Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Gienia-Pigwa wielka ulga! Odpoczywajcie  🙂

Alicja ma dziś wizytę u osteopaty. Jestem bardzo ciekawa tego, co powie tym bardziej, że ostatnio na basenie zauważyłam kolosalną różnicę między Alą a jej rówieśniczką. Nie mówię o umiejętnościach, bo wiadomo, że każde dziecko jest inne, ale o samym rozluźnieniu podczas rutynowych czynności..

😍 😍 😍
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 lutego 2016 08:01
Zduśka w jak dużym stopniu niedosłuch? Może się poprawić czy już nieodwracalny?

Gienia fajnie! 😀 Czekamy na wieści z domu 😀
zduśka, na to wygląda, że teraz ja 😉 Może przyszły tydzień będzie nasz, chociaż mama wróży mi przenoszenie, bo sama tak miała z dwiema ciążami. Biedny Bolo 🙁 Jakie rokowania z tym jego słuchem? Duży ma niedosłuch?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 08:15
Quendi, prześliczna jest  🙂 A powiedz mi, ile Alicja ma miesięcy? Chodzicie już na basen? To wcześnie chyba? Hania wpada w histerię, jak się ją wyciąga z wanienki, więc pewnie będzie uwielbiała paplanie w basenie.

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 lutego 2016 08:22
Dzionka może uda Ci się w terminie urodzić  😉 z resztą juz bliżej niż dalej. 

Dziewczyny a co do niedosłuchu to on nie jest duży bo na poziomie 30-40 db ale w związku z tym,  że rok temu miał po 10 db na oba uszka jest coś nie tak..wygląda jak by mu ten słuch się pogorszył.  Gorsze podobno jest to,  że u niego aktywniejsxym uchem jest to lewe ( czyli słabsze ) a powinno być na odwrót.  Bo ucho prawe przekazuje dźwięki do lewej polkoli mózgu,  która jest werbalna  ( odpowiada za mowę ) a lewe przekazuje prawej stronie mózgu  ( emocjonalna ) i stad tez dłuższy czas reakcji no i ewentualnej mowy. Mówię co mi babka przy opisie mówiła.  Z wynikami idziemy teraz w poniedziałek i zobaczymy co nam powiedzą.  Raczej nie założą mu aparatów bo wada jest lekka,  czyli pewnie rehabilitacja i obserwacja słuchu czy nic tam się nie dzieje. 
zduśka - trzymam kciuki za Bolusia :kwiatek:nie ma co gdybać - dużo Wam się wyjaśni w poniedziałek pewnie;
RaDag  - super wieści - obyś się już do końca ciąży nie miała żadnych zmartwień jak tylko ciuszki:P
Gienia-Pigwa - wspaniale, że już wyszliście na prostą🙂 najlepiej w domu i razem!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 lutego 2016 08:36
Zduśka lekka? 😲 Mi przy 10 db zakładali aparat 😲 Inna sprawa, że finalnie i tak go nie nosiłam, bo po nastu latach niedosłuchu po prostu przyzwyczaiłam się do tego na tyle, że w momencie, gdy zaczęłam słyszeć dźwięki normalnie... było mi źle.
Trzymam kciuki! Myślę, że będzie dobrze :kwiatek:
Lotnaa dziękuję 🙂 Alicja ma skończone 4 miesiące. Nie jest za wcześnie, chodzimy na Aqua Baby do centrum rehabilitacyjnego, zajęcia są przeznaczone dla dzieciaczków które skończyły dwa miesiące. Fajne, zorganizowane zajęcia gdzie ciągle się ćwiczy, nie ma bezcelowego taplania się 🙂 Jestem bardzo zadowolona bo cała infrastruktura jest utrzymana na najwyższym poziome higieny, super zaplecze dla matek z dziećmi no i na zajęciach oprócz nas było tylko jedno dziecko 🙂
zduśka, ja tylko powiem tak, że z głuchą Sarą to wcale nie jest tak ultra łatwo 😉 trzeba powtarzać do wyrzygu, mówić naprawdę głosno (na tyle głosno, że trzeba pamiętać o tym, żeby mówić głośniej). Więc 10  dB nie powoduje kalectwa, ale to nie tak, że zupełnie wszystko jest normalnie, więc 4 razy gorzej ... nie uznałabym tego jako "lekką wadę" zwyczajnie, a za solidny powód do niepokoju.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 lutego 2016 09:14
zduśka, moja mama od 30 lat jest nauczycielka w szkole dla dzieci niedoslyszacych. Mowi, ze pracuje sie tam juz z niemowletami, odpowiednio stymuluje i ze aparat/implant od 'malosci' to podstawa, bo dzieci z nawet niewielkim niedosluchem maja duze problemy w szkolach 'masowyc' i od poczatku ucza sie mowic zle, nie odmieniaja, nie rozumieja czesci wyrazow. Jesli chcesz dopytam ja o szczegoly. Mowie o osrodku w Warszawie na ul.Zakroczymskiej.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 10:09
zduśka, trzymam kciuki za synka!  :kwiatek:

Quendi, a to szybko, skoro już od 2 miesięcy! Fajnie, będę się sama musiała rozejrzeć, może nie od razu, ale na wiosnę bardzo chętnie.

Dzionka, z tym rodzinnym wróżeniem to różnie jest. Moja mama - 2 ciąże kilka dni przed terminem, moja siostra - jedna na dzień przed, druga ponad tydzień przed. A ja tydzień po, i to przy wspomaganiu. Dzieciaczki same wybierają co dla nich najlepsze. Ale wiem, jak ciężko mamą się doczekać  😉
Ala na Miss Re-volty! Przepiekna jest  😍

Czy to normalne, ze dziecku sie ulewa w polsiedzacej pozycji? Z tego co czytalam raczej powinna przeciwdzialac ulewaniu, a nie je wywolywac... Bo chyba refluks tak o po takim czasie sie nie pojawia?
Wczesniej zdarzalo sie raz na pare dni odrobine ulac malej, teraz prawie codziennie kiedy ja biore na pollezaco. Czasem nawet z chlustem czy odglosem, spore ilosci. Zanim ja "posadze" odbijam. Isc z tym do pediatry?
nerechta, refluks bardzo czesto pogarszac przy skokach rozwojowych, u nas tak bylo np bylo ostre pogorszenie kiedy sie nauczyla raczkowac, moze to to, skoro zaczela sie obracac?
nerechta weźź bo mi Ala w piórka obrośnie  😁 Osteopata powiedział, że u Alicji ulewanie jest wywołane napięciem szyjno- potylicznym, które podrażnia nerw błędny. W życiu bym na to nie wpadła.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 11:29
Osteopata powiedział, że u Alicji ulewanie jest wywołane napięciem szyjno- potylicznym, które podrażnia nerw błędny. W życiu bym na to nie wpadła.

Jizus, i cos musisz z tym robic?  😲 Zaczynam tesknic za czasami, kiedy dzieci mialy jesc, kupkac, spac, bawic sie, i wyrastaly na zdrowych ludzi, bez wspomagania ze strony miliona specjalistow...

Nerka, lepiej pokaz Igę, bo ona to tez niezly lamacz serc  😀
Lotnaa, to do mnie zupełnie niepodobne, ale wcale się nie niecierpliwię jeśli o poród chodzi 😉 Czyżbym nie czuła się nic a nic gotowa ;P? Fajnie jak by się urodziła w przyszły weekend, czyli równiutko w w terminie, ale będzie co będzie - już 40 tydzień ciąży, więc jest bezpiecznie.

W ogóle się przestałam martwić wagą Sary. Na forum "lutówek", na którym się udzielam, już dwójka dzieci urodziła poniżej 3 kg i miały jedno 46 a drugie 47 cm :O Wszystkie w terminie. W ogóle jakieś malutkie nam się tam te dzieci rodzą, tylko jedno powyżej 3,5kg na 9 urodzonych już.

O jeżu, które wybrać 😀?
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12647315_454293544767963_5976835928676819328_n.jpg?oh=9839d54d3d4bdb53ec31a825c91c496a&oe=5723E263[/img]

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12654308_454643318066319_4630433078805178622_n.jpg?oh=3126f178bfefd4efe9cd983b2e56e063&oe=576DF450[/img]

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12592455_454297201434264_7623671309721577850_n.jpg?oh=aac7b6099cb1048c4655dc3152276205&oe=5739757D[/img]

Do każdego można mieć kokardkę. Potrzebuję (to chyba nie najlepsze słowo 😉 ) dwóch par, bo jedne chcę długie a jedne krótkie pumpy na wakacje.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 12:26
Sarenki i misie podobają mi się najbardziej 🙂 Ale szczerze, jak do tej pory to z tych kilku par spodenek, które mamy, założyliśmy je chyba aż 2 razy. Jakoś mam wrażenie, że jej w brzuszek niewygodnie. BTW, byłam wczoraj w sklepie z ciuszkami (nie to, że coś potrzebuję, potrzebowałam tylko "zobaczyć ludzi", więc teraz wycieczka do sklepu to prawdziwy highlight 😉 ), i ulżyło mi po raz kolejny, że dostałam gigantyczną paczkę od siostry oraz jej znajomych i rodziny królika. Ceny są masakryczne, choć niewątpliwie to wszystko jest super cute.

A propos cute  💘


Dzionka, te z piórami są fajne 🙂
Lotnaa - ale słodki Kurczaczek 😍
Miisieeee! I balony  😜 Superowe! Powiedz jeszcze gdzie jedziecie/lecicie na wakacje i kiedy! Szalency wy 😀

Lotnaa oj jest lamaczka serc jest  😁 Wszyscy po prostu ja zaczepiaja, a jak jest w chuscie to juz w ogole!

I jestem zdania, ze jesli mozna dziecku pomoc, to trzeba. To nie do konca tak, ze kiedys dzieci rosly i wsio, po prostu swiadomosc byla znacznie nizsza i nikt sie wieloma rzeczami nie przejmowal - czy slusznie? To chyba juz zalezy od rodzicow. Ale ja tez chodze z Iga do osteopaty, chce ja tez przebadac sensorycznie i neurologicznie, bo... moge. I jesli dzieki temu bedzie jej na swiecie lepiej to moim obowiazkiem jako rodzica jest jej to zapewnic. Ale to moje zdanie oczywiscie i moje wsciu bziu czy jak to sie tam pisze 🙂

Igula w wersji Caryca  😁
Dziewczyny cudne maluchy! Księżniczki 😍 Wszystkie 😍 Napatrzeć się na słodziaki nie mogę
Przylazłam z wątku wspinaczkowego za nerkowym i lotniakowym maleństwem haha 😁

Dziona, misieeeeeeeee 😍
nerechta, uwielbiam Igusię 😀 Jest naprawdę cudna. I widzę, że rana po kocie się ładnie goi. Chcemy lecieć do Toskanii, bo kumpel nas zaprosił, ale jeszcze zbieram info czy z półrocznym dzieckiem jest to realne - czy nie za gorąco... Bo on tam chyba tylko w sierpniu będzie, a my celowaliśmy we wrzesień jednak. A wy gdzieś wybywacie?

Lotnaa, ale fajny krasnalek 🙂 Jak tam Ci w roli mamy?

amnestria coś te wspinaczkowe dziewczyny zachodzą, może jesteś następna w kolejce  😁

Dziękuję za doradztwo spodenkowe - każdy mówi co innego, mogłam się tego spodziewać 😀
Dzią, Bo wszystkie gacioszki cudne - to co się dziwić? 😀
O nie, nie! Jeszcze nie teraz, to nie mój czas 🙂 Uśpiłam instynkty 😀 Póki co będę się Waszymi krasnalami zachwycać (co i tak jest nowością, bo kiedyś tak nie miałam)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 13:14
amnestia, uwazaj, bo to zarazliwe  🤣 Mnie zarazila siostra, wczesniej wolalam zrebaki od bobaskow  😉

ner, no oczywiscie, ze trzeba pomoc, nie chodzi mi przeciez o to, zeby byc obojetnym wobec potrzeb dzieci. Mowie tylko, ze kiedys w jakis sposob bylo "latwiej", czy to przez ignorancje, czy przez brak wiedzy czy mozliwosci. Gdybym mogla cos zrobic dla skory Hanii, to bym na glowie stanela, zeby jej pomoc, niestety mozemy tylko czekac.
Do osteopaty tez sie chetnie wybierzemy za czas jakis. BTW, rozumiem, ze to seria wizyt? Jak czesto?

Iga jest rozbrajajaca  😍

Dzionka, moj maz wymyslil, zeby latem wybrac sie w podroz sentymentalna do UK. Wiec dawaj znac jakie info zebralas nt latania z pol rocznymi bobaskami.

Bazylka  :kwiatek:
Dzionka- wszystkie super, ale gumkom w pasie mówię nieee.
Dzieki dziolchy, pochwaly przekazane Krolowej  😁

zalezy jakim gumkom - ja ciasnych tez nie zakladam, ale jak sa szerokie i nie uciskowe to spoko 🙂 Te wydaja sie ok choc fajnie by bylo pomacac.

Loty z dzidziami slyszalam ze jak najbardziej sa ok, nawet w dalekobieznych liniach sa dostepne ponoc lozeczka 🙂
My sie na pewno gdzies bedziemy wybierac - maz organizuje w tym roku rocznice wiec kwestia tego gdzie. Chcial Kanade i Floryde ale wolalabym ze starsza Iga. Moze Wlochy albo Szwecja, albo jeszcze cos innego.
Poza tym na pewno na weekend do Torunia na potezne lody  🤣

Osteo czy seria to zalezy od dzidzi, u nas na pewno seria bo mamy asymetrie. W pn mamy druga wizyte, czyli wypada co 3 tygodnie 🙂
Lotnaa To zalezy. My bylismy raz na samiutkim poczatku przez mikroskopijne laknienie i to, ze P. nie odwracala glowki w lewo. Po jednym zabiegu glowka sie zaczela obracac bez problemu, z jedzeniem to dluzsza historia. W DE osteo jest naprawde droga- ok. 120 Euro za wizyte, ale niektore kasy chorych doplacaja. My jestesmy w Techniker i ze swistkiem od pediatry dokladaja 50% za max 3 zabiegi w roku.
Slodka dzidzia 😍

Quendi Cudniutka!

Dzionka Misie! A swoja droga tez bede zamawiac, ale takie czarno biale, jakby w trapezy ?  😎
Quendi, nerechta, Lotnaa, cudaaaa  😜

Co do latania to najlepiej moim zdaniem lecieć zanim nauczy sie raczkowac albo jak juz chodzi. Moja młodsza leciała jak miała 5 mcy i było super. Jak zaczęła raczkowac to juz było duzo gorzej, męka straszna na każdym wyjeździe (2x auto, raz pendolino, raz samolot). Co do temperatur spoko dawała rade w upale, no tak jak dorosły...

Aha no i ja gumom dla leżącego dziecka mowię nie, jak juz zmienia pozycje to juz prędzej, najlepsze sa takie szerokie pasy z jerseyu z elastyna, a nie jakies grube/ cienkie gumy w tunelach. No i najlepiej gdyby sie dało sprawdzić czy sie łatwo rozciąga.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 14:07
Lotnaa W DE osteo jest naprawde droga- ok. 120 Euro za wizyte, ale niektore kasy chorych doplacaja. My jestesmy w Techniker i ze swistkiem od pediatry dokladaja 50% za max 3 zabiegi w roku.


No właśnie takiej kwoty się spodziewałam, więc lekka masakra przy konieczności regularnych wizyt. Może kiedyś w PL by się udało wybrać, póki co dam jej czas, bo nic mnie nie niepokoi. Też jesteśmy w Techniker, więc w razie potrzeby będziemy działać.

A skoro już o lakarzach rozmawiamy, szczepiłaś Paulinkę zgodnie z kalendarzem? Czy próbowałaś czegoś unikać/opóźniać?Podejrzewam, że to ciężka sprawa tutaj. Podstawy chcę zaszczepić, ale nic ponadto.
Ja się lotu nie boję, mój brat mnóstwo lata ze swoim synkiem od urodzenia i mi wszystko opowiedział co i jak 🙂 Bardziej się boję, że umęczymy małą w tym sierpniu. Jeszcze nie kupiliśmy biletów, próbujemy namówić kumpla na końcówkę września jednak 😀

nerechta, wow, jakie super plany wyjazdowe! Kanada też mi się marzy. Na Florydzie byłam i jak dla mnie nic szczególnego, no ale ja tylko w Miami i Miami Beach byłam, więc sama rozumiesz 😉

Pandurska, wiem które! Też mi się bardzo podobają i nad nimi myślę hehe 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się