wypieki i słodkości domowej roboty

Również dzisiaj zaszalałam z babeczkami i są pyszne i bardzo łatwe. Wydaje mi się że Dorotka z blogu miała większe foremki bo mi na zwykłych muffinkowych również wyszło więcej
To ciasto marchewkowe jest proste?? Mi wydaje się b. skomplikowane 😀
Znacie jakiś przepis na prostsze ciasto, tzn bez tych udziwnień typu mielone goździki, ananas, serek philadelphia (wtf?)?
Takie typu chlebek bananowy - dla głąbów co niedawno dostali piekarnik 😀
Ja ostatnio wpadłam w ciag chlebowy, przedstawiam już drugi w tym tygodniu  😁 😁

gwash a lubisz nutelle? Jeżeli tak to polecam to ciasto :
http://mojewypieki.blox.pl/2008/08/Torta-alla-Gianduia-Nutella-Cake.html

Nie jest bardzo skomplikowane, a jak lubisz czekoladę to jest idealne  🙂
Jaki ładny ma warkocyk ;-)
To ciasto marchewkowe jest proste?? Mi wydaje się b. skomplikowane 😀
Znacie jakiś przepis na prostsze ciasto, tzn bez tych udziwnień typu mielone goździki, ananas, serek philadelphia (wtf?)?


gwash, to ciasto jest bardzo proste, tylko lista składników przeraża - ale można ją zastąpić gotową mieszanką do piernika, albo czymś podobnym. Mieszasz suche (mąkę, cukier, sól, proszek, sodę, przyprawy) i łączysz z mokrym (jajka + olej) - jak w muffinach. Serek Philadelphia jest do kupienia w marketach i delikatesach, ale to do masy - mi wyszło dość płaskie (większa forma) i postanowiłam nie przekrawać i nie robić masy. Pewnie byłoby jeszcze lepsze z tym kontrastem, ale i tak się wszyscy zajadali. A, ananasów też nie dałam, bo mi mąż wcześniej wyżarł puszkę ;-) Taki trochę piernik wyszedł, ale MNIAM.
Presja w zasadzie chodziło mi o marchewkowe, ale ten przepis też fajny i na pewno wypróbuję 🙂 Synkowi z pewnością się spodoba - bo z nutellą 😀
A jakie jeszcze proste ciasta znacie, takie do zrobienia na szybko po pracy, bez jakichś wielkich przygotowań i zakupów?

AN - aha dzięki 🙂 pewnie można przełożyć nutellą  😂
gwash, to marchewkowe jest serio serio banalne. Smakuje świetnie bez jakiejkolwiek masy, zamiast wymienionych w przepisie przypraw dodajesz 3/4 łyżeczki przyprawy do piernika, ot co. Nawet blachy nie trzeba papierem wykładać, wystarczy wysmarować masłem.
qwash próbowałaś kiedyś ciasta mandarynkowego? Przepis łatwy, i bez mąki. Gotujesz kilka mandarunek (mogą być ze skórką) aż będą na tyle miękkie, że przebijasz je widelcem. Miksujesz je i czekasz aż ostygną. Z 5 żółtek (białka zostawiasz, będą potrzebne) robisz kogel mogel ze szklanką cukru. Dodajesz to do mandarynek. Jeszcze 5 łyżek kakao, migdały (mogą być  mielone) oraz lyżkę proszku do pieczenia. Ubijasz piankę z białek i też dodajesz do wcześniej przygotowanej masy. Wszystko wylewasz do formy i wstawiasz do piekarnika najlepiej na opcję "góra dół" na 180 stopni. Na ogół po 40 minutach jest gotowe 🙂

Dla mnie najłatwiejszy przepis to zwykły murzynek  😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
04 kwietnia 2012 12:20
Chcę zrobić paschę. I mam problem z serem. Jaki ser (firma) najlepiej kupić by wyszła dobra Pascha? Przepis mam ze starej książki "Kuchnia Polska", a tam ser wskazany tłusty i bardzo dobrej jakości. I bądź człeku mądry jak dostać w tych czasach taki ser.

Pomożecie?


OT: Poncioch, jak chcę klona tego kota z Avatara. Jest obłędny  😜 EOT
Z białym serem jest ten problem, że zazwyczaj można kupić tylko te regionalne, tzn z najbliższych mleczarni. Trudno doradzić. Ale na pewno po dobry ser przed świętami ustawiają się w osiedlowych sklepikach długie kolejki. I jeśli czymś, to tym bym się sugerowała 🙂

OT: Kot jest jedyny, niepowtarzalny, wyjątkowy i nic na to nie poradzę 😍
Gwash - Z takich prostych i banalnych ciast to polecam wszystkie formy sernika na zimno jak lubisz. Zresztą wejdź sobie na stronę kotlet.tv i tam jest mnóstwo fajnych pomysłów na szybkie ciasta, opowiedziane prostym językiem, zawsze wszystko wychodzi.
dragonnia z serem nie pomogę, ale polecam paschę z tego przepisu http://mojewypieki.blox.pl/2011/04/Klasyczna-pascha-wielkanocna.html, robiłam w zeszłym roku i bardzo dobra wyszła 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
04 kwietnia 2012 19:27
O fajny przepis, dziękuję 🙂

Poncioch, będę się też tym sugerowała.  A kota pilnuj, bo ukradnę 😀 Cudny jest.
szukam sprawdzonego przepisu na jakiś mokry sernik, ma ktoś może?  :kwiatek:
Przepis na mokry i sprawdzony przepis ja mam, a raczej moja mama, więc odezwę się tu wieczorem i podam 😉

edit: przepis:
1kg twarogu
4 jajka
1/2 kostki margaryny
1/2 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku
6 małych paczuszek herbatników (lub 3 duże)
Żółtka utrzeć z cukrem, dodać ser, roztopioną margarynę, proszek do pieczenia, zmiksować. Powoli dodać ubitą na sztywno pianę z białek.
Tortownicę lub blachę wyłożyc papierem do pieczenia, wysypać z kruszonymi herbatnikami (najlepiej je zmielić), wymieszać z kakaem (na oko) i polać 3 łyżkami roztopionej margaryny. Wylać ser, wstawić do nagrzanego piekarnika na 180o. Piec ok. godzinę, aż z wierzchu się zarumieni.
Można oczywiście dodać wszelkie bakalie, lub brzoskwinie (wyłożyć nimi herbatnikowy spód i przykryć ciastem).
qwash próbowałaś kiedyś ciasta mandarynkowego? Przepis łatwy, i bez mąki. Gotujesz kilka mandarunek (mogą być ze skórką) aż będą na tyle miękkie, że przebijasz je widelcem. Miksujesz je i czekasz aż ostygną. Z 5 żółtek (białka zostawiasz, będą potrzebne) robisz kogel mogel ze szklanką cukru. Dodajesz to do mandarynek. Jeszcze 5 łyżek kakao, migdały (mogą być  mielone) oraz lyżkę proszku do pieczenia. Ubijasz piankę z białek i też dodajesz do wcześniej przygotowanej masy. Wszystko wylewasz do formy i wstawiasz do piekarnika najlepiej na opcję "góra dół" na 180 stopni. Na ogół po 40 minutach jest gotowe 🙂



Ciasto mandarynkowe wyszło całkiem smaczne, niestety całe opadło i wyglądało jak brownie 🙁
Macie jakiś sprawdzony przepis na krem (najchętniej jakiś waniliowy, śmietankowy lub inny delikatny, żeby dołożyć do niego owoce) do ciasta kruchego typu tarta?
Chcę zrobić paschę. I mam problem z serem. Jaki ser (firma) najlepiej kupić by wyszła dobra Pascha? Przepis mam ze starej książki "Kuchnia Polska", a tam ser wskazany tłusty i bardzo dobrej jakości. I bądź człeku mądry jak dostać w tych czasach taki ser.

Pomożecie?



W zeszłym roku robiłam paschę z gotowego sera Mój Ulubiony z Wielunia. Polecam, wyszła świetna, a ominęło mnie kręcenie i inne takie 🙂
Przepis na mokry i sprawdzony przepis ja mam, a raczej moja mama, więc odezwę się tu wieczorem i podam 😉

edit: przepis:
1kg twarogu
4 jajka
1/2 kostki margaryny
1/2 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku
6 małych paczuszek herbatników (lub 3 duże)
Żółtka utrzeć z cukrem, dodać ser, roztopioną margarynę, proszek do pieczenia, zmiksować. Powoli dodać ubitą na sztywno pianę z białek.
Tortownicę lub blachę wyłożyc papierem do pieczenia, wysypać z kruszonymi herbatnikami (najlepiej je zmielić), wymieszać z kakaem (na oko) i polać 3 łyżkami roztopionej margaryny. Wylać ser, wstawić do nagrzanego piekarnika na 180o. Piec ok. godzinę, aż z wierzchu się zarumieni.
Można oczywiście dodać wszelkie bakalie, lub brzoskwinie (wyłożyć nimi herbatnikowy spód i przykryć ciastem).



super dzięki  :kwiatek: :kwiatek:
ale mam pytanie można zrobić bez spodu?
pony   inspired by pony
05 kwietnia 2012 20:18
Macie jakiś sprawdzony przepis na krem (najchętniej jakiś waniliowy, śmietankowy lub inny delikatny, żeby dołożyć do niego owoce) do ciasta kruchego typu tarta?


fin ja robię tartę alzacką. Na spód upieczony kładę dużo jabłek, i zalewam sosem jogurotwym (jogurt naturalny mały+2jajka+50 g mąki+100 g cukru, miksuje i voila) I wstawiam na jakies 30 minut jeszcze do piekarnika, jest super🙂
arabek, jeśli bez brzoskwiń to można. Z brzoskwiniami będzie się rozpadać.
Ja dziś zrobiłam tego mazurka, trochę zmodyfikowanego : http://mojewypieki.blox.pl/2012/03/Mazurek-fistaszkowy-z-mleczna-czekolada.html
Tak na niego patrzę i stwierdzam, że będzie pysznie  😀
Ja mam dziś ogień 😀iabeł: Sernik, cytrynowiec i wielkie torcicho na urodziny dla córki 😵
Ja dziś zrobiłam tego mazurka, trochę zmodyfikowanego : http://mojewypieki.blox.pl/2012/03/Mazurek-fistaszkowy-z-mleczna-czekolada.html
Tak na niego patrzę i stwierdzam, że będzie pysznie  😀


Mój właśnie siedzi w piekarniku 🙂

Rano Tiramisu, potem muffiny marmurkowe z 24 zostało 5, chyba dobre wyszły... teraz kończę mazurka i biorę się za cytrynowe muffiny z kremem  😁
ah, u mnie jak zawsze... 25 mazurków! tylko, że w tym roku od malutkich do dużych, a nie same duże 😉
mery a jakie robisz te mazurki? Z kajmakiem? Ozdabiasz je jakoś? Ja chciałam zrobić, bo nigdy nie robiłam, ale jak zobaczyłam zdjęcia w necie to się przeraziłam bo nie umiem ładnie przystrajać i robić różnych takich ozdóbek. Co robisz z taką ilością mazurków? 😜
Właśnie skończyło mi się piec ciasto jogurtowe  😀
Dziewczyny!
Sernik londyński i babka marmurkowa ze strony mojewypieki.blox.pl są genialne! Bardzo smaczne, łatwe, wyszły świetnie, polecam!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2012 15:48
Czy któraś robi polewę z czekolady?  😉 Ja zawsze rozpuszczałam samą czekoladę, teraz zastanawiam się co dodać, żeby była bardziej miękka  🙂 Mleko, śmietanę, masło, jakieś pomysły?  😀
moja mama zawsze dodaje łyżkę śmietany 18% jak robi polewę z czekolady w tabliczce🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się