paszport konia- co i jak?

nie no jasne, jeszcze na głowę nie upadłam aż tak mocno 🙂, pisałam hipotetycznie, jako że Polak jak chce, to potrafi, to domyślam się że królują tam przekręty i nadużycia 😉
Myśmy kupowali konie akurat od hodowcy, a że wzięłam paszporty już po daniu zaliczki, nie miałam ich w momencie zabierania koni, więc z panem uzgodniłam, że się podpiszę za niego🙂
Wiem że kiedyś gdzieś już była rozmowa na ten temat, ale chce się zabrać za zmiane imienia mojego konia.
Ma paszport jak narazie tylko PZHK, ale niedługo zaczyna się sezon,będzie startował i będzie miał wyrabiany PZJ.
Jak się dowiedziałam koszt zmiany imienia w przypadku posiadania paszportu tylko PZHK wynosi niecałe 50zł.
Teraz mam tylko pytanie jak się do tego zabrać 🙂
Po pierwsze w jaki sposób zgłosić to do związku, czy oczekuje on jakichś konkretnych argumentów ? (powód zmiany imienia jest prosty - nie podoba mie sie i nie będzie zbyt elegancko brzmiało na czworoboku)
I druga sprawa czy faktycznie jest tak, że po zmianie imienia koń do końca życia we wszystkich papierach i podczas zgłoszeń zapisany jest nowe imie ex stare imie ? 🙄
Demonowa- z tym ex to pewnie zależy od przypadku. Dużo klaczy huculskich miało zmieniane imiona ze względu na nieprawidłową literę początkową imienia i niektóre miały ex zachowane, a inne nie. U mnie klacz miała zmianę imienia z Witka-W na Witka, bo końcówka "-W" jest zastrzeżona dla hucułów hodowli BPN, ale było to niedopatrzenie związku, że konia tak pozwolili nazwać, więc dałam im tylko paszport, a odebrałam z wymienioną kartką, na której jest imię. Ale na dniach mam być w związku to mogę zapytać.
marysia550 jeśli to nie problem to byłabym bardzo wdzięczna :kwiatek: W przypadku mojego konia chodzi o całkowitą zmiane (nowe imie nie miałoby nic wspólnego z dotychczasowym, byłoby dwuczłonowe, anglojęzyczne). Aktualne nie jest jakieś poniżające, aczkolwiek że tak powiem dość prostackie i ponadto okropnie pospolite. Choć PZHK prawdopodobnie i tak uzna to za moje głupie widzimisie 😎
napisz jeszcze jaka rasa i płeć, bo może to ma jakieś znaczenie.
Wałach sp (po ojcu xx). Długo był ogierem, ale nigdy nie posiadał licencji ani nie miał potomstwa.
http://www.allbreedpedigree.com/demon30
Demonowa- zatem zgłaszasz się do związku , wypełniasz wniosek i płacisz ok 100 zł. W paszporcie koń ma nalepkę z nowym imieniem i od tej pory pod nim funkcjonuje. Ex zostaje tylko w ich bazie.
Lov   all my life is changin' every day.
06 marca 2012 21:42
Słuchajcie, potrzebuje pilnie pomocy. Mam w paszporcie opis graficzny konia jako źrebaka, no i teraz muszę zrobić jako konia dorosłego. Wet przyjeżdża jutro rano zrobić mi ten opis, ale cena jaką mi wywalił, zbiła mnie z nóg- 300 zł za opis? Jest to taka normalna cena, czy fantazja?
Lov
To jakoś bardzo dużo, nie pamiętam w tej chwili dokładnie, ale opis wykonywany przez osobę z pzhk/ozhk to koszt w granicach 50 zł.
Lov   all my life is changin' every day.
06 marca 2012 21:46
armara, ja niestety mam ten międzynarodowy paszport, i musze mieć opis wykonany przez osobę z zaświadczeniem PZJtu, ale to i tak dla mnie jakaś kosmiczna cena..
Zapewne chodzi o opis konia dorosłego pochodzenia zagranicznego dokonywany przez uprawnionego lekarza weterynarii. Koszt niestety jest stosunkowo wysoki, koło 200 zł.
No, ale opis ten jest potrzebny dopiero przy rejestrowaniu konia w bazie PZJ / wyrabianiu paszportu sportowego PZJ vel wlepki, tak mi sie wydaje przynajmniej.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 marca 2012 21:52
Lov, może mówisz o tej części paszportowej, którą wypełnia lekarz uprawniony przez
pzj?  [ale nawet jeśli to i tak dość sporo te 300]
Lov   all my life is changin' every day.
06 marca 2012 22:02
Klami, ms_konik, taaak, o tą część chodzi. 300 z dojazdem to serio, kosmos. A że AMPy chcę jechać, to podpobno ten wpis potrzebuję...
Lov, na AMPy ?? Żartujesz ??
Od kiedy chcą takie rzeczy ?? Nie wymagaja tam jedynie paszportu hodowlanego czy czegos by potwierdzic szczepienia ??
Ten drugi opis to PZJ wymaga.
Lov   all my life is changin' every day.
06 marca 2012 22:10
Klami, kurde. To sru, rano odwołuję weta 😁 Robiłam szczepienia ostatnio i mnie Przewoźny wysłał do przepisania tego...
Lov, z tego co widze to wymagany jest paszport z waznymi szczepieniami. I tyle.
Lov   all my life is changin' every day.
06 marca 2012 22:14
Klami, też tak myślałam. To mnie w błąd wprowadzili, cholera. Dzięki :kwiatek:
Lov, alez prosze. 😉
Wedle przepisów to ten drugi opis graficzny potrzebny Ci jest do wyrobienia paszportu PZJ / sportowego / miedzynarodowego / rejestracji na zagranicznym paszporcie urzedowym.
Chyba, że jakoś specjalnie interpretuje sobie swój własny regulamin organizator AMPów. Tego juz nie wiem, nigdy nie startowałam. No, ale nie wydaje mi sie by mieli takie wymagania papierowe.
Jak wyrobić duplikat świadectwa urodzenia źrebięcia ? Gdzie uderzyć ? do PZHK ?
Jak wyrobić duplikat świadectwa urodzenia źrebięcia ? Gdzie uderzyć ? do PZHK ?

W tej chwili taki dokument nie funkcjonuje.
Jak to ? Możesz napisać coś więcej ?
Na podstawie świadectwa krycia/inseminacji wystawiane są paszporty. Ewentualnie później dochodzi licencja ogiera/klaczy, ale podstawą jest paszport i takie świadectwo już nie funkcjonuje, teoretycznie już od 2004 roku 😉
Dziękuję 🙂 😀

Zatem muszę wystapić o duplikat świadectwa krycia by paszport wyrobić ? 
paszportu nie wyrobisz tylko dokument zastępczy
Oki - dokument zastępczy ....

Zatem co należy zrobić ? koń miał świadectwo urodzenia (się zagubiło niestety) a ja potrzebuję wyrobić mu dokumenty.
nie wiem czy da radę, bo świadectwo urodzenia to taki świstek, na którego odwrocie jest świadectwo krycia. A bloczki świadectw krycia po sezonie oddawane są do związku, więc tylko tam można uderzyć. Ale na jakiej podstawie mógłby Ci ktoś wypisać duplikat to nie mam pojęcia.

Zadzwoń do swojego ozhk/wzhk i spytaj 😉
Bardzo dziękuję za pomoc 🙂

Zadzwonię gdzie trzeba no i oczywiście uderzę do Hodowcy 🙂
i daj znać jak Ci poszło, bo sama jestem ciekawa. Napiszę Ci zaraz PW
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się