Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Pytanie do Karli i anai (ale także innych dziewczyn): Dlaczego testujecie inne pasze (Eponę) skoro Besterly sprawdził się i Wam odpowiada?

Dokładnie o to samo chciałam zapytać 🙂
proste-Pola nalezy do koni trudnych do zrobienia wersja paczek w masle,jest mocno pobudliwa,zle reaguje na jeczmien i wieksze ilosci bialka w paszy. Z tego wzgledu nie mam wielkiego wyboru pasz dla Polipotffora. Byc moze okaze sie, ze na Eponie bedzie wygladac i pracowac jeszcze lepiej?
przerobilam kilka pasz dodsona,spillersa,eggersmana  z kobylka, z Drapkiem tez...
ja mam w zwyczaju szukac- jak mam cos dobrego to szukam jeszcze lepszego lub ciekawej,porownywalnej alternatywy. No i plusem epony jest dowoz do stajni, na besterly kilka razy musialam czekac...final byl taki, ze na wyjazd kon zostal bez podstawowej  paszy i pierwsze 3 dni stala na jakims zamienniku, po ktorym spuchla strasznie, a sam owies w jej przypadku jest ok,a dodatek musli jest bardzo ok😉
Mam nadzieje, ze czujecie sie usatysfakcjonowane odpowiedzia🙂
aaa epona tylko 2 produkty nas interesuja-musli  z owocami (tu wychodzi moje lenistwo-czasem nie chce mi sie kroic marfeweczki,buraczki,banay,arbuza i jabluszka tej mojej pindzie😉
Ze względu na dopisek - 'i inne dziewczyny' , wypowiem się również 🙂 Najnormalniej w świecie kombinowałam, testowałam - a nóż coś okaże się lepsze ? W czasie kiedy nie karmiłam Besterly rzetestowałam 2 rodzaje pasz niemieckiej firmy Deukavallo, którą niemcy bardzo sobie chwalą i pasze Marstalla , pozniej karmiłam 'naturalnie' - podstawowe zboża + cała masa dodatków - i po tych wszystkich próbach wróciłam do Besterly, choć zapewne nawet jeśli efekty będą równie satysfakcjonujące jak wcześniej, prędzej czy później przetestuję coś nowego. Gdybym testując odkryła coś co uznam za lepsze i cena nie będzie powalała z nóg, zapewne przy tym zostanę. Nie mówię nie innym paszom, póki co zadowala mnie Besterly, jednakże nie wiem na jak długo 😉
Jak dla mnie Besterly jest paszą niezłą, ale paszą bytową. Przy koniach w regularnym treningu skokowym na poziomie klas P-CC po porstu nie wystarczyła. Myśmy tej paszy po prostu nie czuli - do tego stopnia, że na zawodach widoczny był znaczący spadek energii w stosunku do innych pasz - a jednak płacę za to, żeby działała jak w opisie. Od razu zaznaczam, że konie były karmione pełnoporcjowo lub półporcjowo wg zaleceń producenta.

A co do wczesnego zachwytu Eponą - wiadomo, że coś konstruktywnego będzie można powiedzieć za jakieś pół roku. Ale na chwilę obecną, wg powierzchownych wrażeń:

PLUSY: skład (analiza i składniki), cena, szeroka oferta i zróżnicowanie produktów, stosunkowo niewielkie dawkowanie, duża smakowitość, bardzo dobry wygląd paszy, efektywność - czyli zgodność działania z założeniami przedstawionymi w opisie producenta dot. głównie ilości i rodzaju energii, które można ocenić już po krótkim karmieniu, oczywiście przy odpowiednim dawkowaniu - oraz genialny kontakt z dystrybutorem i świetna atmosfera współpracy 😎

MINUSY: pasza jest bardzo drobna - może to powodować zbyt szybkie pobieranie pokarmu, szczególnie w połączeniu z dużą smakowitością (u nas problem dot. 2 koni na 3 karmione w tej chwili tą paszą) czy też nie pasować niektórym egzemplarzom, oraz mam wrażenie, że pasza ucieka z worka trochę szybciej niż jej poprzednicy 😉
karmiłam hipolitem polen, który bardzo mi odpowiadał, niestety z uwagi na problemy z dostaniem paszy zaczełam szukać alternatywy, konie od ok miesiaca dostają epone, poczatkowo musli shongang + trawokulki, wszystko smakowo bardzo im odpowiada, teraz zrezygnowałam z shongang na rzecz comfort musli, które podoba mi się bardziej, konie konczą pierwszy worek i jakieś spokojniejsze sa niż po shongang, daje im pełnoporcjowo, na razie zrezygnowałam z trawokulek, bo trawe mają i tyć zaczeły, a na tym mi akurat teraz nie zależy. Pasza mi się podoba choć zgadzam się że na wymierne rezultaty trzeba poczekać troche dłuzej niz miesiąc, jedyne co mnie martwi to opłata za przesyłkę od lipca, po prostu nie wiem jak mi się to będzie kalkulować  👀
Mysle, ze to jest bardzo indywidualna sprawa jesli chodzi o konie sportowe, znam Mistrza Polski co stoi tylko na sukcesie, sporo koni chodzacych N-C w skokach na owsie i jeszcze kryjacych...
u Drapka mieszanka owies,olimpic sprawdzil sie w sezonie startow L-P1 i startach rano ujezdzenie wieczorem 2 nawroty w skokach P i P1
u Poli pasza wysokoenergetyczna odpada, bo ten kon po 1 h intensywnej  lonzy,godzinie treningu z elementami skokowymi,karuzeli 40min i drugim treningu stricte po plaskim na herbicu i basicu potrafila na drugim treningu dac odpal i przetargac jezdzca, zejsc z jazdy suchutka  jak nowa...no, ale moj kon to podobno cyborg😀
Julina, Nie martw się, zdecydowaliśmy się na kontynuację bezpłatnej wysyłki 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
30 czerwca 2012 18:44
Kary prawie dziś wyskoczył z boksu jak mu szykowałam obiad z musi Epony 😅 😅 😅
Mój do niedawna mógł stać tylko na owsie i wyglądał dobrze. Niestety, z wiekiem łatwiej o wahania wagi, schudł mi paskudnie jesienią, stał wtedy na spillersie (zmiana stajni, w poprzedniej miałam dystrybutora besterly na miejscu). Wrócił do wagi właśnie na besterly vitalicu. Gdyby stał na nim dalej, utyłby mi za bardzo🙂 Stąd zmiana na eponę comfort musli. Tym bardziej, że przez okres letni będzie bardzo lekko pracował.  Testujemy Eponę, bo ma dużo szerszy asortyment i przyjemną cenę. Poza tym z musli besterly podoba mi się herbic i coldmix, a te (w przeciwieństwie do dynamixa) są pakowane w worki 15kg, więc cena jest też mniej korzystna.  A to dla mnie ważne.
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 czerwca 2012 19:29
Ja uwazam, ze Epona lepsza od besterly bo wizualnie lepiej i znam bardzo dokladnie sklad. W bestetly z tym problem Takze z krowimi paszami de heus-producenta besterly-to samo-nie ma skladow.
Julina, Nie martw się, zdecydowaliśmy się na kontynuację bezpłatnej wysyłki 🙂



ależ piekna informaja  😍 😅 :kwiatek:
Julie super wiadomość, moje dziecko rozpoczęło worek owocowego musli i całkiem zadowolony 😉
Julina, Nie martw się, zdecydowaliśmy się na kontynuację bezpłatnej wysyłki 🙂



LUBIĘ TO  😅

Karla - wiadomo, że każdy koń inaczej. Ja mówię o tym, jak to wygląda u nas. Też znam sportowca na Sukcesie i konie też żyją i chodzą wysokie konkursy. Na owsie też znam wielu. I kiedyś te wszystkie klubowe konie też stały na owsie lub paszach Sukcesu właśnie. A potem okazało się, że są pasze dające sto razy lepsze efekty i nikt na dawne karmienie wrócić nie chce 😉 Przy czym nie twierdzę, że inne metody karmienia są złe czy nieefektywne - po prostu u nas jest duuużo lepiej na danej paszy i to reakcje naszych koni są dla mnie wyznacznikiem jakości i skuteczności danej paszy, bo siłą rzeczy to jedyny wyznacznik jaki mam 😉
Sierra a ten vitallic dodaje energii?
Nie powinien, ale Czardaszowi dodało. Może nie energii w ujęciu "powera" (jak pasze energetyczne), ale takiej witalności właśnie. Koń jest rześki, ale go nie nosi 😉
I my jesteśmy po testach smakowitości Epony.
Golden oldie zostało zjedzone chętnie, ale bez szaleństwa- czyli zostaniemy jednak przy Baileys Everyday High Fibre Mix,
natomiast trawokulki w postaci rozmoczonej to absolutny szał. Nawet po dodaniu biotyny na którą moja klacz kręci nosem
żłób został bardzo szybko wyczyszczony do 0 i później namiętnie wylizany 😜
Dziwne bo moja kręci nosem na trawokulki  🙁
Dramka: Może dlatego, że Ty (jako jedyna znana mi osoba) podajesz na sucho?

A z Golden Oldie - prawdopodobnie próbkowe worki nam się w samochodzie przegrzały przez te upały i straciły smak.
Ja dawałam na sucho i na mokro- zdecydowanie wybredne konie wolą na mokro a łakomczuchom było obojętne  😁
ja też daję eponowe trawokulki na sucho i wcina 🙂
Potrzebuję dość szybkiej porady bo szykuje się zamówienie a ja nie wiem którą opcję wybrać dla Kluski.
Czy ktoś z Was podawał lub podaje pasze z Ibeki? Konkretnie: http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=906&sName=ibeka-panto-pferdemusli-20-kg
Naczytałam się dość sporo pozytywnych opinii o Besterly Vitalic i mam dylemat. Mój koń nie grymasi przy jedzeniu.
Wsuwa wszystko i wylizuje żłób  🤣 Opis Vitalica brzmi jak spora dawka energii i nie wiem czy mojego konia nie będzie przypadkiem po nim 'roznosić'. To kobyłka w typie pogrubianym i niewątpliwą zaletą Ibeki jest brak owsa w musli. 
Teraz pracuje systematycznie minimum 2h dziennie i podejrzewam, że będzie więcej.
Doradźcie coś, proszę.  :kwiatek:
Dramka: Może dlatego, że Ty (jako jedyna znana mi osoba) podajesz na sucho?

A z Golden Oldie - prawdopodobnie próbkowe worki nam się w samochodzie przegrzały przez te upały i straciły smak.



no widzisz jednak nie jedyna  😉
No dobra, jak nie spróbuję to się nie dowiem... Zamówiłam Besterly Vitalic (na początek dwa worki). Do tej pory stała na musli z sukcesu więc mam nadzieję, że zmiana będzie tylko na lepsze i że nie upasie mi się za bardzo.  👀
Czy z trawokulek na przykład po zalaniu wrzątkiem zrobi się papka?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 lipca 2012 14:21
Sankaritarina- zwiększyłam dawkę i jest lepiej🙂 zamierzam podawać również śrutę sojową, która nabędę od epki i zastanawiam się dalej nad tymi łuskami słonecznika w ramach dodatku
Sluchajcie, a musli dla koni niepracujacych z Epony to ktore? I czy ktos juz sprawdzal efekty?
I marstallowe owocowe myslice ze beda sie nadawac?

Jakie efekty oczekujesz dla konia niepracującego?

Np.
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=53&product_id=8
Arroch nawet jak zimną wodą zalejesz to się papka zrobi.

Do mnie dziś dotarła Epona Horse Kids dla dzieciaka, pachnie obłędnie, młody ją grzecznie memla  😁
Golden Oldi po otwarciu pachniał dziś tak, że głęboko się zastanawiałam, czy nie wziąć go na talerzyk do domu, żeby robił za odświeżacz zapachu  😁 i trawokuli Bayleisa bym mogła wąchać cały czas  😜
Zeby wlasnie bez owsa, nie roznosilo i kon trzymal wage.
Co dziwne w tej paszy co podala jest czarny owies, a on podobno jeszcze bardziej energetyczny niz zwykly.

I jak tam mesze epony, zdajcie relacje prosze jak ktos dluzej podaje.
Arroch nawet jak zimną wodą zalejesz to się papka zrobi.


Super, dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się