Nie tylko fotografowane, także rysowane... cz.III

m.indira, IMO pastela mega. Odpuszczona tam gdzie trzeba, detal tam gdzie trzeba. Świetnie.

Coś po długiej przerwie... kurde
Jako że wątek daleko, a do tej pracy mam sentyment, pozwolę sobie Wam zaprezentować:

Tajemniczy ogród. Pastel 70x50. II część dyptyku w opracowaniu 🙂
No to ja też coś dorzucę... taki mały prezent na odchodne dla moich pracodawców 🙂
Przyjemny rysunek Cobrinha. Lubię takie klimaty, niby lekko i delikatnie, ale rysunek jak techniczny.
Mi się ostatnio zdarzyło rysować krowę na zamówienie.
Jerseyka
halo Druga część dyptyku już gotowa? Jestem bardzo ciekawa.

Podziwiam wasze zdolności do pasteli. I do uchwycania rzeczywistości jaką jest. Ja chyba lubię mieć trochę burdelu na rysunku. (Może lubię, a może samo tak wychodzi...)
Skromnie dorzucę znów coś mojego.
Cobrinha, super kreska 🙂
Witam, pojawiam się w tym wątku już po raz kolejny, ale w tym przypadku próbowałam bawić się pastelami suchymi  😉
Szczerze, nawet jak na moje 'umiejętności', nie zachwyca mnie. Warto wspomnieć, że poprzedni rysunek pastelami zginął w koszu na śmieci, bo nie nadawał się nawet do leżakowania w najgłębszym kącie szafy  😁
Wiem, że kolorystyka uboga(czarny-biały-brązowy) i jakości brak. Mimo to proszę o jakąkolwiek ocenę, wskazówki. Co poprawić, jak?  :kwiatek:

PS. Mam nadzieję, że zdjęcie nie za duże...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
23 grudnia 2012 22:31
Mnie się wydaje że coś jest ie tak z prawym uchem i ma za małe oko ale rysunek jest świetny 🙂
Dzięki  😉
Co do oka to wiem... Nie mam jeszcze wyczucia i nie chciałam zepsuć, więc zostawiłam  😁
m.indira   508... kucyków
25 grudnia 2012 18:53
jasniejszy pasek zawiniętej sierści na szyi przeszkadza bardzo, wzrok mimo chodem tam wędruje, ale ja się tam na pastelach nie znam 😉
no i radze jednak wstawiać lepszej jakości zdjecia bo odnosnie kreski to raczej nie pogadamy, bardziej mozna ocenić plamę mazaną
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 grudnia 2012 22:39
Moje futra dorobiły się portretów 🙂
Ja może też się tutaj pokaże :P Ładnie proszę o oceny 🙂

Brykanie

Koń Arabski

Galop

Nie są zbyt dobrej jakości - skaner mnie nie kocha ;_;

Patrząc na wasze prace, polecam wam: www.rysual.fora.pl 😀
żabeczka podoba mi się malowanie plamą - tak jak szyi tego po prawo (o ile to nie srokacz to dodatkowy plus za tą białą plamę przy grzywie), ale całość bardzo ciężka i przemęczona + mało fajna kolorystyka.

anita
1. proporcje
2. brak zaakcentowania tego co ważne i mniej ważne, 'kolorujesz' wszystko w jednakowy sposób, przez co rysunki są bardzo płaskie w odbiorze
3. za ciężka, za gruba krecha, niepotrzebnie obrysowujesz cały kontur w ten sam sposób

przestań kopiować zdjęcia, rób dużo szybkich (5-10 minut) szkiców z różnej perspektywy, zastanów się co chcesz uwidocznić, wysunąć na pierwszy plan, a co schować. i dużo obserwuj.
Proszę o ocenę 🙂


( zdjęcie telefonem )
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 stycznia 2013 19:11
vynter zdjęcie zrobione przy żarówce 40 🙂 i tak na poważnie to mało co widać. Ale ja nie startuje w żadnym konkursie 🙂  Na żywo  ( światło dzienne) kolory wypadają fajniej. Dwa  ciężko się maluje mieszając akryl z pastelami olejnymi 🙂 a efekt był zamierzony. Z daleka wygląda dość ciekawie. Ale luzik - ja po prostu lubię mieszać te dwie techniki.
Kolejna rzecz niestety/ stety to jest srokacz 🙂  😉
m.indira   508... kucyków
02 stycznia 2013 19:40
anita333 Patrząc na wasze prace, polecam wam: www.rysual.fora.pl
tzn co tam niby mamy robić? bo jakoś nie kumam, w dodatku by wejść trzeba się zarejestrować, wirtualna adopcja konia hmmm no to się bawimy w kofam koNisie?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 stycznia 2013 19:52
Pierwszy raz zajrzałam do tego wątku i jestem pod ogromnym wrażeniem!
Tak rzadko ostatnio mam okazję pobawic się farbami. Ostatnio dla cioci chwasty 🙂

m.indira   508... kucyków
02 stycznia 2013 21:46
Hexa, no no, nie podejżewałam że masz ukryte zdolności
jakie chwasty tak z ciekawości?
moze trochę za mało przestrzenne ale za to jakie ekspresyjne
No jak to? Nie widac ,że to bez? :P
Dzięki, z tą ekspresją zawsze mialam problem - namalowanie lub narysowanie czegoś co wymagało precyzji było dla mnie niesamowicie męczące.

Rogacizne chyba już kiedyś wrzucałam 🙂

m.indira   508... kucyków
02 stycznia 2013 22:39
to jakie to chwasty 😉
rogacizna ma fajna kreskę, kiedyś dawno temu, taką bajkę z ilustracjami w takim stylu miałam, zawsze się zastanawiałam jak to jest tak rysować kreska prosta a forma okrągła ...
Oooo.....czemuż ja dopiero dzisiaj trafiłam na ten wątek? Re-volta jest gigantyczna jeśli chodzi o tematykę🙂 Super! Będę zaglądać i podziwiać!🙂
m.indira - jesteś może po liceum plastycznym w Jarosławiu?
Janek15 - rozwijasz się pięknie! 🙂
m.indira   508... kucyków
02 stycznia 2013 23:55
[quote author=milenka_falbana link=topic=330.msg1634321#msg1634321 date=1357167110]
m.indira - jesteś może po liceum plastycznym w Jarosławiu?
[/quote]
ano jakoś sie tak złożyło 😉 a czemu pytasz?
żabeczka spoko 🙂

Ksekresi póki co to ja widzę tylko szkic i w dodatku kiepsko rozplanowany względem kartki. nie maluj temu biednemu koniowi oczu 😉

lubię rogaciznę, a nawet wiechcie 🙂
[quote author=milenka_falbana link=topic=330.msg1634321#msg1634321 date=1357167110]
m.indira - jesteś może po liceum plastycznym w Jarosławiu?

ano jakoś sie tak złożyło 😉 a czemu pytasz?
[/quote]

Aaaaa...🙂 A bo widzisz mam kilku znajomych  po tym liceum - bardzo zdolni ludzie!🙂 Co roku ktoś z Jarosławia zdaje na animację do szkoły filmowej w Łodzi i rzadko się zdarza żeby się nie dostali🙂
A w zeszłym roku byłam na plenerze w lipcu - własnie na terenie liceum🙂 Stąd Jarosław stał mi się bardzo bliski🙂
Sory za OT😀
Na tym "forum" urzekło mnie (nie wgłębiałam się): "Spis nasienia i komórek jajowych koni rysualowych" 🤣

Też miło wspominam plener w Jarosławiu 😀 (ale wieki temu), zakochałam się wtedy w Pogórzu Przemyskim i nie tracę nadziei, że jeszcze tam konno (rajdem?) pojadę 🙂
m.indira   508... kucyków
03 stycznia 2013 19:17
Na tym "forum" urzekło mnie (nie wgłębiałam się): "Spis nasienia i komórek jajowych koni rysualowych" 🤣

Też miło wspominam plener w Jarosławiu 😀 (ale wieki temu), zakochałam się wtedy w Pogórzu Przemyskim i nie tracę nadziei, że jeszcze tam konno (rajdem?) pojadę 🙂


halo zabiłaś mnie "Spis nasienia i komórek jajowych koni rysualowych"
ten wyraz RYSUALNE się zastanawiałam ; rustykalne, rytualne ale tego słowa jak bozie kocham nie znałam...
nic też straconego co byś zawitała do mnie, terenik po górkach tez mogę Ci załatwić, zarówno na dużych jak i małych koniach, wiec zapraszam 😉 taki OT
m.indira, bo ty się nie znasz. To taka dziedzina sztuki rysowniczej. Makro-makro. 🤣
Żebyś się nie doczekała 😀, bo nagle ochoty nabrałam - można by też sobie porysować/pomalować itd.itp.
m.indira   508... kucyków
03 stycznia 2013 19:59
halo obiecałam znajomej wypad w Bieszczady na foty to i Ciebie na rysowanie też zabiorę 😉 jest gdzie się przekimać, pogadać i pojeździć w siodle wiec nie ma sprawy
a tak OT to widziałaś? -> Zapisy wałachów Z pobranym nasieniem  😵 😂  normalnie padłam to poddział "Spis nasienia i komórek jajowych koni rysualowych"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się