tragiczna śmierć dziecka

no to mnie zaskoczyłaś bo dla mnie autopsja to typowe określenie na stan jakiego ktoś sam doświadcza.
Sekcja zwłok - dla mnie bardziej sensowne określenie.
Ale zerknęłam słownika i zdaje się, że autopsja w odniesienu do sekcji zwłok jest prawidłowa choć przyznaję, że nie brzmi mi to dobrze.
No chyba, że dokonam jej samodzielnie   😉

Natomiast z oceną tego co się stało poczekam jednak na wyniki sekcji.
Zbyt łatwo o krzywdzące opinie
Dla mnie najbardziej niepojęte jest to jak ona mogła płakać i błagać "porywaczy" o oddanie jej Madzi. Albo jak wytrzymywała te wszystkie poszukiwania. aaaa.!  😤 Ja bym się chyba powiesiła.
,
A ja nie wiem dlaczego mamy dać sobie spokój?
Sprawa porwania dziecka ciągnęła się od ponad tygodnia.
Wszystkie media o tym mówiły. Cala Polska o tym mówiła. W pracy, w szkole, na podwórku.
Potem następowały zwroty akcji jak w brazylijskim filmie.
Portale internetowe co chwila upubliczniały nowe artykuły w których były podawane nowe informacje.
W związku z tym chcąc nie chcąc ludzie śledzili rozwój sprawy na bieżąco.
Nie rozumiem, czemu mamy sobie nie pogadać na ten temat?  🤔
Bo co? Bo ktoś okazał się winny?  😲 Może nawet jest zabójcą? A może tylko przyczynił się do czyjejś śmierci nieumyślnie?
Matka dziecka i tak nic nie poczyta, bo jest aresztowana do sprawy.... Czemu mamy siedzieć cicho? Czemu zabraniasz nam sobie plotkować, dywagować, dyskutować, zastanawiać się.
Ludzie i tak o tym myślą. Zastanawiają się co oni by zrobili w takiej sytuacji, zastanawiają się jak można było postąpić tak a nie inaczej.
Uważasz, że nie należy o tym rozmawiać? A dlaczego ja się pytam?
Nie biegamy po wszystkich wątkach i nie śmiecimy. mamy sobie jeden malutki wątek na ten temat i już. Nie chcesz, nie wchodź. Owszem- temat jak o Smoleńsku, ale różni się tym, że jeszcze nie został wyjaśniony. Więc jest ciekawość. I tyle.

ps- i w czym ci przeszkadza "mój" jasnowidz? Nie raz facet pokazał, że ma jakiś dar i pomógł rozwiązać niejedną zagadkę. Nie wiem nawet, czy policja z nim nie współpracowała czasami ( mogę się mylić...ale coś mi tak świta) Jeden wierzy w zdolności jasnowidza, inny nie. Dlaczego mam nie pisać, że wierzę? Uważasz, że się ośmieszam? JA TAK nie uważam. A nawet jeśli....zabraniasz mi się ośmieszać?  😉 Dziękuję, że o mnie myślisz.  😉

ps- Jackowski figuruje w wikipedii [[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Jackowski_%28jasnowidz%29[[a]] Policja 12 razy prosiła go o pomoc. Więc dobrze zapamiętałam, że współpracował z policją !!
m.indira   508... kucyków
05 lutego 2012 07:44
o horrorze mówił Rutkowski na konferencji prasowej, twierdził że poszli ....

kto ogładał Kolędę-Zalewską z Rutkowskim i rzecznikiem policji?
co do samego Rutkowskiego, ja wiem że nie ma lic itd, że był podejrzany i zatrzymany, ale
facet ma osiągnięcia, jest skuteczny, a takie cackanie władz, bo wszystko ma być w świetle prawa(choć często nie jest) to dla mnie dziwne jest
niby człek ogląda i detektywów i w-11 i wszystko szybko robią, a tutaj od samego początku sprawa śmierdziała, wpisy pod artykułami sugerowały po zachowaniach matki, że albo zabiła albo sprzedała...
smutne jest to że doszło do tragedii, ale takie tragedie się zdarzają, zawsze ktoś jest winny, i jeśli nawet jeśli jest to wypadek, to i tak sumienie gryzie do końca życia
Pierwszy raz ogladalam ja w tvn,przypadkiem. Nie jestem fanka rutkowskiego,ale wypunktowal ich oboje konretnie,bo pani koleda to chyba stala sie samozwanczym rzecznikiem policji:-S Szkoda,ze jej nie zapytal czy dziennikarz nie powinien byc bardziej bezstronny..
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
05 lutego 2012 08:22
[quote author=Tomek_J link=topic=84018.msg1290651#msg1290651 date=1328397043]
Dalibyście sobie już spokój, bo teraz to już tylko takie bicie piany i pieprzenie jak o mgle w Smoleńsku. A niektórzy to już gorsi są od Faktu i Superexpressu... I jeszcze te bzdety o "jasnowidzu"...

Takich rzeczy zdarza się sporo, ta od innych różni się nie stopniem okrucieństwa, co stopniem nagłośnienia. Nie lepiej byłoby poczekać na fakty, zamiast plotkować ? Śledztwo ustali, kto, co i dlaczego (i może się okazać, że co poniektórzy z was mocno się zdziwią). Sąd orzeknie o winie i w razie potrzeby - o karze. Amen. Od dawania wyrazu złości po raz setny, od wylewania żali i łez (po części krokodylich) nic się na lepsze nie zmieni.
[/quote]

Tomku, jeśli przeszkadza ci ten temat, to zwyczajnie sam piany nie bij, ale pozwól nam że będziemy rozmawiali o czym będziemy chcieli  🤔

Nie lepiej byłoby poczekać na fakty, zamiast plotkować ? eee? no doprawdy??  😉
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
05 lutego 2012 10:05
Policja najeżdża na Rutkowskiego, gdyż ten wcześniej rozwiązał sprawę.  Toż przecież zbrodnia pomagać w śledztwie i doprowadzić je do tak ważnego miejsca.  Przez to Policja wyszła na hmm.. idiotów którzy nie potrafili sobie poradzić. 
Też to oglądałam, miałam wrażenie że ta babka cały czas broni "matki" i Policji, a Rutkowski jest bee.
Wciskanie kitu przez Policję, że oni grzecznie prowadzą przesłuchania i nie lamią ludzi jest po prostu śmieszne  Taaa każdego podejrzanego głaszczą po główce i dają buziaczka w czółko, żeby tylko powiedział prawdę..  Oni się tylko ośmieszyli.  Szkoda po zazwyczaj broniłam Policji..

Tomku nie porównuj tej sprawy do Smoleńska, bo to jest nie na miejscu.  Tamtego się nigdy nie dowiemy i możemy sobie jedynie gdybać. Czy był to tylko wypadek czy zaplanowane nie mnie to osądzać, są od tego inni. 
Dziewczyny mają rację nie musisz tu zaglądać.
Kto nie chce się udzielać po prostu nic nie pisze.  Widocznie my kobiety mamy inne zdanie na temat tego typu tragedii.
I to na tyle z  🚫
Averis   Czarny charakter
05 lutego 2012 10:17
Rutkowski straszliwie mieszał. Gdy puszczaliśmy newsy oparte na jego słowach, to ciagle były to sprzeczne informacje. Można było się zirytować. Najpierw w nocy mówił, że znalazł ciało dziecka, potem, że zostało porzucone, że było w znalezionej kurtce (która rzekomo miała charakterystyczny dla zwłok zapach),ale ktoś je zabrał, by na konferencji orzec, że ciało zostało zakopane, po czym okazało się, że było przykryte stertą gruzu. No i oczywiście on od początku wiedział, że to wszystko jest podejrzane- litości.
Chociaż ruch, by sprawdzić stronę podającą sposoby oszukania wariografu- bardzo celny.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
05 lutego 2012 10:19
Do tego oczywiście można się przyczepić, było zbyt medialnie, ale mimo tego śledztwo poszło do przodu.
Averis   Czarny charakter
05 lutego 2012 10:20
Miyako, nie mówię, że nie. Chociaż puszczenie nagrania płaczącej matki było sporo poniżej poziomu.
Czasami specjalnie dla celów śledztwa poddają sprzeczne informacje do mediów 😉

Rutkowski jest dobry w tym co robi..a policja jak widać średnio  🤔
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
05 lutego 2012 10:22
Oby tylko to też nie było jej grą :/
Averis   Czarny charakter
05 lutego 2012 10:24
Dramka, wątpię, by był aż tak niesamowity i robił to celowo. Raczej było to zwykłe parcie na szkło i chęć podtrzymania zainteresowania mediów. Dobre dla śledztwa byłoby, gdyby nie podawano żadnych informacji poza tą, że nie szuka się dziewczynki, a jedynie jej ciała.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 lutego 2012 10:39
Averis amen! Podpisuję się rękami i nogami.
Rutkowski może i jest skuteczny, ale jakim kosztem?
Czy faktycznie można nagrać czyjeś zeznania bez wiedzy tej osoby?
No i te wszystkie sprzeczne informacje... W tej kwestii jestem trochę po stronie policji - jeśli jest tak, jak faktycznie mówią - że mieli już informacje, ale niepełne, więc nie chcieli ich ujawniać dla dobra śledztwa.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 lutego 2012 10:42
Masakra z tą babą, a dlaczego ona właściwie wyrzuciła to dziecko? Nie pojmuje przeciez jak juz je urodziła i wychowywała pół roku a go nie chcieli razem z super mężulkiem to mogli oddać do domu dziecka czy gdziekolwiek a nie pozbawiac juz istniejacego zycia...
A ja uważam, że Kolenda-Zaleska bardzo dobrze temperowała Rutkowskiego.

Możliwe, że policja bez niego nie rozszyfrowałaby tego tak szybko, nie przeczę. Jednk soposób, w jaki prowadził to śledztwo... Zagrał policji na nosie, to fakt, ale Rutkowski zrobił z tego też medialne show. nie odbieram mu zasług jakie przyniósł tej sprawie, ale uczynił z tego ogólnopolską szopkę, i jestem z tego powodu na niego wręcz wściekła.
Wyemitować wideo w mediach? -po co?? Nagrać matkę przy pomocy kamer Super Ekspresu!?  🤔 Na konferencjach prasowych, które zwoływał, przechwalał się innymi sprawami. W moim odczuciu on ewidentnie żerował na tej sprawie, by okryć się chwałą i blaskiem. I do tego jeszcze te okularki.

Mógł bardziej współpracować z policją, niż telewizją. Wiadomo nie od dziś, że Rutkowski do policji ma żal. w odwrotną stronę też to pewnie dziala. Ale od kiety u, ponoć, profesjonalisty prywatne sprawy przekładają się na pracę? policja święta nigdy nie będzie, to prawda, ta instytucja już niejednokrotnie się 'popisała' swoją 'profesjonalnością', alke to, co odstawiał przez kilka ostatnich dni, to była dla mnie czysta paranoja.


Co do dziewczynki... Ja od początku jestem daleka od osądów. Bo któż może mieć 100% pewność, co się w sosnowcu stało? Wpisy coponiektórych są poniżej wszelkiego poziomu. Masakra  🤔
Też nie jestem fanką Rutkowskiego, i wiele w konferencji mi się nie podobało ale czy chcemy czy nie odkrył drugie dno sprawy. Nie wiem co dokładnie działo się w kręgach policji i jakie hipotezy były dla nich priorytetowe, ale jak widać nawet ich zaskoczyła informacja że dziecka nie porwano tylko nie żyje. Przez prawie dwa tygodnie media huczały o tym że szuka się Magdy, zrobili jakiś śmieszny rysopis, potem portret psychologiczny i robili z ludzi (nas) bałwanów. Tomku_J - jeżeli chodzi o Twoją wypowiedź to nie wiem też chcesz być w centrum uwagi, czy coś bo nie rozumiem? Sprawa medialna to wiadomo że i emocje duże, dlaczego mamy się nie wypowiadać o kimś kto przez prawie dwa tygodnie robił z siebie celebrytę i gwiazdę a potem okazał się zwykłą szują. Rozumiem że podobnych rzeczy jest dużo dookoła, ale raczej nikt nie płacze do telewizji że mu dziecko porwano a skrywa w sobie tak okrutny sekret.
Scottie   Cicha obserwatorka
05 lutego 2012 10:54
Strucelka, dana osoba podczas przesłuchania/zeznań/wyjaśnień musi być poinformowana o tym, że będzie nagrywana. Nie musi wyrazić na to zgody, ale w niektórych przypadkach to nie będzie miało nic do rzeczy.

Co nie zmienia faktów, że ta kobieta nie składała zeznań, tylko ROZMAWIAŁA z Rutkowskim. Bo on ani policjantem ani detektywem nie jest.

Pani Kolenda zachowała się wg. mnie bardzo nieprofesjonalnie (czy dobrze zrozumialam, ze stwierdzila, ze Rutkowski dajac to nagranie mediom spowodowal lincz spoleczny na tej kobiecie? a zalozmy, jakby policja doszla do tego, ze to matka zabila Magde i podala to do publicznej wiadomosci- to juz nie skazywaliby jej- matki- na lincz?), a co do Pana Sokołowskiego to się nie wypowiem, bo uwielbiam go niesamowicie (chyba najlepszy RP w Polsce) i nie będę obiektywna. Co do Rutkowskiego to zgadzam się z Averis, jego zachowanie było poniżej poziomu, chociaż cwana z niego bestia.
ponieważ na ciele znajdują sie dowodu ze to nie był wypadek..

Tyle, że swoją opinię wyrażałaś przed znalezieniem zwłok.
Ciekawe czy sama chciałabyś być tak pochopnie osądzana?
A w jaki sposób mogą odróżnić umyślne rzucenie dziecka na podłogę w próg od nieumyślnego?
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
05 lutego 2012 11:07
Jeśli rzuciła siłą to będą większe obrażenia, oni już swoje sposoby mają.
kto ogładał Kolędę-Zalewską z Rutkowskim i rzecznikiem policji?


Wczorajszy program Kolendy-Zaleskiej to byla absolutna zenada i zupelny brak profesjonalizmu. Prowadzaca zachowywala sie wrecz skandalicznie. A teksty o tym, ze Rutkowski zniszczyl psychicznie matke dziecka i ze jej jest tej kobiety zwyczajnie strasznie zal, ze zostaly zlamane prawa czlowieka (to akurat chyba powiedzial rzecznik policji) to juz nie bylo nawet dno, ale dwa metry ponizej dna. Jesli pani Kolenda-Zaleska nie potrafi byc obiektywna, bezstronna i trzymac emocji na wodzy, to powinna zmienic zawod. Zreszta, dzisiaj w Lozy prasowej prowadzaca tez bardzo krytycznie i nieco emocjonalnie wypowiadala sie o Rutkowskim. Widac TVN24 Rutkowskiego nie lubi, ale przeciez oni nie sa od lubienia czy nielubienia, a od informowania. Po tych wydarzeniach jestem bardzo zniesmaczona dzialaniami tej stacji.

A co do Rutkowskiego, ja akurat uwazam, ze zdyskredytowal policje i wykazal ich zupelna nieudolnosc. Medialna szopka, ktora urzadzil, byla oczywiscie przesadna, ale ciekawe, jak dlugo musielibysmy czekac, az policja wyjasni sprawe? Nie wierze zbytnio w tlumaczenia policji, ze oni byli juz na tropie, dzien, dwa i po sprawie, a Rutkowski im pokrzyzowal plany i utrudnial sledztwo. To cudowne usprawiedliwienie i tlumaczenie, tym bardziej, ze nikt spoza policyjnych kregow nie ma prawa wiedziec, czy tak rzeczywiscie bylo. Rutkowski, bez wzgledu na to czy pochwalamy jego metody czy nie, byl skuteczny, policja byla nieudolna. Na samym poczatku psychologowie policyjni podobno stwierdzili, ze zeznania matki sa wiarygodne, hahaha. No i ja akurat nie uwazam, ze matce Magdy nalezy sie glaskanie po glowce, nie uwazam rowniez, zeby metody Rutkowskiego lamaly prawa czlowieka. Bez przesady. Dla takich matek jak pani Katarzyna W. ja nie mam litosci zadnej i w ogole nie jest mi jej zal tak jak pani Kolendzie-Zaleskiej.
Jakoś w tych przepychankach między ludzkich na antenie TV zaczyna ludziom uciekać, że zginęło dziecko, napewno śmiercią tragiczną, i pogrzebano je gorzej niż jakieś zwierzę... A tu ofiarę robią z matki  😲  Biedulka, tak się namęczyła wożąc trupa swojego dziecka i męcząc się z zasypaniem go gruzem i innymi gównami, napewno źle wpłynęło to na jej psychikę i jeszcze jej prawa człowiek łamią. A gdzie prawa człowieka malej Madzi???  😤
Monny   bez odbioru .
05 lutego 2012 11:56
Wicie co mnie martwi najbardziej? Że teraz jak naprawde dziecko zostanie porwane/zaginie to ludzie mogą nie zareagować 🙁
dla mnie ta kobieta powinna dostac dozywocie, bo jakos nie wierze, ze 'przypadkiem'. A nawet jeśli, to jaka matka pierwsze co leci zakopac dziecko, a nie szuka pomocy? nawet jak już jest za późno.. Coś czuję,że stwierdzą,że jest psychiczna, trafi do psychiatryka, za nasze podatki, a kara ją ominie.

Ktoś wspomniał o aborcji w takich przypadkach jak ktoś nie jest gotowy na dziecko.. Szkoda,że są na tyle dojrzali,żeby się pieprzyć, wpadać i winić dziecko. Ile rodzin nie może mieć dzieci? jak była niegotowa to zawsze są okienka życia, adopcje, a nie zakopywanie pod gruzami i udawanie pokrzywdzonej.

Czuję się zniesmaczona całą tą aferą .. Szkoda,że to jest nagłośniony tylko jeden z 235436543 takich przypadków..
Nie stwierdzą. Będzie ukarana. Pytanie jaki dostanie zarzut i jaki wyrok.
trzynastka   In love with the ordinary
05 lutego 2012 14:07
tunrida - czytałam Twoją wypowiedź o tym, że nieprawdopodobnym jest, że upuszczone dziecko gnie na miejscu.  Ale pytaniem jest czy możliwe jest, ze ono zwyczajnie straciło przytomność, lub oddech stał się płytki do tego stopnia, że matka uznała je za martwe ?
Ciągle się boje, ze Matka zakopała je żywcem, zostawiając na pewną śmierć.
Też się strasznie tego obawiam, że umarło na mrozie, pod gruzem  😫
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się