakiejś dodatkowej odzywki 🙂
Myślę czy nie kupic wcierki Jantar'a, olejku rycynowego i czegoś jeszcze.
Więc wygląda na to że w weekend zagłębie sie we włosomaniacką lekturę  😁
Nuna, no to widzę duży potencjał, skoro loczki są 🙂 po samych zdjęciach widać, że to proste włosy na pewno nie są, ale nie myślałam, że są aż takie zdolne. czytaj i się dokształcaj 🙂
jakby coś było niejasne to wal do mnie śmiało. postaram się odpowiedzieć na pytania
cavaletti są piękne! rozumiem ze stosujesz CG? spiewaj mi u szybciutko czy myjesz odżywką czy metodą OMO i czego używasz ale juz😀
Stosuję CG, włosy myję różnie 😉 Najczęściej po prostu balsamem BD fur mama (wszystko inne mnie podrażnia) skalp a Isaną Babassu włosy na długości. Olejuję rzadko, ale obiecuję poprawę 😉 Często nakładam na długo odżywki i maski, stylizuję glutem lnianym i Joaśką Mrożącą. Produktów przez moje ręce (a raczej włosy) przewinęło się już sporo.
Na początek polecam zestaw: prosty szampon do oczyszczenia, balsam BD fur mama, odżywka Isana Babassu, odżywka Artiste z proteinami (do stosowania tylko z emolientową odżywką), Garnier Avocado i Karite lub Alterra Morela oraz jakaś maska np. Biovax lub Alterra
a glut na mokro czy na sucho stosujesz?
do stylizacji na mokro i dogniatam dłonią do skóry głowy (harmonijkowanie).
ale lubię też na sucho na podrażnienia skalpu (wrażliwiec jestem) oraz jako maska np. na noc - super nawilża
Podaje skład. glycine soja, paraffinum liquidum, parfum, ethyl linoleate, ethyl oleate, ethyl linolenate, ethylparaben, propylene glycol, bha, propyl gallate, citric acid. Czyli parafina jest? Można?
jako oliwka do olejowania nie, ale jako stylizator można.
parafina działa trochę jak silikon, więc trzeba pamiętać o SLS co jakiś czas
Dziękuję. To super bo mojemu sianku było po niej dobrze 🙂 a tak wogóle oliwka dziecięca bez parafiny można olejowac?
Czy ktoś olejuje na odżywkę? Wyczytałam to gdzieś w komentarzach u Anwen jak czegoś szukałam i wczoraj wypróbowałam. Nie widzę jakiejś dużej rożnicy. Bo i przy zwykłym nakładaniu oleju moje włosy piją jak głupie, a potem są mięciutkie🙂
szalonakobyła, można np. Babydream
Horsiaa, skoro nie widzisz różnicy, to nie musisz olejować na odżywkę. Kwestia indywidualna - niektórzy, jak Ty, nie widzą żadnej różnicy, a u innych jest efekt wow 😉
A powiedzcie mi czy mogę zmieszać dwa różne kolory henny? Np. kasztan z wiśnią(albo miedzią jeszcze nie wiem który odcień bardziej chce :hihi🙂? Nie wyjdą mi włosy w plamki?  👀 Bo nie chcę typowej wiśni, ani miedzi. Chcę trochę złamać te odcienie brązem.

I czy jest sens dodawać odżywkę do papki z henny(np. Garniera avocado, karite)? Czy przez dodanie odżywki henna gorzej mi się zwiąże z włosami i szybciej wypłucze?
cavaletti, czy używasz jakis półproduktów? Śliczne włosy 🙂
Cricetidae, bardzo dziękuję 🙂 Z półproduktów mam tylko glicerynę, z którą moje włosy się uwielbiają (w każdej ilości 😉) i sok z aloesu, który w sumie nie robi nic widocznego.
No to dzisiaj zakupiłam jeszcze Alterrę morelową i olejek rycynowy.
Niestety Alterra chyba puszy mi włosy mocniej niż inne odżywki  🤔
Więc pewnie oddam rodzince do zużycia heh.
Tylko nie wiem co stosować zamiennie z Isaną w takim razie...

Mam też zdjęcia moich włosów z dziś, po umyciu, jak trochę podeschły same.
I tak wyglądają zawsze jeśli nie czeszę ich cały czas na prosto jak schną.
Co oznacza że jednak takie całkiem proste to one nie są  😎
Z resztą... Cała rodzina ma kręcone włosy i to mocno, przykładowo mój brat zapuścił sobie afro więc... hehe
Może coś z tego będzie...  😀
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 czerwca 2012 19:35
Nuna, to ewidentnie masz fale! I to nawet z potencjałem. Kręcono włose polecały też odźywkę garniera volume&restructure - mnie nie pasowała osobiście, ale może tobie się spodoba. Oprócz tego tak jak cavaletti pisała alvedre i może jak chcesz zamawiać przez internet to coś z kaliny, albo innych sklepów z kosmetykami naturalnymi.

Byłam dziś w Rossmanie, wróciłam z odżywką Alterry z granatem i olejkiem, będę dziś testować! Co więcej zajrzałam do Organicu (delikatesy ze zdrową żywnością) i mają tam olej kokosowy, duży dość za 25 zł, olej z orzechów arachidowych też za 25zł i wiele innych! Bardzo duży wybór olejów! To nie koniec newsów, była któraś ostatnia w The Body Shop? Wypuścili nową serię kosmetyków do włosów bez siarczanów, silikonów i parabenów! Całkiem fajne, tylko cena już nie taka fajna. 100g. za ok 10 zł, większe opakowania za 25zł, ale nie tylko. Kolejną naowścią są oleje do ciała i włosów TBS! Wszystkie ich serie dorobiły się olejków, od kokosa, przez czekolade, shea do grejpfruta i truskawki! No szał! Nie spojrzałam tylko na ceny, ale pewnie są wysokie, jak ceny wszystkiego w TBS. W każdym razie czekam na zastrzyk gotówki, wykańczam Alterrę i poluje na oleje TBS!  🏇
Czy mógłby ktoś powiedzieć coś o składzie tej maski: http://www.amazon.com/Macadamia-Oil-Deep-Repair-ounces/dp/B002WTC37A ?
to co od raz się rzuca w oczy, to że ma w składzie silikony
Czy mógłby ktoś powiedzieć coś o składzie tej maski: http://www.amazon.com/Macadamia-Oil-Deep-Repair-ounces/dp/B002WTC37A ?


Aqua/Water
Glycerin
Cetrimonium Chloride - konserwant, substancja myjąca delikatnie włos, antystatyk
Quaternium-80 - antystatyk (nie jestem pewna czy oblepia włos, polyquaternium na pewno tak, ale quaternium?)
Amodimethicone - bardzo przyjemny silikon, dzieciowy szampon jest w stanie go zmyć
Ricinus Communis (Castor) Seed Oil - olej rycynowy
Parfum/Fragrance - zapach
Algae Extract - ekstrakt z alg
Tocopheryl Acetate - witamina E, nawilża, regeneruje włos
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil - olej z drzewa herbacianego
Anthemis Nobilis Flower Oil - olej z kwiatów rumianku
Aloe Barbadensis Leaf Extract - ekstrakt z liści aloesu
Macadamia Ternifolia Seed Oil - olej makadamia
Argania Spinosa Kernel Oil - olej arganowy
Limonene - zapach
Butylphenyl Methylpropional - zapach, może podrażniać wrażliwców
Hexyl Cinnamal - zapach
Linalool - zapach, może podrażniać
Citronellol - zapach
C11-15 Pareth-7 - alkohol, funkcje emulgujące
C12-16 Pareth-9 - alkohol, funkcje emulgujące
Trideceth-12 - subst emulgująca
Trimethylsiloxyamodimethicone - silikon, do usunięcia wymaga sles/sls

Sama nie wiem co myśleć o tej masce... z jednej strony bardzo przyjemny początek składu, dużo ekstraktów, olej arganowy, makadamia. Jednak nie podoba mi się ten mocno chemiczny koniec i sporo substancji zapachowych.
Gillian   four letter word
24 czerwca 2012 16:55
wczoraj miałam pierwsze spotkanie z maską Alterry. Moje włosy są - cienkie, puszące się, przetłuszczające i lubią się pokręcić na końcach.
Maska dała tyle że - są miękkie, wyraźnie wyprostowane, pięknie pachną i błyszczą, ALE elektryzują się i dalej trochę puszą na końcach. Ogólnie nie jest źle, fajny produkt. Z ciekawostek to pani na kasie w Rossmannie zapytała mnie o co chodzi z tymi Alterrami, że wszyscy je teraz kupują... ja wzięłam ostatnią maskę 🙂

nie wiem czy tu się już pojawiło coś o kosmetykach Lush? miałam okazję ich używać, były absolutnie fenomenalne, niestety drogie.
Skład pierwszego z brzegu szamponu - oceńcie jak wypada?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29272
maracuja, dzięki, siostra ją kupiła, mówi, że włosy fajne, ale ona jeszcze w tajniki 'włosomaniactwa' nie jest wtajemniczona 🙂.

Mamy tu kogoś z UK? Co za granicą kupować jako zamiennik naszego BabyDreama? Johnson dla dzieciaków?

I jeszcze jedno pytanie... Od 2 tygodni chyba używam tylko BD dzieciowego i różowej Isany, czy co jakiś czas mam używać normalnego szamponu z SLS?
Jeśli poczujesz, że włosy potrzebują oczyszczenia, to wtedy możesz im zafundować dogłębne oczyszczanie. Ja z SLS dobry miesiąc nie korzystałam i gdyby nie to, że testowałam silny szampon, to pewnie kolejny miesiąc byłabym tylko delikatnym środkiem
Odgrzebałam olej z wiesiołka, który kupiłam rok temu - lekko przeterminowany, dlatego postanowiłam naciapać na włosy. Kiedy zaczęłam nakładać go bliżej twarzy przypomniałam sobie, dlaczego przestałam go w zeszłym roku pić - paskudnie pachnie :/ Nie dam rady w nim spać, ale zobaczę jak moje niskoporowate włosy się z nim polubią 😉

I potrzebuję pomocy w wyborze: wax pilomax kamille czy miodowy czy awokado? Tylko pierwszy nada się do mycia?
Ja ostatnio jestem zachwycona kosmetykami John Frieda. Pewnie nie są zbytnio "prawidłowe"  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 czerwca 2012 19:45
mama się dziwnie patrzyła jak kupowałam BD fur mama. jeszcze dziwniej jak powiedziałam, żeby się nie martwiła bo to do włosów.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się