Wrocławianie :))

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 sierpnia 2015 15:38
Zalezy jakie masz na mysli dokładnie srodmiescie.
Generalnie chce wiedzieć czy mam przekreślić szukanie mieszkania na śródmieściu (gdzie jest najwięcej ogłoszeń), czy jednak nie będę miała tak źle z dojazdami, więc jednoznacznie na razie nie umiem powiedzieć.
Jesli chodzi o tramwaje to jesli nic sie nie dzieje to są punktualne. Wiadomo te 10 minut zawsze mozna dodać. Autobusami w godzinach szczytu mozesz sobie spokojnie pomnożyć ten czas przez dwa. 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 sierpnia 2015 22:12
Alabamka, nie lepiej poszukać czegoś na Oporowie, Klecinie lub Muchoborze?
Tam jest pełno ogłoszeń. I to fajne mieszkania za dużo mniejszą cenę niż w śródmieściu. Sama się wkurzałam dlaczego tak daleko jak szukałam. 😉
Alabamka mieszkałam w śródmieściu i nie polecam. Syf, smród i hałas. Dużo lepiej jest w rejonie grabiszynska, fat, oporów, a z fatu dobra komunikacja wszędzie.

Edit: z reszta zwalniamy we wrześniu mieszkanie na facie, tanie i z normalną właścicielką 😉
Tyle że środmieście to dość szerokie pojęcie - ja też środmieście - biskupin, a cisza i spokój 🙂
Ja Dąbie i to samo  😉
ja też dąbie, nie ogarniam wrocławskich dzielnic, zawsze można wejść głębiej - śródmieście-biskupin-dąbie 😀
No jasne, chyba lepiej nazwać to centrum. A centrum to tak naprawdę obszar grunwald, rynek, Jana Pawła, dworzec. Juz kolo dworca jakoś, ale mieszkanie kolo grunwaldu wspominam strasznie. Ciasne ulice, mało zieleni i ogólny miejski syf. Biskupin to już inna bajka zupełnie.
Polecam Zalesie na mieszkanie - zielono, cisza, spokój, dobrze skomunikowane i widzę, że coraz więcej ludzi wynajmuje tu mieszkania. Sępolno i Biskupin też jest fajną lokalizacją, choć nie wiem jak cenowo. No ale to moje rodzinne rejony, więc pewnie dlatego je tak bardzo lubię 😉
Na Sępolnie i Biskupinie ceny takie same jak w samym centrum. Ja znalazłam na granicy Sępolna i Biskupina i mam wszędzie zielono i cicho.  😍

Jak się poprawnie pisze "na sępolnie" czy "w sępolnie"?
busch   Mad god's blessing.
02 sierpnia 2015 21:11
Sonkowa, nazwy dzielnic co do zasady poprzedzane są przez "na" ale nie jest to reguła działająca w 100% przypadków. Jeśli jakaś dzielnica jest świeżo przyłączona do miasta, to bywa że za uzusem się mówi "w Wawrze" - bo ogólnie w kwestii nazw geograficznych uzus ma najwięcej do powiedzenia i czasem wymusza na normie dostosowanie się 😉. Jeśli Sępolno jest przy centrum Wrocławia, to prawie na pewno mówi się "na Sępolnie".
busch  :kwiatek:
Sonkowa, potwierdzam, prawie 30 lat mieszkalam na Sępolnie.
Czy dostanę gdzieś od ręki we Wrocku Alu spray? W przychodni weterynaryjnej jest szansa żeby to kupić? Potrzebuję na już i nie mam czasu czekać na wysyłkę. A do weta mam kawałek.

Edit. Albo fatroxyminę/CTC.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 sierpnia 2015 22:47
alnama, kupisz w każdym gabinecie weterynaryjnym.
alnama, wszystko ci jedno czy kupisz alu, ctc czy fatroxyminę?  🤔
katija najchętniej fatro bo sprawdzone. Potrzebuje coś na niewielkie pobitewne otarcia, a moje się skończyło. Polecono mi też ctc lub alu choć mniej. Nie wiem skąd to oburzenie z Twojej strony.
JARA dzięki!
stąd, że tylko alu jest sprawdzonym lekiem na drobne otarcia, dwa pozostałe to bardzo silne antybiotyki miejscowe, skuteczne min w leczeniu zanokcicy i zapaleniu szpary kopytowej i rożnych ropnych zakażeniach. tak więc, cóż ja widzę różnicę i uważam, że to bardzo źle, że ostatnio jest moda żeby psiknąć ranę czymkolwiek. jak zaczniesz czystą rankę psikać takimi antybiotykami to co zrobisz jak ta ranka się zakazi?
katija fatro polecił mi już dawno temu bardzo dobry wet. Z tego co ja wiem to alu nie jest wcale taki dobry bo pod nim rana nie oddycha. Nie będę się z Tobą kłóciła na forum o takie rzeczy, bo mam zaufanie do osób z którymi konsultowałam stosowanie tych sprayow. Poza tym pytanie nie dotyczyło Twoich poglądów tylko dostępności tych środków w nagłym przypadku kiedy akurat wet jest nieosiagalny. Uzyskałam odpowiedz i zamykam ten temat.
Szukam jakiegos taniego dentysty. Ktos, cos 👀
Polecam Dorotę Sołowij - gabinet przy ul. Kruszwickiej. Ma dobre opinie w internecie, ja też bardzo polecam.
A ile bierze mniej wiecej?
Ja robię zawsze ze znieczuleniem (czasami z trzema 😉) i wychodzi nawet poniżej 100 zł.
Dzieki :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2015 12:41
rosek0, na Gaju (gdzieś pomiędzy Piłąwską, a Strońską), na NFZ masz turbo dentystę z mega wyposażonym gabinetem i z krótkimi terminami. Przyjemuje tez prywatnie, Agniecha tam chodzi i jest mega zadowolona.
O! Poszukam
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2015 14:16
rosek0, zadzwonię później do Agniechy i się dowiem gdzie dokładnie.
Ok, to napisz mi esa  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się