Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

No też mi się wydaje, że nie ma co się przejmować. Widocznie nie jest gotowa, nie będę jej przecież zmuszać. Jutro idę na szczepienie, ciekawe czego się nasłucham 😉

Gienia, ale nie siedzi czy nie siada? Bo do siadania to jeszcze nieprędko chyba, koło 9 m-ca dzieci siadają.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 września 2016 17:31
Tymek usiadł stabilnie sam z pozycji leżącej wlasnie w 9msc.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 września 2016 19:34
Siedzi, jak go podtrzymam. Sam nie za bardzo, po chwili leci. Ale wlasnie sam nie siada z leżenia. Mnie to nie martwi, tylko tak jak ty dzionka słyszałaś o jedzeniu tak ja ze juz niby powinien sam siadać 😉

No przeciez wszystkie dzieci PRL-u siadały juz, nie sikaly w pieluchy, wszystko jadły i chodziły w wieku 11 miesięcy. Nie wiecie?  🥂

Fajny ten link co dałaś julie!
Bede miec lekturę na bezsenne noce, które mnie męczą od paru dni 🙁 jestem zombie 🙁 a maz wiecznie pracuje. Potrzebuje urlopu!!
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
20 września 2016 21:36
Dzionka - uwazam, ze mozesz spokojnie wrzucić na luuuuz. Karmienie pokarmami mojej corki do pewnego momentu - mysle, ze 8-9 miesiac wyglądało tak, ze wiekszosc  pokarmu wysadzonego do buzi wypluwała zamiast połykać. Miała jakis taki odruch łykania w druga strone 😉 systematycznie probowalam, zupełnie bez spiny. Az w koncu załapała i polubiła. Choc do dIsiaj nie jest to dziecko,
Ktore pochłania nie wiadomo jakie ilości jedzenia. Bardzo lubi owoce, rosół, brokuła K kalafiora.  A poza tym cos tam zjada 😉 ale ja mam zupełny luz w tym temacie.

Co do siadania. Moja sama usiadła w tym samym momencie, w ktorym zaczela raczkować, czyli w siódmym miesiącu. Wczesniej posadzona siedziała, ale nie jakos super pewnie. Takze sadze, ze każdemu dziecku trzeba dac czas 🙂
Kurczak czyli mam sobie poczekać aż dziecko dorośnie?  😂 Osiwieję  😀

nerechta standardowo 86 a te co wypadają trochę mniejsze typu zara itd. to już 92  😵 Spacerówka jak już ash wspomniała to Elodie Details. Musiałam pozbyć się quinny. Mieszkamy teraz na 40 metrach i nie miałam na niego miejsca- quinny mood w wersji spacerowej to katorga jeżeli chodzi o podróże i przechowywanie wózka w domu ponieważ siedzisko to nieskładana skorupa i wszystko razem zajmuje masę miejsca. Przez to, że wózek wielki często z niego rezygnowałam i podróżowałyśmy tylko z nosidłem co było dla mnie utrudnieniem. Elodie Details mieści się w szafie wnękowej w przedpokoju, rozkłada/składa się banalnie łatwo i sprawnie, w aucie zajmuje miejsca tyle co nic  🙂 Co do jakości wykonania- za tę cenę- moim zdaniem super. Ciekawostką jest, że Alice w tym wózku lepiej siedzi. W quinny cały czas miałam wrażenie, że siedzi na skraju siedziska i nie jest w stanie do końca wsunąć pupę  przez co miała okrągłe plecki. Design  😍 Mogłabym mieć je wszystkie. Jedyny minus jest taki, że  na naszej klatce w bloku kółka ślizgają się w zakrętach.  😉
Zachowanie Alice drastycznie zmieniło się po tygodniu spędzonym u ojca. Ze żłobka raczej rezygnujemy, bo udało mi się znaleźć najlepszą nianię pod słońcem w postaci mojej kuzynki, której dzieciaki są świetnie wychowane.  🙂

Dzionka stylówa "na chłopczycę"  😉 Kontakt z ojcem ma dobry patrząc  na odległość między Polską a Norwegią.. Mój życiowy przewrót na pewno ma na nią wpływ ale staram się aby nie odczuwała problemów jakie nas dotykają.

Dorzucam fotę z czasu kiedy przemieszczałyśmy się bez wózka. Wyjście rano z domu to był dramat. Dwa kompy do pracy, papiery, torba,  majdan młodej i ona wisząca na mnie  😵
Matka Polka, królowa Ikei  😂
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlp1/v/t34.0-12/14182624_1179944632026595_835958484_n.jpg?oh=9e3d4c5cac8c27fc8608c8e7cbfa1841&oe=57E407D3&__gda__=1474563445_a10a7adbd69a40db0900a00c28ed0a05[/img]
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 września 2016 07:10
Quendi, tak. Przecież w końcu się wyprowadzi 😉
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
21 września 2016 07:49
Dziewczyny potrzebuje od Was informacji dotyczącej badań prenatalnych.
Siostra miała robiony test w 13 tyg, z krwi wyszło jej prawdopodobieństwo wystąpienia trisomii chromosomu 18 (zespół Edwarda) na poziomie 1:190 czyli wysokie. Oczywiście jest przerażona, nie wie czy robić amniopunkcje.
Ona lat 20, facet 28, w żadnej rodzinie nie ma nikogo z chorobą genetyczna.. Zdarzyło się komuś ze wyszło duże prawdopodobieństwo a dziecko jest zdrowe?
Młoda, uderzaj do Diakonki - u niej wychodziły podejrzanie test PAPPA, a dzieci zdrowe.

Quendi, matko, patrzę na to zdjęcie i jakbym siebie widziała... Jednak kobieta jak zostaje matką to dostaje jakichś nadprzyrodzonych sił :/ Zapisuję nazwę wózka, bo pewnie na wiosnę będę kupować coś lżejszego.

Wizja, no właśnie też się tym nie martwię, szczególnie, że ona mi wygląda ciągle na strasznego niemowlaczka - takiego co pije mleczko, a nie je kalafiory 😀 Dorośnie przecie kiedyś.

Młoda, jak najbardziej- przecież 1/190 to prawdopodobnieństwo nieco ponad pół procenta, czyli na 99,5 % będzie dobrze! Znam 2 dziewczyny, którym wyszło podwyższone ryzyko, nie robiły amnio, jest wszystko ok.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 września 2016 09:03
No amniopunkcję to raczej wtedy kiedy rozważają aborcje. No chyba, ze chcą juz teraz na 100% wiedzieć. Ale trzeba rozważyć tez niebezpieczeństwo amniopunkcji.
Bardzo delikatna sprawa i ciezko doradzać 🙁

Ja nie robiłam genetycznych badań bo bym wlasnie osiwiala  🙄
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 września 2016 09:13
Koleżanka straciła ciążę w 17 tyg.  po aminiopunkcji. 🙁 Płód okazal się zdrowy.
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
21 września 2016 12:27
Dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
Siostra załamana bo jej wyniki mocno odbiegają od normy.
Np. Wolne beta HCG  4.1 a powinno być 0.135
U niej PAPP-A  0.240 a powinno być 0.080
W dodatku prawdopodobienstwo przedwczesnego porodu przed 34 tyg wyszło 1:182 i nie ma podanej normy wiec tez się stresuje ze jest ryzyko wręcz poronienia.
No i te nieszczęsne trisomie
- 18  u niej 1:197   Norma 1:2775
- 13 u niej 1: 2880   Norma 1:8086
Może któraś z Was jest w stanie się odnieść jakkolwiek czy tte wyniki są naprawdę złe czy tylko tak to wygląda?

Kurczak właśnie tego się bardzo obawia, że zrobi i straci zdrowe dziecko  🙁

Edit.  Ginekolog zalecił jej zrobić jeszcze jeden test- HARMONY, jeslu też wyjdzie pozytywnie dla tych chorób to koniecznie amniopunkcje..  😕
My po szczepieniu, Sara waży 7200 🙂 Oczywiście był straszny ryk na widok obcej pani, potem świetny humor i ćwierkanie, a samego szczepienia chyba nie zauważyła, nawet nie jęknęła. Jednym słowem bardziej lubi igły od ludzi 😉 Lekarka znów się okazała fajna i powiedziała, że dobrze przybiera i żeby się nie przejmować tym, że nie chce pokarmów stałych. Tak więc luz.

Młoda, kciuki za siostrę!
Trzymajcie re-voltowe kciuki. Trafilam do szpitala z powodu spadajacych trombocytow i podwyzszonych leukocytow. Jutro powtorka badan i zobaczymy. Rozwarcie na 1,5 palca, skurczy brak, usg i kto ok. Mlody ma ok. 3700. Zaczynam sie cykac.
ooooch, nada, wysylam pozytywna energie!

Quendi o kurde mol, ale rosnie!!! Jak sobie radzisz w ogole?
nada, kciuki!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 września 2016 15:13
nada, powodzenia!
ash   Sukces jest koloru blond....
21 września 2016 15:18
nada, kciuki!!!!!!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 września 2016 16:57
nada dasz rade! Trzymam mocno kciuki 🙂
Urodzilam drugiego synka. Dochodzimy do siebie.
nada, gratulacje!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 września 2016 07:29
Cudownie  😅 gratulacje, odpoczywajcie  🙂
nada, gratulacje!!
nada Rewelacja! Usciski i gratulacje!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 września 2016 07:54
nada, gratulacje! <3
nada - gratulacje dla Was 😅
zuch dziewczynka!  😅 ukochania dla malego!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 września 2016 08:56
Brawo! Witamy nowego revolciaka!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 września 2016 09:04
Gratuluje! Napisz wiecej jak dojdziesz do siebie.

Ile mamy jeszcze ciezarowek? Jakos pusto sie robi, a nowozafasolkowanych brak.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
22 września 2016 09:26
nada - gratulacje!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się