Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 grudnia 2014 12:57
Agnieszka, słodka Ania 🙂
Dzionka, czytałam, że jakiś czas temu mnóstwo osób robiło w ten sposób i dlatego teraz bardzo mocno to kontrolują. Jak jest z przepisami nie wiem.

Nie zdążyłam dzisiaj zadzwonić do lekarza, żeby zapytać o to skierowanie do neurologa. Jutro będę dzwonić. Ciekawe jak długo czeka się na wizytę... Od soboty Hani już nie zdarzyło się przekręcić.

Możecie polecić jakieś sklepy, w których są śpiworki do spania? Szukam czegoś z odpinanymi rękawami i nie mogę się zdecydować.
A tak w ogóle, to miejsca się zwolniły!
Gdzie nowe fasolki? Do roboty!!!  🤬  😉


aaaa fajne🙂 lubię to😉
Już doczytałam wszystko - od 2015 r. ZUS będzie brał średnią składek z 12 miesięcy. Można więc sobie podnieść składki na koniec, ale nie robi się na tym już takiego dobrego dealu 🙂
A tak w ogóle, to miejsca się zwolniły!
Gdzie nowe fasolki? Do roboty!!!  🤬  😉



Pracujemy, pracujemy nad tym  🤣

maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 grudnia 2014 13:07
Kurczak, nie wiem, jak neurolog, ale ja skierowanie na rehabilitację mam z 24.10, a wizytę... 7.01. :/ Nosz kurde...

A zapisać się do jakiegokolwiek lekarza prywatnie w Olsztynie, to problem. To mnie zadziwia, internista PRYWATNIE??? No way... :/
my_karen   Connemara SeaHorse
01 grudnia 2014 13:15
kenna, no wlasnie super przybiera, ale pani doktor stwierdzila, ze "przydaloby sie"... tylko wlasnie srednio mi sie to widzi narazie, poczytam na spokojnie pozniej. dzieki za opinie w kazdym razie🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 grudnia 2014 13:24
My_Karen to jak przybiera to chyba nie ma potrzeby nic więcej podawać. Ale ja wiesz tak gdybam bo nie mam w tym doświadczenia.
Kenna dzięki za odpowiedź. No to faktycznie masz nie za wesoło, kombinujesz pewnie z jedzeniem. Ja też byłam długo karmiona sondą ale chyba nie miałam takich problemów jak Milan ale może to faktycznie kwestia indywidualna. Aż z ciekawości podpytam staruszkę.
Dzionka a widzisz, czyli juz są zmiany - cwaniaki  🙂. Wiesz jak to jest  😎 Zus się nie szczypie i dba o swoje pieniądze  😁
m2nika to trzymam kciuki !!!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 grudnia 2014 14:01
maleństwo, u nas chociaż z prywatnymi lekarzami nie ma problemu, ale wiadomo, to niestety kosztuje... Nawet pediatra, do której chodzimy ma swoja prywatną, małą przychodnie, ale przyjmuje też na NFZ i udało nam się załapać, co bardzo mnie cieszy, bo zupełnie inaczej nas tam traktują niż w normalnej przychodni, a i warunki nieporównywalnie lepsze.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 grudnia 2014 14:10
Maleństwo dlatego ja ogromnie się cieszę z naszego pakietu w enel medzie. Bo jak bym miała teraz biegać z Bolkiem po tych wszystkich specjalistach plus rehabilitacja to ja nie wiem co bym zrobiła  🤔wirek: Co prawda dość sporo to miesięcznie nas kosztuje ale coś za coś.
kenna jak tak czytam o Milanie, to jakbym o Michale czytała... 😵 muszę zgłębić temat, bo koleżanka mi sprzedała newsa, że była na wykładzie o żywieniu i padło, że układ pokarmowy dojrzewa i że u wcześniaków m.in bywa że jest problem z łykaniem, bo "ośrodek" odruchu wymiotnego jest wysoko i dopiero z wiekiem "schodzi" niżej. Moim zdaniem, to nie jest żadna neurofobia, bo Młody sięga chętnie, wręcz awanturuje się o nasze jedzenie, ale międli, gryzie i rozdrobnione wypluwa, albo wyrzyguje. Niezmiernie rzadko połyka i jeśli raz połknie dany rodzaj pokarmu nie jest to żaden sukces, bo następnego dnia dokładnie to samo może skończyć się pluciem, wymiotowaniem itp
Póki co jest kolorowo, bo ma infekcję i posiłek,  to jak pole minowe
ja jestem po pierwszych wizytach u poloznej. Oczywiscie pobrali mi idiotyczna ilosc krwii, juz zapomnialam, ze tak doja. 6 stycznia mam pierwsze USG i juz sie nie moge doczekac  😡
i ciekawa jestem "kto zacz" dziewoja czy mlody mezczyzna? a tu jeszcze tyle czasu  😵 no nie wiem, jak dotrwam!

Agnieszka wygladasz kwitnaco! Aneczka jest slicznym berbeciem  😍
slojma   I was born with a silver spoon!
01 grudnia 2014 15:52
Agnieszka-  piękna Ania i mamusia 🙂
Ja zachęcona waszymi opowieściami o zabawkach używanych kupilam dzisiaj co prawda fishera ale coś co nazywa się little gym za całe  dwa funty i dziecka nie mam od godziny. Buczy i piszczy  do zabawek.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
01 grudnia 2014 17:18
Dziewczyny wyszedł mi w wymazie z pochwy Streptococcus agalactiae. Dzwoniłam już do mojej ginekolog (powiedziała - będziemy leczyć, ale póki co spokojnie bo nikomu on krzywdy nie zrobi). Wiem, że u mnie jest bezobjawowy (i faktycznie tak jest), że sama go sobie wyhodowałam bo jest on w układzie pokarmowym blablabla. Wiem, że wystarczy dostać antybiotyk, najlepiej dożylnie, okołoporodowo itd Ale co w sytuacji gdy zacznę rodzić przedwcześnie?

Edit: tylko błagam nie piszcie mi, że przy porodzie istnieje aż 70% prawodpodobieństwo zarażenia dziecka, a po zarażeniu dziecko może zachorować m.in na zapalenie płuc, sepsę, zapalenie opon mózgowych i że po rozwinięciu się stanu chorobowego śmiertelność waha się od 20 do 80%... Dr Google już wywołał u mnie stan przedzawałowy i nie pomogło nawet to, że poinformował mnie też, że ma to co trzecia kobieta w ciąży...
dziewczyny, wrzuciłam na bazarek trochę puzzli i książek L, oraz projektor akwarium
Dziewczyny,  podpowiedzcie proszę coś w temacie mleko w diecie dziecka po 1 roku życia.  Czy faktycznie takie niezbędne ze po skończonym kp trzeba mm albo krowie pakować w dziecko?
Agata-Kubuś, wyluzuj, mnostwo kobiet w ciazy to ma i wszystko jest oki. Ja mialam w pierwszej, mialam prikaz pojawic sie w szpitalu jezeli rozszelni sie pecherz plodowy wiec jak tylko zaczely mi sie saczyc wody plodowe pojechalam na izbe przyjec, stamtad skierowano mnie na porodowke i od razu dano antybiotyk. Ani ja ani Mala sie nie pochorowalysmy. Jezeli zaczniesz rodzic przedwczesnie procedura jest dokladnie ta sama.

m2nika, no to trzymam kciuki 🙂
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
01 grudnia 2014 19:33
bobek, właśnie to chciałam usłyszeć  🙂  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Dziękuję, już trochę zaczynam luzować, ale jak zobaczyłam wynik z dziwną łacińską nazwą to myślałam, że zemdleję...
Kami   kasztan z gwiazdką
01 grudnia 2014 19:40
Agata-Kubuś ja miałam przy Anetce, poród postępował bardzo szybko, więc dali mi podwójną dawkę antybiotyku i wszystko było ok  🙂 nie denerwuj się i przestań czytać wujka google  😉

Anetce od 11 do 29 listopada wyszły wszystkie górne jedynki i dwójki  😵 także Maleństwo jeśli chodzi o zęby to może być albo sinusoida, albo kumulacja i potem dłuższy spokój  😉
[quote author=Julie link=topic=74.msg2234815#msg2234815 date=1417438043]
A tak w ogóle, to miejsca się zwolniły!
Gdzie nowe fasolki? Do roboty!!!  🤬  😉



Pracujemy, pracujemy nad tym  🤣

Na razie co prawda bez skutku, ale czytam Was cały czas i mam nadzieję, że wkrótce dołączę  😀
[/quote]

My także działamy 😉 3grudnia robimy pierwszy test na próbę
m2nika, no to trzymam kciuki 🙂


bobek, przydadzą się 🙂 dzięki!


Tuśka, powodzenia!!  😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 grudnia 2014 19:50
Kami, dzięki. Tfu tfu, póki co jakby się uspokoiło, dziecko zachowuje się zupełnie normalnie...
Kurcze ja bym chciała, żeby Anetka miała ząbki za sobą, a tu już za 6 dni 7 miesięcy nam mija, a zębów jak nie widać tak nie widać. 🙄

Znalazłam takie cudo z przed 1,5 msc ... ale się zmienia ta moja śliczna! 😍

Kami   kasztan z gwiazdką
01 grudnia 2014 20:37
Srokate nie przejmuj się - znajomych synek jest ponad miesiąc starszy od mojej Anetki i też ani jednego ząbka  🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 grudnia 2014 20:39
Ale to chyba lepiej jak wyjdą później  🙂
Srokate śliczna  😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 grudnia 2014 20:49
zduśka, w sumie to ja sama nie wiem, czy lepiej wcześnie, czy późno. Gadałam ze znajomym dentystą, ponoć nie ma to wpływu na jakość zębów. Ja ząbkowałam mając skończony rok i mama mówi, że było to koszmarne, już chodziłam, a miałam takiego sralucha, że wszystko było opaskudzone... 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
01 grudnia 2014 20:58
Zduśka zależy dla kogo lepiej - dla mamy karmiącej piersią na pewno im później tym lepiej, bo mnie sutki pogryzione  😁 Według mnie, jeśli odpowiednio dbamy o ząbki (tzn. myjemy pastą, dbamy o dietę) to nie ma znaczenia kiedy wyjdą  🙂
Potrzebuje pomocy... Czy któraś z was miała poronienie samoistne a po pół roku czasu od tego poronienia nadal były śladowe ilości skrzepow ? Od razu mogę dodać, że przez ten czas miałam kilka razy zapalenie pęcherza, robiłam RTG i nic nie pokazało. Czy jest prawdopodobieństwo, że przez te skrzepy może dochodzić do takiego zapalenia ? Oczyszczanie macicy bedzie raczej wskazane ale dziwne bo po miesiącu czasu od poronienia byłam badana i okazało się, że macica jest czysta..
flosia ale te skrzepy to podczas okresu czy tak w środku cyklu?  😉
raczej nie możliwe aby pół roku trwało oczyszczanie - co najwyżej to zaburzenia hormonalne  😉

Miałaś robione usg?
Np. u mnie po poronieniu samoistnym (raz w szpitalu byłam tydzień) i teraz ostatnio, obraz usg był ok, za dwa tygodnie miałam powtórzone badanie na wszelki wypadek.
my karen  podawałam wzmacniacz mleka Bebilon HMA bodajże. Takie małe saszetki. Ale Hela jak się urodziła ważyła 1940g, przez 12 dni w szpitalu nie mogła dobić do 2000g. Miałam zalecenie, żeby podawać do osiągnięcia wagi 2500g. W życiu bym nie uwierzyła, że noworodek umie tak fachowo i daleko opluć wszystko tym co nie smakuje  😀 Raz udawało się podać w mleku, raz w wodzie. Miała dostawać po 2 saszetki dziennie, ale byłam w stanie przemycić tylko jedną. Bardziej stężonego roztworu nie dało rady podać, bo zaraz ulewała. Miała hipotrofię, dlatego w 35 tyg. taka malutka była. Bliźniaki z tego samego tygodnia ciąży większe były  🙇
Hela trafiła na takie dni w maju, w ogóle na takie lato, ze upały były straszliwe. W szpitalu gorąco i duszno. Wszystkie dzieci w dzień spały po 7-8 godzin jednym ciągiem, nawet położne nie dały rady budzić na karmienie. Za to w nocy dzieciarnia nadrabiała, co chwila na cycku  😀iabeł:  I siedziałam w szpitalu 12 dni, bo 2000g to był warunek wypisu... 
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
02 grudnia 2014 06:58
Kami, już się wyciszyłam, bardzo dziękuję  :kwiatek: Moja mama (analityk medyczny i wieloletni pracownik laboratorium na mikrobiologii) też mi powtarza, że spokojnie i że teraz wieeeele dziewczyn ma a dzieci rodzą się piękne i zdrowe.  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się