NACHRAPNIKI - typy, zastosowania, różnice, spostrzeżenia ...

Magdzior, dzięki  😉 Jutro próbujemy z hanowerem zapiętym normalnie i zobaczę jaka będzie reakcja. Bo coś mi się wydaje że przy pierwszej próbie za ciasno go zapięłam i to była przyczyna buntu. Zrobię fotkę po założeniu na konia i wtedy bardzo bym prosiła o ocenę czy to jest dobrze dopasowane...Obawiam się że część nosowa okaże się jednak za długa - kupiłam rozmiar cob, jak się okaże że jest lipa to chyba będę musiała pisać do Daw-Maga żeby mi zrobili w niestandardowym wymiarze (bo oczywiście pasek "policzkowy" w nachrapniku pony jest za krótki...)
Ma ktoś porównanie rozmiaru nachrapników kieffer i daw-maga? Na moją kobyłkę, na którą kiefferowy kombinowany full ma na styk dziurki (w skośniku jednak trzeba było dorabiać - za duże) brać meksykana daw-maga (chyba, że ktoś wie, gdzie mogę kupić kieffera) full czy cob?
Szukam symetrycznego hanowera, ten z BR to naprawdę jedyny dostępny? Nic innego nie mogę znaleźć 👀
budyń, a co ci przeszkadza ten w BR? Wg mnie jest super fajny (i skóra, i wykonanie), szkoda, że na mojego zwierza za duży i muszę sprzedać, ale w sumie liczyłam się z tym - rudy ma kompletnie nietypową głowę 🙁.
epk, nie lubię czekać kilku tygodni na zamówienie + lubię mieć wybór. Nawet jeśli niczym się nie różnią, ot, chciejstwo 🤣
Teraz myślę nad rozmiarówką... Szweda zapinam na pierwszą dziurę, ale wędzidło koń ma 12,5. Hmmm, epk, masz coba czy full? Jakbyś sprzedawała fulla, to wal, może na mojego wejdzie.
budyń, masz pw.
[quote author=budyń link=topic=6650.msg2296301#msg2296301 date=1424338642]
Szukam symetrycznego hanowera, ten z BR to naprawdę jedyny dostępny? Nic innego nie mogę znaleźć 👀
[/quote]

Equipe robi symetryczne 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
23 lutego 2015 06:42
pomocy

czy widział ktoś w jakimkolwiek sklepie nachrapnik hanowerski rurkowy? 🙂   😅
HELP!
Przerzucając się znów na wędzidło muszę kupić i nachrapnik (oczywiste ^^), ale jaki wybrać? Szwedzki, czy hanowerski?
Dodam, że z hanowerskim nie próbowałyśmy i nie mamy nawet jak  😤
Rumbiszon Wszystko zależy 😉
Jaki ma kształt i długość pyska i jaki mu najbardziej odpowiada (w jakim najlepiej pracuje).
tuch do tej pory była meksykanka i kombinowany,czy tam szwedzki (to nie to samo 🤔 ) i lepiej było na tym drugim.
Rumbiszon Nachrapniki:

- kombinowany, czyli zwykły nachrapnik angielski/polski różnie się go nazywa + skośnik



- szwedzki/zaciskowy może być ze skośnikiem lub bez (najczęściej używany do munsztuka)




Kombinowany ma zwykłą pojedynczą klamerkę do zapinania i jest gruby tylko z przodu, z tyłu (na końskich sankach) jest cienki.



Szwedzki ma dodatkowe sprzączki ułatwiające zapinanie nachrapnika, jest gruby wokół całego psyka, z tyłu (na końskich sankach) ma dodatkowy gruby pasek.


tuch Dzięki  😡 byłam źle poinformowana </3  czyli szwedzki.
Gillian   four letter word
12 marca 2015 19:27
Rumbiszon, BŁAGAM, wywal to "</3". Pisz poważnie, jeśli chcesz być traktowana poważnie.
Czy ktoś byłby tak wspaniałą osobą i pożyczyłby mi na próbę hanowera (mały full)? Oczywiście opłacam wysyłkę i stawiam czekoladę.  :kwiatek:
Gillian   four letter word
12 marca 2015 20:01
piszę na pw 🙂
Czy ktos z Was posiada nachrapnik lever (i np. chwilowo go nie uzywa) i moglby pozyczyc na kilka jazd? Oczywiscie sie odwdziecze 🙂

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 marca 2015 21:59
Angeel, ja mam przecież...
Ale jezdzisz w nim na co dzien, nie?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 marca 2015 17:09
No tak,ale jak mi pożyczysz hanowera albo szwedzki,to moge Ci dać na pare dni.
Ktoś - dostalas moje pw?
Czy  dostanę gdzieś futerko do meksykanca z kokardą?? Wszedzie znajduje tylko okrągłe. 😉
Muszę pochwalić hanowera z BR, ogłowie mam w strzępach, ale nachrapnik cały, tylko się sam elegancko rozpiął 🤣
siwaaa, nigdy się nie spotkałam z takim. Myslę, że pozostaje Ci albo przyciąć takie okrągłe jeśli jest dośc duże albo popytać dziewczyn z wątku DIY czy któraś nie robi futerek.
Dzięki  😉 nim doszedł nachrapnik dostałam PW z pomocą. Ale niestety nachrapnik jest na styk i nic nie wcisne pod niego. Ale skóra jest miękka i nie ociera .
Touch, co to to drugie ogłowie??
Touch, co to to drugie ogłowie??


To Decathlonowskie.
Serio? Ale nie ma go juz nie?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 maja 2015 23:27
Przychodzę po poradę przed kupnem nachranika hanowerskiego 🙂
Czy kształt nachrapnika hanowerskiego ma znaczenie? Chodzi mi o jego grubość, czy się zwęża, podszycie tudzież jego brak, kształt kółek? Znalazłam tylko dwa w rozmiarze XFull i są różnego kształtu, dodatkowo Busse ma kółka w kształcie litery D, a Schockemohle okrągłe. Schockemohle ma miększe podszycie, czy to ma znaczenie w hanowerze?
Schockemohle:


Busse
xequus, ja bym jednak preferowała grubszy i miększy.

Czy ktoś z wawy ma pożyczyć Lever Combined Noseband na jazdę lub dwie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się