Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Kurcze miałam już cały misterny plan, obejrzałam final PS i teraz mam dylemat. Jest taki ogier, który w wieku 7 lat chodził mała rundę, pierwsze zwycięskie GP w wieku 8, teraz ma 10 lat I chodzi na poziomie 5*, właśnie szedł finał PS w Riyadh. On już złapał mnie za oko na któryś CDI a teraz to już naprawdę mi się podoba. Biorąc pod uwagę, że półbrat kobyły też chodzi GP i zanim został sprzedany do młodej zawodniczki to rokował na naprawdę top karierę, to mam szanse fajnego konia z tego mieć. Tylko że to mała stacja, ogier nie ma marketingu, potomstwo jest głównie w Belgii. Alternatywa jest ogier produkujący top źrebięta, fury zakładające nogi na uszy. Sam chodzi CC, dobrze piaffuje i powinien GP chodzić. Potrzebuje wybicia mi z głowy dzikich, niesprzedawalnych eksperymentów pt ogier bez marketingu i stanięcia murem za moim portfelem 😂
karolina_, za mało danych 😉
Poka oba 😁
Iskra de Baleron,

https://www.winhorses.be/stallions/flynn/ pokojowo to jest jeden z lepszych ogierów w top sporcie.

Albo Va Bene, który jest bardzo pewnym wyborem https://zuchthof-wadenspanner.de/hengste/va-bene/
A kojarzycie wendyscholtenhorses z ig? Ja to się na ujeżdżeniowych nie znam ale te jej młodziaki to robią wrażenie 😎 chyba to właśnie są te konie karolina_ o których mówiłaś że robią wrażenie od początku
kortina, kojarzę i ona ma fajne konie, ale jest sporo jeszcze lepszych.
kortina, przede wszystkim to ona je bezbłędnie jeździ :P
Equigrav, kortina, próbuje się zorientować czy to jest to samo konto co ja myślę. Taki kary młodziak po Secret, nieźle klusujacy, ale galop taki z prostą szkita. Jak Wam się Secrety podobają to obczajcie tego https://www.instagram.com/reel/C5dvHVco5Ot/?igsh=MTVjbzNnZ2tibHA3bw==
karolina_, to jest to samo, bo też mam takie spostrzeżenia. Myślę, że nie bez powodu szykuje go na huntera
Equigrav, Secrety są jezdne i często grzeczne, jak jej jest czysty na RTG (a to różnie bywa) to taki ładny, kary, malowany hunter z flashy trot do USA pójdzie za bardzo dobre pieniądze
karolina_ oczywiście na pewno są na ig lepsze młode konie ujezdzeniowe, ale ja akurat ją kojarzę bo ona też skoki jeździ 😀 ah i jak podoba mi się jej styl jazdy 😍 no i nie ma co ale materiały na SM ma wykonane profesjonalnie i świetnie się to ogląda, a to jednak klucz do sukcesu
Ten którego wstawiłaś super, ale już jakość tego nagrania nie jest tak przyjemna dla oka jak u Wendy. Ja to jednak jestem typowym konsumentem SM 😉
kortina, to ja jestem z kolei konsumentem ładnie biegających koni 😅 chociaż co do jakości filmów to masz rację, dużo ludzi na to patrzy i jestem ciekawa, jaki sprzęt do nagrywania ma taką np. Wendy. Bo filmy na aukcję np to dwie kamery na statywach i spora ekipa, nie do zrobienia na codzien.
Jestem na takie 80% pewna, że Wendy ma wszystkie filmy z Iphona. Charakterystycznie dla nich ma rozmyte tło.
flygirl, właśnie znajoma ma Pixel i chyba sprezentuje taki mężowi - iPhone nie ogarnie, a jakość filmów Pixel ma podobna. Ja muszę mieć pancerny 😉
dariamajka, mam wałacha po Czardaszu, odważny, chętnie skaczący, ale przy tym mega emocjonalny, wrażliwy i napięciowy. Mam go od odsadka, więc ten typ tak ma. Dał się wychować i do człowieka ma bardzo fajny stosunek, natomiast szkoda mi go jako zwierzaka, bo potrafi się spalać. Wytropiłam Czardasza i wiem, że on nie jest łatwy, choć da się dogadać. Tylko, że przy takim wyborze na rynku to może warto wziąć jednak innego.
Gdzie mogę przejrzeć stanówki ogierów ujeżdżeniowych dostępnych w Polsce?
Ofertę stacji Ciechoń znam, w ogłoszeniach re-volty czy grupach Facebook jest niewiele ogierów, które mnie zainteresowały.
Wolałabym wysyłkę z Polski w kwocie ok 2500tys zł. Droższe mogę przemyśleć.
Frans, masz w Prohipo dobrze się ruszające skoczki, podobnie Chico's Boy, do tego Furst Alexander u Agaty Chromik. Natomiast zdecydowanie najlepszy marketing mają Cichonie, no i dają gwarancję żywego źrebięcia. Jeśli szukasz tanio żeby sprzedać klacz zrebna to ciężko przebić tą ofertę.
karolina_ bardziej pod siebie szukam: wysoki, z elastycznym ruchem, nie celuję w top furę a milego konia swej hodowli. Póki co młoda po Kandym Progres podoba mi się i z pewnością zostaje u mnie.
Furst Aleksandra sporo osób mi poleca i przychylinie patrzę na ten pomysł i jeszcze Dandesa mi polecają. Chciałam San Schufro ale już jest niedostępny. Chico`s Boy - obawiam się, że będzie za gorąco na mojej klaczy.
Popatrzę w Prohipo.
Frans, St Schufro jest nadal dostepny z Blue Hors, ale to z dunskim VAT bedzie 2500 ale euro
Frans, St Schufro jest nadal dostepny z Blue Hors, ale to z dunskim VAT bedzie 2500 ale euro
karolina_, niestety kobyła przeciągnęła termin wyźrebienia i nie zdążyłam pokryć 😅 ale podoba mi się świec po clinton, którego mają. Tylko wyjdzie taki czołg skokowy a ja już skakać na pewno nie będę a kobyła ma płaski galop i ujeżdżeniowo nie ucisnę za wiele, choć korci mnie bo z pewnością byłby to spokojny i duży koń.
Frans, ale co, wycofali go? Musi być świeża sprawa, nic o tym nie słyszałam, wiem że tylko 3 dni w tygodniu go pobierają i to jest kłopot. On kusi 😉 ale to nie na teraz, pisałam już kiedyś że mam juz kilka koni na których trzeba pojeździc, a St Schufro też takie daje.

Jak chcesz poprawić galop tak ogólnie to może Goldberg albo Dupplexx albo Glock's Taminiau? Ewentualnie linia B, ale to jak klaczy brakuje przodu a umie dźwigać na zadzie w galopie, bo one nie są silne.
karolina_, St Schufro nie zdążyłam pokryć bo w PL niedostępny. Nad siwym się zastanawiam ale potrzebuję na kobyłę elastyczności. Zobaczę co urośnie z młodej po Kandym Progres (na razie ma 3 dni).
karolina_, St Schufro nie zdążyłam pokryć bo w PL niedostępny.

Frans, z ciekawości, bezpośrednio w Blue Hors Cię tak spławili, czy jakiś pośrednik? Ja z BH nie zamawiałam, ale znajomi tak i nigdy nie słyszałam, żeby byli trudni. W razie czego BH sprzedaje mrożonki na porcje a nie za stanowke, może to jest opcja.
karolina_, mówimy o dwóch różnych ograch 😅
Mi chodzi o San Schufro po Sandro Hit, który był u Zofii Krzeszewskiej i został sprzedany.
melehowicz, Super słyszeć, dziękuje za opinie!
Jak to jest z wpisem źrebaka do KWPN? Konkretnie w przypadku ogiera Stalypso. Na horsetelexie nie widnieje jakoby miał licencję na kwpn, a ma trochę potomstwa opisanego tam, niektóre z VB
KWPN ma trzy rejestry dla źrebiąt , upraszczając : hodowlany FB, częściowo hodowlany A i taki bez praw hodowlanych B.
Equigrav, najlepiej chyba napisać do KWPN. Skoro ma źrebaki z VB to znaczy że da się tam opisać z pelnymi prawami hodowlanymi.
karolina_, Stakatol w bazie KWPN nie figuruje, moim zdaniem nie jest uznany. Co do zapisu źrebięcia do konkretnego rejestru trzeba się tak jak piszesz skontaktować ze związkiem.
Hej, potrzebuję porady bo juz się gubię w tych ogłoszeniach. Szukam na ogiera spokojnego i jezdnego, nie musi być wybitnym skoczkiem ale miło byłoby coś tam sobie poskakać na jego potomku. Jak pytam to prawie każdy właściciel mi mówi że jego jest ładny i jezdny, chcę niezależnej opinii z zewnątrz😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się