DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

to ja proponuje zalozenie nowego watku Div 2 - sprzet idealnie wykonany z najwyzszej polki
stajenna a ty czytasz ze zrozumieniem? Chodzi o to że przykre jest to CO LUDZIE SPRZEDAJĄ DIY, nie wątek. Tylko to co pojawia się w ogłoszeniach w ilościach sporych, wyglądające na nie wiadomo co..
no ja potrafie czytac ze zrozumieniem i rozumiem to,ale to nie powod ,zeby od razu takie posty pisac. zaraz bedzie tak,ze nik,t tu fotek wrzucac nie bedzie bo bedzie sie bal,a poza tym jak to escada ujela mam w tym udzial wiec mam prawo sie dopisac😉
jakie posty pisać? Że ludzie próbują zarobić na byleczym i się gówno sprzedaje i kit ludziom wciska? Litości, już nie popadajmy w paranoję.
no i z tym sie zgadzam
hym... bo chyba jest róznica między DIY dla siebie - próby , zabawa - takie nawet nie doskonałe są chcwalone, no przecież jakbym zrobiła niedoskonaly pad to i tak fajnie ze zrobilam nie? w końcu pierwszy raz i cud że przezylam jego robienie 😉 wiec nikt nie zjedzie, tylko ew. podpowie coś jak zrobić lepiej. i tak sie dzieje.

ale, jak ktos robi to na sprzedaż - prawie zawodowo, to już inna bajka, inne wymagania. a w pewnym momencie to już DIY tylko dlatego ze osobiście się robilo. tak samo jak jakiś chińczyk by wstawił ochraniache profesjonal choice i napisal ze to jego DIY - no i tak, w końcu sam zrobił 😉 albo auto... też je ktos robi 😉)) (tu oczywiście żart -wyolbrzymienie 😉 )
i tu jesli jest coś nie tak , i to grubo, no to już nie można poprostu chwalić, że fajnie że robi- bo to inna bajka.
ja bym się wstydziła chandlowac czymś niedoskonałym, gorszym niż takie "prawdziwe" DIY.... bo jak sie robi a sprzedaz, na zamówienia - to juz jest zarobkowo-usługowo a nie DIY.
DIY w założeniu to dzieła amatorów, nie związanych zawodowo ze swoimi dziełami. dlatego nawet jak krzywe, brzydkie - to i tak wspaniałe, bo niepowtarzalne, bo serce włozone ! celem jest radość tworzenia a nie zarobek.
można sprzedac, ale to nie cel sam w sobie....
(tak rozumiem)
A ja chciałam powiedzieć że ta podkładka rakietka z futra pod siodłem wyglada super!
ja zrobiła ostatnio naczółek, tylko proszę nie zabić jak jest brzydki ale to mój pierwszy  :kwiatek:
horse_art pięknie to ujełaś🙂 dokładnie o to chodzi ze DIY sa wyjatkowe bo maja kawałek naszego serca🙂

Time naczółek jest super - ta zieleń super kontrastuje z zielenia🙂

Co do sprzedaży to musze stanac w obronie Stajennej miałam czaprak jej roboty w rękach i nie powiedziałabym ze to zaniżanie poziomu bo wykonany był bardzo porządnie (tylko krowie łatki mi sie nie podobały - ale wiadomo to kwestia gustu) i po tym zdecydowałam ze chciałabym u niej zamówić podkładki pod owijki - jednak Stajenna przyznała sie ze nigdy tego nie robiła ale wyraziła cheć pomocy i uszyje mi podkładki a jako ze w tej materii nie ma doswiadczenia to zaproponowała mi produkt próbny do wytestowania - co uważam jest nie dość ze bardzo miłym gestem to również profesjonalnym podejściem. Stajenna sie chce nauczyc - i to jest super i jest gotowa przyjąć krytykę i wprowadzić poprawki - zreszta chyba każda firma zaczynała tu na DIY i uważam że jeśli ktoś to lubi i ma smykałkę to powinniśmy mu dać szanse pamietając ze człowiek się cały czas rozwija.
a ja własnie derkę uszyłam:>
Kali,dawaj fote:  😀
Time jak zrobiłaś oczka od naczółka?
Śliczna fota, chociaż kolory naczółka zupełnie nie moje 😉
wybaczcie, ale muszę dać adres URL bo coś nie mogę wstawić:]
Pierwszy raz szyłam coś takiego i wiem musze sporo poprawić ale i tak jestem dumna  😀
Time,  przy takim malutkim pyszczku te kółka wędzidłowe wydają się takie... OLBRZYMIE 😉 fajny pomysł, nie majta się podczas jazdy? fajniej by chyba wyglądał z jakims delikatniutkim łancuszkowym ogłowiem, ala prezenterka, bo tak to jakby z innej parafii trochę się wydaje 😉

Kali, szyłaś z polaru? lamówkę doszyj, żeby się nie ciapało, poza tym cięższa lamówka sprawia, że dera sie ładniej układa🙂 i pasek na klatę przesunełabym wyżej stanowczo.
Isabelle tak z polaru , co do lamówki mam zamiar obszyć ale najpierw muszę iść  i kupić co zrobie w tygdniu, derke szyłam przed chwilą tak z nudów spróbowałam :] Ale bardzo dziękuję za radę🙂
time - jakie śliczne zdjęcie!
tak wszystko do siebie pasuje... oglowie- drzewo, trawy...i naczółek pod kolor z nutka lata jeszcze ... super!!! swietnie pasuje do tego otoczenia

sylwiaj - wszytsko ok, ale bez przesady zeby ten watek traktowac jako pole rozpoczynania czy prowadzenia biznesu, jeszcze(przedewszystkim) z oburzeniem się jak ktoś wytknie bląd (i stajenna i aguares np (wiecej nie kojarze) ). fajnie, fajnei, ze kilka osób zrobiło, robi biznes - chwalić przedsiębiorczych ludzi ! - czy tworzą wlasne pomysly,  czy tylko kopiuja innych (wazne czy dobrze w tym wypadku). ale jak juz sie robi to zarobkowo, to trzeba się umieć zachować.... jakoś nei zauwazylam, żeby osoby robiące super rzeczy, a zarabiajace na nich, co chwila się chwalily, oburzaly na krytyke itd.  a dla tych calkiem zawodowych powstal watek zawodowy "dobre bo polskie". bo to kolejny lewel - dla części osób. bo czesc zostanie na hobbystycznym majsterkowaniu... nawet jak czesc sprzeda...
horse_art pewnie masz rację🙂 osoby które juz cos rozkeciły znikają🙂 ale tak czy siak uwazam ze jak sie robi fajne czapraki/derki itd itp dla siebie to predzej czy później klient i tak sie znajdzie🙂
dzięki dziewczyny, myslałam, że to kompletny kicz :kwiatek:
Martuha - ze skórki, na zdj nie widać bo włożyłam pod spód, żeby do zdj nie gryzło się z ogłowiem 😉
Isabelle - nie próbowałam jeszcze w nim jeździć, raczej zrobiłam go tak o np. do zdjęć, niestety prezenterki nie posiadam, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 🙂
Tima bardzo ładny naczółek sama zabieram się za zrobienie jakiegoś ale cóż jak znowu mnie coś weźmie to będę majsterkować 😀
horse_art z szacunkiem,ale to juz sie powoli staje nudne! kto sie oburzyl? caly czas chce zakonczyc ten temat a wlecze sie jak flaki z olejem.czy wy nie macie innych tematow tylko,bo ona teraz zla,bo ona oburzona,ble ble ble,bez przesady!!! zmiencie plyte!!!!!mi sie osobiscie wszystkiego odechciewa jak to czytam!jak to sie mowi? "racja jest jak dupa,kazdy swoja ma"ale ile razy mozna czytac jedno i to samo?po raz kolejny powtarzam,ze ja zla ani oburzona nigdy nie bylam,the and
stajenna🙂, - newet teraz sie oburzasz, a wczesniej na sile udowadnialas ze robisz dobrze, a to zle to przeszlosc, tak samo jak agares. po co? przecież kazdy moze zrobic coś zle! nie jestes zawodowcem przecież! mi sie ten ostatni pad - ten usunięty podobal - (projekt) lepszy niż orginal 😉. tyle, ze jak wspomniano, jak juz sie robi na handel, to niewybada sie wsztskim po kolei chwalic
sylwiaj, - dokladnie! znajda sie chetni a potem kolejni - za pomysl, jakosc, a nie za reklame i naciaganie 😉
In.   tęczowy kucyk <3
13 października 2012 21:47
Stajenna, ale to w takim razie po co czytasz? Skoro uwazasz, ze ciebie to nie dotyczy to po co ci tak cisnienie skacze? Daj se spokoj z pisaniem takich, sama nakrecasz dyskusje kreujac sie na wielce pokrzywdzana.
teraz sie oburzam bo juz mam tego tematu dosyc,no ile mozna?usunelam zdj tamtego padu bo tak sie dogadalam z Emilem.ehh..naprawde chcialabym juz ten temat zakonczyc. nie mowie,ze robie dobrze,bo super nie sa i powtarzam ze nadal sie ucze i przestancie mi wsciskac ze ja tu z siebie robie jakas idealna,bardzo wasz prosze  :kwiatek: bo tak nie jest. In ja na pokrzywdzona?czlowiek musi sie jakos bronic.jesli cos jest na moj temat to odp,jesli nie to milcze,bo po co mam sie wtracac w nie swoje sprawy
stajenna🙂, ale jak wstawiasz cos tu - znaczy ze to sprawa wsztskich, wiec sie wypowiadaja, a to ty napisalas ze nei chcesz zeby cie krytykowano ;/ a nie dalej jak u gory tej str (322) bardzo złosliwie napisalas ze dla idealnych moze osobny watek zalozyc ? jako komentarz ze poziom sprzedawanych diy spada na psy ... bo protoplasci naprawde sie starali i przyjmowali wszystko, a nie bulwersowali się jak ktos skrytykowal. niedawno pisalismy że ivett robi nie fajne ksztalty wszechstronnych - i co? obraza majestatu - a ona by mogla bo robi naprawde super i kazdy klient to potwierdzi... bronilismy cie przed agares i banem a wychodzi ze ty taka sama ;/
ok, konczmy, bo to widze całkowicie bezsensowne i neidociera ;/ pokoryyyy.... i pokora to nie "wiem ze nie robie idealnie, wiec macie mi nie zwracac uwagi tylko chcwalic" .... no kurde... czy jak ktos  mi napisal ze błedy robie w co 2 wyrazie, ktory pisze to tak reagowałam? ;/
in. przylaczam się do wypowiedzi...
to juz nie o to chodzi. krytyka musi byc,tak jak to wczesniej napislam.ja tu zadnej reklamy nie szukam a tym bardziej nikomu nic na sile nie wciskam.poprostu wszystko za daleko zaszlo.nie chce byc tu nast Agares . krytyki wzielam do serca i zmieniam co nie co,np juz grubsza pianke zakupilam w razie w ,tutaj nie wstawiam padow ktore ida na handel czy cos.diabelek byl prezentem no i pad west takze prezent na urodziny.przeczytaj co napisala escada,burdel itp. ja takze tak jak ona na poczatku szylam probne i dla znajomych,a zaczelam szyc za pieniadze dopiero wtedy kiedy zaczely naprawde jakos wygladac,jednym sie podobaja drugim nie,ale to jest tak ze wszystkim. Horse_art,bronilyscie mnie,wiem i dzikeuje,ale tak ostro w pewnym momencie poszlo,ze poprostu sie przestraszylam calej sytuacji,bo gdyby nie ja ,tak by nie bylo. a wiec juz naprawde na zakonczenie,przyjmuje wszelka krytyke  i kazde pouczenie w moja strone.
Stajenna po pierwsze nic nie napisalam personalnie do cienbie, to ty zaczelas jakas jednostronna walkę z moim zdaniem, co swiadczy jedynie o tym ze nie jestes az tak pewna jakosci swoich produktow jak to teraz piszesz. Skoro chcesz personalnie to proszę bardzo, ja na twoim miejscu zarzucilabym krawiectwo skoro uwazasz ze po roku szycia pomiedzy 3ma zmianami osiagnelas poziom wciaz uczacego sie mistrza. Z resztą ilosc ogloszen ktore wystawialas tez swiadczy o tym ze klientow ci brakuje a bardzo chcesz te wyroby sprzedac. Z mojej strony to wszystko, z dobrych rad to zycze pokory, ale takiej prawdziwej a nie wystylizowanej na potrzeby tego wątku.


a nie mowilam? Uderz w stół...
Mam pytanie jak zrobi owijki stajenne, podkładki pod owijki i jakie powinny mieć wymiary pod Konika Polskiego?
klientow mi nie brakuje,nie szukam ich na chama bo to nie jest moje jedyne zrodlo dochodu,a to,ze Cie ciagle ucze to w sensie,ze chcialabym szyc takie czapraki,ktorych jeszcze nie ma,inne wzory,mozna jakis inny ksztalt..caly czas nad tym pracuje,ale jak wiadomo ciezko bo wszystkie zerzniete od siebie,w tym sensie sie ucze, a tak apropo,jakie materialu uzywacie pod spod czapraka? ja bym chciala ten moj zmienic,ale nie wiem jaki bylby najlepszy
stajenna🙂,  najlepiej kup jakiś dobry jakościowo czaprak, może Ivett, Deb albo np ES? i zobacz jak tam wygląda wykonanie, wypelnienie itp dużo łatwiej się szyje mając dobrą jakość pod ręką, do której można swoje wyroby porównać, zobaczyć jakość uzytych materiałów, dążyć do takiego efektu wykonania😉

ma ktoś pomysł jak przerobić taką podkładkę (moje DIY stare), żeby podnosiła tylko i wyłącznie mocno tył? wyciąć na formę rakiety przód, a do środka jeszcze dołożyć z tyłu? podkładka jest dość mocno sztywna, nie jest taka giętka.
Isabell chyba tak zrobie.musze przejrzec ogloszenia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się