Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Hartog Balance - jeszcze rok temu kosztował 64 zł - dzisiaj 79 zł
Eggersmann Classic - rok temu 60 zł - dzisiaj 86 zł
Eggersmann Krauter musli - rok tenu 82 zł - dzisiaj 94 zł

Ja nie mam pytań.
Zupełnie inną kwestią jest czy wytrzymają to nasze kieszenie.

Byc może Dodson popełnił mały błąd.
Należało jak inni ........cykać te podwyzki po 3-4 zł jak inni - nie byłoby wtedy takiego olaboga.





Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 stycznia 2012 22:47
szemrana, nie wiem czy to bardziej nie jest kwestia tego, że Dodson przekroczył granicę psychologiczną tego co jesteśmy w stanie zapłacić za paszę. Przynajmniej tak było u mnie.
Dlatego napisałam "Zupełnie inną kwestią jest czy wytrzymają to nasze kieszenie."
Ja nie planuje rezygnować z dodsona..
wracając do arabków Lanka_Cathar  ja  polecam musli typowe dla araba - Muhldorfera (stosuje od ponad 3 lat) jestem bardzo zadowolona  kompletnie nie ma problemow z zadnym utuczeniem konia, jest dobrze dopasowane, cena również przystępna, wyglada bardzo fajnie, możesz sama poczytać - poniżej link

http://www.muehldorfer.pl/horse/product.php?id_product=24 

Dramka chyba dużo osób zmieni dodsona  na cos innego 😉 pewnie głowny powód to za wysokie ceny
możliwe 😉
Danish, ty napisałaś prawdę, ja napisałam prawdę. Czytelnik będzie wiedział, że może być tak i tak - i jeszcze inaczej.
edit: tylko ja nie oferuję "dostępu do różnych rodzajów owsa tej firmy"  😀
halo,  a gdzie ja przepraszam napisałam że oferuję paszę tej firmy?
Napisałam z jakiego produktu korzystam i że jestem zadowolona no i że mam do niej swobodny dostęp i tyle 😀
Folblut folblutowi nie równy i chyba wszyscy o tym wiedzą - nikomu nic na siłę udowadniać nie będę i nie mam takiego zamiaru 🙂
Chyba mam prawo tak jak wszyscy podzielić się swoimi spostrzeżeniami  😉

Pozdrawiam 🙂
Wziełam na próbe Hartoga Energy Classic. Jesli dobrze widze to skład ma bardzo zblizony do Hovelera Active. Zobaczymy co z tego bedzie.
daaawno temu karmilam Hartogiem, bardzo pozytywne rezulaty byly.
Klami jak juz zobaczysz jakies efekty (lub ich brak) to podziel sie prosze opinia na temat tej wlasnie paszy  :kwiatek:
Katja, na pewno sie podziele. Jesli to musli wzruszy mojego stacjonarnego / postojowego (jak kto woli) łogra to znaczy, że na prawde jest energy.
busch   Mad god's blessing.
14 stycznia 2012 13:07
Ja dodałam Skaremu kolejną miarkę owsa i efekt mam energetyczny taki, że w środę przyjrzałam się podłożu na hali z bardzo bliska, dzisiaj trenerka niemal podzieliła moje oględziny 😲 Także my na razie podziękujemy za pasze energetyczne 😁

Jaką sieczkę polecacie zamiast Dodsona? Obawiam się, że następcy nie znajdę, bo do tej pory miałam do czynienia z sieczkami Hartoga i Marstalla, obie za suche 🙁


Poważnie uważasz że sieczka Marstalla jest za sucha?  😲 Jak dla mnie te ich Basis Luzerne jest tak wilgotne, że nawet trochę pachnie kiszonką. Zdecydowanie najbardziej wilgotna sieczka, jaką dotąd widziałam. Kiedy podawałaś tę sieczkę? Może im się w międzyczasie całkiem receptura zmieniła? Tak jak ostatnio Fiber all in one Equifirsta przeszedł kompletny lifting, wcześniej była to sieczka niezbyt zachęcająca wyglądem do kupowania, ale teraz prezentuje się bardzo apetycznie, wreszcie bez zbrylonych elementów i innych takich atrakcji.
Za to lucerna Dodsona (Alfalfa) plasuje się na przeciwległym biegunie - tak sucha, że za bardzo pyli, by ją podawać bez wcześniejszego zamoczenia. Szczerze mówiąc nawet się takiej masakry po tej firmie nie spodziewałam - w życiu nie kupiłabym drugiego worka tego dziadostwa.
ja sobie wlasnie obliczalam jak by mi wyszlo cenowo, gdybym chociaz czesc zywienia zmienila z dodsona na inna firme- efekt: moze sama pasza bylaby tansza, ale z kosztami dostawy wychodzi wcale nie taniej. No, to zostajemy sobie na dodsonie, w sumie dobrze, po cholere w sumie tyle kombinowalam skoro to jednak super pasza  🤔wirek:
Marstall Luzerne wilgotne jest na pewno, nie pyli, nie ma "konsystencji" "proszkowatej", nawet ma taki specyficzny zapach. Czy jakieś super-bardzo wilgotne to nie wydaje mi się. Pegasus Chaff jest bardziej wilgotny, po otwarciu worka pachnie intensywnie, jak coś mokrego (mnie to pachniało na tytoń, ale musli z hippolyta pachniało mi jakby było spleśniałe, więc dopuszczam myśl, że mój nos jest jakiś dziwny).
Kiedys pegasus chaff było bardziej suche, koń mi to wywalał ze żłobu razem ze starym equifirstem (też suchym i kiepskim), a teraz odwrotnie. Wygląda, że "naolejowali" sieczkę mocniej.
Wziełam na próbe Hartoga Energy Classic. Jesli dobrze widze to skład ma bardzo zblizony do Hovelera Active. Zobaczymy co z tego bedzie.
  ale strawna energia jest zupełnie inna
Activ ma 15 MJ a Energy Classic 12,3 MJ - to spora różnica
Najlepszą pasze którą do tej pory karmiłam jest Hartog Balance, szkoda tylko że zdarzają się popsute worki  🙄

Jednak po paszy Dodson widze u konia ogromną poprawe.  💃

Złożyłam dzisiaj swoją skrzynke na poduszki  😁 Mieści mi sie sieczka, otręby i musli, rewelacja  😀
dramka super z ta skrzynka. Wszystko miesci ci sie serio do jednej paki, czy jak to jest? I z czego ona jest wykonana?
Też mam taką "pakę" i mieszczę 3 worki muesli i jakies tam witaminki, marchewki 🙂 Fajna rzecz!
Shantowa ale czy w tej skrzyni sa jakies przegrody, ze mozna wsypac 3 rozne pasze czy po prostu laduje sie np 3 pasze, ale  w workach? (przepraszam za upierdliwosc, ale nie moge sobie tego jakos wizualnie wyobrazic).
Katja 2 razy podawałam linka do paki.  🙄 Jest plastikowa bez przegród
tak wiem, ale wyswietlilo mi sie tylko zdjecie, gdzie nie bylo widac czy ma przegrody, czy nie dlatego pytam, oj wybacz.
Ja cały czas karmie konia Dodsonem, ale ceny mnie teraz powaliły. Wracam do Pavo...  🙄
nie chce pakować żadnych pasz w moje konie kiedy się obijają ale zimą mają strasznie brzydką sierść,kopyta itd
zastanawiam się czy nie zacząć dawać im drożdży? (nie,nie takie normalne,takie specjalne dla zwierząt - jakieś niemieckie 😉 )
oprócz tego dostają trochę owsa(ze względu że nie pracują) i sianko
dawał ktoś kiedyś kiszonkę z owsa w balotach? 👀
Ja cały czas karmie konia Dodsonem, ale ceny mnie teraz powaliły. Wracam do Pavo...  🙄


worek musli Pavo kosztuje od 75 do 85 zł za 15 kg
Przy najtańszym Pavo (za 75 zł) cena za 20 kg to 100 zł, przy najdroższym musli Pavo (za 85 zł) cena za 20 kg to 113 zł

Wyciągnij wnioski z tego co napisałaś.
siwa, Zaręczam Ci, że jak zaczniesz normalnie padokować swoje konie, to poprawi im się wygląd ogólny oraz kopyta.

szemrana Nie ma już w ogóle pavo w 20 kilogramowych workach? Orientujesz się może?
padokuje normalnie swoje konie- czytanie ze zrozumieniem się kłania (mogę policzyć na palcach jednej ręki ile razy były niewypuszczone w 2011 😉 )
pytam więc oczekuje odpowiedzi a nie jakiegoś dogryzania
[quote author=hufeisen link=topic=25.msg1260111#msg1260111 date=1326557299]
Ja cały czas karmie konia Dodsonem, ale ceny mnie teraz powaliły. Wracam do Pavo...  🙄


worek musli Pavo kosztuje od 75 do 85 zł za 15 kg
Przy najtańszym Pavo (za 75 zł) cena za 20 kg to 100 zł, przy najdroższym musli Pavo (za 85 zł) cena za 20 kg to 113 zł

Wyciągnij wnioski z tego co napisałaś.

[/quote]


są w 20 kg workach: www.lamri.pl  zobacz na ceny na tej stronie 😉 Pasture Mix kupowałam do tej pory za 89 zł, teraz jest za 98 zł,  Sportsfit Pavo jest teraz za 85 zł 20 kg
busch a ja bardzo chwalę sobie lucernę Dodsona 🙂 pięknie pachnie, koniowi smakuje i... jest odpowiednio wilgotna (w żadnym wypadku nie sucha) 😉 może trafiłaś na zły worek?

Teraz mój koń stoi na Staypowerze i Alfalfa, mało pracuje, tę kombinację stosuję od ok. 3 tygodni, a już widzę znaczną poprawę, przyjemnie się zaokrąglił. Wcześniej stał na Pasture i Fibergy i niestety spadł z mięśni.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
14 stycznia 2012 18:26
hufeisen na stronie pavo Sportsfit jest w 15 kg i kosztuje 79 zł. Czyli przy 20 kg jakieś 106 zł by było. Ktoś się orientuje czy worki mają 15 kg czy 20 kg?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się