Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

Rekreanci, poszukuję osoby która bywa w stajni w Podkowie Leśnej :kwiatek:
wątek zamknięty
juliadna CZAD  😜 😂
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
28 października 2012 23:03
Aaaaaaa... nie miała baba problemu sprawiła sobie konia 🙄
Pomijam fakt że w tym tygodniu czeka nas szczepienie i robienie zębów.. Doszła nam biochemia bo kolor sików nie taki... Zair ma guziola na grzbiecie z którym go już odkupiłam, wcześniej nie był bolesny ale teraz bardzo się powiększył i zaczął boleć.... oczywiście już sie naczytałam i skazałam mojego konia na zapalenie wyrostków kolczystych 🙄 Prosze o kciuki bo wcześniej martwiłam sie tylko biochemią, teraz jeszcze plecami 🙁
wątek zamknięty
juliadna, padłam jak zobaczyłam zadek Czeka hehe  😂
Oboje mieliście piękne kreacje hehehe
wątek zamknięty
Zairka - głowa do góry! Ja od roku walczę ze świerzbem i dziś po długiej i bez efektów walce odwożę Karego do kliniki. Będzie miał pobierane głębokie zeskrobiny i wycinki do badania. Niech w końcu znajdą odpowiednie leki i wyleczą mi konia, bo mam dość. W życiu tak już chyba jest, że jak się jednego posypie to reszta już lawinowo...

Juliadna - bombowo! Pobiliście wszystkich swoim przebraniem  🙂
wątek zamknięty
Amarotsa Twój Kay ma świerzba? To ja nie wiem jak Ty to ukrywasz. Inne konie, które widziałam ze świerzbem wyglądały jak...paskudy: powycierane, sierść matowa i łuszcząca się skóra. A o Twoim nic takiego bym nie powiedziała...
wątek zamknięty
akzzi - Tak Kay ma świerzba, ale tylko na nogach. Kilka razy były brane zeskrobiny do badania i wychodziło, że świerzb jednak leki nic a nic nie pomagały. Za pierwszym razem Sebacil pomógł, ale po około dwóch miesiącach wróciło i owy lek drugi raz nie pomógł. Weterynarze myślą, że prócz świerzba, który jest zewnętrzny i raczej się nie przemieszcza na inne partie ciała Kay może mieć jeszcze inne infekcje skóry, a do tego potrzebne są już badania wycinków i popranie głębokich zeskrobin. Niestety miejsce na takie badania kiepskie i dość bolące, więc stąd decyzja o transporcie do kliniki. Poza tym to okaz zdrowia, pełny energii koń  😉

Edit - złożyłam ostatnie zdanie jak przedszkolak  😉
wątek zamknięty
To by mi wyjaśniało skoro świerzb na nogach, bo ja widziałam umiejscowienia tych gagatków w innych partiach ciała. Nie roznosi się na inne konie?
wątek zamknięty
Nie roznosi się, bo tylko mój ma z tym problem. Jednak dbamy o czystość w stajni. Słoma jest wybierana cała każdego dnia, a boksy dezynfekowane. Ja poświęciłam trzy komplety na zmianę dla swojego konia, których nie sprzedam i nie założę na innego konia, piorę je regularnie. Wszystkie szczotki wyrzuciłam i kupiłam dwie najtańsze na czas choroby, które również regularnie gotuje w domu z jakąś chemią. Staram się jak mogę i jestem też bardzo wdzięczna wł. stajni za poświęcenie i pomoc by utrzymać czystość w stajni na najwyższym poziomie. Regularnie dorzucam się do środków dezynfekujących, bo jednak to przede wszystkim mój problem.
wątek zamknięty
No fakt, chociaż z drugiej strony to też problem właściciela stajni. Równie dobrze mógłby stwierdzić, że nie chce w swojej stajni konia z pasożytami, bo się obawia rozniesienia. Tak więc dobrze, że na takiego nie trafiłaś.
Ciekawe co Kayowi jeszcze dokucza, że się tego pozbyć nie da. 
wątek zamknięty
Kary już odstawiony o 16😲0 biorą się za niego.

Akzzi - masz rację i ja sobie zdaję z tego sprawę, bo to potężny problem dla właściciela stajni. Raz, że przy pasożytach mimo wszystko nie trudno by przelazło na inne konie. Dwa, że jednak inni pensjonariusze również mogą czuć zagrożenie i robić problemy. Mam jednak wielkie szczęście, że trafiłam na wspaniała stajnię i wspaniałych ludzi, którzy nie 'brzydzą' się problemu, a raczej wspierają nas. Właściciele stajni są bardzo wyrozumiali i bardzo mi pomagają. Ja staram się robić co w mojej mocy, by pozbyć się problemu i by mój koń dla innych nie był problemem. Jednak walka trwała dla mnie zbyt długo i podjęłam decyzję o przewiezieniu go do kliniki.

Dobrze, że kobyła już w domu i wraca do siebie. Jestem strasznie przybita w tym miesiącu, wciąż pod górkę, wszystkie plany się posypały. Długo wyczekiwany pierwszy trening z nowym trenerem cóż.. muszę przenieść. Niech się ten koszmar już skończy.
wątek zamknięty
Akselka a gdzie dokładnie byłaś na Hubertusie? Ja ostatnio się zastanawiałam gdzie mogą odbywać się gonitwy ale przyszedł mi do głowy tylko Ełk
wątek zamknięty
Koniczyna, w Wyłudach- świetne miejsce!. Są jeszcze organizowane w Wilkasach, we Wronce, w Kruklinie i Spytkowie z tego co wiem.  😉
ekuss, ale macie halę 😜. No i zazdroszczę takiego ogona u Frigg  😀.
Baffinka, spóźnione wszystkiego najlepszego!
juliadna, boski strój!
To może jeszcze takie wstawię:
Tu z Akselem gonimy lisa, którym jest ten siwek  ( Aksel to ten gniady przy lisie) 😉:

My na pierwszym planie:
wątek zamknięty
Rekreanci, poszukuję osoby która bywa w stajni w Podkowie Leśnej :kwiatek:


Pisz do Zapnij sie (ewentualnie deborah) 🙂
wątek zamknięty
Ale Podkowa Leśna (Warszawa) to nie Leśna Podkowa 🙂
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
29 października 2012 15:56
Parysowa, napisz w watku o stajniach w warszawie i okolicach.
wątek zamknięty
Aa, no to sorry :P
wątek zamknięty
juliadna super pomysł na przebranie  😁 W ogóle Czek wygląda świetnie, fajnie razem wyglądacie 🙂
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
29 października 2012 18:31
haha, powiem skromnie że byłam zadowolona z efektu 😀 tylko zgubienia kiecki nie planowałam 😀

to jeszcze dwa zimowe kucyki 🙂

fot. Kolebka





i dziś po trzech dniach dotarłam do Lolunia <3 energia z niego wychodzi każda stroną 😀



tutaj Lolo pracuje nad swobodą łopatki 🙂




wątek zamknięty
juliadna, Czek jest zjawiskowy! A przebranie klasa  👍
Buziaki dla Lolka, jak się czuje?
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
29 października 2012 19:04
olek Lolo wygląda na zachwyconego nierobieniem nic 😁 Dzięki wielkie 🙂
wątek zamknięty
juliadna zazdroszczę obydwu przystojniaków! Piękne zdjęcia 😉
wątek zamknięty
nadrabiam Kącik, dopiero dziś wróciłam z włoskiego wesela

milusia, z zawodami będzie ciężko, wszystko kosztuje tu 4-krotnie więcej, musiałabym wymieniać paszport na FISE, ja musiałabym się tam też zarejestrować, opłacić składkę, opłacić składkę za konia, ja też potrzebuję zrobić te ich livelle żeby móc startować, no i dochodzą wydatki na zawody: transport, boks, start itp  😵
więc odpuszczę sobie na razie  😎
dobrze wyglądacie, ze zdjęć na zdjęcia Zwiastuna coraz więcej  😜
a Fantazja nieofutrzona bo szybko zaderkowałam, już w stoi w 220g
quantanamera, do nas niestety też zimno przyszło... na padok w derce to już jakiś czas wychodzi, jutro wyjdzie w cieplejszej bo tylko 2 stopnie zapowiadają rano
uwielbiam tego Twojego kasztana  😜
wróciliście już do roboty ze wszystkimi czworonogami?
juliadna, aż mnie ciarki przeszły po plecach jak zobaczyłam ten śnieg
wątek zamknięty
juliadna, no ładnie, i to ma być ten roztrenowany i w kiepskiej formie koń? 😉

Czek ekstra, szczególnie w wersji baletowej 😁 Ogolony? Bo taki gładziutki na zdjęciach, jakby był zrobiony z biszkoptów 🙂
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
29 października 2012 20:10
Fantazja w czasie czekowych zdjęć do było jeszcze ok, ale Lolkowych to straciłam czucie w palcach.
Quanta Lolowi się przytyło 😀😀  A co do Czeka, to on jest mamy i mam 3 warunki : jak najwięcej na padoku, nie mogę ściąć grzywy, a za ogoloenie go to by mnie wyrzuciła z domu 😀 Więc już derkujemy się zacnie 😀 ( nawet widać na tym pierwszym zdjęciu że zaczyna się wycierać od derki 🙁

wątek zamknięty
Gryglodor dziękujemy  :kwiatek: Twój maluch jest cudowny  💘 nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę  😀
Akselka dzięki  :kwiatek: :kwiatek:
Zairka będzie dobrze. Nie martw się na zapas. Poczekaj aż będzie diagnoza
Juliadna ale z Was baletnice  💃  😀
wątek zamknięty
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 października 2012 20:23
juliadna, przebranie mega  😀
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
29 października 2012 20:43
Mój grubas 😀


Pracujemy już nad tym tłuszczem 😀

edit: jeszcze jedno 😀 Czyli niczym partyzant w okopie 😀

wątek zamknięty
wątek zamknięty
ekuss, drugie boskie 😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.