Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Ryanair tak. Wizzair nie ma przydzielonych miejsc. Ci co mają priority siadają do 3 rzędów po obu stronach. Reszta od 3 rzędu.
slojma   I was born with a silver spoon!
10 grudnia 2014 16:56
Co wy z tymi miejscami? Ja lece wizzair nie ma miejsc sa reserved seat za dodatkowa oplata, priority I long legs czy cos takiego w polowie samolotu.  Dzieci zawsze do 2 lat  w wizzair widzialam jakos priority ale ja mam reserved seat co rowniez jest priority.  Wiem bo latalam juz wizzair z 60 razy wiec jedyne o co pytalam bo kompletnie nie wiem czy mozna poprosic obsluge o pierwszy rzad a nie drugi w reserved seat
edit . Miejsca sa w innych liniach.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 grudnia 2014 16:59
Slojma to trzeba bylo pisac, ze Wizzair a nie Ryanair 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
10 grudnia 2014 17:01
Ale ja nigdzie nie napisałam że  rayanair  😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 grudnia 2014 17:04
Ale tytul watku tak sugeruje 😉
A jak widac jest to istotna informacja, bo przydzial miejsc i zasady w tych dwoch liniach znacznie sie roznia.
slojma   I was born with a silver spoon!
10 grudnia 2014 17:06
Ja zadałam dość proste pytania ale ok next time zaznacze jaka linia  😉
Slojma zapomnij o jakimkolwiek rezerwowaniu miejsc w pierwszym rzędzie,bo niby kto miałby to zrobic?stewardesa?czy moze obsługa naziemna?a moze chcesz zeby zrobił to kapitan 😉?

Tanie linie specjalizują sie w tym,ze sa tanie i ich obsługa duzo nie kosztuje. Nie wymagajcie niewiadomo jakiego traktowania w tej linii,bo po prostu sa to linie "na samym koncu łańcucha pokarmowego"- cytat z lotniska dzis, przy mgle i kilku lądowaniach ryanaira na Okęciu...
Scottie   Cicha obserwatorka
10 grudnia 2014 18:32
DeJotka, wielkie dzięki za udzielenie informacji :kwiatek:
Scottie spoko, też właśnie ogarniam temat, bo usiłuję wybrać się znów w marcu 😉
Facella, a może wsiądź w pociąg albo autobus i jedź bez udziwnień? Pociąg jedzie poniżej 8h, są i dzienne i nocny (jeden dzienny na bank z nowiutkich wagonów złożony, nocny syfny ale ma kuszetkę). Żadnych przesiadek, a przynajmniej nie wylądujesz np w Bydgoszczy bo mgła  😁 Autobus też ok 8h i można naprawdę tanio trafić.
Facella, albo poluj na polskie busy. Teraz jeszcze nie ma na kwiecień, ale poczekaj a może upolujesz coś za 25-30zł. Jedzie 8,5h, masz kibelek i wifi, jedzie bezpośrednio Wrocław-Gdańsk. Zobacz sobie na stronie 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 grudnia 2014 11:29
Ostatecznie nie jadę w ogóle, nie opłaca mi się to totalnie, a po 8 godzinach podróży to ja się będę czuła jak szmata do podłogi, a nie rześka fanka udająca się na koncert  😂 Tym razem odpuszczam, ale może pojawi się Praga/Berlin, to sobie tam wycieczkę zrobię  😁
Kupował ktoś bilet na ryanair przez ich stronę? Nie mogę się w tym połapać.. Nigdy tego sama nie robiłam i jak wszystko dodaje to robi mi się jakaś kosmiczna cena (ubezpieczenie, bagaże). Znajomi latali (chodzi mi o lot Warszawa-Wrocław) i płacili normalną podaną cenę a mi się wszystko podlicza.. Pomoże mi ktoś? Może być na priv.


edit. Chyba w miarę ogarnęłam..
Jesli wezmę opcję "Ubezpieczenie nie jest wymagane" to chodzi o to ich ubezpieczenie od bagażu itp. ?
I jeśli wezmę opcję "brak bagażu" to przysługuje mi jedna torba podręczna o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 mała torebka o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm? I ta do 10kg może byc po prostu walizką? I jeśli moja torebka, którą noszę na co dzień delikatnie przekracza wymiary tej ich małej torebki to mnie z nią nie wpuszczą?
Sonkowa, najważniejsze jest, żeby ta walizka zmieściła się do koszyczka, wymiary nie mogą być większe ani o centymetr, bo będziesz musiała dopłacać.
Ja tą "małą" torebkę miałam o większych wymiarach, nikt się nie czepiał 🙂.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 grudnia 2014 18:36
A jak zamiast walizki mam torbę? Bo właśnie do mnie idzie 40litrowa torba o wymiarach wymaganych w bagażu podręcznym. Chyba się nie powinni czepiać...
Notarialna, no co ty. To jest bagaż, a nie "walizka". Równie dobrze możesz sobie rzeczy w reklamówce przewieźć, byle wymiar się zgadzał.
A do kiedy najpóźniej mozna kupic bilet? Z moim najbardziej niezdecydowanym człowiekiem swiata nic zaplanować nie mozna. Najbardziej by mi pasowało jak juz bede w Warszawie 2 dni przed.. Ryanair zmienia ceny czy do ostatnich wolnych miejsc pozostaje ta sama? I czy da sie jakos sprawdzić ile zostało wolnych? Jak klikalam zeby zarezerwować miejsce to pokazywało ze klika jest zajętych ale nie ma obowiązku rezerwacji wiec to tylko te które ktoś sobie wybrał ..
Zebys sie nie zdziwiła,ze jak wejdziesz teraz na str ryana to juz ceny beda wyższe...
Niestety linie maja to do siebie,ze ceny potrafią szybować nawet trzykrotnie w gore!
Od dwóch tygodni jest ta sama.
Notarialna, możesz mieć torbę/plecak/walizkę/reklamówkę/worek na śmieci/cokolwiek 🙂. Torba może być minimalnie większa, tyle, żebyś zdołała ją upchnąć w koszyczek.
Sonkowa, ceny się zmieniają, czasem jest napisane np. "4 bilety w tej cenie", a kolejne są droższe. Aaa i nie zapominaj o czyszczeniu cookies :P.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 grudnia 2014 21:08
Kurdę, nie chce kupować od razu, bo jeszcze nie mam podpisanego kontraktu studenckiego i szczerze mówiac takie wychodzenie przed szereg to dla mnie zapeszanie 😉

Ale jak lot jest 2-3 razy dziennie i o stałych porach to chyba ceny też powinny być stałe?

Ufff, ulżyło mi z tą torbą. 🙂
Nie ma większego znaczenia czy lot jeden na tydzien czy lotów 5 w ciagu dnia.potrafia drożeć z minuty na minute, ale nikt Wam nie da gwarancji ze za 3 dni np nie bedzie taniej... Jest to wieczna loteria!
Jak sprawdzacie ceny to usuwajcie ciasteczka 😉
Ale to i tak loteria, chociaż są pewne stałe elementy, np. Norwegia z reguły tania, Hiszpania droższa 😉
Często tańsze loty są tam, gdzie lotnisko tanich linii jest położone mocno dalej od miasta. W takim Oslo czy Sztokholmie zdarza się, że dużo więcej trzeba wybulić na busa z lotniska na dworzec miejski niż na bilet lotniczy (często w obie strony!). Jak ktoś sobie planuje wakacje za granicą "po taniości" to warto to posprawdzać 😉
Napisałam o jaki lot mi chodzi. 😉 Warszawa-Wrocław. Lot jest z Modlina.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 grudnia 2014 11:15
Sonkowa, z tego co widziałam, to w odwrotną stronę są dwa loty dziennie i popołudniowy jest prawie 10x droższy  😁 (a przynajmniej tak było, kiedy sprawdzałam na początku grudnia) Więc podejrzewam, że z Warszawy do Wrocławia będzie to samo.
ovca   Per aspera donikąd
30 grudnia 2014 17:53
Od dwóch tygodni jest ta sama.


ale w dniu wylotu może skoczyć nawet do tysiaca zł. Nie ma reguły, tak jak pisały dziewczyny 🙂
To ja mam taki problem... 25.12 zarezerwowałam i opłaciłam lot, e-mail o przyjęciu płatności przyszedł, e-mail z linkiem do potwierdzenia rezerwacji przyszedł, potwierdzenie zrobione, wszystko pięknie. Wczoraj dostałam przelew ze zwrotem całej kwoty, w tytule 'zwrot nierozliczonej transakcji...'. Sprawdziłam na stronie ryana, moja rezerwacja dalej ma status aktualnej i potwierdzonej, próbowałam znaleźć jakiś kontakt telefoniczny ale strona odmawia współpracy. Pierwszy raz zdarzyło mi się takie coś, co mam z tym zrobić?  🤔
Ja kiedyś miałam podobną sytuacje tylko z PKP. Okazało sie, ze jakiś błąd systemu. Szukaj kontaktu do nich i szybko wyjaśnij .
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 stycznia 2015 18:12
Mam jeszcze takie pytanie do tych co często podróżują 🙂

Czy taki sposób zapakowania przejdzie?
1 torba 20kg do bagażu rejestrowanego
1 torebka 40l (wymiary jak przy zwyklej torebce dużej na co dzień)
+ plecak 20l jako bagaż podręczny

Lecę eurolotem i croatia airlines
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się