wypieki i słodkości domowej roboty

Wlasnie to nie jest pawlowa, i nie jest taka cukierkowa.... masa jest taka mazista, no super naprawde super to wychodzi.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 sierpnia 2012 21:21
Ja zawsze zamiast zwykłej bitej śmietany robię z mascarpone, wtedy jest bardziej ścisła i nie wytrąca sie z niej woda (?) jak stoi w lodówce 😉
Dziewczyny, przerobiłam naprawdę dziesiątki przepisów na omlety, ale żaden nie był tak dobry jak ten, puszyste, nie naleśnikowate, nie czuć za bardzo jaj, wygląda jak marzenie i jest mega prosty. 😅
a ja dzisiaj upiekłam serniczek ze spodem z ciasteczek czekoladowych, warstwą sera "czekoladowego" i zwykłego serka z bitą śmietaną i brzoskwiniami  💃
Robiłam kruche z malinami i kruszonką mmmm pycha
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 września 2012 17:33
kruszonkom



😁

A ciasto wygląda bardzo apetycznie  😜
A ja dzisiaj upiekłam budyniową tartę z jabłkami  💃
[quote author=Cierp1enie link=topic=236.msg1514487#msg1514487 date=1346862078]
kruszonkom



😁

A ciasto wygląda bardzo apetycznie  😜
[/quote]

ups  😡

Poszło w 3 godziny 🙂

Właśnie zrobiłam ten deser http://wizaz.pl/kulinaria/przepis-widok,3468,banoffee-ciasto-bananowe-z-toffee  😜

Edit: właśnie zjadłam kawałek tego deseru, mniam!! Po prostu obłędny smak. Polecam wszystkim.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
16 września 2012 10:27
Mam zamiar dzisiaj zrobić sernik *.*
Z tego przepisu

Ostatnio wszystkie serniki opadały :/
Nie wiem czy ty była kwestia starego piekarnika czy błąd ze składnikami.

Zastanawia mnie przy 1kg twarogu, ile muszę dodać śmietanki kremówki.  👀  190-200 ml?
W przepisie na 1.3 kg twarogu jest szklanka śmietanki...
Miyako, przelicz sobie proporcje po prostu. Szklanka do 250ml, dalej łatwo policzyć 🙂

A co do serników, przed wzięciem się za ciasto przeczytaj dobrze ten artykuł:
http://www.mojewypieki.com/post/jak-upiec----perfekcyjny-sernik
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
16 września 2012 20:52
Przeliczyłam i zapomniałam edytować post  😁
Mam nadzieję, że dzięki tym wskazówkom będzie idealny sernik  💘
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 września 2012 21:59
Macie gdzieś przepis na sernik z linka Ritki: pierwsze zdjęcie po lewej? Okrągły, polany toffi?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 września 2012 22:15
:kwiatek:

o ja, o ja, o ja, on jest z bananami! Jak tylko zjedzą ciasto, które upiekłam wczoraj -->  http://www.mojewypieki.com/przepis/jesienne-ciasto-z-orzechami,-powidlami-i-beza
Robię sernik z bananami  🏇

i ten
http://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-z-bialej-czekolady
😍

.. a dupa wciąż rośnie  😁
JARA, jak to jesienne ciasto?  🙂

Jak tylko zobaczyłam na blogu, to mi się od razu spodobało, ale jeszcze nie robiłam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 września 2012 07:36
Jest pyyyszne 🙂 Upiekłam  w sobotę wieczorem i wczoraj już końcówka została.
Tylko trochę schodzi przy jego robocie, bo jak zagnieciesz ciasto to niby według przepiu trzeba czekać 2h. Ja czekałam 30 minut. Ciasto kruche nie jest takie cieńkie jak na zdjęciach, bo przez białko (które wcale w bezę się nie zamieniło) i orzechy nie można obciążyć go kulkami ani ryżem (czego ja i tak nigdy nie robię). W trakcie pieczenia się ciast to gotowalam budyń, a później czekalam aż placki i ten budyń ostygną aby móc przełożyć, posmarować polewą. No i nie dodawałam alkoholu do budyniu. I tak od 19:30 do 22😲0 mi zeszło.

Ale jest naprawdę smaczne i będę wracać do tego przepisu co jakiś czas. Bo owszem, z moich wypieków ciasta wyglądają pięknie, bardzo często tylko u niej na zdjęciach, na stronie, a mi wychodziły jakieś klapy. Mimo, że piec umiem. To jest drugie ciasto do, którego na pewno wrócę 🙂 Pierwsze to moja ukochana tarta niebo z jagodami i masa z białej czekolady 🙂
Super, dzięki za odpowiedź  🙂

Mnie o dziwo wychodzą całkiem ładne rzeczy jak piekę z tego bloga.
W czasie pieczenia przyglądam się mocno zdjęciom i efekty końcowe są powiedziałabym równie atrakcyjne.
Inna sprawa, że dobre zdjęcia, często trochę przekłamują  😉
A ja upiekłam ciasto ze śliwkami i niebo w gębie wyszło  😀 wszyscy się zajadali, w mgnienie oka zniknęło 3/4 blaszki
trzynastka   In love with the ordinary
19 września 2012 16:06
Jakiś baaardzo sprawdzony przepis na muffinki ktoś mi poda? 🙂
[najlepiej by bylo wiadome ile ich wyjdzie, bo nie mam jeszcze ubranek]
najlepiej jakby miarą była łyżka/szklanka, bo nie mam miarki :/

linki od Jary które wyszukałam nie działają 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 września 2012 16:37
Bo zostały przeniesione na inna stronę, ale:

Muffinki z CocaColą
http://www.mojewypieki.com/przepis/muffinki-z-coca-cola

i Muffiny z anansem
http://www.mojewypieki.com/przepis/muffiny-z-ananasem

Niestety pozostałych dwóch przepisów nie ma.
Dziewczyny, przerobiłam naprawdę dziesiątki przepisów na omlety, ale żaden nie był tak dobry jak ten, puszyste, nie naleśnikowate, nie czuć za bardzo jaj, wygląda jak marzenie i jest mega prosty. 😅

Florcik-dziękuję za podanie przepisu :kwiatek:
Potwierdzam,omlet świetny 😀
Ja z tego przepisu wykluczyłam cukier waniliowy.Jeśli ma się ochotę na słodkie omlety wystarczy sam cukier puder,lub dżem,owoce ,bita śmietana ,czekolada.
Na słono -według uznania(jest tyle wariantów ,że nie będę wymieniać) ,ja lubię  z sosem czosnkowym,własnej produkcji.
dempsey   fiat voluntas Tua
20 września 2012 13:29
Walczył ktoś z antycznym przepisem na ser jabłeczny ❓
Kurczę, masa za mokra, a jak odparowuję w garze, to zaczyna się przypalać - nie mam "pań kuchennych", żeby stały i mieszały ; a chyba taką wersję stosowano kiedyś  😎..
Dziś druga próba suszenia (pierwsza nie wyszła, upiekłam zamiast wysuszyć)

Ech, trochę z tym roboty.. a wszystko przez to, że chciałam uratować chociaż część z 300 - 400 kg koszteli, które marnują się u mnie..
Soki robię, ale po sokach wywalam całe tony tzw. pulpy.

Żeby to jeszcze były antonówki. Ale kosztele się nie nadają na nic prócz soków (pysznych) no i do pogryzania.
Nie ma to jak klęska urodzaju  😵
Robiłam przedwczoraj snickerdoodles. Te ciasteczka są tak smacze i tak łatwo je wykonać, że następnego dnia znowu je upiekłam, a znikają jeszcze szybciej niż się je robi ;p
Korsik - a co to? Daj przepis 🙂
Korsik, a mnie one jakoś nie podeszły jak robiłam.

Przed chwilą za to zrobiłam to "ciasto": http://www.mojewypieki.com/przepis/krajanka-sliwkowo---owsiana
Ale doobre  🙂
jeśli chodzi o serniki to pyszna jest Izaura

tylko nie mogę znaleźć takiego przepisu z jakiego ja robię.
U mnie znika w mgnieniu oka. 🍴

oo i jeszcze na każde święta, imprezy obowiązkowo musi być taki placek z galaretką:

robi się go szybko, ale równie szybko znika 🙂

Jeśli ktoś by chciał to napiszę przepisy z jakich ja korzystam, w necie są, ale jakieś inne...
udorka
250g mąki
3/4 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
1/2 łyżeczki soli

125g miękkiego masła
60g cukru
15g (mała paczuszka) cukru waniliowego <albo 75g cukru + aromat waniliowy>
1 duże jajko

Masło utrzeć z cukrem do białości, dodać jajko. Po zmiksowaniu dodać wszystkie suche produkty. Z ciasta formować małe kuleczki, obtoczyć w cukrze waniliowym zmieszanym z cynamondem, położyć na blaszkę i lekko spłaszczyć. ok 15-20 min, 180C  😉
dempsey   fiat voluntas Tua
21 września 2012 12:58
Udał się w końcu ser z jabłek.
Taki jak ten: http://przy-stole.blogspot.com/2011/09/ser-z-jabek.html
tylko już nie obtaczałam go w cukrze, bo i tak jest strrasznie słodki.
Nie sądzę, by miał dotrwać do zimy trzymany w słoikach  😎 raczej zjemy go w jeden weekend.
ja dzisiaj zrobiłam przepyszny deser, i to banalnie prosty!
1 opakowanie gorzkiej czekolady w proszku.
1 puszka mleka kondensowanego słodzonego
wiórki kokosu


mleko grzejemy w rondelku wsypujemy czekoladę, i mieszamy, mieszamy, mieszamy, mieszamy, mieszamy, aż do momentu gdy uzyskamy gęstą papkę, odstawiamy na 5 minut.
Wysypujemy kokos do miski nakładamy łyżeczką masę i formujemy kulki
wkładamy do plastikowego pojemnika i na 5 minut do zamrażarki
potem przenosimy do lodówki i podjadamy kiedy chcemy 🙂

dempsey, a to sie da przechowywac? jak?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się