Konie czystej krwi arabskiej

Wiecie co, nie należy czasami wierzyć w to co ludzie mówią czy piszą. Fundacja od x czasu powtarzała mi, że gniada nie ma paszportu i jest szlachetnym nn. Rozmawiałam wielokrotnie z ludźmi od interwencji i potwierdzali, iż jest straszny problem z wyrobieniem im pełnego pochodzenia. Od nowego roku zaczęłam drążyć bardziej, bo potrzebuje tej wiedzy i...

I...

I Eufona oczywiście wszystko ma, wystarczy wyrobić duplikat. 

maluda super informacja, nic tylko się cieszyć 😅
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/67870

Proszę o udostępnienie wśród znajomych!
Maluda- jeśli dobrze myślę z której interwencji jest ten koń - to one wszystkie mają paszporty. I te oryginalne paszporty żyć będą 100 lat bo nikt nie zgłosi padnięć  😀iabeł: Księgi mogą nie dać ci duplikatu... Tam chyba niezły bałagan związany z właścicielem... Jak ważne jest pochodzenie to lepiej samemu potwierdzić sobie dna i wyrobić zielony z wpisanymi rodzicami.
Coś nam wątek przycichł...
Żeby o nas nikt nie zapomniał, to przypomnimy się z młodym (tak, ten bałwan śnieżny to arabski źrebak  :hihi🙂
Maluda- jeśli dobrze myślę z której interwencji jest ten koń - to one wszystkie mają paszporty. I te oryginalne paszporty żyć będą 100 lat bo nikt nie zgłosi padnięć  😀iabeł: Księgi mogą nie dać ci duplikatu... Tam chyba niezły bałagan związany z właścicielem... Jak ważne jest pochodzenie to lepiej samemu potwierdzić sobie dna i wyrobić zielony z wpisanymi rodzicami.

Tzn. jestem świadoma, że mogą duplikatu nie dać. Na razie to milczą jak zaklęci. Jej pochodzenie do szczęścia potrzebne mi nie jest, także jakoś się nie "spinam".
Murat-Gazon Fajny bałwanek 😀 Ma on jakiegoś kolegę do zabawy?

Zarzucam zaległe zdjęcia z... listopada (kiedy na Mazowszu spadł pierwszy dwudniowy śnieg).



Z serii jestę arabę



Nie wygłupiaj się idź normalnie!



I golas...ze swoim standardowym czujnym spojrzeniem 💘

tuch bawią się z nim oba hucki, z którymi stoi, poza tym wychodzi się bawić z ogierkiem dwulatkiem. Jeszcze by się z nim chętnie bawił drugi młody ogier, czterolatek, ale chociaż chłopaki się dobrze dogadują, to jednak ich nie puszczamy razem, bo młody to jednak nadal nieduży źrebak, a tamten ma pewnie z 650 kg wagi i takie maleństwo mógłby uszkodzić przez czysty przypadek.
O takiego kumpla ma. 🙂
Taki to ma dobrze! 🙂
A jak jego właścicielka? Bo coś się tu nie udziela.
A bo zalatana jest i głównie mamy kontakt przez FB. Ale bywa regularnie w Polsce (choć nie znaczy to, że często) i nawet fajnie się dogadują z młodym.
Zresztą ogólnie młody to jest totalnie bezproblemowy dzieciak. Kontaktowy, towarzyski i bardzo chętny do wszystkiego. Czegokolwiek go trzeba nauczyć, ogarnięcie tematu zajmuje mu średnio około kwadransa, a często mniej. I nic dla niego nie jest większym problemem. Karolina brała przysłowiowego kota w worku - na zasadzie "chcę tego źrebaka z możliwych trzech do wyboru, żadnego nie widziałam na oczy" 😉 - i trafiła szóstkę w totka. 🙂
U nas w końcu spadł śnieg i konie mogły trochę się wyszaleć. Zaliczyły synchroniczne tarzanie w świeży śniegu, a później Rudzik tak się cieszył, że nie ma już grudy 😀

Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 stycznia 2017 17:48
Wojenka, pięknie wyszedł. : ) Czyżby ogolony cały?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 stycznia 2017 18:25
Ogolony 🙂
wspaniałego życia dla Mihraba bliskiemu naszym sercom ode mnie i od  Maceby - skończyła 1 stycznia 16 lat...kiedy to przeleciało ?!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 stycznia 2017 18:24
No właśnie, kiedy?  😲
Maceba widzę,że też w formie  😍
Mój dzisiaj krótko niestety 🙁 , ale intensywnie... 🙂
W "M" sezon rozpoczął się 01.01 ok 1 (po południu)  😀
majek   zwykle sobie żartuję
12 stycznia 2017 12:12
010101 taki binarny ten kon!

Sliczny!
ogurek, uroczy 😉 Po jakich rodzicach?
Ma błyskawicę na czole 😉
klaczka po Ajman Moniscione od Espanera.
To oby głowę po tatusiu miał 😉 Jeden z moich ulubionych ogierów. Niech się maluch dobrze chowa.
Same piękne arabiszcza w tym wątku 🙂

I my pozdrawiamy zimowo
photo Czekoladowiec
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15873158_1288145671224574_6481002464455144088_n.jpg?oh=f2e630c89e94d2aa31f7a6490d7d362c&oe=59200C12[/img]
Dziewczyny, które używają ochraniaczy Harry's Horse, Elite R
mówicie o skokowych skorupkach Titanium, czy ujeżdżeniowych Grand Prix?

Ja mam tez skorupki , coby idealne 🙂

[quote author=majek link=topic=752.msg2629076#msg2629076 date=1482480559]
Ja calkiem spora, moj arab calkiem spory (i na dodatek niezbyt mlody bo ma 22 lata). I tez sie rozkracza, staje jak chce, skubie sie za (moja) lydka jak na nim siedze i robi inne rozne wygibasy, trzepie sie jak pies itd. Jak wsiadam zawsze staje chociaz jedna tylna noga bardziej pod brzuchem. Sam na padoku potrafi sie podrapac tylna noga `pod broda`, Moze to po prostu swiadomosc wlasnego ciala i jak sie spodziewa, ze zaraz bedzie obciazony z jednej to sie na to przygotowuje?

A on tak ma jak wsiadasz z siemi czy z podwyzszenia?
(BTW ja tyle lat wsiadam ze schodkow, ze ostatnio az w terenie sprawdzalam, czy uda mi sie wsiasc po strzemieniu. A w terenie, zeby mnie nikt ze stajni nie zobaczyl! Ale udalo sie)

Wiele razy pytalam o zdanie osob bardziej ode mnie doswiadczonych, czy jestem dla niego za ciezka itd. Odpowiedzi byly:
- gdybys byla za ciezka to by z toba tak radosnie nie pobrykiwal w galopie
- bolalyby go plecy (konska fizjoterapeutka twierdzi ze na ten wiek plecy ma super, nogi zreszta tez)
- moj ulubiony: gruby sultan na pustyni pewnie byl ciezszy

Wiec chyba easy, jak nie widac innych oznak ze boli, to chyba po prostu tak mu wygodniej
[/quote]
Hej, wsiadam ze schodków ,ale nawet w terenie kiedy jestem zmuszona wsiasc z ziemi to stoi spokojnie tyle ze rozkraczony :P
Jesli chodzi dolegliwosci bólowe to zadnych nie ma , przynajmniej nie daja o sobie znaku.
Jesli wesoły galop jest odpowiedzią na moja wagę to faktycznie moze przesadzam :P Ostatnie sniezne tereny ....bajka <3 no i oczywiscie konio tylko lekko spocony pod popregiem  🤣

Chyba nigdy mi sie nie zdarzylo zeby sie rozkraczala, moze cos z plecami?

Zadnych dolegliwosci bólowych nie ma .
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
majek   zwykle sobie żartuję
17 stycznia 2017 13:39
to wszystkiego najlepszego!
Życzymy z rudą kolejnej "piętnastki"!  😅
Mam nadzieję, bo babsztyl młodnieje!
Zdrowia solenizantce
W "M" cłopaki😀ziewczyny 1:1
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się