Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
11 maja 2009 08:43
ładne Kalina
Marita - piękne imię!! 😍 😅

Biała - tak sobie pomyślałam teraz, jak pisałaś o tym, że Julka nie lubi dotykania twarzy - próbowałaś ją głaskać po buźce podczas karmienia? Ja tak robię z moimi (czasem aż bezwiednie :icon_redface🙂 - miziam ich po buźce, albo rączce i właśnie zaobserwowałam, że jak nie karmię młodego, a masuję mu dłoń/buźkę to przymyka oczka, uśmiecha się i wysuwa język - jakby właśnie jadł. I ma taką błogość na twarzy 😀 Na bank mu się dobrze kojarzy! 😁

Lalena - jakie imiona? 👀
Wawrek bardzo się cieszę że Jagódka ma serducho jak dzwon 🙂

Dempsey kiedy masz w planach nam się rozdwoić? 😉
te orzechy mnie zaciekawiły. Jak to się z nimi pierze? wszystko można prać? dopiera plamy?
Kazio też ma czasami suche plamki w zgięciach łokci, pod kolanami, na szyi. Mało raczej i szybko schodzą po posmarowaniu (polecam też zwykły Bepanten Plus nałożyć grubą warstwą) ale może warto. U niego to raczej na pewno kontaktowe bo występuje w takich miejscach np na szyi tam gdzie od ubranka coś go podrażniło..

Z Emolium też używamy tej emulsji specjalnej - faktycznie strasznie nie wsiąkająca jest 😉 Kiedyś sobie posmarowałam twarz, po pół godzinie nie wytrzymałam i zmyłam 😉

Basznia proszę mi tu grzecznościowych uników nie robić, ja wolę żeby się ktoś uraził niż jak masz wcale nie pisać :P Julka zaraz rok kończy pisać mi tu co u niej i u Martusi też 🙂

z Jagódką to było tak, że w 24 tyg. na badaniu połówkowym serduszko pracowało niemiarowo. Raz biło 172/min, a za chwilkę 102/min. Lekarz prowadzący co prawda uspokajał i mówił, że w tym okresie tego typu zaburzenia są jeszcze normą (podobno do 30tyg serce może sobie "szaleć"😉, ale lepiej się upewnić. Chcąc nie chcąc nerwy były, bo u nas na echo trzeba czekać długo i to bez względu na to czy prywatnie, czy ze skierowaniem. Samo badanie zrobione bardzo profesjonalnie przez specjalistę z Warszawy. Doktor wszystko bardzo fajnie wyjaśniał, pokazywał, omawiał, itd. I tak najważniejsze co usłyszeliśmy to to, że wszystko z serduszkiem jest ok. Kamień spadł nam z... serca 😉

i jeszcze raz dziękujemy za trzymanie kciuków, to bardzo pomaga :kwiatek:
kamkaz- Kalina i Alicja maja moje poparcie 🙂
Ana- pan syn to Viggo, pani corka to Lotte, ale ja chyba za szybko z planami ide....
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 maja 2009 11:20
No i widzisz, Gwash, odpisałam i mi wcięło posta. Widocznie komp ma coś przeciwko mojemu uczestnictwu w forum 🙂.
Marta w porzo, dośc grzeczna i bardzo elokwentna, zakakuje nas swoimi celnymi ripostami  🤣. W czerwcu będzie chodziła na godzinkę do przedszkola, od września pełną parą 😎. No i konie-ma totalnego hopla, coraz większego. Nocnikowo-bosko-dojrzała do tego i zero wpadek. Cieszę się że spokojnie czekałam. Jula jeszcze nie chodzi, a już nie chce siedzieć w wózku, chodzi przy ścianie i za jedną rączkę, ale dośc nieporadnie, najbardziej lubi czworaki co nie jest dobrym pomysłem na podwórku i po deszczu, a jak się zmęczy chodzeniem to właśnie tak by się chciała przemieszczać. Poza tym ze słodkiego bobasa stała się słodkim bobasem który chce stawiać na swoim- bywa ciężko.
kamkaz- teraz sobie przypomnialam, ze wczoraj mialas urodziny! spoznione ale oczywiscie szczere zyczenia wszystkiego absolutnie najlepszego!!!  :kwiatek:
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
11 maja 2009 14:03
Kamkaz zalegle ale szczere STO LAT i spelnienia marzen 🙂
My dzisiaj po wizycie u Bianki pediatry ktora byla przy cesarce 🙂 ,Bebe wazy 2550gr i super sie rozwija.Bardzo sie wdzieczyla i Pani doktor powiedziala ze jest mega slodka i jest dzieckiem idealnym,pobieranie krwi zniosla jak twardziel i niestety byl problem bo Bianka nie plakala wiec krew nie chciala leciec.Ma jeszcze lekkie szmery w serduszku ale ma jakies 2 miesiace na to zeby zniknely i wszystko bylo w normie.Teraz zaczynamy normalne wizyty kontrolne jutro oczy,w srode usg przeciemiaczkowe czy jakos tak.No i zaczynam miec w domu noworodka bo teraz powinna sie urodzic haha 🙂 BONUS miesieczny .
Biala podobno dziewczynki podobne do tatusia maja w zyciu szczescie 🙂 Bianka to cala ja a mialam nadzieje na te piekne wlosy i oczy tatusia a tu bedzie delikatna blondyneczka (mamusia udaje,ze jest ciemnowlosa haha 🙂 ) chociaz to sie podobno jeszcze moze zmienic.
Basznia dama z kokarda baaardzo efektowna 🙂
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
11 maja 2009 16:31
Basznia: ale duża panna z Julki się robi. Zdjęcie z kokardą miód. Fajnie mają dziewczyny, że mogą sobie na konikach pojeździć od małego.

Ana: świetny sposób, tylko u nas chyba za późno na to. Julka teraz tak krótko ssie i wszystko ją rozprasza, że już nie będę dokładać kolejnych bodźców. I tak się cieszę, jak uda mi się ją utrzymać przy cycu dłużej niż 5 minut 😀 Ale na pewno skorzystam z rady przy Jaśku (ew. Julku) 😀

Karola: ja jestem wykapany tata 😀 I na brak szczęścia nie narzekam. Już wiem, komu za to dziękować. A Bianka już ma prawie miesiąc? Jak to szybko zleciało, proszę.

dzieki dziewczyny 😉

Ja dostalam masaz dla kobiet w ciazy i zatrzymam sobie chyba dopiero na koniec... Jak juz bedzie mi zle  👀 Narazie to mnie maz masuje, a potem taki profesjonalny masaz to dopiero bedzie cudo  😂

kurcze, a teraz znowu zaczyna mi sie dluzyc.. brzucha wciaz nie ma  😵

Karola dziecko Ci szybko rosnie  😀
Ja to bym chciala, zeby bylo podobne do taty, bo tate ma ladnego, a przynajmniej watpliwosci nie bedzie...  😁

http://allegro.pl/item624355295_palmers_cocoa_butter_formula_jar_270g.html - uzywal ktos palmer? Ja mam trzy rozne kremy no i to maslo, i dzielnie juz od dwoch miesiecy trzy razy dziennie sie smaruje.. Pomoze?
Dworcika   Fantasmagoria
11 maja 2009 18:27
Hmm...przechodziłam przed chwilą obok kościoła. Właśnie skończyła się msza, a trwa Biały Tydzień. Dzieci w albach wyszły z kościoła i koparka mi do ziemi opadła. Alby, które miały te dzieci są z jakiegoś cienkiego materiału, lekko prześwitywał. Byłam w szoku widząc 8-9 letnią dziewczynkę, której spod alby prześwitywały białe stringi  🤔

Naprawdę aż tak się wszystko pozmieniało?
Nie żartuj Dworcika - masakra! 🤔 Ha...kryzys...oszczędzają nawet na materiale na alby!

Lalena - piękne imiona, ech...zazdroszczę

Basznia - boskie zdjęcia! Zazdroszczę jazd!
Ale już niedługo...
W środę zamierzam wsiąść po raz pierwszy od....1,5-2 lat? 🤔wirek: 🤔 Trzymajcie kciuki, żeby się nie zabiła, hahahaa 🏇
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
11 maja 2009 19:05
Wiosennie i dziewczęco:






Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 maja 2009 19:12
Biala, Autentycznie Jula to cały tatuś! 🙂
Fajny pączuś 🙂
Ana czego zazdroscisz???? 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
11 maja 2009 19:34
Nie żartuj Dworcika - masakra! 🤔 Ha...kryzys...oszczędzają nawet na materiale na alby!



Niestety pisałam całkiem serio :/
Lalena - że takie fajne imiona. U nas w Polszy tak się nie da, niestety....Mieliśmy różne nietypowe dla Adasia i na końcu został Adaś, hihi 😁

Biała - Julka prześliczna! 😍

w Belgii jest takie zageszczenie roznych narodowosci/kultur, ze chcialam naprawde imiona 'normalnie spokojne' , zwlaszcza po tym jak w styczniu, odwiedzajac w szpitalu kolezanke z nowonarodzona coreczka, czytalam imiona innych maluchow na drzwiach pokoi- jedno, ktore mi zapadlo w pamiec to Yanaika... to juz nawet dla Belga dziwnie 🙂
moj przyjaciel, ktory ma juz corke Morgane, dorobil sie dzis synka- Leona 🙂

a Adas to jedno z piekniejszych znanych mi imion 🙂
Lalena oj jesteś w Belgii? Zazdroszczę  😎 byłam ostatnio w Liege 😉

Dworcika wolałabym, żeby to co opisałaś było tylko przewidzeniem....  🙄
szepcik, to nastepnym razem zapraszam do najpiekniejszej na swiecie Brugii 🙂
wczoraj byla komunia wiktorii i jakos ani jej ani jej kolezanek alby nie przeswitywaly. w calej polsce sa te same alby?

u nas dzisiaj kolejny sukces- bylismy u fryzjera. oczywiscie nie obylo sie bez wrzasku- ale w trakcie strzyzenia dalam rade porozmawiac z tycjanem i nie histeryzowal az tak bardzo jak ostatnio. mam nadzieje ze w koncu z tego wyrosnie i zaczniemy chodzic normalnie obcinac wloski. i paznokcie u nog... 😵

ana- trzymam kciukasy za jazde 🏇 ja jak wsiadlam po prawie roku nie jezdzenia- to pierwsza mysl: 'co tu tak kur*a wysoko 😲 '  😁
Dworcika   Fantasmagoria
11 maja 2009 22:07
szepcik, zbyt długo za nimi szłam, żeby się nie przyjrzeć. Sama w pierwszej chwili myślałam, że młodej się majtki "wcięły". Ale nie. Nie ma takiej opcji... :/
Tu chyba nie chodziło o prześwitywanie alb ale o stringi u ośmiolatki... Dla mnie szokujące, nie przyszłoby mi coś takiego do głowy 😲.
Dworcika   Fantasmagoria
11 maja 2009 23:39
Oczywiście, że o stringi!
Bo materiał na alby...cóż... nie wiem jak to się nazywa, ale często się to widzi - gładka, cienka bawełna z domieszką jakiegoś włókna nadającego jej dodatkowej gładkości, miękkości. A że cieniutkie to, to i prześwituje trochę. Pal licho, ale te majty zwaliły mnie z nóg o.0
A mnie bardziej szokują prześwitujące alby 🤔 Już widzę jaka to pożywka dla różnych zboków 😤
A stringi? Możecie mnie uznać za wariatkę, ale nie szokuje mnie to. Może bardziej śmieszy, bo albo dziewczynka chciała być już "taka dorosła", albo rodzice tak zadecydowali. Sama nie kupiłabym stringów takiej dziewczynce, ale gdyby się uparła, że chce, to czemu nie?

Lalena  :kwiatek:

zen - gratki!! 😅
Pazurów też nie lubi? Ależ masz przeprawy....
Ale co tam....wyrośnie z tego :kwiatek:
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
12 maja 2009 08:40
Zen: gratulacje. Zawzięta jesteś, ale dobrze, że widać efekty. Udał Ci się Tycjan, nie ma co 😀

Ana: Julka tak się stroi do Adasia.

Lelena: myśmy wybierali, żeby było popularnie i w Anglii i w Polsce. Ale też mi się podobają niektóre angielskie imiona. Ale może kiedyś wrócimy do PL.

Lecimy na masaż. Na razie.
Dworcika   Fantasmagoria
12 maja 2009 10:25
zen, alby chyba są różne - kwestia kto szyje. Widziałam już różne materiały, wykończenie, jedne były przewiązane szarfą, inne sznurem...
Mnie przede wszystkim zszokowałe te majtki. Zwłaszcza w połączeniu z resztą - alba, msza, 8-latka i stringi...
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
12 maja 2009 10:55
Wow stringi u 8 latki  🤔 ja mam 28 a wole bielizne albo retro albo damskie bokserki 🙂 . A mame widzialas  👀 ja sobie potrafie ja wyobrazic ha ha.
Biala Julka juz jest taka dorosla ze az jestem w szoku bo nadal pamietam te emocje zwiazane z Twoim rozdwojeniem 🙂
Zen a moze popros o te zabiegi jakas kolezanke ktora Tycjan bardzo lubi? Czesto dzieci rodzicom robia afery a przy kims "obcym" nie ma problemu bo zgrywaja twardzieli 🙂 i moze da sobie paznokcie obciac itd 🙂
Hmm ciekawe czy ja jestem dobra mama zastanawiacie sie nad tym czasem 🙂 ?
=> stringi, makijaż profesjonalny, tipsy - to ponoć standard u KOMUNISTKI
cieszę się ze mam syna

=> Basznia, foty na koniu rewelacja - ja się nie odważę razem wsiąść na konia z dzieckiem

U mnie WOK mega chory...
od tygodnia sraka - 2x byłam u lekarza,
schudł 1,200kg co dużo jak na dziecko - tak mi się wydaje

leki nie pomagają - jeszcze daję jakieś bakterie , elektrolity i inne cuda i dieta ścisła
du.pke ma obtartą jak OGIEŃ

oczywiście nie było mnie 3 dni (targi) a mój mądry mąż stwierdził, że lekarka jest BE i że dziecko sra 8x dziennie i co?
zawiózl go do szpitala
gdzie co?
Wok zaraził sie zapaleniem oskrzeli ...wrrrrrrrrr

leki na srakę zostały więc odstawione
i dostał anabol na leczenie zapalenia oskrzeli...

bardzo śmisznie ...

dodam, że sra nadal...

co za absurd
Jak to tipsy i makijaż ma komunię???  🤔
No dobra, moja kuzynka jakieś 4 lata temu też miała "makijaż" podczas komunii, ale to dlatego, że właśnie wychodziła z ospy, i miała pełno śladów jeszcze, więc żeby nie wyglądała jak muchomor to wysmarowaliśmy ją podkładem - nie muszę chyba mówić, że po kościele wszystko jej spłynęło i alby nie dało się doprać  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się