WYBIERAMY BYKA ROKU!

ubezpieczalnię źle, reprymendę słownik ;p pisałam w takiej kolejności, jak pytałaś 🤣
Już zrozumiałe, reprymenda wyguglana, więc mogłam nie przyuważyć.
Za rażące błędy przepraszam  😡
Ubezpieczalnią jest źle ? Co do reprymendy to miałam wątpliwości, uciekło mi gdzieś słowo "rekomendacja". Nawet szukałam synonimu słowa "pochwała" i reprymenda się ukazała, to wzięłam, a co.


Przecież napisałam, jak powinno być poprawnie: niemieckim ubezpieczalniom - OM, taka powinna być końcówka, a nie - Ą. Tym ubezpieczalniom - liczba mnoga, tą ubezpieczalnią - liczba pojedyncza. Nie jestem pewna, czy calore tak właśnie zrozumiała 😎

Takie zboczenie zawodowe absolwentki filologii polskiej  😡
Czy jest ktoś może na forum kto zajmuje się "robieniem" halterków na zamówienie? Będę bardzo wdzięczna za info ponieważ potrzebuję zamówić kilka rożnych rozmiarów specjalnie dopasowanych do końskich łepków🙂



ah te konskie łby
Rudzia  🤬 😀
zrobiebie zdjąć
dempsey   fiat voluntas Tua
18 stycznia 2012 13:38
Wklejam kilka specyficznych sformułowań jednego użytkownika . Nie są to w zasadzie błędy, tylko takie jakby ...neologizmy. Nie wiem jak to nazwać, ale jest to subtelne, ukryte w rozbudowanych (poza tym poprawnych wypowiedziach), i wywołuje mój uśmiech.
Wiem co autor miał na myśli, ale nie wiem dlaczego słowa robią mu takie kawały  🙂 🙂

zorientować się o poprzednika

patrzą tylko na kapitały

nie jesteś w stanie przyjąć innej obiekcji niż własna

sama zachowujesz się nikle

respektujecie mnie jako  [...]
dobry piercer, to też artysta
Fascynuje mnie ta plaga oddzielania podmiotu od orzeczenia przecinkiem  😲
cieciorka   kocioł bałkański
18 stycznia 2012 14:57
O, to chyba moje. Nie zauważyłam w trakcie pisania 🤣
Twoje, zdarza się 😉
Bardziej mnie tak ogólnie dziwi, czemu tak często widuję takie cudaki.
Żarówka29 dokładnie tak zrozumiałam 🙂 tylko napisałam jakiś skrót myślowy.
i tak nie przebijecie dziewczyny z mojej stajni, w ogłoszeniu zapisała, że sprzeda siodło, popręg i późlizga  😂
dobry piercer, to też artysta
Fascynuje mnie ta plaga oddzielania podmiotu od orzeczenia przecinkiem  😲


Akurat w tym przykładzie przecinek jest wstawiony poprawnie, ponieważ jest to zdanie złożone: "dobry piercer (to kto?), (odpowidź) to też artysta. W pierwszej części tego zdania złożonego podmiotem jest piercer, w drugiej części podmiotem jest artysta. Zdanie jest skrócone, po rozwinięciu wyglądałoby tak: Jeśli piercer jest dobry, to też jest artystą.

Żarówka29 dokładnie tak zrozumiałam 🙂 tylko napisałam jakiś skrót myślowy.


Tak myślałam, ale nie byłam pewna  😀

i tak nie przebijecie dziewczyny z mojej stajni, w ogłoszeniu zapisała, że sprzeda siodło, popręg i późlizga  😂


Jak późlizg brzmi poprawnie? Wybaczcie laikowi w temacie końskim  😡
trzynastka   In love with the ordinary
19 stycznia 2012 01:17
puśliska l.mn.,
puślisko l.poj. 🙂

I dla douczenia się co to jest : klik !
Dziękuję nine  :kwiatek:
Żarówka29, w tym przykładzie "dobry piercer, to też artysta" przecinek nie jest wstawiony poprawnie. Ba, wcale go nie powinno być. Zdanie rozwinięte jest jak najbardziej dobrze zapisane. W tym "skrócie myślowym" masz tylko jedno orzeczenie, więc nie rozumiem, dlaczego wciskasz tam dodatkowy znak interpunkcyjny.
pozdrawiam  i w miarę możliwości służę radom
Radą służy egon.
cavaletti, powiedz mi, gdzie tam jest orzeczenie. Ponieważ według mnie, nie ma ani jednego 🙂 Dopiero w mojej rozwiniętej wersji są dwa. Przypominam: orzeczenie - jest częścią zdania, która opisuje czynność podmiotu, odpowiada na pytania Co robi? Co się z nim dzieje? W jakim jest stanie?
Żarówka29, jest tam orzeczenie domyślne "jest" 🙂
cavaletti, domyślne są nawet dwa, a zatem przecinek ma rację bytu. Sama to przyznałaś 😀
Żarówka29, nie widzę drugiego orzeczenia. IMO przecinka być nie powinno (myślnik dałabym, jeśli już), ale nie będę się kłócić, po filologii nie jestem.
Dopytam odpowiednie osoby 😉
cavaletti, ja też popytam, bo sama się już pogubiłam w tych podmiotach i orzeczeniach 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
20 stycznia 2012 09:05
Ja akurat jestem na wycieczce, nie wchodze teraz codziennie na forum i próbuje nadrobic te wszystkie strony. Szczerze mówiac pogóbilam sie juz w tym troche. Nie wiem co to za te dwa pozostale domy, czy mlody tam bedzie mial zapewniona starosc? Chcialabym zeby to bylo dobre sprawdzone miejsce. Nie moge glosowac jesli nie znam sytuacji a nie wiem, kiedy znowu wejde na forum. Takze moj glos jest chyba w prozni.


Pogrubienie moje 😉
natkra20

Na sprzedasz !!! 
Durze konie

kompiel koni
pUjdę  👍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 stycznia 2012 18:20
ale zanim pójdę, chciałabym przywalić Ci słownikiem  😎
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 stycznia 2012 18:22
puki jeszcze można 😁

miś Garfielda miał na imię Pooki...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 stycznia 2012 18:30
Facella, to pewnie dlatego 😁
Tak to jest jak się pisze w kilku miejscach na raz i to po ciemku, nie widząc klawiatury, do której się nie jest przyzwyczajonym 😵
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
25 stycznia 2012 19:03
Ty się teraz nie tłumacz 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 stycznia 2012 19:28
dragonnia, ja się muszę strasznie pilnować bo inny komputer=  mniejsza klawiatura i trafiam nie te literki co chcę, przez co wychodzą mi dziwne słowa i po napisaniu posta siedzę i poprawiam 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się