Wrocławianie :))

Nie mam chwilowo ubezpieczenia nfz, stąd musi być prywatnie, tak to bym jechała na SOR, bo dostałam skierowanie, ale nie przyjmą mnie :/
A jak zrobię rano morfologię żeby oznaczyć kreatyninę to będe mieć tego samego dnia wyniki? Bo wymagają tego do tomografu..

Edit: Już wszystko wiem, zdaze z wynikami kreatyniny. i idę do scanmedu, super, mają terminy z dnia na dzień 🙂
branka, ale kreatynina tylko jeśli robisz z kontrastem.
SOR by Ci z kontrastem nie zrobił 😉
Neurolożka mi kazała zrobić w miarę możliwości właśnie z kontrastem i w scanmedzie też każą mieć ten wynik ze sobą. I przy okazji - co prawda nie wymagane - ale powiedzieli, że dobrze żebym oznaczyła TSH. I tak musze je sprawdzić bo przez pół roku nie robiłam, więc w sumie dobrze sie składa, zrobie sobie od razu. Ale neurolog kazała mi też zrobić pełną morfologie i rozmaz, ale nie mam pojęcia czemu? Co to ma do urazu głowy?
Bo będą Ci podawali kontrast, a do kontrastu chcą mieć wyniki w normie.
Yyy,  mi robili tomografie z kontrastem na SORze... Bez jakichkolwiek badań krwi. Potem robili mi rezonans z kontrastem (to już nie na SORze)  tez bez badań.
Ja dzwoniłam i na Traugutta i do Scanmedu, wybrałam ten drugi ze względu na termin - i w obydwu mówili o tej kreatyninie, że bez niej badania nie zrobią... może na SORze jak to nagły wypadek po prostu nie robią tej kreatyniny bo wychodzą z założenia, że nie ma czasu czy coś?

Zastanawiam się ciągle czy jednak jutro po południu nie isć na SOR, bo od jutra będę już ubezpieczona więc po co płacić prywatnie... z drugiej strony koszt nie aż tak duży, a przynajmniej bez wielu godzin czekania. Sama nie wiem co robić :/
Branka ale rezonans miałam na NFZ w onkologicznym po normalnym odstaniu w kolejce. Nikt nie chciał robić żadnych badań. Walneli kontrast i juz. Termoregulacja mi od niego padła na dobre dwa dni😉
Ha no to dziwne bo mi kazali koniecznie zrobić. Ale w sumie i tak miałam robic morfologię i TSH to przynajmniej miałam motywacje zeby rano pójść do laboratorium, tak to bym pewnie zwlekala.
No dziwne. Widocznie pacjenci na NFZ takich badań nie potrzebują 😉 a szkoda bo kontrast nieźle przecierpialam 😉 ale to ponoć rzadkość  😁
Mi w końcu zrobili bez kontrastu. I po ci mi był stres czy zdążę odebrać wynik tej głupiej kreatyniny.. No ale najważniejsze, że badanie zrobione, jutro w południe wyniki 🙂
kto w sobotę na jakieś spotkanko reflektuje? mamy przyjezdnego gościa!
Dziewczyny, potrzebuje namiary na:

osobe we Wroclawiu ktora robi ladnie manicure hybrydowy (miejsce nie jest az tak wazne, nieistotne tez czy bedzie to gabinet czy ktos pracujacy w domu, jasne ze fajnie zeby koszt nie byl wziety z ksiezyca)
kosmetyczke - chodzi mi o regularna henne i modelowanie brwi

bede bardzo wdzieczna za wszystkie odpowiedzi :kwiatek:
sienka ja byłam na hennie i regulacji w Douglasie w Pasażu Grunwaldzkim i mi fajnie zrobili.  😉
Gillian   four letter word
20 lutego 2015 19:42
Yyy,  mi robili tomografie z kontrastem na SORze... Bez jakichkolwiek badań krwi. Potem robili mi rezonans z kontrastem (to już nie na SORze)  tez bez badań.


robi się bez kontrastu w pilnym przypadku, a do rezonansu podaje się inny środek i do niego badań nie trzeba - teoretycznie.
U nas jest podręczne laboratorium, krew z palca oznacza kreatyninę w 1,5 minuty - lepsze to, niż ryzykować podanie kontrastu w ciemno jak pacjent ma niewydolność nerek 🙂
Czyli robiąc mi kontrast do tomografii bez badań popełnili błąd. Skoro w nagłych przypadkach się robi bez.
Gillian   four letter word
21 lutego 2015 07:51
ciezko wyrokowac o bledzie, ale bez badan robi sie przy zagrozeniu zycia, kiedy realnie licza sie minuty. No nie wiem, moze na oko stwierdzili, ze jestes zdrowa i wydolna, u nas by to nie przeszlo.
Heh byłam po wypadku samochodowym i to konkretnym 😉 ja nie wnikalam Zwyczajnie pierwszy raz słyszę o badaniach przed kontrastem.
Może po prostu są różne przepisy w szpitalach? nie na każdej stronie na którą wchodziłam żeby sprawdzić opis badania, ceny itp było napisane o konieczności zrobienia badania poziomu kreatyniny. Tak samo jak różniły się wymogi odnośnie tego ile czasu trzeba być na czczo - mi kazali 5 godz nie jeść i nie pić przed badaniem, Ale widzialam że niektórzy mówią o co najmniej 6, inni że np pić to można i należy do końca.



Tu nie chodzi o przepisy w szpitalach, a błąd w sztuce 🙂
dobra, laski! kto dziś po południu stawia się na spotkaniu z Livią?
Ja mam nocke. Jakbyście wolały pogotowie z Rynku to wpadnę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2015 14:15
Ustawiłyśmy się o 18 pod pręgierzem. Kaśka ma w planie pokazać Livii jak profesjonalnie się żuli na Watykanie 😉

A poza tym dzisiaj są lody o smaku m&msów 😉
Kaśka ma w planie pokazać Livii jak profesjonalnie się żuli na Watykanie 😉


ona chyba to wszystkim przyjezdnym pokazuje  😁
Hej dziewczyny ,malutką prośbę mam  😉 , mogłaby mi która napisać czym dojechać (komunikacją miejską) z dworca głównego na Tor wyścigowy Partynice?  :kwiatek:
ovca   Per aspera donikąd
24 lutego 2015 17:42
Hej dziewczyny ,malutką prośbę mam  😉 , mogłaby mi która napisać czym dojechać (komunikacją miejską) z dworca głównego na Tor wyścigowy Partynice?  :kwiatek:


wsiadasz w autobus 113 i wysiadasz na przystanku Partynice 🙂
Dziękuje 🙂  :kwiatek:
orientujecie się czy kolejkowo na świebodzkim jest otwarte w niedzielę?
ktoś może był już z pociechą i zda relację czy warto?
Frans, mój kolega był i sam wyszedł zachwycony 🙂
o, a co to?

edit: wygooglalam, ale super!
ovca   Per aspera donikąd
07 marca 2015 21:03
Wrocławianki, gdzie się wybrać na pedicure? Okolice centrum, ewentualnie muchobór.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się