Kącik komputerowy

Ada   harder. better. faster. stronger.
12 lutego 2010 18:56
A gdzie mogę sprawidzić (i jak) ile mam jej wolnej ?
EKornik   404 Not Found
12 lutego 2010 19:40
Ada - z obrazka, który wstawiłaś, wynika, że minimalna wymagana ilość pamięci w systemie to 1000 MB (czyli w przybliżeniu 1 GB), a masz 511 (tyle widzi).
Spróbuj i tak ta grę uruchomić - może będzie działała po prostu trochę wolniej...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lutego 2010 17:50
Co do odtwarzaczy najlepiej ściągnąć SubEdita z kodekami, odtwarza wszystko jak leci.

KLIK


Ja mam teraz problem: moja drukarka wciąż mnie powiadamia, że papier jest zakleszczony, co jest absolutną bzdurą. Kiedy wyciągnę papier z podajnika nie ma problemu.
Ada   harder. better. faster. stronger.
13 lutego 2010 17:56
EKornik, właśnie problem w tym że nie działa, uruchamia się menu gry, i jak wciskam start gry to ładuje się i ładuje i ładuje się i nic dalej się nie dziele. Wczoraj go zostawiłam tak, "niby" ładowało się chyba z 15 minut a później komputer się wyłączył.
Jestem zupełnie nie techniczna więc nie umiem sobie z tym poradzić.
Wiem że na dyskach w sumie mam dość sporo wolnego miejsca ale nie wiem jak to ma się do pamięci RAM.
Czy mogę coś z niej skasować lub przenieść ?
Jak usunąć z outlooka wiadomości, które zostały 'zatrzymane' przez system antywirusowy? Mam takie dwie i w ogóle nie mogę ich ruszyć, ręczne odszukanie tych maili w bebechach też nie pomaga- po prostu ich nie widać. Maile widmo? 👀 🤔
Ja mam teraz problem: moja drukarka wciąż mnie powiadamia, że papier jest zakleszczony, co jest absolutną bzdurą. Kiedy wyciągnę papier z podajnika nie ma problemu.


Pewnie jest tam ciało obce, np. kawałek papieru. Więc - albo ... przedmuchać podajnik, albo odkręcić obudowę, i wyjąć z niej np. długopis, który trafił tam wrzucony przez koty (autentyk).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lutego 2010 20:03
[quote author=JARA link=topic=47.msg483806#msg483806 date=1266083421]
Ja mam teraz problem: moja drukarka wciąż mnie powiadamia, że papier jest zakleszczony, co jest absolutną bzdurą. Kiedy wyciągnę papier z podajnika nie ma problemu.


Pewnie jest tam ciało obce, np. kawałek papieru. Więc - albo ... przedmuchać podajnik, albo odkręcić obudowę, i wyjąć z niej np. długopis, który trafił tam wrzucony przez koty (autentyk).
[/quote]


Tak ciałem obcym według drukarki jest kartką, którą pobiera do druku. Jakie prawdopodobieństwo jest, że w dwóch takich samych drukarkach, w dwóch różnych domach dzieje się to samo? 😉
Orange robi mnie w trąbę blokując mi internet po jakimś tygodniu/dwóch normalnego chodzenia. Internet służy mi do re-volty/allegro i robienia przelewów. Nie ściągam filmów, niewiele oglądam, mało używam. Ale zawsze przekraczam transfer.
(ciach)
Ktoś coś wie? Może to Orange nie daje liczyć, czy jak - bo ja się nie znam.


Pomyśl o tym co oglądasz - zdjęcia (małe, DUŻE), filmiki na YouTube.
Jeśli masz internet nawet tylko dla siebie, to nie jest takie dziwne, że zużywasz limit. Np. 2GB wcale nie jest tak dużo.

czy i jakie kryje sie ryzyko w zakupie antywira przez allegro na zasadzie: "Podanie KODU AKTYWACYJNEGO drogą mailowa lub telefonicznie - 0.00 zł"

??

A po co kupować antywira? Jeśli oczywiście dla biura (firmy) - to rozumiem. Ale dla domu: http://www.avast.com   jest darmowy. Używam. Wymaga rejestracji co rok.

[quote author=Karla🙂 link=topic=47.msg416692#msg416692 date=1261854364]
czy ktos wie jakpodzielic dysk na partycje nie stawiajac systemu od poczatku? mam to nowe badziewie windows 7 i podobno mozna podzielic dyski bez rozpieprzania juz postawionej windy.pomoze ktos?
[/quote]
Poszukaj w internecie: "przepartycjonowanie". Proponuję: Partition Magic, Partition Wizard. UWAGA - przerwanie procesu (np. zanik zasilania) może spowodować uszkodzenie danych! Ja takie rozwiązanie stosowałbym naprawdę jako ostateczność. Bezpieczniej pożyczyć dysk, zrobić backup, i postawić system na nowo. Takie ... wiosenne porządki. 🙂

Tleniony.
[quote author=Tleniony link=topic=47.msg484052#msg484052 date=1266091244]
[quote author=JARA link=topic=47.msg483806#msg483806 date=1266083421]
Ja mam teraz problem: moja drukarka wciąż mnie powiadamia, że papier jest zakleszczony, co jest absolutną bzdurą. Kiedy wyciągnę papier z podajnika nie ma problemu.


Pewnie jest tam ciało obce, np. kawałek papieru. Więc - albo ... przedmuchać podajnik, albo odkręcić obudowę, i wyjąć z niej np. długopis, który trafił tam wrzucony przez koty (autentyk).
[/quote]


Tak ciałem obcym według drukarki jest kartką, którą pobiera do druku. Jakie prawdopodobieństwo jest, że w dwóch takich samych drukarkach, w dwóch różnych domach dzieje się to samo? 😉
[/quote]

Oooo. a to bardzo dziwne. Hmmm. Czy jest to zywkły papier (80g/m2)? Czy jakiś "twardy"? Jakie są ustawienia wydruku?
Chyba pozostaje tylko już telefon do serwisu producenta. Może oni coś pomogą.

Tleniony.
otoz mam ja sobie film, ktory chcialam ogladnac - chce wlaczyc napisy, ale za kazdym razem gdy chce je wgrac wyskakuje okienko na ktorym jest napisane:

Proponuję VideoLan.  http://www.videolan.org/vlc/
Zawiera kodeki.

Tleniony.
Mam przynajmniej 8. Do tego wszystkiego przez rok działał bez zarzutu, dlatego się wkurzam. Problem się pojawił, jak zwiększyli mi limit  😵 i to jest najlepsze w tym wszystkim. Mam hasło, więc nikt nie może korzystać na lewo ode mnie. Próbowąłam z nimi rozmawiać, ale chyba walnę im reklamację po prostu, niech sprawdzają.
Zawsze po dwóch tygodniach blokują najpóźniej od nowego okresu rozliczeniowego. W styczniu nie było nas ponad tydzień, a i tak przekroczyłam limit.
Chcę zainstalować program do liczenia właśnie, ale no normalnie nie mogę. Czy jest jakiś dobry? No i czy jest techniczna możliwośc, że to Orange nie pozwala liczyć?
mam problem z klawiatura ogolnie rzecz biorac.. nie dzialaja mi przyciski pg up, pg dn, home i end. za to strzalki w gore i w dol powoduja przejscie na sama gore strony lub na sam dol, a nie 'przewijanie' - uciazliwe, bo duzo z tego kozystalam 🙁
kot mi sie po klawiaturze lubi przechadzac - cos poprzestawial?

1. Klawisz scroll-lock (koło klawiatury numerycznej) - wyłączyć.
2. Rozebrać, umyć styki wódką (czystą, nie jakieś "smakowe"😉 lub spirytusem.
3. Uwierz - pouderzać w klawisze.
... kupić nową.. 🙁

Tleniony.
Mam przynajmniej 8. Do tego wszystkiego przez rok działał bez zarzutu, dlatego się wkurzam. Problem się pojawił, jak zwiększyli mi limit  😵 i to jest najlepsze w tym wszystkim. Mam hasło, więc nikt nie może korzystać na lewo ode mnie. Próbowąłam z nimi rozmawiać, ale chyba walnę im reklamację po prostu, niech sprawdzają.
Zawsze po dwóch tygodniach blokują najpóźniej od nowego okresu rozliczeniowego. W styczniu nie było nas ponad tydzień, a i tak przekroczyłam limit.
Chcę zainstalować program do liczenia właśnie, ale no normalnie nie mogę. Czy jest jakiś dobry? No i czy jest techniczna możliwośc, że to Orange nie pozwala liczyć?

A może ten zadziała - http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/5554.html

Jaką nazwę nosi najprymitywniejszy czyt. najprostszy w obsłudze podstawowy program do robienia prezentacji multimedialnych- slajdów, ale nie ze zdjęć tylko żeby można było tam coś pisać na każdej stronie co innego... jakieś obrazki małe wklejać też poza tekstem...  🙄

Proponuję Google Docs, jeśli nie jesteś przeciwko "korporacjom". Załóż sobie konto.
http://docs.google.com/

Zainstalowałam. Nic z tego. Pojawił się komunikat zaczynający się słowami - wystąpił nieoczekiwany wyjątek w aplikacji, itp, itd. Czyli error, error i jeszcze raz error. Z tej strony próbowałam też kilka innych.
No szlag by ich. Co jeszcze można zrobić?
BTW - dzięki za dotychczasową pomoc  :kwiatek:
Ada   harder. better. faster. stronger.
13 lutego 2010 20:26
Tleniony, edycja !!!
Jest taki przycisk po prawej stronie każdego twojego postu --> "zmień", używaj go gdy chcesz coś dopisać do poprzedniej wiadomości. Inaczej łamiesz regulamin forum 😉
Tleniony, edycja !!!
Jest taki przycisk po prawej stronie każdego twojego postu --> "zmień", używaj go gdy chcesz coś dopisać do poprzedniej wiadomości. Inaczej łamiesz regulamin forum 😉


Początki bywają trudne. Już mnie Żona opierniczyła. 🙂
Mam takie zboczenie zawodowe: odpowiadam w jakieś sprawie -> piszę kolejnego emaila, a nie edytuję poprzedniego. 🙂
Obiecuję poprawę.

Zainstalowałam. Nic z tego. Pojawił się komunikat zaczynający się słowami - wystąpił nieoczekiwany wyjątek w aplikacji, itp, itd. Czyli error, error i jeszcze raz error. Z tej strony próbowałam też kilka innych.
No szlag by ich. Co jeszcze można zrobić?
BTW - dzięki za dotychczasową pomoc  :kwiatek:

Hmmm. zaczyna mnie to dosyć mocno zastanawiać. Często masz takie komunikaty? Duży transfer, nie daje się aplikacja zainstalować. WIRUS? TROJAN? Masz program antywirusowy, zaktualizowany?

Naciśnij Control-Alt-Del (albo prawym klawiszem myszki na pasku zadań). Uruchomić powinien się Menedżer zadań. Przejdź do zakładki "Sieć", i zobacz jak się zachowuje łącze internetowe, gdy NIC NIE ROBISZ.

Tleniony.
EKornik   404 Not Found
13 lutego 2010 21:36
Wiem że na dyskach w sumie mam dość sporo wolnego miejsca ale nie wiem jak to ma się do pamięci RAM.

Dyski i pamięć to zupełnie inna historia...

Czy mogę coś z niej skasować lub przenieść ?

Raczej nie wydaje mi się to możliwe 😉

Jaki masz komputer - stacjonarny czy laptopa?
Do takiego stacjonarnego można ewentualnie pamięć kupić i dołożyć. Jak jest z lapkiem nie wiem...
Pytanie do komputerowych geekow:

chodzi o aktualizacje opisana w ponizszym artykule:
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,7554519,Poprawka_Microsoftu_powoduje_BSoD_.html

rozumiem, ze wyinstalowac mozna ja tylko z poziomu dos-a/bios-a (czy jak to sie inaczej tam nazywa)?
Potrzebna bylaby mi dokladna instrukcja (ale dla kompletnego laika, ze wszystkimi mozliwymi informacjami, pomylkami i pulapkami) bo mamie padla winda  👿 a jest troszke w innym kraju, ja jej nie mam jak pomoc (nawet nie wiedzialabym jak za bardzo) a jak juz ja wpuszcze w niekolorowa wersje windy, to bez bardzo dokladnej instrukcji bedzie siala tam spustoszenie. Nie bardzo jest na miejscu informatyk ktory by sobie z tym poradzil, a komputer bardzo potrzebny!
jesli ktos by mogl bylabym bardzo wdzieczna, ale instrukcja musi byc naprawde super-mega-lopatologiczna (chyba miesiac uczylam mame jak sie zaznacza-kopiuje-wkleja  😵 )

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Jak się robi zdjęcia kamerką?  😡
Hmmm. zaczyna mnie to dosyć mocno zastanawiać. Często masz takie komunikaty? Duży transfer, nie daje się aplikacja zainstalować. WIRUS? TROJAN? Masz program antywirusowy, zaktualizowany?
Naciśnij Control-Alt-Del (albo prawym klawiszem myszki na pasku zadań). Uruchomić powinien się Menedżer zadań. Przejdź do zakładki "Sieć", i zobacz jak się zachowuje łącze internetowe, gdy NIC NIE ROBISZ.
Tleniony.

Gdy ja nic nie robię, sieć widzę też nic nie robi.
Często nie mam - jedynie przy próbie zainstalowania jakiegokolwiek programu do liczenia. Program antywirusowy mam, system byl "robiony" max 2 miesiące temu. Działo się tak przed i po tym.
Do Orange się nie można dodzwonić.
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 lutego 2010 18:19
EKornik, dzięki za pomoc  :kwiatek:
Komputer stacjonarny, pewnie przejdę się do serwisu żeby mi coś z tym zrobili  🙄
Pytanie do komputerowych geekow:

chodzi o aktualizacje opisana w ponizszym artykule:
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,7554519,Poprawka_Microsoftu_powoduje_BSoD_.html

rozumiem, ze wyinstalowac mozna ja tylko z poziomu dos-a/bios-a (czy jak to sie inaczej tam nazywa)?
....


Poprawka nie jest powodem. Coś a'la wirus - tak.

Tutaj artykuł tej sprawie:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1576272.html

http://www.google.pl/search?q=rootkit+tdss

[quote author=Tleniony link=topic=47.msg484143#msg484143 date=1266094005]
Hmmm. zaczyna mnie to dosyć mocno zastanawiać.
...
Przejdź do zakładki "Sieć", i zobacz jak się zachowuje łącze internetowe, gdy NIC NIE ROBISZ.

Gdy ja nic nie robię, sieć widzę też nic nie robi.
Często nie mam - jedynie przy próbie zainstalowania jakiegokolwiek programu do liczenia. Program antywirusowy mam, system byl "robiony" max 2 miesiące temu. Działo się tak przed i po tym.
Do Orange się nie można dodzwonić.
[/quote]

No cóż... monitoruj transfer. Ale forum takie jak revolta - to duuuużo obrazków małych i dużych.
A reklamację możesz wysłać faksem, z tego co pamiętam.

(edit)
Poświęciłem trochę czasu, i sprawdziłem jaki rozmiar mają strony na forum.
- rewia - 1-2MB na stronę (trochę wstawionych grafik)
- dzieci, ciąże, pogaduchy - 1-2MB na stronę (trochę wstawionych grafik)
- zdjęcia naszych koni - 2-8MB (większość w okolicy 3-4MB)
- laicy o koniach - 1 MB na stronę (brak wstawionych grafik, innych niż awatary i podpisy)
Sprawdziłem też serwisy typu onet, interia. Strony mają ok 1MB, rzadko dużo więcej.

Więc - można powiedzieć, że
- optymistycznie licząc - 1000 kliknięć, i już masz 1000MB nabite. A nie liczę tutaj "narzutu" jaki jest robiony przez sam protokół TCP/IP (to, co umożliwia Ci chodzenie po internecie - taka koperta na list).
- pesymistycznie, powiedzmy już po 250 kliknięciach masz 1GB trasferu zużytego.

Tleniony.
HELP! 🙇
Nie mogę otwierac załaczników w poczcie 👿
Klikam na ten załącznik, przy kursorze pojawia się wykrzyknik i coś tam o blokowaniu okien pop-up, jak kliknę "pokaż zablokowane okna pop-up", to po prostu wyświetla mi listę wiadomości odebranych. Na innym komputerze otwiera się bez problemu 😤
[quote author=Kaprioleczka link=topic=47.msg484275#msg484275 date=1266098891]
Pytanie do komputerowych geekow:

chodzi o aktualizacje opisana w ponizszym artykule:
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,7554519,Poprawka_Microsoftu_powoduje_BSoD_.html

rozumiem, ze wyinstalowac mozna ja tylko z poziomu dos-a/bios-a (czy jak to sie inaczej tam nazywa)?
....


Poprawka nie jest powodem. Coś a'la wirus - tak.

[/quote]

Tleniony, ja moze nie jestem komputerowym geek'iem, ale czytac umiem  🙄
użytkownicy skarżą się, że jedna z trzynastu udostępnionych we wtorek poprawek powoduje awarię systemu Windows XP, kończącą się wyświetleniem osławionego Niebieskiego Ekranu Śmierci (BSoD).

Niestety jest to juz drugi komputer w ten sposob zalatwiony przez microsoft, moj poprzedni niestety ulegl smierci w ten sam sposob. Bill Gates powinien mi na koszt wlasny dane odzyskac, bo niestety mojego nie udalo sie uratowac.
No cóż... monitoruj transfer. Ale forum takie jak revolta - to duuuużo obrazków małych i dużych.
Zgodziłabym się z twierdzeniem, że przekraczam, jeżeli działoby się tak cały czas od momentu zamontowania. Niestety - przez rok prawie działał bez zarzutu, problem się zaczął, gdy zwiększyli mi transfer  😁 To może oni zmniejszyli, a nie zwiększyli.
Dziękuję za konsultację. Jak już się do nich dokopię, dam znać.
Najdziwniejsze jest to - że nie mogę absolutnie w żaden sposób zainstalować programu do liczenia - to jest najlepsze!
Tleniony, ja moze nie jestem komputerowym geek'iem, ale czytac umiem  🙄

Widzę, że potrafisz pisać, więc czytać pewnie też. 🙂 Choć czytanie uważne .... 😉

Napisałem, że NIE MICROSOFT psuje Ci komputery. Sprawdź proszę ten link
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1576272.html
a w nim znajdziesz ten link:
    http://support.kaspersky.com/viruses/solutions?qid=208280684
Zastosuj się do opisu - pobierz plik, uruchom, poczekaj.

NIE WIEM, czy to poprawi sytuację, ale na pewno nie zaszkodzi. 🙂


Zgodziłabym się z twierdzeniem, że przekraczam, jeżeli działoby się tak cały czas od momentu zamontowania. Niestety - przez rok prawie działał bez zarzutu, problem się zaczął, gdy zwiększyli mi transfer  😁 To może oni zmniejszyli, a nie zwiększyli.
Dziękuję za konsultację. Jak już się do nich dokopię, dam znać.
Najdziwniejsze jest to - że nie mogę absolutnie w żaden sposób zainstalować programu do liczenia - to jest najlepsze!

To dziwne, ale u mnie też nie byłem w stanie niczego takiego zainstalować. Chyba trzeba po prostu szukać, co zadziała.
Dobij się do nich. Sam jestem ciekaw, o co chodzi...

Tleniony.
dempsey   fiat voluntas Tua
24 lutego 2010 20:18
aaaaaa jaki kolaps przeżyłam. PADŁ DYSK!
oczywiście zupełne nagle i niespodziewanie....
ufff wielki stres o dane
dwa dni oczekiwania na telefon z serwisu
i ufff odzyskali całą partycję z danymi
😵
o matko ,nigdy wiecej
zaopatruje sie w jakis zewnetrzny dysk z systemem backupu  🤦
Pomocy... Po remoncie 'składałam' komputer do kupy. Powłączałam z powrotem wszystkie kabelki i teoretycznie wszystko działa, ale nie mam dźwięku. Jestem laikiem jeśli o to chodzi, ale mam tak: 2 kabelki wychodzące z komputera: zielony i różowy, jeden od monitora: niebieski i 5 wejść: 2 zielone, 2 różowe, 1 niebieskie.  😁 Próbowałam na rózne sposoby, różne kombinacje, itp. Żeby nie było - zgodnie z kolorami też robiłam 😂

Wiecie może jak to podłączyć? 👀
Hilfe  😉
Szukam i nie mogę znaleźć sterowników do drukarki Minolta ProPage 8L pod Windowsa XP. Są gdzieś w ogóle? Niestety z płytki nie jestem w stanie ich zainstalować, zwyczajnie się nie da. Pomoże ktoś?  🙇
Pomocy.. wlasnie, jednym bezmyslnym kliknieciem zablokowalam  sobie strone na jeden na portali  ktory lubie ... nie wide zdjec, nie moge czytac, nie moge pisac.. Jak moge to odblokowac..????
nieaktulane , ualo mi sie to zrobic 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się