PSY

Dziękuję, teraz rozumiem.

Niestety nie mam możliwości pracy z psem, będąc w tym domu okazjonalnym gościem.
Nie rozmawiałam jeszcze z domownikami na ten temat, nie opisałam im sytuacji w jakiej nastąpił atak.
Domownicy zabrali go do weterynarza, jaki był efekt wizyty - nie wiem.

Zastanawiam się tylko czy jest możliwość skorygowania zachowania tego psa (ma z 7 - 8 lat), ponieważ sądzę, że jego zaburzenia są naprawdę znaczne.

Z moją suką nie mam problemu, w momencie mojego przyjazdu, gdy zaczynamy wkraczać w swoje strefy osobiste, ona  siada albo stoi i czeka, aż ją zawołam. Myślę więc, że w jej przypadku jest to zachowanie odpowiednie.
korekcja zachowania pewnie byłaby możliwa, chociaż są psy trudne nawet dla fachowców w tej dziedzinie.

Zdecydowanie, żeby się za to kompleksowo zabrać, potrzebna byłaby osoba, która się na tym zna.
Hehe, to nie są psy obronne  😉. Jak przychodzą obcy to mocno obszczekują, ale zaraz idą na kanapę spać i mają gości w nosie 🤣. Złodzieje raczej nie mieliby problemu.
Do pilnowania i obrony to one mają swojego australijskiego bodyguarda.
Aczkolwiek, raz kiedyś jak na wieczornym spacerze wyskoczył zboczeniec to ładnie go postraszyły 😉


Pytałam z czystej ciekawości i dziękuję za odpowiedź.  🙂
pies to wynik hodowli i selekcji w kierunku cech sprzyjajacych wspolpracy z czlowiekiem, wilk ich ma niewiele. Wilk ma wiele fantastycznych cech-dla zwierzecia dzikiego, dla drapieznika. Oprocz zdrowia, wygladu i  cech fizycznych w wilku nie ma nic co interesuje czlowieka w zakresie uzytkowym. Ciezko jest w hodowli wziac co chcemy (ten wyglad np) a zostawic czego nie chcemy (dzikosc nazwijmy to hurtowo).
Po to krylo sie dzikie formy psowatych udomowionym psem aby uzyskac cos bardziej socjalnego (jak chocby dingo przeleciany owczarkeim szkockim i dalmatynczykiem).
Jezeli juz z tego dzikiego gatunku po wielu setkach lat udalo sie uzyskac psa, to krycie psa wilkiem jest cofaniem sie w rozwoju.
Wilaczki sa bardzo efektowne i maja wielu milosnikow, jednak przyparzaja czasem wielu problemow i nienadaja sie do rak amatora-kanapowca. Sa jeszcze barzdo niestabilne, mozna spotkac psy bardzo socjalne i chetnie wspolpracujace jak i poldzikie i bardzo pierwotne (bez wzgledu na intensywnosc socjalizacji).
Chyba ze sie duzo myle, ale to Aneta by opowiedziala.
Chcilibysmy miec psy wygladajace jak wilki ale zachowujace sie jak psy. Wyzwanie wielkie 🙂


Dokładnie takiego rozwinięcia tematu się spodziewałam  :kwiatek:
Przed zakupem pierwszego wilczaka miałam takie samo zdanie... Pięć lat pod jednym dachem z wilczakami dało mi czas aby ODROBINĘ zmienić poglądy na ów temat.
Powstanie ten rasy to był eksperyment (rasa do służby w straży granicznej w dość ciężkich warunkach) wiadomo, że wynik każdego eksperymentu można starać się przewidzieć ale nie można go być pewnym. Wydaje mi się że założenie było dość idealistyczne, a wynik miał się = pies o mocnym charakterze, nieustraszony, bardzo samodzielny i wytrzymały w każdych warunkach. Pierwsze generacje wilczaków nie nadawały się do pracy ale kolejne były coraz lepsze pod względem użytkowości głównie dzięki temu, że selekcja osobników do dalszej hodowli była wyjątkowo ostra. I wtedy to miało ręce i nogi (nie to, żebym pochwalała sposoby owej selekcji których można się domyślać  🙁) ale skoro te psy się sprawdzały to szło to w dobrym kierunku.  Dlatego teraz nie myślę o stworzeniu CSV jako cofnięciu się ale bardziej o próbie "pracy u podstaw"  😉 udanej czy nie... nie mnie osądzać. Faktem jest, że są rasy lepiej spełniające się w służbie, chociażby ONki, maliniaki ale żadna z tych ras nie jest tak wytrzymała i samodzielna jak CSV (pierwotnie). Cofanie się w rozwoju to można zaobserwować teraz, głównie przez rozmnażanie psów jak leci o słabych charakterach, lękliwych itd (takie też się zdarzają ale też nie każdy ONek nadaje się na psa pracującego) a im więcej wilczaków poznaję tym więcej wśród nich takich dup wołowych, że aż żal. Wilczak to ma być wilczak a nie kurde Pikuś do przytulania.
Współpraca z człowiekiem... CSV błyskawicznie i bezbłędnie odczytuje ludzką/psią/innozwierzęcą mowę ciała, przy właściwym szkoleniu jest naprawdę fajnie współpracującym psem, w czasach naszej szkoleniowej świetności zanim wydałam komendę Licho wiedział już co będzie robił. Wilczak doskonale współpracuje z człowiekiem ale... swoim własnym człowiekiem a pies służbowy ma współpracować z przewodnikiem. Poza tym ekonomia  😉 w czasie szkolenia jednego wilczaka zrobisz ze trzy malinki.
A i jeszcze socjalizacja - CSV musi poznać i zrozumieć nasz świat jako szczenię a takie poznawanie u boku właściciela buduje ogromną więź i zaufanie to procentuje w trakcie szkolenia. Większość "strachulców" to błędy/brak socjalizacji, zdecydowaną większość można z tego wyciągnąć. Funkcjonowanie dla normalnego wilczaka w naszym ludzkim (wiejskim lub miejskim) świecie nie stanowy żadnego wyzwania pod warunkiem, że mu ten świat pokażemy.
Ehh to się nagadałam  😀
PumCass   zachowaj zimną krew!
23 listopada 2011 19:41
Natomiast w przypadku wilczaka trzeba ogromu pracy by taki pies został spokojnie sam w domu i był w stanie funkcjonować w świecie.


mój wilczak ma 1,5 roku i nie musiałam wkładać praktycznie żadnej pracy aby spokojnie zostawała sama w domu  😉


Moja znajoma wczoraj mi powiedziała, że wilczaki nie są otwarte na ludzi, raczej asertywne, mające swój świat. Czy to prawda?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 listopada 2011 20:13
Bosssssze ale bulina jest brzydka  😵  ale i tak ją kocham  😍



Nie, Zuzia nie gryzie. To był buziak ... ale tak niefortunnie uchwycony  😁
JARA świetne zdjęcia  🤣
Dawno zapalenia ucha nie mielim.... 😍
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
24 listopada 2011 01:02
czy ktoś z was karmił Fitminem?
skład fajny i cena nie wysoka, koleżanka bardzo poleca... a wy? 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 listopada 2011 06:44
Zairka, dla mnie skład bardzo średni, bo karma dla alergików jest na tłuszczu drobiowym i glutenie.

Która karma dokładnie Cię interesuje i ile kosztuje, bo El Perro jest chyba dystrybutorem i dla forumowiczów z bullowego forum jest podobno po specjalnej cenie.
Zairka, czemu skład fajny? Ja nie karmiłabym szczeniaka mączką, ryżem, kukurydzą, pszenicą i tłuszczem drobiowym. A te produkty są na pierwszym miejscu w karmie dla szczeniąt dużych ras. Porażka.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 listopada 2011 08:30
PIT BULL Suczka szczeniak jasno brązowa - z białą brązowo czarną główką nietypowy śliczny wygląd - bardzo wesoła , 3 miesięczna cena 650 zł
PIT BULLE nie nalężą do grupy psów któe rzucają sie na dzieci tak jak AMSTAFY . Nie mylić pit bulla z grożniejszymi nieprzewidywalnymi amstafami.
ZABRZE




😁
czy jest tu ktoś, kto ogarnia forum Boksery w potrzebie? probowałam się tam zalogować, ale marnie mi idzie, a chcę pomóc znaleźć dom młodej bokserce  :kwiatek:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
24 listopada 2011 09:01
to ja chyba muszę troche podciągnąć się w składach karm 😡
Myślałam nad tą karmą http://www.krakvet.pl/fitmin-medium-performance-15kg-pojemnik-gratis-p-18822.html
Zasugerowałam się tym opisem 1 kg zawiera 280 g białka, w tym 213 g pochodzenia zwierzęcego, i tym że mączka zwierzęca np 25% to tak jakby 50% samego mięsa.. pewnie się myle.
Jak to właściwie z tymi karmami? Na co zwracać szczególną uwagę? Czego unikać jak ognia.. może ktoś ma jakiś fajny artykuł, materiał gdzie można o tym poczytać?
Cassidy narazie najlepiej wyglądał na tej karmie http://www.pronature.pl/produkty/psy_dorosle/bez_kukurydzy,pszenicy_i_soi,10.html piękna sierść, dobra kondycja, 0 gazów i ładne kupy.
Jednak potrzebuje coś dla psów aktywniejszych, ostatnio sporo trenujemy
Teraz kupiłam Boscha, po 1 nie chce go jeść, po 2 kup jest dużo i duzych, po 3 są gazy, po 4 strasznie sie na niej pasie mimo dużego ruchu 😵
Chętnie poprosze osobe obeznana w temacie na PW
Zastanawiam sie jeszcze nad  http://www.krakvet.pl/belcando-power-15kg-p-14607.html
lub http://www.krakvet.pl/acana-sport-agility-18kg-p-13048.html ta chyba najsensowniejsza (albo ma ładny opis 😁 )
My się wprosimy 🙂
SLEEPING BEAUTY


😀

STALWART DRAGON



STRONG SWEET TAIL



SWEET SNOWFLAKE



Dzieciaki w dniu 9 🙂
Aktualnie zbliża się wybicie 2 tygodni 🙂 więc lada moment zaczna widzieć - hahaha i teraz się dopiero zacznie ! A łaciata juz wymęczona ,ale jest super mamusią , opiekuje się kluskami jak należy 🙂 Moge już ją spokojnie z nimi zostawić nawet na godzinke , spokojnie spie w nocy - pierwsze 2 dni po porodzie czy 3 nawet ;p Niestety musialam spać w kojcu bo mamuśka panikowała 🙂😉)
qniara, śliczne te maluchy  💘.
Gdyby nie to, że mam już 2 piesy w mieszkaniu to Sweet Snowflake na pewno zamieszkałaby u mnie 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 listopada 2011 09:31
Po co dodawać do karmy pestki winogron (belcando), skoro psy nie mogą ich jeść?


edit:
Ja to w ogóle zrobiłam babola z karmą..
Kupiłam worek Lukullusa i się okazało, że może jeść go tylko Masza. Więc Zivie kupiłam Wolfsblutaz koniną, niskotłuszczowego. Docelowo miała jeść go Masza, bo bałam się, że będzie tyła po sterylizacji. No i Ziva chuda jak patyk, zero tłuszczu i nie ma co jej grzać, przez co nie chce na dwór wychodzić  😵
Właśnie zamówiłam naszą karmę, na której była do tej pory.
Gdyby nie to, że mam już 2 piesy w mieszkaniu to Sweet Snowflake na pewno zamieszkałaby u mnie 😀


Nie zmieszkałaby bo zostaje u nas 😀

ajstaf - dziekuje 🙂
Hmmmm może to i lepiej 🙂
Nie będzie kusić 😀
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
24 listopada 2011 10:14
JARA daj spokuj, z tymi karmami to paranoja 😁 Mój mąż ciągle powtarza że ja dłużej wybieram żarcie psu niz dziecku 🤬

Kilka Keszowych fot, brakuje nam ostatnio fotografa... bardzo, bardzo 🙁


Keszowa nowa Flacia żona, z pozdrowieniami dla K_cian  😉

obśliniony

i w kąpieli
Hmmmm może to i lepiej 🙂
Nie będzie kusić 😀


Jak na razie reszta wstrzymana - chlopak zostaje na wspolwlasnosc ;D ale brak wspolwlaściciela ;D

Dziewczyny !! Wiecie jak wyglada wywoz psa do Austri? Poza paszportem i chipem co trzeba? Moze w ogole jechac 8 tyg. kluch ? bo szczepienia p. wsciekliznie nie bedzie miala w tedy. No i drodowod exportowy - ale nowi wlasciciele musza byc czlonkami i miec oplacona skladke chyba nie ?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 listopada 2011 13:06
kupiłam Wolfsblutaz koniną


I nie boisz się linczu na r-v?  🤣 😉
Zairka Acana to świetna karma pod każdym względem, polecam z czystym sumieniem.

Forta z forum BwP jest taki myk, że nie rejestrujesz się jakby z automatu, ale żeby konto się aktywowało musi być przyjęte przez admina - więc czekasz aż ktoś sie tam ruszy i wpuści nowych, kiedyś czekałam tygodniami, potem pisałam maile, aż się udało.
Po reorganizacji forum musiałam założyć nowe konto, było jw, ale już nie dopominałam się na maila i nigdy sie nie aktywowałam tym sposobem :/
qniara- czesto jezdze z psami do Austrii. Oczywiscie sa zachipowane i poza paszportem nie biore nic innego.
Dwa razy zdazyla mi sie kontrola i do niczego sie nie przyczepili.
qniara- czesto jezdze z psami do Austrii. Oczywiscie sa zachipowane i poza paszportem nie biore nic innego.
Dwa razy zdazyla mi sie kontrola i do niczego sie nie przyczepili.


Tylko tutaj Kochana chodzi o 8 tygodniowego bobasa 🙁 I nie wiesz jak wyglądają sprawy papierkowe? Wścieklizna etc? Obowiazuje tam zakaz wywozenia psow ponizej 3msc?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 listopada 2011 18:20
Wracając do ratowania psów.. chciałam trochę popuchnąć 😉
Juniora niestety nie udało się uratować, ale udało się uratować bernardynkę 😉
Fundacja AST głównie "specjalizuje" się w TTB, chociaż nie odmówią innym rasom.
W ciagu kilku dni (nie więcej niż 5) udało im się zebrać ponad 18,000zł i 105kg karmy dla jednego psa 😉
http://www.fundacja-ast.pl/pl/nie-tylko-bulle/331-struna
Wojenka, ale cudne szkoty!  😍


Ktoś, kto nie widział szkota na żywo może nie zdawać sobie sprawy, że to całkiem spory pies, tylko na krótkich nogach. 
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 listopada 2011 19:33
Dzięki Naboo  🙂
Tak, to prawda. Szkoty mają zębiska jak u owczarka niemieckiego  🤣 i duże organy wewnętrzne  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się