PSY

Poszukuję pomocy w poborze nasienia od reproduktora z mojej hodowli.
A konkretniej suki w cieczce z właścicielem, dysponujących wolną chwilą i chęcią pomocy
w sobotę 14.01 do południa w Warszawie (na ul.Grójeckiej).
Z góry dziękuję za pomoc :kwiatek:
Pytanie z innej beczki..mam 2 psy, jeden mały jack russel drugi średni wazy 10kg. Jack do tej pory dostawał royal mini, próbowałam oddzielić miski ale nie da rady..wiec jak te cholery karmić?

Wymyśliłam ze wymieszam royal mini z FITMIN medium, chyba że ktoś ma lepszy pomysł  💡  :kwiatek:

Jak wypada eukanuba?

http://allegro.pl/eukanuba-adult-medium-breed-15kg-dostawa-gratis-i2047856966.html
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 stycznia 2012 17:51
RaDag, mam blisko, ale żadna nie ma cieczki...,ani żadna ze znajomych suk...

Dramka, Eukanuba jest ok, jedna z moich je, ale w wersji Wild
http://www.eukanuba.pl/products/eukanuba-wild-nature-salmon-multigrain

RaDag, mam blisko, ale żadna nie ma cieczki...,ani żadna ze znajomych suk...


Jeja... Jaki pech... Może jeszcze coś się napatoczy w najbliższych dniach 😉


Dramka- ja bym zdecydowała, który ma większe/bardziej specyficzne potrzeby i jego karmą karmiła oba.
Między małym a średnim psem nie ma tak dużej różnicy. Karmy z tej półki moim zdaniem spokojnie zaspokoją podstawowe potrzeby obojga psów.
Resztę też można dosuplementować.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 stycznia 2012 19:09
Dramka ostatnia karmą karmiłam i bardzo polecam!
Zairka pronature?

Ja chyba zdecyduje sie na BRIT. Chociaż nie wiem czy ta nowa nie ma uczulenia. Przyszła do mnie z zapaleniem ucha i cały czas sie drapie chociaż nie ma pcheł.  🤔

http://allegro.pl/bento-kronen-mini-medium-lamb-15kg-wor-przysmakow-i2041353523.html

RaDag Nie maja specjalnych potrzeb 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 stycznia 2012 19:28
Brit nie jest karmą najwyższych lotów...
Aha. Ok Brit odpada  😉
Ja karmiłam kiedyś Bento, całkiem ok było. I generalnie lamby są lepsze. przynajmniej dla mojej rasy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2012 19:43
Aha. Ok Brit odpada  😉

Chyba, że zainwestujesz w Brit Care.
Jaką masz rase?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2012 19:48
Jaką masz rase?


Pozwolę sobie odpowiedzieć za RaDag: Briard 😉
Fajny  😀
Dramka, dokładnie-ten "zwykły" Brit jest baardzo średni choć to już karma premium. Ja stosuję czasem Brit Care- to polecam, jakość nieporównywalnie lepsza a różnica w cenie niewielka.

Co to świądu i drapania się suki-czy miała oczyszczane gruczoły okołoodbytowe?Koniecznie sprawdźcie ten trop. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo alergii, polecam Brit Care Salmon and Potato choć nie do końca mi to pasuje bo zawiera olej drobiowy...Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem, najbardziej polecam Acana Pacifica.

RaDag, mogę popytać znajomych warszawiaków...Pies jakiś trudny jest, że potrzeba pomocy?
RaDag, mogę popytać znajomych warszawiaków...Pies jakiś trudny jest, że potrzeba pomocy?


Eeee, nie. Jaki tam trudny. Niuniuś nasz ukochany, największy misiak w hodowli.
Pomoc w postaci suki w cieczce potrzebna żeby mu się chciało tą spermę z siebie wyrzucić 😉
Co to świądu i drapania się suki-czy miała oczyszczane gruczoły okołoodbytowe?Koniecznie sprawdźcie ten trop.

Miała wyciskane.
Eeee, nie. Jaki tam trudny. Niuniuś nasz ukochany, największy misiak w hodowli.
Pomoc w postaci suki w cieczce potrzebna żeby mu się chciało tą spermę z siebie wyrzucić 😉

Hmm, wydaje mi się, że zazwyczaj wprawna ręka starczy 😎 stąd pytam 🤣

Miała wyciskane.


Kiedy?
Wyciskane miała tak 2 tygodnie temu. Idziemy teraz na kontrole.
[quote author=RaDag link=topic=32.msg1256454#msg1256454 date=1326313459]Eeee, nie. Jaki tam trudny. Niuniuś nasz ukochany, największy misiak w hodowli.
Pomoc w postaci suki w cieczce potrzebna żeby mu się chciało tą spermę z siebie wyrzucić 😉

Hmm, wydaje mi się, że zazwyczaj wprawna ręka starczy 😎 stąd pytam 🤣
[/quote]

Nie widziałam jeszcze żeby ktoś to ręcznie robił, ale też nie widziałam zbyt wiele akurat w tym temacie 😉 Także...
Wet kazał sukę, to szukam 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2012 21:39
choć nie do końca mi to pasuje bo zawiera olej drobiowy
Olej drobiowy niestety jest najtańszy, ale na szczęście nie uczula w porównaniu do drobiu 😉
[quote author=JARA link=topic=32.msg1256634#msg1256634 date=1326317987]

RaDag, ja mam inne doświadczenia dlatego jestem przekonana, że wystarczy złapać dwoma palcami w odpowiednim miejscu i wszystko się dalej samo dzieje, nikt nie robił cyrków z poszukiwaniem suki w rui 😉 A pies już krył czy prawiczek? Nie no, jasne, zrobicie jak uważacie/wet uważa 🙂
Olej drobiowy niestety jest najtańszy, ale na szczęście nie uczula w porównaniu do drobiu 😉
Z tym się nie zgodzę na pewno(niestety).Olej również uczula.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2012 21:52

O ile masz psa uczulonego na tłuszcz drobiowy, chociaż takiego jeszcze nie znam 😉 Znam za to uczulone na białko drobiowe.
I naprawdę łudzisz się, że tłuszcz drobiowy z przeznaczeniem na karmę przemysłową dla psów jest tak znamienicie ekstraktowany, tak czysty, że nie uczula?Masz może psa uczulonego na drób?Ja mam.I wobec tego mamy już trochę doświadczeń, niekoniecznie przyjemnych, w tym temacie.Olej również uczula.

😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2012 22:08
Ja do całkiem niedawna również twierdziłam, że tłuszcz drobiowy to alergen. Sporo osób swego czasu mi zarzuciło jednak niewiedzę w tym temacie, łącznie z weterynarzami. Również zostałam wyśmiana jak stwierdziłam, że idealna karma dla alergika to właśnie ta z tłuszczem drobiowym (ironicznie) - Brit Care bodajże ma w składzie. Tłuszcz drobiowy jest przerabiany czy tam konserwowany.
Firmy produkujące karmę takie jak Acana/Orijen, Bozita zapewnia, że ich drobiowa karma jest dobra dla alergików, bo nie stosują chemii pod postacią hormonów czy antybiotyków. Karmy nie zalecają , szybko odstępują od namiawiania kiedy się mówi, że jednak pies jest uczulony na biało drobiowe.

I tak, mam psa alergika i mimo to omijam tłuszcz drobiowy szerokim łukiem.
Weterynarze Ci wmawiają, że tłuszcz nie alergizuje??Widać szkół jest miliard tylko gdzie leży prawda, tego w takim razie nie wie nikt....

Ja unikam oleju drobiowego.Zdarza się, że z pewnych względów serwuję psu taką karmę ale po niej funduję mu bezwzględny detoks-to konieczne dla jego dobrego samopoczucia na dłuższą metę.Objawy nie są tak drastyczne jak przy podawaniu kurczaka, jednak są i znaczenie ma długośc podawania karmy.

Zmieniając temat-muszę się przejść do naszego Lewiatana i zrobić awanturę o jakość mięsa.Jakiś czas temu nabyłam słuszną ilość, pomroziłam.Okazuje się, że partia musiała być jakaś trefna, każdorazowo kiedy pies dostawał mięso z tych zapasów(tylko jeden rodzaj, wieprzowina z kolei jest ok), kończyło się masakrą trawienną i gigantycznymi problemami, pies się męczył.Dopiero po jakimś czasie zaobserwowałam tę zależność i znalazłam klucz do sprawy.Co dziwne-zaopatruję się tam zawsze i zawsze biorę to samo.A więc przyjęli jakąś lipną dostawę.
RaDag, ja mam inne doświadczenia dlatego jestem przekonana, że wystarczy złapać dwoma palcami w odpowiednim miejscu i wszystko się dalej samo dzieje, nikt nie robił cyrków z poszukiwaniem suki w rui 😉 A pies już krył czy prawiczek? Nie no, jasne, zrobicie jak uważacie/wet uważa 🙂


Niestety, przy tych inseminacjach przy których byłam zawsze była obecna suka- także nie mam pojęcia co i jak inaczej. Wet jak widać też "woli z", ale z chęcią przyjmiemy "ręczną" pomoc- jeżeli oferujesz 😀
Pies prawiczek.

🚫 U koni też się tak da bez klaczy? Też się nie spotkałam..
hahah, niestety, nie jestem aż taką samarytanką 😀

Nie znam się na koniach ale wydaje mi się to mało możliwe...choćby ze względów hmm bezpieczeństwa+technicznych.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 stycznia 2012 10:16
Jak ogier już nauczony korzystania z fantomu i ma duże libido, to i bez kobyły pójdzie  😉
Jak ogier już nauczony korzystania z fantomu i ma duże libido, to i bez kobyły pójdzie  😉

No dobra, ale to już jakby nie było programowane- skojarzenia itp, i ten koń "kryje" jednak ten fantom a nie jest to kwestia ręcznego nacisku w odpowiednim miejscu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się